Mládí

• Česko

Mladí a slobodní

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1992, 99 min

Památník Seattlu 90. let je bombastický nejen po stránce hudební (Pearl Jam, Soundgarden, R.E.M. aj.), ale (kupodivu) i po stránce dějové. Po "Řekni cokoliv..." jsem si v duchu přísahala, že ať si Crowe říká cokoliv, mně to bude jedno. Naštěstí jsem na tuhle vnitřní přísahu zapomněla a užila si "grunge-retro" jak se patří, navíc ve skoro až povídkovém příběhovém hávu a s překvapivým množstvím sympatických postav. Sečteno a podtrženo: "Láska a hudba přežijí svět!" :-)(11.1.2012)

Pro mě jsou 90. léta spíš happy hardcore, rave, eurodance a akce jako Love Parade. Nějaký depresivní umaštěnci ála Kurt Kombajn mě neberou. Když jsem se dočet, že tento romanticko-vztahovej film (tento typ filmů fakt nevyhledávám) se má navíc odehrávat někde v klubech, kde se hraje grunge, ani jsem neměl chuť se na to dívat. Ale můj šestej smysl mi řikal, že na tom filmu určitě něco bude. A opravdu z toho vylezla celkem pohodová komedie. Jako nějaký to vzlykání do telefonu mi sice lezlo chvílema dost na nervy, ale v podstatě po celejch 99 minut mě to celkem bavilo. Konec teda byl klišoidní až hrůza, ale ty 3 hvězdičky dám. Jinak doporučuju spíš film Bolestná realita.(20.9.2012)

"Na ženský má strašně vyhraněný názor.. Líbí se mu takový ty typy z klubů, co vypadají jak přesýpací hodiny !!" ;) Především se musím přiznat, že devadesátky si rozhodně nespojuji s alternativním rockem v podobě grunge, Pearl Jam a zejména Nirvana se svými totálně depresivními (s)hity jdou naprosto mimo mě, a tak jsem byl zpočátku Singles chycen do naprosté pasti..;) Smrt Kurta Cobaina jsem nikdy neoplakával, dlouhé vlasy jsem si nikdy narůst nenechal, nechodím do čajoven intoušsky tlachat, a tak jsem si ani tento film nemohl zákonitě užít, jak jsem zde zjistil, ačkoliv jsem se v něm několikrát našel.. ;) Moje smůla !! Nicméně ve vší vážnosti mě Mladí svým opravdovým lidským dojemným humorem až na ten zmiňovaný soundtrack ohromně bavili, především díky neskutečně sympatickému hereckému obsazení, přičemž cameo Tima Burtona "nového Formana" ve Videoseznamce mi dokonale zvedlo náladu.. [ Dabing 4/10 ] Nepříliš povedená práce AW Studia Praha pro HBO.(9.8.2013)

• misterz

Vážne nechápem prečo tento film tak ľudí baví, pre mňa jedna veľká záhada. Dialógy prázdne a povrchné, dejová linka taká nijaká a nudná, rozuzlenie očakávané... Jediné čo za niečo stálo bola slušná atmosféra - pre mňa pripomenutie mojej mladosti a ešte výborná muzika. Myslím, že napríklad taký Jim Jarmusch by z danej témy vytĺkol podstatne viac. Podpriemer. 40/100(6.11.2018)

• mcleod

Jelikož nemám rád filmy, jejichž scénáře jsou založené na jednoduchém řešení vztahů, nezaujala mě ani tato vztahovka ze Seattlu. Co mě na filmu nadchlo, byla výborná grungeová hudba místních kapel... s tím však musím dodat, že se bohužel už příliš nedostavila místní grungeová atmosféra. Zřídka se dostalo i na výborné vtipy, hlavně během dvou vystoupení členů Pearl Jam. Jinak ale pro mě vcelku nezáživný film.(17.7.2012)

• - Film se odehrává v Seattlu a tak není divu že soundtrack obsahuje převážně skladby grunge kapel. Grunge se totiž zrodil právě v Seattlu díky kapelám jako Pearl Jam, Nirvana, Soundgarden nebo Alice in Chains. (Punisher)

• - Kudrnatý muž v černém, který uznale pokyvuje hlavou na Cliffovo (Matt Dillon) rozpadající se auto, je Chris Cornell, zpěvák skupiny Soundgarden, která ve filmu zahrála píseň "Birth Ritual". (BlackHoleSun)

• - Roli Lindy měla místo Kyry Sedgwick ztvárnit Jennifer Jason Leigh. (Tygrys)