poster

Asterix a Vikingové

 • Francie

  Astérix et les Vikings

 • Dánsko

  Asterix og vikingerne

 • Slovensko

  Asterix a Vikingovia

 • Velká Británie

  Asterix and the Vikings

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Dánsko, 2006, 78 min

 • SarumanKo
  ****

  Tu si dovolím nesúhlasiť s väčšinou užívateľov databázy. Asterix a Vikignovia sú po štyridsiatich rokoch existencie galského mýtu azda najlepším dielom série. Vizuálne je to úchvatné dielo, moderný look a spracovanie Asterixovi jednoducho prospeli. Príbeh je už tradične variáciou na predchádzajúce a vtipov fakt nie je veľa, ale sú to zase tí sympatickí, svieži hrdinovia, ktorých si pamätám z animáku Asterix v Británii. Má to navyše čosi ako hmatateľnú atmosféru, dobrú gradáciu a kvalitné "akčné" scény, takže za mňa veľký palec nahor! (80%)(26.10.2010)

 • Lennnnna
  **

  Stýská se mi po dobách, kdy Asterix s Obelixem vévodili království "humorná závaba pro děti a dospělé", dnes totiž se svým pitomoučkým dějem a nulovými gagy můžou uchvátit leda tak dětské publikum. Stýská se mi po dobách, kdy Galie bývala nejlepším místem pro nakopání bandy Římanů, zatímco dnes se v ní tančí hip hop a posílají esemesky. Stýská se mi po dobách, kdy Asterix s Obelixem bývali ústředními postavami, zatímco dnes jsou tu jen a jen do počtu a ve filmu se mihnou z jediného důvodu, a to, že je jejich jméno obsaženo v názvu. Jo, jo, stýská se mi po starých časech...(12.3.2008)

 • giovanni3
  **

  Asterix a Obelix to je prostě klasika a Vikingy jsem měl vždy rád. Zdálo se to tedy jako ideální koktej, který zaručí pořádnou porci humoru a relaxace. Bohužel výsledek byl o dost slabší. Vikingové byli jen o něco málo tužší než Římané, ale hlavně se tito drsňáci báli. Jejich čaroděj hodně připomínal toho rádoby čaroděje, který v starším díle Asterixe a Obelixe přišel do Galské vesnice, aby Galy využil pro zisk zlata. Tudíž tu probíhá i opakování postupů ze starších dílů. No a celý děj se netočí vlastně ani tak kolem Vikingů, ale spíše kolem mladého rozmazleného fakana. Jeho chování, tanec, gesta atd.. prostě odpad první kategorie. Jako bonus přidáme románek s mladou seveřankou a máme univerzální lákadlo na publikum. Tudíž tento film jde co nejpřímější cetou jak být stále Asterix a Obelix, ale moc se u toho nenadřít, nalákat lidi a vydělat prachy nic víc. Slabota a 2z5 z úcty ke kultovní dvojici a skrze pár dobrých scének. P.S.: Vikingové plují k břehům Francie hledat strach? To je taková krav.na, že to to musel ten scénárista vymyslet když byl na mol...(4.9.2015)

 • Isherwood
  *

  Základní premisa celé série s Asterixem a Obelixem spočívající v heslu „Dej římskému legionáři do držťky!“ je pryč a s ní se vytratilo i ono kouzlo, jímž oplývali předchůdci tohoto díla (o hrané verzi raději taktně pomlčím). Celé schéma příběhu se zeštíhlilo na bojový výcvik náčelníkova metrosexuálního synovce a na protější straně stojící partu Vikingů, kteří se chtějí naučit strachu. Celá zápletka však postrádá ráznější náboj, který by ji opravdu vynesl na Olymp zábavy. Vršení gagů představuje nekontrolovanou dávku neinvenční beznaděje, jakou vůbec jde vyplodit. O tom, že Obelix má rád divočáky každý ví, že kouzelný lektvar dělá divy i se staříky taky, tak proč se tím tvůrci vůbec zaobírají? Respektive jde spíše o to, že právě tohle jsou jediné „frky“, kterých se dočkáme. Zbytek je zoufalá vata, který je dneska k vidění v každém druhém animáku. Snaha o modernizaci (trance party a vůbec celá písničková intermezza jsou otravná) má přesně opačný efekt a shazuje snímek za hranice trapnosti, z níž se už ničím jiným nevyhrabe. Legenda se sice pohřbila už před lety hranou verzí, ale kreslíři jí zdatně sázejí na hrob macešky…(2.10.2006)

 • Trellíno
  **

  Hm, fajn. Když si v roce 1994 vzali Asterixe do parády Němci a přivedli na svět příšernost Asterix v Americe, tak jsem si říkal, že už snad ani nemůže být hůř. Po patnácti letech se toho ujali Dánové a podělali to snad ještě víc, než jsem si vůbec dokázal představit (nehledě na moje těšení se po zdejších více než kladných ohlasech). Příběh na úrovni myšlenek pětiletého dítěte (a to přitom předloha Asterix a Normani patří mezi komiksy určitě minimálně do lepší poloviny). Bitky úplně na nic. Humor se jaksi kamsi naprosto vytratil. U moderních a do AsterixoObelixovského vesmíru absolutně se nehodících vložek (téměř taneční party po příjezdu Zničehonixe + hafo dalších hudebních čísel) jsem nevěřícně kroutil hlavou a říkal si, jestli tohle mám vůbec zapotřebí (to se mi přitom druhý hraný maximálně ulítlý celovečerák hodně líbil). Asterix a vikingové je bohužel hodně nedůstojný návrat, který těm nejlepším kouskům (Asterix v Británii, Asterix a překvapení pro Césara) nesahá ani po kotníky. Teď mě napadá otázka, jestli jsem úplně mimo, a nebo vám vážně přijde tenhle paskvil srovnatelný s tím nejlepším, co vzniklo na poli animáků o Asterixovi s Obelixem. Asi by to chtělo trošku soudnosti. Po tomhle zklamání bych si přál, aby snad už ani raději další animáky podle Goscinnyho předloh nikdy nevznikly. Možná jsem hodně přísný, ale za to holt může ta kompletní sbírka všech komiksů, co se tu vedle mě válí v poličce. Uf, maximálně nasr.. odcházím od klávesnice a jdu si pustit jeden ze dvou výše jmenovaných kousků z let osmdesátých a budu se snažit si vsugerovat, že se mi dnešní hodně smutný zážitek jenom zdál.(6.10.2006)

 • - Film vychádza z pôvodného komiksu „Astérix et les Normands“. (Tolf)

 • - V dobe uvedenia najdrahší animovaný európsky film. (Tolf)

 • - Film vznikol klasickým kreslením, počítač použili iba na špeciálne efekty. (Tolf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace