poster

Asterix a Vikingové

 • Francie

  Astérix et les Vikings

 • Dánsko

  Asterix og vikingerne

 • Slovensko

  Asterix a Vikingovia

 • Velká Británie

  Asterix and the Vikings

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Dánsko, 2006, 78 min

 • Anderton
  ***

  Staré legendárne animované filmy podarených Galov som nevidel, takže nemám s čím zrovnávať. Môžem ale porovnávať s obtlstlým Depardierom a jeho hranými kolegomi, ktorí ma iritovali omnoho viac, ako neškodné 2D animované postavičky. Film som videl náhodou v telke, a nič podobné nepovažujem za nutné ešte niekedy vidieť. Pre deti to bude ale určite fajn zábava, aj keď v dobe digitálnej animácie je aj to diskutabilné....(26.5.2012)

 • kOCOUR
  ****

  Moc Asterixů za sebou nemám, ale nebylo to překážkou. Sada univerzálních gagů poplatných moderní době, vetknuta do zcela pochopitelného příběhu, tvoří stravitelný celek pro neználky i ortodoxní hltače zároveň. V záplavě 3D animovaných leporel navíc strohá 2D animace působí jako zmrzlinový špalek uprostřed parného léta. Příjemnný oldsCOOL.(24.9.2006)

 • Nihlathak
  *

  Hnusná a odporná prohnutá animace.... Zničehonix je TAK hroznej! A ta vikingská holka taky! Hrozná disneyovitost! Atmosféra je v kravím lívanci. Jakoby kopírovali filmy, když se tu objevují ty absurdní (tehdy) futurismy, se kterými to opravdu přehánějí. No a červivou třešničkou na zkyslém dortu jsou ty písně.(5.2.2012)

 • Isherwood
  *

  Základní premisa celé série s Asterixem a Obelixem spočívající v heslu „Dej římskému legionáři do držťky!“ je pryč a s ní se vytratilo i ono kouzlo, jímž oplývali předchůdci tohoto díla (o hrané verzi raději taktně pomlčím). Celé schéma příběhu se zeštíhlilo na bojový výcvik náčelníkova metrosexuálního synovce a na protější straně stojící partu Vikingů, kteří se chtějí naučit strachu. Celá zápletka však postrádá ráznější náboj, který by ji opravdu vynesl na Olymp zábavy. Vršení gagů představuje nekontrolovanou dávku neinvenční beznaděje, jakou vůbec jde vyplodit. O tom, že Obelix má rád divočáky každý ví, že kouzelný lektvar dělá divy i se staříky taky, tak proč se tím tvůrci vůbec zaobírají? Respektive jde spíše o to, že právě tohle jsou jediné „frky“, kterých se dočkáme. Zbytek je zoufalá vata, který je dneska k vidění v každém druhém animáku. Snaha o modernizaci (trance party a vůbec celá písničková intermezza jsou otravná) má přesně opačný efekt a shazuje snímek za hranice trapnosti, z níž se už ničím jiným nevyhrabe. Legenda se sice pohřbila už před lety hranou verzí, ale kreslíři jí zdatně sázejí na hrob macešky…(2.10.2006)

 • Lennnnna
  **

  Stýská se mi po dobách, kdy Asterix s Obelixem vévodili království "humorná závaba pro děti a dospělé", dnes totiž se svým pitomoučkým dějem a nulovými gagy můžou uchvátit leda tak dětské publikum. Stýská se mi po dobách, kdy Galie bývala nejlepším místem pro nakopání bandy Římanů, zatímco dnes se v ní tančí hip hop a posílají esemesky. Stýská se mi po dobách, kdy Asterix s Obelixem bývali ústředními postavami, zatímco dnes jsou tu jen a jen do počtu a ve filmu se mihnou z jediného důvodu, a to, že je jejich jméno obsaženo v názvu. Jo, jo, stýská se mi po starých časech...(12.3.2008)

 • - V dobe uvedenia najdrahší animovaný európsky film. (Tolf)

 • - Film vznikol klasickým kreslením, počítač použili iba na špeciálne efekty. (Tolf)

 • - Film vychádza z pôvodného komiksu „Astérix et les Normands“. (Tolf)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace