Asterix a Vikingové

Asterix a Vikingovia

Asterix and the Vikings

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Dánsko, 2006, 78 min

Priznám sa, čakal som trochu viac. Ale okrem 2D som si aspoň zaspomínal na detsky jednoduché animáky môjho detstva. Prostoduchá zábavka s nie veľmi uveriteľnou zápletkou, ale má to tú barbarskú atmosféru, ten humor, tých hrdinov... Zaujímavá hra s tieňami. Nedávno som videl Asterixove stretnutie s Indiánmi (ASTERIX DOBÝVA AMERIKU) a toto stretko s Vikingami bolo rozhodne vydarenejšie...(20.12.2009)

Již normanská předloha nepatří k nejúchvatnějším dílům komiksového seriálu a novodobý roub dokázal učinit z filmu Asterix a Vikingové nejméně poutavou animovanou zábavu nepoddajných Galů. Asterix vždy sloužil k nadsázce komentování nešvarů současnosti, ale ne každá podobná snaha vede ke stejně důmyslnému vyznění. Snad je to i pokročilejší dobou spotřební éry vzniku filmu, ale výsledek je povrchnější a příliš umanutě si lebedí ve svém vlastním pofidérním přínosu. Nebýt postaviček obou světoznámých hrdinů, byl by film zaměnitelný s ostatním balastem animované tvorby moderního věku a snad jen z obdivné úcty lze nalézt každý sebemenší záchvěv zábavy a úsměvu. Asterix a Vikingové dovršili transformaci kultu na novodobé podmínky. Nemohu být nadšen, ale stále jde o dva svérázné výtečníky. Strach jde ze směrování, nikoli ze všehoschopných nájezdníků. Oubliez et augmentez! Je vais dormir avec cet espoir!(27.10.2017)

Jsou-li na scéně Vikingové, tak je nový Asterix zábavný. Jsou-li na scéně Galové, pak je alespoň průměný. Je-li však na scéně Zničehonix, tak je nesnesitelný. V detailech a některých scénách umí Asterix spolu s Vikingy pobavit, ale celkově to žádná velká výhra není. Tvůrci mají ovšem štěstí, jelikož díky suchu na poli klasicky animovaných filmů se Asterix výjimá. Potěší i rozmáchle "výpravná" hudba. Relativní krátkost a dobré tempo vám nedovolí se nudit čili snímek svůj účel plní. Pobaví totiž nejen děti, ale i dospělé, byť ani jednu z těchto skupin nijak zvláště.(23.12.2007)

OMG lidičky. To snad není možný tohle. Říkám si Asterix, nový, kreslený... to musím vidět. Viděl jsem, byl sem udiven, zaskočen, uražen, rozhorčen, naštván. No jako příběh dobrý... kreslíři... přímo výborný... hudba... nádherná. Ale proboha co to techno, dance nebo co to bylo. Co ta smska... Bože tohle tam fakt neměli dávat. To se mi hrubě nelíbilo jak to zmodernizovali. Prostě FUJ. Tři hvězdičky a to za tu ústřední hudbu, za pěkně zpracovaný (myslím jako kreslený)... ale jinak prostě fuj.(10.2.2008)

Jasne, nikdy to uz nebude mit atmosferu jako stary animovany filmy s Asterixem, precejen doba pokrocila a tohle je pojaty vcelku moderne, ale me to rozhodne neprislo vubec spatny, film ma jen 75 minut, je natocenej docela svizne a akcne, neustale se neco deje, sem tam nejakej paradni forek nebo parodicka scenka, prijemna animace a hudba, ktera by obstala i u kdejakyho velkofilmu. Proste skvela animovana zabava.(11.10.2009)

• - Film vychádza z pôvodného komiksu „Astérix et les Normands“. (Tolf)

• - Film vznikol klasickým kreslením, počítač použili iba na špeciálne efekty. (Tolf)

• - V dobe uvedenia najdrahší animovaný európsky film. (Tolf)