Závěrečný díl Aladinových dobrodružství ALADIN A KRÁL ZLODĚJŮ vás zavede do Agrabahu, kde se všichni jeho obyvatelé chystají na svatbu století. Ale ještě předtím, než si Aladin a krásná Jasmína řeknou své "ano", musí Aladin zastavit legendárních čtyřicet loupežníků. Ti se chystají uloupit tajemný svatební dar. Aladin a jeho přátelé - Jasmína, opička Abu, kouzelný koberec a vždy zábavný Džin - musejí čelit mnohým nebezpečím, když sledují krále zlodějů a jeho bandu loupežníků. Odhalte s nimi mnohá tajemství , pravdu o Aladinově zmizelém otci a zavítejte na nádherný mizející ostrov plný pohádkového bohatství. Humor, zábava, hry a skvělé písničky - to vše malým i velkým přináší ALADIN A KRÁL ZLODĚJŮ. (oficiální text distributora)

oveckaoa

Jafarův Návrat byl tragický, ale tohle je daleko horší. Scénář a děj zde prakticky není a jediné co to zachraňuje je to, že zde džin slušně válí a paroduje jiné animáky. ()

J-o-k-e-r

Král zlodějů je rozhodně příjemnější a koukatelnější než Jaffarův návrat. Dabing opět původní, a hlavně živější a působivější příběh. I ta animace mi připadá bližší prvnímu dílu. Hezký film, ale první Aladin prostě zůstane kultem... ()

Koda

Konečně díl, který má hlavu a patu. Po slabém druhém díle tu máme příběhově poutavý poslední díl, kdy se Aladin pozná se svým otcem, který je překvapením králem zlodějů. Zažívají různá dobrodružství, spoustu překážek a poznání, jestli se otec má vydat cestou k vytouženému zlatu, nebo zůstat se synem. Tento film má spoustu vtipných "easter eggů" díky Džinovi, který se na tu danou scénku filmu převlékne za někoho, kdo s tím má něco společného, když je rozsudek, tak se převlékne za soudce, když je nějaký problém, tak za Pumbu - Hakuna Matata atd. bavil mě celou dolu a nikdy ty jeho fóry mě nepřestanou bavit, prostě typický Džin. Nesmím zapomenout ani spoustu vytvořených písniček, které zřejmě nezůstanou moc v paměti, ale perfektně obohacují děj filmu, když je svatba, když Aladin vzpomíná a nakonec tak jak začala píseň, tak taky trilogicky skončila Arabská noc. Tady vidíte přátelé, že když je správný děj, a nehází se vše páté přes deváté, tak to má ten správný šmrnc a člověka to potom baví. Akorát ten Sa'luk si myslím byl příliš slabý a možná by bylo lepší si s ním víc hrát. Takhle prohrál jeho souboj hrozně rychle. Co mě ale celkem překvapilo je to, že se Jafar vůbec neukázal a u zlodějů si myslím by měl celkem konkurenci. ()

iXtr3m3

Výrazne lepšie ako druhá časť, aj príbehovo, aj animačne, aj vtipne, síce viac narážok na filmovú popkultúru tu bolo pre dospelých ako pre deti, ale aj tak sme sa s dcérkou pobavili. A môžeme ísť na hranú podobu. ()

provitamin

disneyovské muzikály ma akosi už neberú (teplý džin, banda idiotov namiesto lúpežníkov, Aladin ktorý asi moc pozeral Star Wars keďže stále hľadal svojho otca, ...). pred horším hodnotením zachránil len akčnejší záver na miznúcom ostrove. ()

Daae

Tak to musím vážně nesouhlasit s většinou negativního ohlasu. Poprvé jsem tento film viděla jako malá, v originále a fakt se mi to líbilo. Tento snímek je jeden z mála, které ještě vlastím na orig. videu, a tak jsem si ho před pár dny pustila znovu. Bavila jsem se, nekecám. Robin Williams jako Genie je samozřejmě dokonalost a jeho vtípky jsou vesměs skvělé, i když občas přestřelí, anebo neamerickým divákům některé parodie nic neřeknou. Nechápu, jak někomu mohou písničky připadat otravné, snad všechny mají ten správný švih a důvtipný text :) Nejvíc se mi na tomto snímku vždycky líbilo to, jak Aladdin hledá svého otce, aby ho našel uvězněného v jeho ne-vlastní rodině. Rhys-Daviesův hlas je perfektní, dokonale otcovský a charismatický stejně jako je jeho postava. A Midasova ruka na mizejícím ostrově na zádech obří želvy (vždy jsem měla dilema, jestli je ta želva živá či ne :]) je jen třešničkou na dortu. NENÍ to bůhvíjaký film cenné hodnoty, ale je to zábavné a přesně o to jim šlo. Nuže, are you IN or OUT?! ()

Elenor

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem se přiklonila k lepšímu hodnocení vzhledem k vynikajícím narážkám na starší disneyovky (a tátu v sukních :-)) a skvělému Johnu Rhys-Davisovi coby Aladinovu otci. Po nepříliš povedené dvojce je Král zlodějů víceméně důstojné pokračování Aladina. Takže: I'M IN! ()

Psycho.R

Ve své době jsem to strašně chtěl vidět, ale byl jsem zklamán, až po letech mi přišlo, že jde alespoň o průměrnou pohádku. ()

Likan7

Není Jafar, není Aladin aneb. všechno (a tím myslím skutečně všechno) zachraňuje džin, který střílí na popkulturní vtípky kadencí rotačního kulometu. Díky němu je závěrečný díl Aladina alespoň trochu koukatelný, ale být to o 20 minut kratší, je to určitě lepší. ()

liberita

Pre mňa historicky výnimočný prípad pokračovania disneyovky, ktorý sa mi páčil viac než prvý diel. Tentokrát sa inšpiroval rovnako známym príbehom Tisíc a jednej noci a síce Alibabom a 40 zbojníkmi. Džin je ešte vtipnejší než predtým a myslím, že Robin Williams by mal zo svojej slovenskej verzie radosť. Piesne aj celý dej sú zaujímavejšie a pútavejšie. Farebnosťou animácie ale stále zaostáva za svojimi kolegami. ()

Matt.Murdock

Oproti Jaffarově návratu s otřesným dabingem tento díl vrací zpět kouzlo aladinova příběhu. Hudba je perfektně zpracovaná a velice příjemná. Džinovy hlášky jsou vtipnější a přirozenější, nápad s Midasem je k nezaplacení. Rozhodně si nezaslouží tak nízké hodnocení. Ani hnout, nebo se vzájemně postřílíme. ()

papadoce

Disney štúdio malo v minulosti hrozne blbý zvyk urobiť ku každému úspešnému animáku ďalšie časti, ktoré už minuli kiná a mierili rovno na DVD. Vo väčšine prípadov šlo o prázdne ničím výnimočné príbehy. Aladin vsadil na komplikované rodinné záležitosti a tak okrem svadby Aliho a tej roštenky riešil ešte oživenie dávno mŕtveho Aladinovho otca. A nebol nim nik iný ako samotný Jánošík Egypta krááááľ zbojníkov. Scenáristi sa na týchto pokračovaniach museli náramne nabaliť, ale bez toho aby si kvapkali belladonnu pod jazyk takéto bludy nevymyslíš. Rozprávke kraľuje džin, ten sám zhltne aj tri hviezdy prisámvačku. To ako mení hlasy, outfity, strašná maska ten modrý týpek. A keďže to nebola ani zďaleka taká hlúposť ako napríklad pokračovanie zvonára, tak mu pri samotnom Ramzesovi tie hviezdoše dáme. ()

sa_kra

Pro mě daleko více srdcovější záležitost, než jednička. Má to všechno- příběh, vtip, nádherné písničky i oblíbené postavy. Nechci víc, jeden z mých nejoblíbenějších animáků ever. ()

PetrJulian

Jednou stačilo. Proč musí všude být hudba? Třetinu stopáže filmu zabraly ne příliš extra písně a hudba zněla i do dialogů! Buď měli udělat pohádku nebo muzikál! Aneb jak už tu někdo napsal - klasický průměrný animák od Disnyeho. Nebýt pár opravdu vtipných věcí, ještě bych jednu hvězdu ubral. Zkrátka: po nějaké době snadno zapomentulné dílko. ()

blondboss

Záverečný diel tejto trilógie v zásade ide v šľapajách predchodcov, aj keď prvý film bol jednoducho ten legendárny, na ktorý sa tie ďalšie dve časti len ťažko chytali. Tento snímok mal síce pekne rozvinutý dej, ale v zásade už neutiahol kvalitatívne parametre jednotky. Animácie typicky fajn pre vtedajšiu dobu a deti to určite poteší, ale za mňa len lepší priemer. 55 % ()