poster

Aladin a král zlodějů

 • USA

  Aladdin and the King of Thieves

 • Slovensko

  Aladin a kráľ zlodejov

Rodinný / Animovaný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 80 min

 • Matt.Murdock
  ****

  Oproti Jaffarově návratu s otřesným dabingem tento díl vrací zpět kouzlo aladinova příběhu. Hudba je perfektně zpracovaná a velice příjemná. Džinovy hlášky jsou vtipnější a přirozenější, nápad s Midasem je k nezaplacení. Rozhodně si nezaslouží tak nízké hodnocení. Ani hnout, nebo se vzájemně postřílíme.(18.8.2012)

 • Koda
  ***

  Konečně díl, který má hlavu a patu. Po slabém druhém díle tu máme příběhově poutavý poslední díl, kdy se Aladin pozná se svým otcem, který je překvapením králem zlodějů. Zažívají různá dobrodružství, spoustu překážek a poznání, jestli se otec má vydat cestou k vytouženému zlatu, nebo zůstat se synem. Tento film má spoustu vtipných "easter eggů" díky Džinovi, který se na tu danou scénku filmu převlékne za někoho, kdo s tím má něco společného, když je rozsudek, tak se převlékne za soudce, když je nějaký problém, tak za Pumbu - Hakuna Matata atd. bavil mě celou dolu a nikdy ty jeho fóry mě nepřestanou bavit, prostě typický Džin. Nesmím zapomenout ani spoustu vytvořených písniček, které zřejmě nezůstanou moc v paměti, ale perfektně obohacují děj filmu, když je svatba, když Aladin vzpomíná a nakonec tak jak začala píseň, tak taky trilogicky skončila Arabská noc. Tady vidíte přátelé, že když je správný děj, a nehází se vše páté přes deváté, tak to má ten správný šmrnc a člověka to potom baví. Akorát ten Sa'luk si myslím byl příliš slabý a možná by bylo lepší si s ním víc hrát. Takhle prohrál jeho souboj hrozně rychle. Co mě ale celkem překvapilo je to, že se Jafar vůbec neukázal a u zlodějů si myslím by měl celkem konkurenci.(17.11.2019)

 • liberita
  ****

  Pre mňa historicky výnimočný prípad pokračovania disneyovky, ktorý sa mi páčil viac než prvý diel. Tentokrát sa inšpiroval rovnako známym príbehom Tisíc a jednej noci a síce Alibabom a 40 zbojníkmi. Džin je ešte vtipnejší než predtým a myslím, že Robin Williams by mal zo svojej slovenskej verzie radosť. Piesne aj celý dej sú zaujímavejšie a pútavejšie. Farebnosťou animácie ale stále zaostáva za svojimi kolegami.(31.10.2011)

 • ASSEMBLEDSK
  ****

  Veľmi som sa obával, že tretí diel dopadne ako nudná dvojka, ale bol som veľmi príjemne prekvapený. Animácia je tiež nič moc, ale príbeh bol 2 krát lepší a zaujímavejší než u druhého dielu. Nové postavy sú celkom dobre, najviac ma prekvapil Cassim (otec Aladina), ktorý mi prišiel najzaujímavejšia postava a vzťah s Aladinom a Cassimom bol skvelý a nový hlavný záporák bol fajn, ale Jafar bol o veľa lepší. Najviac to zachraňuje Džin, ktorý je zase skvelý a mal skvelé hlášky. Prekvapilo ma, že bolo tam neskutočne veľa odkazov na iné filmy napr. Forrest Gump WTF! Chémia Aladina a Jazmíny bola milión krát lepšia než u dvojky a piesne tiež prekvapili. Tento príbeh mi dosť pripomínal pôvodnú knižnú predlohu Aladin a 40 zbojníkov, čo vlastne aj je. Prekvapivo každá scénka bola zaujímavá a nebolo tam nič nudného ako u druhého dielu, síce nemá to čaro od geniálnej jednotke, ale je to jedna z tých lepších pokračovaní. 8/10.(16.6.2020)

 • OG_Swifty
  ***

  Uvod byl hodne plytky; naplneny novyma a ne moc zajimavyma pisnickama. Moje pritelkyne ztratila zajem jeste pred koncem te prvni - uvodni pisne. Ja jsem to nakonec dokoukal a musim rict, ze zhruba v druhe polovine me film konecne zaujal. Melo to zapletku, ktera urcite pusobila zajimaveji nez ta v druhem filmu a hlavne ubylo zpivani.. Dzin byl zabavny a v prubehu filmu mel spoustu narazek na kulturni / filmovy svet devadesatek, coz bylo super. Ale celkovo vzato rozhodne prumer.(14.11.2020)

 • - Slon, který přeruší souboj Aladdina a jeho otce na svatbě, má nejprve tmavě modrý přehoz, poté tmavě červený, světle červený, fialový a nakonec zase tmavě modrý. (LaserJet)

 • - Během soubojů při svatbě zlodějská trojčata udělají věž a drží měsce. Horní drží červené, prostřední modré a spodní fialové. Když však Aladdin máchá holí, aby je shodil, při posledním máchnutí drží horní modré a prostřední červené měšce. (LaserJet)

 • - V prvním filmu Aladdin osvobodil Džina, která se tak zbavil svých zlatých pout. V tomto filmu je však zase má. (LaserJet)