Aladin a král zlodějů

Aladdin and the King of Thieves

Aladin a kráľ zlodejov

Rodinný / Animovaný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 80 min

Jednou stačilo. Proč musí všude být hudba? Třetinu stopáže filmu zabraly ne příliš extra písně a hudba zněla i do dialogů! Buď měli udělat pohádku nebo muzikál! Aneb jak už tu někdo napsal - klasický průměrný animák od Disnyeho. Nebýt pár opravdu vtipných věcí, ještě bych jednu hvězdu ubral. Zkrátka: po nějaké době snadno zapomentulné dílko.(9.2.2016)

Do třetice Aladin a zase trochu jiné dojmy. Tentokrát promyšlenější příběh, který slušně konkuruje prvnímu filmu, ale zábavnost opět pokulhává v tomhle byl nejlepší druhý film. Postav je zde dosti nových díky bandě zlodějů, ale těch atraktivích ubylo, nebo spíše ještě více se jim zmenšil prostor. I tak trilogie s Aladinem se mi líbí, není to pro mě úplně vrchol, ani se to tomu mco neblíží, ale je to líbivé, chytlavé, se spoustou pěkných písní. Jenže nejvíce na tom stejně oceňuji fantazii tvůrců v eskapádách džinových proměn, to je na tomhle pro mě to nejsilnější. Bez džinových kousků, forku, kouzel by všechny tři díly byly u mě minimálně o hvězdu níže. 8/10(9.10.2012)

Pre mňa historicky výnimočný prípad pokračovania disneyovky, ktorý sa mi páčil viac než prvý diel. Tentokrát sa inšpiroval rovnako známym príbehom Tisíc a jednej noci a síce Alibabom a 40 zbojníkmi. Džin je ešte vtipnejší než predtým a myslím, že Robin Williams by mal zo svojej slovenskej verzie radosť. Piesne aj celý dej sú zaujímavejšie a pútavejšie. Farebnosťou animácie ale stále zaostáva za svojimi kolegami.(31.10.2011)

Oproti Jaffarově návratu s otřesným dabingem tento díl vrací zpět kouzlo aladinova příběhu. Hudba je perfektně zpracovaná a velice příjemná. Džinovy hlášky jsou vtipnější a přirozenější, nápad s Midasem je k nezaplacení. Rozhodně si nezaslouží tak nízké hodnocení. Ani hnout, nebo se vzájemně postřílíme.(18.8.2012)

Tretí diel Aladdina už nie je takou nemastnou, neslanou pochutinou ako jeho predchodca, hoc aj ten bol pozerateľný. The King Of Thieves rozpráva zmysluplnejší príbeh a vďaka skvelému dabingu Robina Williamsa sú aj niektoré Džinové vtipy sviežejšie a vtipnejšie. Lenže hoc po príbehovej stránke filmu nemám čo vytknúť, musím priznať, že som nebol z tohoto dobrodružstva ani spolovice tak nadšený ako z úchvatnej jednotky. Neviem či za to môže abscencia Menkenovej hudby, ale pri pozeraní tohto filmu som sa naozaj miestami nudil. Nechcem vyslovene tvrdiť, že je to zlý film. Jeho problémom, ale je, že si na ňom Disney nedal veľmi záležať, čo sa odráža aj v animácií. Rozhodne by si takáto ikona zaslúžila lepší prístup. pevné tri hviezdy.(18.3.2010)

• - Slon, který přeruší souboj Aladdina a jeho otce na svatbě, má nejprve tmavě modrý přehoz, poté tmavě červený, světle červený, fialový a nakonec zase tmavě modrý. (Studioworks)

• - Ve scéně, kdy se Cassim setká se Sultánem, Sultán má béžový oblek s modrým perem. To se v jednom záběru změní na zlatý oblek s fialovým perem a zase zpátky. (Studioworks)

• - Když si velitel stráže nemůže vzpomenout na frázi "Sezame, otevři se!", v jednom záběru se mu posune chybějící zub. Při otevírání mu však žádný nechybí. (Studioworks)