Aladin a král zlodějů

Aladdin and the King of Thieves

Aladin a kráľ zlodejov

Rodinný / Animovaný / Fantasy / Komedie

USA, 1996, 80 min

Oproti Jaffarově návratu s otřesným dabingem tento díl vrací zpět kouzlo aladinova příběhu. Hudba je perfektně zpracovaná a velice příjemná. Džinovy hlášky jsou vtipnější a přirozenější, nápad s Midasem je k nezaplacení. Rozhodně si nezaslouží tak nízké hodnocení. Ani hnout, nebo se vzájemně postřílíme.(18.8.2012)

Konečně díl, který má hlavu a patu. Po slabém druhém díle tu máme příběhově poutavý poslední díl, kdy se Aladin pozná se svým otcem, který je překvapením králem zlodějů. Zažívají různá dobrodružství, spoustu překážek a poznání, jestli se otec má vydat cestou k vytouženému zlatu, nebo zůstat se synem. Tento film má spoustu vtipných "easter eggů" díky Džinovi, který se na tu danou scénku filmu převlékne za někoho, kdo s tím má něco společného, když je rozsudek, tak se převlékne za soudce, když je nějaký problém, tak za Pumbu - Hakuna Matata atd. bavil mě celou dolu a nikdy ty jeho fóry mě nepřestanou bavit, prostě typický Džin. Nesmím zapomenout ani spoustu vytvořených písniček, které zřejmě nezůstanou moc v paměti, ale perfektně obohacují děj filmu, když je svatba, když Aladin vzpomíná a nakonec tak jak začala píseň, tak taky trilogicky skončila Arabská noc. Tady vidíte přátelé, že když je správný děj, a nehází se vše páté přes deváté, tak to má ten správný šmrnc a člověka to potom baví. Akorát ten Sa'luk si myslím byl příliš slabý a možná by bylo lepší si s ním víc hrát. Takhle prohrál jeho souboj hrozně rychle. Co mě ale celkem překvapilo je to, že se Jafar vůbec neukázal a u zlodějů si myslím by měl celkem konkurenci.(17.11.2019)

Pre mňa historicky výnimočný prípad pokračovania disneyovky, ktorý sa mi páčil viac než prvý diel. Tentokrát sa inšpiroval rovnako známym príbehom Tisíc a jednej noci a síce Alibabom a 40 zbojníkmi. Džin je ešte vtipnejší než predtým a myslím, že Robin Williams by mal zo svojej slovenskej verzie radosť. Piesne aj celý dej sú zaujímavejšie a pútavejšie. Farebnosťou animácie ale stále zaostáva za svojimi kolegami.(31.10.2011)

Veľmi som sa obával, že tretí diel dopadne ako nudná dvojka, ale bol som veľmi príjemne prekvapený. Animácia je tiež nič moc, ale príbeh bol 2 krát lepší a zaujímavejší než u druhého dielu. Nové postavy sú celkom dobre, najviac ma prekvapil Cassim (otec Aladina), ktorý mi prišiel najzaujímavejšia postava a vzťah s Aladinom a Cassimom bol skvelý a nový hlavný záporák bol fajn, ale Jafar bol o veľa lepší. Najviac to zachraňuje Džin, ktorý je zase skvelý a mal skvelé hlášky. Prekvapilo ma, že bolo tam neskutočne veľa odkazov na iné filmy napr. Forrest Gump WTF! Chémia Aladina a Jazmíny bola milión krát lepšia než u dvojky a piesne tiež prekvapili. Tento príbeh mi dosť pripomínal pôvodnú knižnú predlohu Aladin a 40 zbojníkov, čo vlastne aj je. Prekvapivo každá scénka bola zaujímavá a nebolo tam nič nudného ako u druhého dielu, síce nemá to čaro od geniálnej jednotke, ale je to jedna z tých lepších pokračovaní. 8/10.(16.6.2020)

Uvod byl hodne plytky; naplneny novyma a ne moc zajimavyma pisnickama. Moje pritelkyne ztratila zajem jeste pred koncem te prvni - uvodni pisne. Ja jsem to nakonec dokoukal a musim rict, ze zhruba v druhe polovine me film konecne zaujal. Melo to zapletku, ktera urcite pusobila zajimaveji nez ta v druhem filmu a hlavne ubylo zpivani.. Dzin byl zabavny a v prubehu filmu mel spoustu narazek na kulturni / filmovy svet devadesatek, coz bylo super. Ale celkovo vzato rozhodne prumer.(14.11.2020)

• - Slon, který přeruší souboj Aladdina a jeho otce na svatbě, má nejprve tmavě modrý přehoz, poté tmavě červený, světle červený, fialový a nakonec zase tmavě modrý. (LaserJet)

• - Během soubojů při svatbě zlodějská trojčata udělají věž a drží měsce. Horní drží červené, prostřední modré a spodní fialové. Když však Aladdin máchá holí, aby je shodil, při posledním máchnutí drží horní modré a prostřední červené měšce. (LaserJet)

• - V prvním filmu Aladdin osvobodil Džina, která se tak zbavil svých zlatých pout. V tomto filmu je však zase má. (LaserJet)