Manželé Jeff a Amy Talorovi jedou přes Nevadskou poušť do San Diega. U odlehlé benzínové pumpy si jejich luxusního džípu všimne řidič Earl, se kterým má Jeff drobný konflikt. Když mají o něco později poruchu na voze, nabídne jim pomoc řidič kamionu Red Barr, který slíbí, že Amy odveze k telefonu v blízkém motelu. Když pak zjistí, že závadu někdo způsobil úmyslně, spěchá za manželkou. Ta však zmizela. V motelu, odkud měla volat pomoc, ji nikdo neviděl. Jeff dohoní kamion, Barr však Jeffovi i zastavené policejní hlídce tvrdí, že jeho ani jeho ženu nezná... (oficiální text distributora)

Pai-Mei

Skvelý výkon Kurta Russela v tomto filme je len malou časťou, zapadajúcou do výborného celku. Tento film patrí k tým, ktoré sa dajú pozerať pri každej televíznej repríze a mňa osobne asi nikdy neprestane baviť. Nemôžem si pomôcť, ale fakt ide o super napínavý film aj keď jeho hlavného predstaviteľa vo všetkých jeho filmoch absolútne nemusím. Toto sa vydarilo. ()

Nalimator

Nebylo to špatné, pobavilo to. Hlavní devizou filmu je jeho civilní úroveň, scény jsou uvěřitelné - teda pro dobu, kdy nebyly mobily. ()

Pitryx

Dobře udělaný thriller v mnou oblíbeném prostředí. Má to spád i napětí i když děj, je trošku opakovaný a primitivní. Přesto jsem se bavil až do konce, který se také povedl. 201308277637/7833 ()

macetoma

Hodně napínavý thriller. Tedy - víte jak to dopadne, ale přesto se bojíte, aby to tak dopadlo. Mostow umí z každého záběru vytěžit maximum a Russell je stále přesvědčivý. Dávám 3 hvězdy. ()

Boudyy

Celkem zručně natočený thriller, který buduje atmosféru jak má a děj je sice předvídatelný, nýbrž technicky zpracován tak, že napětí je i tam, kde v podobných thrillerech jen hledíte nudou na obrazovku, kdy že to skončí. Lokace americké pustiny, ve které hlavní hrdina (skvělý Kurt Russel, který tímhle dokazuje, že ve druhé půlce 90. let neupadl v zapomnění) musí zvládnout těžkou misi osvobození své manželky z rukou vyděračské bandy, které šéfuje (v jedné ze svých posledních rolí) J. T. Walsh. Rozhodně dějově hutnější a lepší než podobné filmy. ()

Hemlock

Upřímně, nebýt Kurta Russella, asi bych si tento film ani nepouštěl, ale nakonec jsem spokojen. Sice snímek nenabízí nic nového, ani překvapivého a od začátku je vše jasné jak facka, odsejpalo to pěkně v tempu a do jisté míry byla tato zápletka i realistická. Takže Kurt si za únos odnese solidní trojec. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 81%, Audience Score - 67% | FDb.cz - 71.7% | Bezpochyby nadprůměrný 90's Thriller (pro které máme opravdu slabost:-) plný napínavých scén i zručně natočených automobilových honiček. Inspirace Spielbergovým Duelem je zcela zřejmá, ale přesto se nám to líbilo. Kurt Russell do role "muže ve velmi nevýhodné situaci" zapadl přesně a J. T. Walsh do své záporné role též. Film měl bezpochyby i slabší pasáže, ale spokojenost nakonec přeci jen převládla. 4* s odřenýma ušima. 70% ()

Pete

Tak tu máme zas ten divoký západ, přitom jinde už 21.století klepe na dveře. Únos se však bohužel většinu času nese v plíživé, zdlouhavé nudě, asi už zapracoval i zub času. Oceňuji, že sympaťák Russell tu není žádný bývalý speciální agent, snažili se z něj udělat obyčejného člověka, přesto pod návěsem kamionu jezdit zvládá. Popasovat se s partou zavilých vidláků se mu nakonec samozřejmě povedlo, byť to většinu času zrovna velká zábava není. Tedy až na ten závěr, kdy se útočníci svou zarputilou urputností zlikvidovali prakticky sami, to jsem se bavil. ()

ostravak30

Kurt Russell je výborný herec a odlehlost místa dodává celému thrilleru patřičnou atmosféru. Pořád říkám, že když někdo bude chtít v USA někoho zavraždit a zároveň dobře ukrýt mrtvolu, možností kde to udělat jsou statisíce. Jen těch pouští a rozlehlých lesů. Únos se rozjíždí pomalu, ale pak už má své tempo jisté a drama a napětí jen rostou. Smutné je, že ztracených obyvatel, a hlavně i dětí, je v Americe stále strašně moc a pořád jsou místa tak odlehlá a bohem zapomenutá, že se v nich mohou různí úchylové a šílenci oddávat čemukoli a zabránit tomu nelze. ()

ali-n

Práve som tento thriller dopozeral v TV a zostal vo mne dosť nepríjemný pocit. Nechcel by som ten príbeh zažiť. Áno, z bežného občana a manžela sa tu vykľul až príliš nepoddajný hrdina, ale Kurtovi som to jednoducho zožral aj s autonavijákom. Kamióny - nekamióny, najväčším ťahačom je tu práve Kurt Russel. Kvôli nemu a uveriteľným záporákom ... niekde medzi 3 a pol a 4. MOJE NAJ - Posledná scéna na moste ala Jurský park 2 :-). Chudák kamión, ten ale DOPADOL. ()

DooFooS

Nadprůměrně již stokrát zpracované téma únosu partnera, kdy ho ten zbylý zachraňuje. Upřímně, někdy mě Kurt pěkně rozčiloval svým strachem a držením se při zdi. To já bych na jeho místě umřel strachy hnedle na začátku… Jinými slovy: Pěkně hutná atmosféra po celou dobu filmu. ()

Předseda

Syrový únosový film. Takových únosců (spíš pirátů pouštní dálnice) se bojím i já. Ani si nezjistí si, zda se může oběť něčím vyplatit... ()

bobin

Monumentální akční podívaná , která Vás nenechá vydechnout . Zoufalý boj o život své ženy předvádí Kurt Russell , který celému filmu dominuje . A to až do hektického finále . Zklamání neočekávejte - film je výtečný . ()

Pimpy

Po dalším, zhlédnutí dávám jednu hvězdu pryč. Naprosto průměrný thriller, který ničim nepřekvapí a ničím neurazí. Kurta mam radši v komediálních rolích, vyjímku u mě tvoří Žoldák. Tyhle vážný role mi s nim moc nejedou. ()

Honzulik

Tak toto je typický "bečkový" thriller se slabou zápletkou. Film je celkem nudný, průměrné herecké výkony a velmi laciné efekty. Akce nejsou moc reálné a amatersky provedené. Kurtu Russellovi to zkrátka moc nejde. Film celkově nezaujme... ()