Hodiny zoufalství

Hodiny zúfalstva

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 105 min

• Hapretor

V rámci podobných thrillerů je to dost slabota. Mikyho Rouru nepovažuju za dobrého herce, jen herce. Ale Antona Hopsinku považuju naopak za velmi dobrého herce. Ve výsledku tedy Roura hraje to, co vždy, a Hopsinka se musí sama degradovat, aby se to vyrovnalo. Škoda. Celý film je dost dobrý, celkem napínavý, ne úplně předvídatelný, ale konec je dost stupidní. Proto jen dvě *. Tento film rozhodně nepatří mezi skvosty podobného ražení, kde divák (já) si již od začátku oblíbím jednu postavu - záporák či klaďas - a pak jí fandím až do konce. Zde jsou jednotlivé postavy nemastné neslané.(7.11.2010)

• Gary

Michael Cimino natočil jeden dobrý film (Lovec Jelenů), se kterým vydržel ještě hodně dlouho. Tohle je další z chabých pokusů, kde se kamera motá kolem lidí, ale nepůsobí to cool. Kde hrají dva skvělí herci, ale tady rozhodně úžasní nejsou. Hudba si brouká své motivy, bubnují bubny, dostaneme se i k nečekaným táborákovým motivům, kdy se ve scénách Davida Morseho snaží režisér evokovat western. Zkrátka příšerný thriller plný klišé, nezajímavosti, ultratrapné agentky FBI a neuvěřitelně sračkoidního scénáře v prapodivně nelogickém tmavém filmu, kde by lehkomyslné záporáky zabila dřív i bába Tutovka.(5.2.2008)

Hodiny zoufalství se naštěstí nekonaly. Úrověň thrilleru je opravdu namočena do slabšího období devadesátých let, Rourke i Hopkins jsou naprosto průměrní, dialogy místy směšné, ale je to koukatelné. V dnešní době by takový film těžko obstál, kor kdyby v něm hráli takoví borci, co se předvedli zde. David Morse i jeho parťák Elias Koteas na vedlejší role skvěle vybarvili tento filmek. Dobře zabitý večer. 60%(20.6.2015)

Pokud mám pocit, že hlavním kladem filmu byla skutečnost, že při jeho uvedení na Nova Cinema Anthonyho Hopkinse nedaboval Pavel Soukup, tak je cosi v nepořádku. V podstatě po všech stránkách se jedná i přes některé slušné momenty o nepříliš zdařilé dílo, filmařsky místy nudné a zkrátka takové... divné. Třetí hvězdička je za Hopkinse, jehož herectví byla pro tento film skoro škoda. Zřejmě jeden z nejslabších filmů, ve kterých se objevil - a že jsem jich s ním neviděl zrovna málo. Horší byl pro mě jen Freejack.(19.9.2010)

Na začátku jsem si říkal -co to sakra je? Tvářilo se to jako naprosto nemastný film, který prohrává i s většinou podobně zameřené televizní tvorby. Od vniknutí do domu to jde ale dost nahoru a hlavně David Morse v roli polobezduchého a ukázkového hnusáka je chuťovka. Dál už to pak jde podle klasických kolejí, takže jsem byl spokojen.(7.9.2008)