Hodiny zoufalství

Desperate Hours

Hodiny zúfalstva

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 105 min

Pokud mám pocit, že hlavním kladem filmu byla skutečnost, že při jeho uvedení na Nova Cinema Anthonyho Hopkinse nedaboval Pavel Soukup, tak je cosi v nepořádku. V podstatě po všech stránkách se jedná i přes některé slušné momenty o nepříliš zdařilé dílo, filmařsky místy nudné a zkrátka takové... divné. Třetí hvězdička je za Hopkinse, jehož herectví byla pro tento film skoro škoda. Zřejmě jeden z nejslabších filmů, ve kterých se objevil - a že jsem jich s ním neviděl zrovna málo. Horší byl pro mě jen Freejack.(19.9.2010)

• Hapretor

V rámci podobných thrillerů je to dost slabota. Mikyho Rouru nepovažuju za dobrého herce, jen herce. Ale Antona Hopsinku považuju naopak za velmi dobrého herce. Ve výsledku tedy Roura hraje to, co vždy, a Hopsinka se musí sama degradovat, aby se to vyrovnalo. Škoda. Celý film je dost dobrý, celkem napínavý, ne úplně předvídatelný, ale konec je dost stupidní. Proto jen dvě *. Tento film rozhodně nepatří mezi skvosty podobného ražení, kde divák (já) si již od začátku oblíbím jednu postavu - záporák či klaďas - a pak jí fandím až do konce. Zde jsou jednotlivé postavy nemastné neslané.(7.11.2010)

Ciminův předposlední krok k profesní sebevraždě nezaslouží obdiv, ale ani opovržení. Co na tom, že Homeboy Mickey má chuť na pohár ze zlatých malin, agenti FBI působí dojmem, že studovali akademii spolu s Mahoneyem a konec koketuje se slabomyslností - blednoucí sir Hopkins se v rámci možností snaží, mezi plujícími mraky občas prosvitne napětí a režisérův s přírodou spjatý styl vizualizace umí upoutat pozornost. Asi však nebude sporu, že původní Wylerův film s Bogartem je sice stejný sport, ale úplně jiná liga. Vlastně se ani některým divákům nedivím, že už v asi pětadvacáté minutě zatoužili po tom, aby si doktor Lecter připravil středně propečený rourkebeef s opékanými bramborami a chřestovým saucem..(9.10.2015)

• DonBraso

Za tak debilní konec,by si měli páni autoři střelit do hnáty.Napínák byl spíše zoufalstvím a to i děj měl svoje dobré chvilky,které bohužel obstarávají Rourek a Hopkins svým kumštem.Jinak na tu dobu klasické řemeslo,které díky neschopnosti uspořádat děj,divák přetrpí i střílečku od FBI,která s rokem 90 si zahrává až moc bravurně a otevře oko vzápětí nad tím,jak Bosworth dopadne až na dno,tedy do trávy.50%(8.9.2014)

• harmonikar

Meno režiséra a herecké obsadenie sľubovalo skvelý filmový zážitok.Bohužiaľ prišlo k poriadnemu sklamaniu.Herecký potenciál Mickeyho Rourka a Anthonyho Hopkinsa ostal až trestuhodne nevyužitý pretože scenár bol slabý ako desaťkrát prevarený čaj.V podstate ani nemali príliš čo zahrať.Ich postavy by dokázal zahrať hociktorý priemerný televízny herec.Celý film na mňa pôsobil dojmom ako keby išlo o nejaký tuctový televízny film a nie o film slávneho režiséra.Píše sa mi to ťažko pretože filmy od Michaela Cimina ako napríklad Thunderbolt a Lightfoot,Lovec jeleňov a Nebeská brána boli naozaj vynikajúce.Je smutné vidieť ako kariéra tak nadaného režiséra postupne upadala.Rozdiel medzi filmom Nebeská brána a Hodiny zúfalstva je naozaj zarážajúci.Ako keby ich ani nenatočil ten istý režisér.Ak by som si pozrel tento film bez toho aby som videl úvodné titulky tak by ma ani vo sne nenapadlo že ho natočil M.Cimino.Boh vie ako by sa vyvíjala jeho kariéra nebyť tích známich okolností okolo natáčania Nebeskéj brány.Mal v pláne viacero veľmi zaujímavých projektov,škoda že sa mu ani jeden z nich nepodarilo zrealizovať.(18.2.2015)