Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uprchlý vězeň Michael Bosworth (Mickey Rourke) naléhavě hledá úkryt a díky svému šaramantnímu úsměvu se dostane do pěkného domu Nory a Tima Cornellových (Mimi Rogers a Anthony Hopkins) se dvěma dětmi. Zatímco Bosworth čeká na příjezd své krásné právničky (Kelly Lynch), jeho úsměv brzy vystřídá vražedný vztek a Cornellovi se zoufale snaží bránit. Rodině Cornellových začíná šokující noc hrůzy a chladnokrevné vraždy. Nakonec se rodina dostává do situace, která je rozdělí ... nebo spojí jako nikdy předtím. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"Komentár" je čisto iba pre mňa, aby som nezabudol a vedel sa k tomu eventuálne vrátiť, tak v kľude môžeš teraz prestať čítať. --- Po dnešnej kompletnej obhliadke Ciminovej režisérskej filmografie, rozumej tvorcu, ktorého výpravy boli vždy opojné a ktorého práve oni samotné istým spôsobom nakoniec potopili a zničili, resp. teda snímka Nebeská brána, nakoľko na výpravy nedal dopustiť ani v jeho neskorších dielach, prišlo veľmi príjemné prekvapenie. --- Takmer 20 rokov dozadu, odhadujem 2003/2004, keď som mal krásnych 7/8 rokov, zostával som v škole po škole, v takzvanej družine, nakoľko mama pracovala do tretej poobednej a potom chodievala po mňa. Tieto dni nebývali len vždy v znamení hrania sa s kktinami, ale aj filmov. To, že som sa bál chodiť domov po tom, čo som videl dementov a dementorov vo Väzňovi z Azkabanu, a že keď sa deti začali rozprávať o Kruhu, radšej som ušiel a ani vidieť som ho nemusel, si necháme na inokedy. Raz som sa ale počas družiny zatúlal niekde po tých dlhých, šedých chodbách ku učiteľskému kabinetu, kde starší chalani sledovali, pravdepodobne na VHS kazete, nejaký (evidentne) akčný film. Netuším, či som tam bol dlho, alebo krátko, či som videl viac ako jednu scénu, alebo viac, v spomienke však pretrváva jedno/dvojsekundový "úryvok" scény, v ktorej mal muž alebo žena počas noci namierený červený laser na čelo (a následne bol popravený – nie som si úplne istý – a taktiež sa mi do toho plietli stromy a exteriér). Táto spomienka sa vynárala počas rokov viackrát, bez nejakej nádeje, že by som ten film na základe takéhoto biedneho opisu našiel. Takmer identická scéna sa nachádza vo vynikajúcom filme Bleskový muž, no počas sledovania neprišiel ten uspokojivý, uisťujúci pocit, že toto je ono. Sledujem si však dnes Ciminove Hodiny zúfalstva a celý čas s nejakým vnútorným pocitom, že toto mi je známe, táto štylizácia mi niečo hovorí. Potom prišlo finále, stromy, exteriér, noc, červené lasery... intenzívnosť pocitu sa zvyšovala. Po skončení scény prišla konkluzívna otázka samému sebe, či je toto fakt ono? Aj napriek zásadnému rozdielu, že tu boli lasery mierené na hruď, si môžem myslím s konečným pokojom na duši povedať, že toto je krista ono! A musel som si to nájsť sám a trvalo to len takmer dve dekády. Super... Aspoň som dočasne naplnený. (x) (2003) (24.7.2021) (7.1.2022) (20.6.2022) ()

N.Strauber 

všechny recenze uživatele

Pokud mám pocit, že hlavním kladem filmu byla skutečnost, že při jeho uvedení na Nova Cinema Anthonyho Hopkinse nedaboval Pavel Soukup, tak je cosi v nepořádku. V podstatě po všech stránkách se jedná i přes některé slušné momenty o nepříliš zdařilé dílo, filmařsky místy nudné a zkrátka takové... divné. Třetí hvězdička je za Hopkinse, jehož herectví byla pro tento film skoro škoda. Zřejmě jeden z nejslabších filmů, ve kterých se objevil - a že jsem jich s ním neviděl zrovna málo. Horší byl pro mě jen Freejack. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ciminův předposlední krok k profesní sebevraždě nezaslouží obdiv, ale ani opovržení. Co na tom, že Homeboy Mickey má chuť na pohár ze zlatých malin, agenti FBI působí dojmem, že studovali akademii spolu s Mahoneyem a konec koketuje se slabomyslností - blednoucí sir Hopkins se v rámci možností snaží, mezi plujícími mraky občas prosvitne napětí a režisérův s přírodou spjatý styl vizualizace umí upoutat pozornost. Asi však nebude sporu, že původní Wylerův film s Bogartem je sice stejný sport, ale úplně jiná liga. Vlastně se ani některým divákům nedivím, že už v asi pětadvacáté minutě zatoužili po tom, aby si doktor Lecter připravil středně propečený rourkebeef s opékanými bramborami a chřestovým saucem.. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Originál Desperate Hours, The s Bogartem jsem bohužel zatím neviděl. Tohle je ale skutečně značná, klišovitá slabota, kterou nezachraňují ani velká herecká jména. Minimálně pokus o několik noir prvků se Ciminovi upřít nedá, stejně mě však solidně zklamal. ()

Gary 

všechny recenze uživatele

Michael Cimino natočil jeden dobrý film (Lovec Jelenů), se kterým vydržel ještě hodně dlouho. Tohle je další z chabých pokusů, kde se kamera motá kolem lidí, ale nepůsobí to cool. Kde hrají dva skvělí herci, ale tady rozhodně úžasní nejsou. Hudba si brouká své motivy, bubnují bubny, dostaneme se i k nečekaným táborákovým motivům, kdy se ve scénách Davida Morseho snaží režisér evokovat western. Zkrátka příšerný thriller plný klišé, nezajímavosti, ultratrapné agentky FBI a neuvěřitelně sračkoidního scénáře v prapodivně nelogickém tmavém filmu, kde by lehkomyslné záporáky zabila dřív i bába Tutovka. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (6)

  • V pôvodnom zostrihu bola aj scéna vypočúvania medzi Chandler (Lindsay Crouse) a Breyersovou (Kelly Lynch). Testovaciemu publiku sa však scéna nepáčila, lebo údajne implikovala, že sú lesby. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama