Hodiny zoufalství

Hodiny zúfalstva

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1990, 105 min

• DonBraso

Za tak debilní konec,by si měli páni autoři střelit do hnáty.Napínák byl spíše zoufalstvím a to i děj měl svoje dobré chvilky,které bohužel obstarávají Rourek a Hopkins svým kumštem.Jinak na tu dobu klasické řemeslo,které díky neschopnosti uspořádat děj,divák přetrpí i střílečku od FBI,která s rokem 90 si zahrává až moc bravurně a otevře oko vzápětí nad tím,jak Bosworth dopadne až na dno,tedy do trávy.50%(8.9.2014)

• Pohrobek

Originál Desperate Hours, The s Bogartem jsem bohužel zatím neviděl. Tohle je ale skutečně značná, klišovitá slabota, kterou nezachraňují ani velká herecká jména. Minimálně pokus o několik noir prvků se Ciminovi upřít nedá, stejně mě však solidně zklamal.(29.9.2005)

• Gary

Michael Cimino natočil jeden dobrý film (Lovec Jelenů), se kterým vydržel ještě hodně dlouho. Tohle je další z chabých pokusů, kde se kamera motá kolem lidí, ale nepůsobí to cool. Kde hrají dva skvělí herci, ale tady rozhodně úžasní nejsou. Hudba si brouká své motivy, bubnují bubny, dostaneme se i k nečekaným táborákovým motivům, kdy se ve scénách Davida Morseho snaží režisér evokovat western. Zkrátka příšerný thriller plný klišé, nezajímavosti, ultratrapné agentky FBI a neuvěřitelně sračkoidního scénáře v prapodivně nelogickém tmavém filmu, kde by lehkomyslné záporáky zabila dřív i bába Tutovka.(5.2.2008)

Pokud mám pocit, že hlavním kladem filmu byla skutečnost, že při jeho uvedení na Nova Cinema Anthonyho Hopkinse nedaboval Pavel Soukup, tak je cosi v nepořádku. V podstatě po všech stránkách se jedná i přes některé slušné momenty o nepříliš zdařilé dílo, filmařsky místy nudné a zkrátka takové... divné. Třetí hvězdička je za Hopkinse, jehož herectví byla pro tento film skoro škoda. Zřejmě jeden z nejslabších filmů, ve kterých se objevil - a že jsem jich s ním neviděl zrovna málo. Horší byl pro mě jen Freejack.(19.9.2010)

Hodiny zoufalství se naštěstí nekonaly. Úrověň thrilleru je opravdu namočena do slabšího období devadesátých let, Rourke i Hopkins jsou naprosto průměrní, dialogy místy směšné, ale je to koukatelné. V dnešní době by takový film těžko obstál, kor kdyby v něm hráli takoví borci, co se předvedli zde. David Morse i jeho parťák Elias Koteas na vedlejší role skvěle vybarvili tento filmek. Dobře zabitý večer. 60%(20.6.2015)