Mladý a energický Chuck Barris, který se soustředí na svou vrcholnou kariéru v rozvíjejícím se televizním průmyslu, je sledován podezřelou postavou, která ho rychle vláká do uzavřeného a nebezpečného světa CIA. Zatímco se Barris dostává na výsluní jako dynamický televizní producent – díky tak netradičním a oblíbeným pořadům jako jsou The Newlywed Game či The Gong Show, které sám uvádí i moderuje – pravidelně provádí nájemné vraždy pro vládu Spojených států. Jak sledovanost jeho pořadů roste, Barrisův život se začne vymykat kontrole poté, co zjistí, že se sám ocitl na černé listině CIA. (Cinemax)

Mahowny

Confessions of a Dangerous Mind je pro mě velmi milým překvapením. Clooney dokázal hned při svém režijním debutu bravůrně zrežíroval úžasný film. Právě jste narazili na výrazně podhodnocený poklad skrytý mezi modrými. Znáte ten pocit, když dokoukáte film a snažíte si vybavit všechny hlášky a doznívá ve vás příběh a myšlenky? Tak tohle dostanete, když se podíváte na tuhle pecku. Stačí se jen podívat na partu okolo filmu a tušíte, že by mohl mít svoje kvality. Vždyť scénář psal geniální Charlie Kaufman, do hlavní role je obsazen Sam Rockwell. A Clooney? Miluju režiséry, kteří umí pozornému divákovi připravit dárečky a Clooney je jeden z nich. Obsadit Pitta a Damiena jako komparz si může dovolit fakt jenom on. :-D ()

papadoce

Sam Rockwell je prvá liga herectva, George Clooney, či Julia Roberts sú osvedčené hviezdy, Drew Barrymore bola k nakúsnutiu po väčšinu času, najmä ale s krátkymi vlasmi a Pitt s Damonom vo svojich miniminirolách boli skôr zbytoční než potrební. Vlastne skutočne úplne zbytoční. Film sa navyše chcel tváriť kultovo, coolovo, možno sa chcel stať aj klasikou, ale výsledok za úmyslom či dokonca potenciálom totálne zaostal. Džordžo v pozícii režiséra síce vie prekvapiť, no takisto aj unudiť a moje hodnotenie naznačuje ktorým smerom sa biják vydal. Asi najviac ma hnevalo, že vždy keď mala nejaká scéna potenciál byť kultovou, skončila sa nijako. Nemastno, neslano. Ja ani neviem čo to chcelo. Asi viacej west Berlínov, možno občas lepšie strihy, ale pomohlo by to? Myslím, že nie. Chuck Barris je jeden zo zmätkov amerického showbiznisu a Clooney o ňom nedokázal natočiť pútavý film. Slabota s obrovskou kopou prázdnych kecov vyplývajúcich zrejme zo zlého scenára. Asi som pochopil o čo Džordžovi išlo, ale nenaladil som sa na tú notu. Rockwell za to nemôže, ale budem hviezdičkovať len striedmo napriek dobrému záveru s Džúliou. Tak 40%. ()

Toustovač

Opět jedno z mých "překvapených" hodnocení. Ale k čertu s objektivitou, od toho přece tyto komentáře jsou! Tento film mi přišel tak nepodobný všemu ostatnímu, co jsem v té době měl možnost vidět, že si zkrátka nemůžu pomoci. Příběh mě tolik nezaujal, herci a atmosféra zato nadmíru ano. Julia Roberts mi tu ovšem spíše vadila (asi že je pro svou roli příliš "hvězdná"). Jinak trio Rockwell, Barrymore, Clooney stojí skutečně za to. ()

Jaromír

Příběh scénáristy, který začne pracovat, jako tajný agent pro vládu. Projde si tu svou životní "houpačku" a vše skončí štastně. Pohodový životní příběh pro pohodový večer. ()

jafuska

bohužel ačkoliv jsem se hodně snažila přijít tomuto filmu na chut, nestalo se tak, děj mě nijak nezaujal, ano mohlo to být něčím zajímavé,když muž žije dvojím životem a snaží se něčím zaujmout svoje okolí,ale od filmu očekávám mnohem více, mnohem více adrenalinu, napětí, a nějaké té zápletky, která by mohla hraničit s morálním kodexem, ale to bych se musela podívat na jíný styl filmu, takže nejsem ani zklamaná,nic jsem od toho neočekávala a to se také stalo, ()

Kubi21

Knihu jsem přelouskal několikrát a film ještě víckrát. Tohle nenudí. Je to sranda až na kopec. Tady jsem byl ochoten akceptovat i svou neoblíbenkyni Juliu "velká pusa" Roberts a to je co říct. ()

liquuid

Předpoklad byl takový, že to bude všehochuť. Také se to potvrdilo a někomu zkrátka směsi vadí. Většina lidí má spíše rádo ucílenější žánr a bohužel ani mně to zrovna dvakrát nesedlo. Myslím si, že herci se snažili, film odsýpal, měl slušnou návaznost, ale v drama se z nenadání začít smát při scéně, kde bylo všem jasně vytyčeno, jak se mají chovat ( luxusní scéna, smál jsem se asi 5 minut ještě potom :D ) , to mi přišlo nemístné a nevyzrálé. Ale špatné to nebylo. 60% ()

kubilov

Clooneyho režijní debut je dosti neobvyklým vyprávěním životního příběhu, je ušeptaný, plný sexu, mrtvol a dost hlubokého pohledu do nitra rozpolcené osobnosti, která ve dne lidi povrchně baví a v noci je chladnokrevně zabíjí. Období šedesátých let do toho sedí naprosto skvěle, Sam hraje opravdu velice dobře, podobně jako Drew Barrymore, která se jím absolutně nenechává zahambit. Cameo Brada Pitta a Matta Damona parádní. ()

ric

Na můj vkus místy trošku podivné, ale on vlastně ani hlavní hrdina není zrovna běžný občan. Julia Roberts mi výkonem i tajemnou rolí dost připoměla Tess z Ocean's Eleven. ()

Plague.

Dobře........hrané......a.......režírované.........ale........táhne..........se......to......jako......smrad.....skoda...... ()

Jaffaro

Nie je to nejak extra zlý film ale príde mi dosť nudný. Je to také chabé a slabé. Čakal som od Clooneyho oveľa viac. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace