Záskok

• Německo

Hudsucker - Der Große Sprung

Komedie / Romantický

Velká Británie / Německo / USA, 1994, 111 min

Zajimavi Coeni, kteri mi zde ale nejak nesedli kluci. Zacina to hodne dobre, vypada to na slibny rozjezd, misto toho ale tempo upadne, coz je velka skoda. Napr. herecke vykony jsou prevazne velmi dobre. Tim Robbins mi zde vzdalene pripomina Eraserheada, Paul "Sure, Sure..." Newman je take vyborny a mozna uplne nejlepsi je totalne naspeedovana Jennifer Jason Leigh. Bruce "Evil Dead" Campbell tady schytal bohuzel naprosto nevyraznou side-rolicku. 6/10(7.5.2008)

Originální komedie, na které se svým nápaditým stylem vyřádili bratři Coenovi. Neříkám, že se u toho budete popadat za břicho, ale já jsem se bavil celkem slušně. Tim Robbins je osobitý herec a do role Norvilla Barnese zapadl dobře a odehrál svůj standart. Paul Newman samozejmě předvedl skvělý výkon (jaký jiný také od této legendy čekat :)). Co mě velmi překvapilo byl konec, který nevím proč mi trochu zkazil celkový dojem. Každopádně snímek, který za shlédnutí určitě stojí a mohu každému jen doporučit.....(27.4.2008)

• giovanni3

Dumám zda jsem viděl stejný film jako zbytek uživatelů. Někdo to tu dokonce porovnává s Burtenem, což již vůbec nechápu. Příběh zde byl mizerný (vznik nápadu je tak to jediné), herecké výkony také (Newman byl solidní, ale to je vše.), rádoby efekty totéž (Rádoby anděl? Hnus.) a ani jsem se u toho nesmál. Slabota = 1z5(9.7.2012)

Něco, co nedokážu přesně pojmenovat, tomu chybělo. Rozhodně je tady plno nápadů (hodiny, blue letter, kruh, brčko, anděl, kalhoty, plexisklo, hymna z Muncie, komentář k systému žen na balení chlápků..atd, atd), který dělaj filmek zajímavější a hodně zábavnej, o hercích netřeba mluvit, ale i přes to originální pojetí mi to přišlo takový fádní. I když je to příjemná komedie, Coeni maj na víc.(25.5.2010)

Opět výborná komedie od bratří Coenů, jeden z jejich nejlepších filmů. Nádherná karikatura vysokého managementu, průmyslu vyrábějícího naprosté nesmysly až po masu lidí podléhající módním vlnám. Existuje lepší téma na komedii? Vše je samozřejmě bravurně zrežírováno v Coenovském stylu. Přispělo k tomu také nasnímání u Coenů častou kamerou, kdy není nouze o dlouhé táhlé záběry, zkreslené záběry do rozlehlého prostoru, zabarvení do omšelých nažloutlých barev. Atmosféra filmu výborná, perfektní herecké výkony, především Tim Robbins, Paul Newman i pro mě dosud neznámá Jennifer Jason Leigh. Samozřejmě nemůže chybět průvodce filmem, životem a časem, tentokrát v postavě obsluhy hodin na budově společnosti Hudsucker Industries.(18.3.2010)

• - Píseň, kterou Waring Hudsucker zpívá (jako anděl), je tou samou písní, kterou pějí Gale a Evelle poté, co unesou Nathana Jr. v Potížích s Arizonou. (D3VIL)

• - Zahajující film na FF v Cannes 1994. (D3VIL)

• - J.J. Leigh byla obsazena na úkor Winony Ryder a Bridget Fondy. (D3VIL)