Získat práci koncem padesátých let nebylo snadné, jak se o tom přesvědčil Norville Barnes, bezelstný a naivní mladík, který právě dokončil maloměstskou obchodní akademii. Nakonec získá práci u mamutí společnosti, jejíž majitel Waring Hudsucker právě vyskočil z padesátého patra. Norvillovi, který třídí poštu, připadne úkol, kterého se všichni bojí. Musí doručit tzv. modrý dopis, který před svou smrtí poslal Waring Hudsucker svému poradci Sidneymu Mussburgerovi. A to je okamžik, který změní Norvillův život. Waring totiž nezanechal závěť a neměl žádnou rodinu, proto hrozí, že jeho podíl ve firmě bude za měsíc rozprodán veřejnosti. A to Mussburger rozhodně nemíní dovolit. Hledá proto na místo nového ředitele hlupáka, který by dokázal cenu akcií společnosti srazit na minimum tak, aby si je za pakatel mohli nakoupit členové vedení společnosti. (TV Nova)

Trailer

B!shop

Kdyz jsem film videl poprve, tak me nak zvlast nenadchnul, od Coenu jsem cekal neco vic, ale taky to mohlo bejt tim, ze jsem film videl dabovanej. Ted podruhe jsem si film maximalne uzil. Pribeh je, jak je u Coenu zvykem, vcelku originalni a sviznej, hlavne teda ze zacatku je to nehorazna jizda, v poslednich cca 45 minutach tempo krapet zvolni. Hlavne musim pochvalit perfektni hudbu, skvely napady (andel, kruh a kluk, atd.) a hlavne herce, Robbins je naprosto perfektni jako trouba a Newman jako "sef" proste nema chybu. Taky musim pochvalit Jennifer Jason Leight, ktera teda hlavne ze zacatku mluvi jak kdyz strili. Na podruhe jsem se uz proste perfektne bavil. ()

Boss321

Originální komedie, na které se svým nápaditým stylem vyřádili bratři Coenovi. Neříkám, že se u toho budete popadat za břicho, ale já jsem se bavil celkem slušně. Tim Robbins je osobitý herec a do role Norvilla Barnese zapadl dobře a odehrál svůj standart. Paul Newman samozejmě předvedl skvělý výkon (jaký jiný také od této legendy čekat :)). Co mě velmi překvapilo byl konec, který nevím proč mi trochu zkazil celkový dojem. Každopádně snímek, který za shlédnutí určitě stojí a mohu každému jen doporučit..... ()

Matty

Bratry Coenovy osvítil duch Franka Capry. A oni si z něj ve vší počestnosti udělali srandu. Žijeme v době příliš cynické, aby v ní obstál film natočený a napsaný „po caprovsku“ a bez jakéhokoliv pomrkávání tvůrců. Coeni mrkají hodně. Mrkají neustále, pročež Záskok není nikdy dost seriózní, aby jej v závěru mohl projasnit onen caprovský humanismus, díky kterému jste uvěřili, že kdejaký Honza Smith dokáže poctivou cestou zvítězit nad prohnilými lumpy. Tim Robbins nehraje sympatického prosťáčka, ale imbecila, který po většinu času nemá páru, co se okolo něj mele. Těžko jít s ním, držet mu pěsti a nebýt lhostejný k tomu, jestli se stane, nebo nestane „kusem abstraktního umění na Madison Avenue“. Ale proč ne, pitomci patří ke coenovkám stejně jako bizarní jména, snové sekvence a camea Steva Buscemiho. Jako komedie film navíc funguje bezvadně. Objektem, na němž skutečně záleží – kameře i scenáristům (bratři + Sam Raimi) – je budova Warren Industries (44 pater + mezipatro). Nepřehlédnutelný symbol ekonomické konjunktury. Monstrum, které vykazuje závratné zisky, ačkoliv není ani naznačeno z čeho. Teprve „vynález“ obruče, jejíž skutečný původ není znám, dává podnikání konkrétnější podobu. Ve vedlejší roli pálí hlášky kulometným tempem Jennifer Jason Leigh, jež svou dravou novinářku vymodelovala dle vzoru Rosalind Russellové v His Girl Friday. 85% Zajímavé komentáře: Vitason, mcleod ()

RHK

Mírně nadprůměrná komedie a místy až parodie obří průmyslové společnosti s osobitým stylem od bratrů Coenů. Dobrých nápadů zde pár je (zácvik - "Sníží Ti plat!", samozřejmě skok pana Hudsuckera a později rozplácnutí se jeho následovníka ze správní rady na plexiskle, důležitý modrý dopis, štemplování, představování prezidenta naštvaným akcionářům, obří hodiny řídící čas), ale celek je přes profesionalitu tvůrců spíše nedotažen. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=H_WSCfWIyF0 Schvalování obručí: http://www.youtube.com/watch?v=tgEeNtIDooQ&feature=related A prodej obručí: http://www.youtube.com/watch?v=Ng3XHPdexNM&feature=related ()

H34D

Po Potížích s Arizonou jsem měl obavy, zda bude druhá komedie od bratří Coenů dostatečně vtipná, ale ty se naštěstí hned, s prvními minutami, dočista rozplynuly. Gagy vás možná nesejmou ze židle, jedná se o takový lehce bláznivý, avšak inteligentní humor, který se dávkuje s mírou. I když myslím, že Coenům svědčí spíše vážné filmy, svůj talent a poznávací znamení, s jimiž tvoří filmy, nezapřeli ani zde. Napsané je to skvěle (dialogy) a zrežírováno jakbysmet, což zvláště v méně náročné komedii příjemně vynikne. Škoda jen, že co se týče svěžesti a kadenci vtipu, tak druhá polovina za tou první mírně zaostává. 8/10 ()

• Ve filmu bratří Coenů Potíže s Arizonou (1987) nosí pracovníci továrny na triku nápis "Hudsucker Industries". Ve filmu Vlna zločinu (1985), ke kterému psali bratři Coenové scénář, je hlavní hrdina umístěn v Nápravném zařízení Hudsucker. (D3VIL)
  • John Goodman, který se objeví v cameo roli reportéra zpravodajství, má ve filmu stejné jméno jako v Barton Fink (také od Coenů) - "Karl Mundt". (D3VIL)