Záskok

• Německo

Hudsucker - Der Große Sprung

Komedie / Romantický

Velká Británie / Německo / USA, 1994, 111 min

Asi nejlepší komedie ze světa velkých korporací, Wall Street a těchhletěch ekonomickejch zhovadilostí. Výborně natočené s příchutí přehánění, hlavně v oblasti grimas, ale tady je to záměr, bez kteryho by to nebylo ono. Herecky a režisérsky prostě opět vychytaná coenovic kvalita, kde humor nahravil jejich oblíbenou krev. Už jsem to tak 3x viděl a pokud vím, tak dycky jsem si to vychutnal...(9.3.2016)

piaty celovečerák bratov coenovcov je cvičením ako oživiť filmového ducha zašlých čias starého hollywoodu 50.tych rokov s rapotajúcimi brisknými dialógmi, prepjatým štylizovaným herectvom, pompéznou výpravou a príbehom lavírujúcim na hrane rozprávky a morality... no ako pri najvúčších dielach éry, ktorú kopírujú a dávajú jej hold, aj tu sa podarilo veľmi elegantne milé, pôsobivé, vtipné a dynamické dielo, ktoré sa vyhýba pátosu a klišé, namiesto toho ich nahrádza hravosťou a blablabla... paul newman bol pán herec, tuto som ho žral; potešili ma vedľajšie postavičky v podaní campbella, polita a buscemiho;(7.10.2013)

Jak na houpačce s bratry Coenovými, kteří byli,alespoň pro mne, hlavní motivací podívat se. Místy opravdu doknalé, místy upřímně nudné. Záskok je ve výsledku lehce nadprůměrnou ságou do života jednoho "zkrachovalce", nabízející několik zajímavých poloh a myšlenek, které pozorného diváka donutí k zamyšlení se a nepozorného unudí k "filmové"smrti! Brilantní výkon Robbinse je lahůdkou...(9.7.2012)

Ten pád zo 44 alebo 45 poschodia je super ale malí chlapec prichádzajúci na to čo všetko sa dá robiť s obyčajným kruhom proste nemá chybu. A to tu je ešte kopec skvelých nápadov ako napríklad policajti komentujúci zo svojho pohľadu novinárku Amy snažiacu sa zaujať Norvilla v bare alebo keď Norville zachytí padajúceho Sidneyho (parádny Paul Newman) a ten si spomenie na svojho krajčíra ako mu chcel spraviť silnejšie prešitie na nohaviciach. Coeni plný energie predvádzajú opäť režijne vyšperkovaný snímok, čo mu však chýba je väčšia gradácia scenára. Pre Jennifer Jason Leigh úloha presne na telo.(9.8.2008)

"You know... for kids." Když máte nakoukáno, pobavíte se královsky. Když ne, zasmějete se i tak. Těžko Záskok nějak trefně vystihnout - zkrátka si představte, že by námět k filmům Život je krásný a Pan Smith přichází nedostal do rukou Frank Capra, ale bratři Coenovi se Samem Raimim. Už je vám to jasné?(3.4.2011)

• - Ve filmu bratří Coenů Potíže s Arizonou (1987) nosí pracovníci továrny na triku nápis "Hudsucker Industries". Ve filmu Vlna zločinu (1985), ke kterému psali bratři Coenové scénář, je hlavní hrdina umístěn v Nápravném zařízení Hudsucker. (D3VIL)

• - Postava dr. Huga Bronfenbrennera (David Byrd) byla pravděpodobně pojmenována podle známého psychologa Urie Bronfenbrennera. (D3VIL)

• - Zahajující film na FF v Cannes 1994. (D3VIL)