Záskok

• Německo

Hudsucker - Der Große Sprung

Komedie / Romantický

Velká Británie / Německo / USA, 1994, 111 min

Hodně ujetá a povedená komedie se skvělým hereckým obsazením. Herecké výkony jsou vynikající, ale to už bylo jasné z obsazení snímků. Pochválit musím taky soundtrack a krásné prostředí New Yorku 50tých let. Jen škoda trošku zvláštního a přehnaného konce, který mi trošku kazil dojem z předchozích 100minut.(27.11.2009)

Předfargovská komedie bratří Coenů, lehce vybočuje nad šedivý průměr dobrým zpracováním a skvělými nápady. Zpočátku působí jako koncentrát netradičního humoru, postupem času ale řídne a řídne a těsně před brilantním koncem se vyskytuje absolutně rozředěná půlhodinka. Zkrátka v druhé polovině se nám vyprávění nade všechna očekávání rozplizlo. Nevím si rady. Tři hvězdy je málo a čtyři moc. Vzhledem ke kvalitě ostatních Coenovských snímků je to na tři. Ve srovnání s jinými komediemi vzniklými v dekádě solidní čtyřka. Co s tím? ...Tak čtyři, ať nežeru.(3.8.2009)

3,5* Ano, ano. Mistrovsky natočené. Působivě stylizované. Chvílemi jako by se mi vyjevovaly před očima scenérie z Gilliamova filmu Brazil a vůbec celé to bylo prostoupeno jakousi Monty Pythonovskou absurdností a potrhlostí. Po vizuální stránce tedy vyjímečné dílo. Jen téma je takové light, soft a sofa - řekl bych. Tak trochu jako Coca-Cola bez cukru. Je příjemná, osvěží, ale nijak vás neohromí a dlouho ve vás nevydrží. :-)(11.3.2010)

Vždycky jsem ráda, když objevím nějaké stylizované dílo v rámci mainstreamu. A když bojuje "za naši věci", tak tím líp. A když si malý chlapeček začal hrát s kruhem, tak se mi sevřelo hrdlo. Nicméně peripetie připomínala víc skutečnou bezradnost, než cílené bloudění, takže punc dokonalosti filmu nepřiřknu. To je pěkné slovo, nepřiřknu.(16.7.2013)

Waring Hudsucker stoupal 50 let nahoru a pak se jednoho dne překvapivě vydal na procházku po stolech zasedající správní rady, kterou zakončil půl minutovým letem směrovaným gravitací až ke "šťastnému" setkání s chodníkem. O uvolněné prezidentské křeslo by se jistě našel dostatek zájemců, ale dle mocného pana Mussburgera, který umí slovem zastavit i perpetum mobile, je třeba do funkce nominovat úplného pitomce. Těžko by někoho takového hledal, ale Norville Barnes k němu s modrou obálkou a geniálním nápadem přiskotačí sám. Mussburgerovi stačí jediný pohled na nakreslený kruh, který Norville prezentuje s vysvětlením, že na svém nápadu již dva až tři roky pracuje a z Mussburgerova doutníku se okamžitě začne linout spokojený dým. Nový prezident je na světě, ale udržet jeho dravý intelekt na vodítku rozhodně nebude jednoduché.(10.12.2009)

• - Postava dr. Huga Bronfenbrennera (David Byrd) byla pravděpodobně pojmenována podle známého psychologa Urie Bronfenbrennera. (D3VIL)

• - Ve skutečnosti Hula Hoop a Frisbee vynalezl Richard Knerr se společností Wham-O. (Listeroman)

• - Píseň, kterou Waring Hudsucker zpívá (jako anděl), je tou samou písní, kterou pějí Gale a Evelle poté, co unesou Nathana Jr. v Potížích s Arizonou. (D3VIL)