Nesnesitelná krutost

Intolerable Cruelty

Neznesiteľná krutosť

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2003, 100 min

George Clooney a krásná Catherine Zeta-Jones. O těch dvou je tento komediální počin především. Oběma jim to .vkusně ladí, nějak moc se jeden nad druhého nevyvyšuje a hrají vzorně a žádný z nich si nechce ukradnout tento film jen pro sebe. Jenže film dojíždí na nízkou dodávku nápadů a od dvojice Coenů jsem už zažil zajímavější "majstrštyky" než je tenhle, tak nějak do průměru spadající film.(1.2.2009)

Je pravda, že bez Clooneyho, kterému tato vyhroceně komediální až sebeparodická poloha sedla překvapivě výborně a Zety-Jones, která je zde opravdu ikonicky snímaná (tehdy ještě po právu), by to byl pouze průměrný, lehce zlomyslný film. Osobně mě hodně bavila ještě do absurdna vytahovaná linie o Masseyho smlouvě (a jejím trhání), naopak za neuvěřitelně otravnou, tisíckrát viděnou scénu s Clooneyho vrcholně trapným proslovem a ještě trapnějšími prostřihy na tupé, malomyslné ksichty jeho posluchačů (měly působit zamyšleně a oduševněle, uvědomujíc si svůj dosavadní mrzký život) a následným klišovitým "postupným" potleskem, by si milí bratři zasloužili pořádný výchovný záhlavec. Tohle se nedělá! Žádnou podvratnost jsem tam totiž nepostřehl, stejně jako v občas nepříjemně patetické Burwellově hudbě (která měla asi upomínat na klasický Hollywood - Alfred Newman, Dimitri Tiomkin), ale nefungovalo to.(8.4.2014)

Musím priznať, že som bola sklamaná celkovým vývojom scenára, ktorý mi ako celok prichodil vykonštruovaný a demonštrácia dvoch opačných pólov lásky prehnaná. To všetko by bolo fajn, keby si celý film udržal formu černej komedie a nezvrhával sa k romantickým úletom. Inak som sa celkom bavila, i keď šanca zaradiť sa medzi obľúbené je nulová rovnako, jako reálna šanca, že by sa toto niekde skutočne mohlo odohrať. Celkovo skôr menej ako 3,5*.(22.1.2006)

Romantická komedie naruby. Žena, která rozvodů využívá k získání peněz, a rozvodový právník, který nikdy neprohrál - připadá to snad vám jako typické postavy z romantického filmu? Nesnesitelná krutost je (naštěstí) mnohem více komedie než romantická. Ale velmi dobrá komedie, při jedné scéně zaručeně vybuchnete smíchy. Obsazení vévodí příjemný George Clooney, v menších rolích potěší Billy Bob Thornton a Geoffrey Rush. 85%.(11.1.2004)

Romantickí Coeni? To akoby ste prasaťu dali naspievať štátnu hymnu. Aj keď tento sa zaraďuje k tým normálnejším, myslím, že od kvality to malo dosť ďaleko. Herci boli síce nadpríjemní, no oni komediálnu stránku nezachránia. Scenár aj keď bol trefný a originálny, bol bohapusto nevyužitý. Škoda. 55%.(26.11.2006)

• - Kniha, kterou Marilyn čte, se jmenuje "Into Thin Air" a je o zdolávání Mt. Everestu. (D3VIL)

• - Billy Bob Thornton mluví ve filmu velmi rychle, protože jeho postava v Muži, který nebyl, mluví velmi pomalu. (D3VIL)

• - Bratři Coenovi uvedli, že se na filmu pracovalo téměř 8 let. (D3VIL)