poster

Nesnesitelná krutost

 • USA

  Intolerable Cruelty

 • Slovensko

  Neznesiteľná krutosť

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2003, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  George Clooney a krásná Catherine Zeta-Jones. O těch dvou je tento komediální počin především. Oběma jim to .vkusně ladí, nějak moc se jeden nad druhého nevyvyšuje a hrají vzorně a žádný z nich si nechce ukradnout tento film jen pro sebe. Jenže film dojíždí na nízkou dodávku nápadů a od dvojice Coenů jsem už zažil zajímavější "majstrštyky" než je tenhle, tak nějak do průměru spadající film.(1.2.2009)

 • Flakotaso
  ***

  Je pravda, že bez Clooneyho, kterému tato vyhroceně komediální až sebeparodická poloha sedla překvapivě výborně a Zety-Jones, která je zde opravdu ikonicky snímaná (tehdy ještě po právu), by to byl pouze průměrný, lehce zlomyslný film. Osobně mě hodně bavila ještě do absurdna vytahovaná linie o Masseyho smlouvě (a jejím trhání), naopak za neuvěřitelně otravnou, tisíckrát viděnou scénu s Clooneyho vrcholně trapným proslovem a ještě trapnějšími prostřihy na tupé, malomyslné ksichty jeho posluchačů (měly působit zamyšleně a oduševněle, uvědomujíc si svůj dosavadní mrzký život) a následným klišovitým "postupným" potleskem, by si milí bratři zasloužili pořádný výchovný záhlavec. Tohle se nedělá! Žádnou podvratnost jsem tam totiž nepostřehl, stejně jako v občas nepříjemně patetické Burwellově hudbě (která měla asi upomínat na klasický Hollywood - Alfred Newman, Dimitri Tiomkin), ale nefungovalo to.(8.4.2014)

 • meave
  ***

  Musím priznať, že som bola sklamaná celkovým vývojom scenára, ktorý mi ako celok prichodil vykonštruovaný a demonštrácia dvoch opačných pólov lásky prehnaná. To všetko by bolo fajn, keby si celý film udržal formu černej komedie a nezvrhával sa k romantickým úletom. Inak som sa celkom bavila, i keď šanca zaradiť sa medzi obľúbené je nulová rovnako, jako reálna šanca, že by sa toto niekde skutočne mohlo odohrať. Celkovo skôr menej ako 3,5*.(22.1.2006)

 • Jhershaw
  ****

  Romantická komedie naruby. Žena, která rozvodů využívá k získání peněz, a rozvodový právník, který nikdy neprohrál - připadá to snad vám jako typické postavy z romantického filmu? Nesnesitelná krutost je (naštěstí) mnohem více komedie než romantická. Ale velmi dobrá komedie, při jedné scéně zaručeně vybuchnete smíchy. Obsazení vévodí příjemný George Clooney, v menších rolích potěší Billy Bob Thornton a Geoffrey Rush. 85%.(11.1.2004)

 • genetique
  ***

  Romantickí Coeni? To akoby ste prasaťu dali naspievať štátnu hymnu. Aj keď tento sa zaraďuje k tým normálnejším, myslím, že od kvality to malo dosť ďaleko. Herci boli síce nadpríjemní, no oni komediálnu stránku nezachránia. Scenár aj keď bol trefný a originálny, bol bohapusto nevyužitý. Škoda. 55%.(26.11.2006)

 • - Kniha, kterou Marilyn čte, se jmenuje "Into Thin Air" a je o zdolávání Mt. Everestu. (D3VIL)

 • - Billy Bob Thornton mluví ve filmu velmi rychle, protože jeho postava v Muži, který nebyl, mluví velmi pomalu. (D3VIL)

 • - Bratři Coenovi uvedli, že se na filmu pracovalo téměř 8 let. (D3VIL)