Ztřeštěná a ujetá komedie se spoustou úžasných figurek a ztracených existencí, jimž vévodí Sípák. Bohužel se bratří Coenové nevyhnuli americkým klišé, na něž jsem už vysloveně alergický, když musím některé scény s potleskem vestoje vidět po tisícípadesátédruhé. Chemie Clooney-Zeta-Jones ale funguje náramně, Paul Adelstein karikuje sám sebe, Rush a Thornton ve vedlejších rolích potěší.(23.9.2017)

• Faidra

Soudili se, soudili se rozvedení o svý jmění, o svý jmění, o portmonky, o kastroly, o potomky. Byl to spor ukrutnej s křikem a pláčem, ó, jak si překrásně po krku skáčem... Těžko snesitelný kousek, u kterého bych asi nezůstala, kdyby před titulky nezazněli Simon a Garfunkel a neobjevil se Geoffrey Rush, během titulků nezazněl Elvis a po titulcích se neobjevil George Clooney. Pomyslela jsem si, že aspoň hudbu (i když ten Jahelka z úvodu by se hodil ještě líp) a herce si uměli vybrat a rozhodla se vytrvat. Byla jsem po zásluze potrestána držitelkou ceny za chvění řas, zvedání obočí a špulení rtů CZJ, nesnesitelně pastelovým L.A., obvyklým K.O. udíleným hollywwodskými slaďárnami, nesnesitelně krutými ve svém předpokladu, že si člověk oblíbí hejno chabě načtrtnutých figurek místo něčeho aspoň trochu připomínajícího lidi, a nesnesitelnou změnou J. a E. Coenových z ostrých hochů v číšníky servírující romantické komedie, v nichž je romantiky asi jako v rozvodovém listě a humoru jako v dohadování se brzy bývalých manželů, čí bude stůl a čí bude skříň. Romantické duše si můžou libovat nad tím, že se konečně mohou dívat na něco ze svého oblíbeného ranku dívat s hrdostí ("vždyť je od těch Coenů, že jó, holky?"), já složím poklonu nesvaté trojici Rush, Clooney a Thornton, kteří takřka ze všeho udělají záležitost snesitelnou, a půjdu pustit Rockyho a Reda na Coenovy, aby si bratři v saku objasnili rozdíl mezi dobrmanem a rotvajlerem a zažili nesnesitelnou krutost na vlastní kůži.(9.4.2008)

Mé první zklamání z dílny Coenovic bratrstva. I tak je to na 60%, což je pro spoustu "tvůrců" nesplnitelný sen...tedy byl by, kdyby někoho z nich ty moje kecy zajímaly;) No, přátelé moji milí, jak se to mohlo stát? Roztomilá tak trochu "bitch" Catherine Zeta, prohnilý a "láskou" zmámený Clooney, "rich Texan" Billy Bob, okolo všeobecná řemeslná kvalita, tak co to sakra...? Nevím, neznám, nechápu, ale když vám ze sta minut děje přijde fakt vtipných jen pět (všechno s Clooneyho bossem, sípák Joe a pak to, co souvisí s Billym Bobem), je to prostě na solidní výsledek málo.(23.3.2010)

Někdy se dost ztrácím už ve stadiu prefilmus ohledně škatulek a šuplíků, romantický Coeni, no já ti nevim, čéče. Takže jsem byl velmi opatrný, ale (až na pár parodujících romantických scén) aláhzaplať žádnej zásadní problém nenastal. Pravda, Clooney by si měl dát větší pozor na grimasy, měl jsem o něj chvílemi opravdu strach a nepolykat vše, co mu bratia Coenovci naservírují, vypadal by pak jako menší debil. Ovšem Alpha Beta Gama Jones, hmmm... tak ta byla opravdu k sežrání (svině) a má velkou zásluhu na mém lepším hodnocení, což dělám naprosto výjimečně, nějaký kozy se mnou běžně nemlátí o dlažbu a bývám dosti imunní i proti prdelokrutu, no tady jsem podlehl a bral bych jí i s tou podělanou předmanželskou smlouvou. Bobík Thorntojc má zase u mě veliký plus za kopanec do Anorektického Anusu Andželíny, AAA.kopačky.com a jako volejář byl fakt nebezpečně přesvědčivej. A proč tady mlátím hubou jen o hercích? Scénář, v první třetině naprosto typickej, úžasnej, neskutečně našláplej, humor kterej miluju a tlemím se jak retard, pak ÚÚUUúúuu, jak když došla ropa, baterky, chlast, něco, nevim...spousty nedomyšlených, či jen málo vysvětlených zápletek a jemných (moc jemných na můj mozek) narážek, že jsem se ztrácel. Ovšem pořád má krevní skupina a moje lajna koksu. Neobjektivně lupu čtyři fleky, protože by bez bratrosester nevznikl můj nejmilejší ČLOVĚK, Dude.(4.6.2012)

Bratři Coenové se odpoutali od svých temných černohumorných příběhů a pro radost (a hravost) si natočili romantickou komedii, která je snesitelně krutá, staromódně rozverná a „hawksovsky“ úderná. Právě komedie Howarda Hawkse především pak Jeho dívku pátek, mi Nesnesitelná krutost velmi připomínala, čemuž napomáhá i angažování George Clooneyho a jeho využití s vědomím, že tento herec je Cary Grantem naší doby. Clooneyho groteskně rozverné výstupy a mimické herectví jsou v některých situacích totožné s těmi Grantovými a ne, nechci Clooneyho obviňovat z „opisování“, naopak jsem rád, neboť dle mého každé filmové období potřebuje svého „Granta“ a neznám nikoho lepšího, než je právě Clooney, kdo by mohl převzít jeho odkaz. Proto tak moc zbožňuji i jeho značně nedoceněné Tvrdé palice, které mají s tímto filmem nemálo společného. Poté, co se na scéně objeví i Clooneyho protihráčka/milostný objekt v podání Catherine Zeta-Jones, jsem si zase nemohl nevzpomenout na společné projekty Sophie Loren a Marcella Mastroianiho (např. skvělý film Škoda, že je to taková potvora), které právě těžily ze skvěle sehraného ústředního páru, kterému byste věřili jak milostné vzplanutí, tak i souboj na ostří nože. A to je právě případ i spolupráce Clooneyho se Zeta-Jonesovou, přičemž scénář nabízí dostatek od obojího – milostné linie i inteligentního souboje…avšak k tradiční romanci má Nesnesitelná krutost opravdu daleko, nezapomínejme, že se jedná o film bratří Coenových, jejichž filmy nejsou nikdy tradiční. _____ Proč se Nesnesitelná krutost dočkala tak chladných ohlasů? Jednoduše proto, že se jedná o film, který nynější generaci nabízí něco staromódně vystavěného, co má velmi blízko k „těm černobílým filmům“, kterých se v dnešní době spousta lidí štítí. Stejným případem je i další Coenovic film – Lupiči paní domácí. Mě jakožto filmového nostalgika a fanouška Caryho Granta i jeho nynější reinkarnace – George Clooneyho – tento film velmi potěšil a záliba bratrského dua v bizarnostech, detailech charakterizujících postavy (Clooneyho posedlost vlastním chrupem…co s těmi zubaři Coeni furt mají?) a nekompromisním zacházením s osudy svých postav mě nikdy nepřestane nudit. Jestli tito Coeni pro vás nejsou dostatečně „coenovští“, pátrejte pozorněji…jejich styl v tomto filmu nechybí, jen je vzhledem k žánru a nostalgickému tónu značně umírněný. 80%(23.3.2010)