Nesnesitelná krutost

Intolerable Cruelty

Neznesiteľná krutosť

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2003, 100 min

Coenové jdou dolů a ztrácejí smysl pro humor, už nejsou cynicky a osobitě vtipní, ale úplně stejně vtipní jako řada jiných režisérů romantických komedií... Kdybych srovnával s jejich ostatními filmy, šel bych asi s hvězdičkou dolů, pokud ignoruji, že za filmem stojí mé milované bratrské "režijní" duo, je to taková slabší čtyřhvězdičková záležitost... Jen ten geniální vtípek se záměnou levé a pravé ruky se opravdu povedl, díky za něj.(27.4.2004)

George Clooney a krásná Catherine Zeta-Jones. O těch dvou je tento komediální počin především. Oběma jim to .vkusně ladí, nějak moc se jeden nad druhého nevyvyšuje a hrají vzorně a žádný z nich si nechce ukradnout tento film jen pro sebe. Jenže film dojíždí na nízkou dodávku nápadů a od dvojice Coenů jsem už zažil zajímavější "majstrštyky" než je tenhle, tak nějak do průměru spadající film.(1.2.2009)

Romantickí Coeni? To akoby ste prasaťu dali naspievať štátnu hymnu. Aj keď tento sa zaraďuje k tým normálnejším, myslím, že od kvality to malo dosť ďaleko. Herci boli síce nadpríjemní, no oni komediálnu stránku nezachránia. Scenár aj keď bol trefný a originálny, bol bohapusto nevyužitý. Škoda. 55%.(26.11.2006)

Někdy se dost ztrácím už ve stadiu prefilmus ohledně škatulek a šuplíků, romantický Coeni, no já ti nevim, čéče. Takže jsem byl velmi opatrný, ale (až na pár parodujících romantických scén) peytlzaplať žádnej zásadní problém nenastal. Pravda, Clooney by si měl dát větší pozor na grimasy, měl jsem o něj chvílemi opravdu strach a nepolykat vše, co mu bratia Coenovci naservírují. Mohl by pak vypadat jako menší debil. Ovšem Alpha Beta Gama Jones, hmmm... tak ta byla opravdu k sežrání (svině) a má velkou zásluhu na mém lepším hodnocení, což dělám naprosto výjimečně, nějaký kozy se mnou běžně o dlažbu nemlátí a bývám dosti imunní i proti prdelokrutu, no tady jsem podlehl a bral bych jí i s tou podělanou předmanželskou smlouvou. Bobík Thorntojc má zase u mě veliký plus za kopanec do Anorektického Anusu Andželíny, AAA.kopačky.com a jako volejář byl fakt nebezpečně přesvědčivej. A proč tady mlátím hubou jen o hercích? Scénář, v první třetině naprosto typickej, úžasnej, neskutečně našláplej, humor kterej miluju a tlemím se jak retard, pak ÚÚUUúúuu, jak když došla ropa, baterky, chlast, něco, nevim...spousty nedomyšlených, či jen málo vysvětlených zápletek a jemných (moc jemných pro můj chorý mozek) narážek, že jsem se ztrácel. Ovšem pořád má krevní skupina a moje lajna koksu. Neobjektivně lupu čtyři fleky, protože by bez bratrosester nevznikl můj nejmilejší ČLOVĚK, Dude.(4.6.2012)

Příjemný film, který bych já osobně mezi romantické komedie nezařadil (té romantiky tam opravdu moc není :) Coenové si vybrali pro ně nepříliš typické téma, chvílemi sklouzli k průměru tohoto žánru, ale celkově lze určitě doporučit ! Hodnocení nad čtvrtou hvězdičkou definitivně upevnil "sípavý" gag, který mě totálně odrovnal :))(31.5.2004)