Bratři Coenové se odpoutali od svých temných černohumorných příběhů a pro radost (a hravost) si natočili romantickou komedii, která je snesitelně krutá, staromódně rozverná a „hawksovsky“ úderná. Právě komedie Howarda Hawkse především pak Jeho dívku pátek, mi Nesnesitelná krutost velmi připomínala, čemuž napomáhá i angažování George Clooneyho a jeho využití s vědomím, že tento herec je Cary Grantem naší doby. Clooneyho groteskně rozverné výstupy a mimické herectví jsou v některých situacích totožné s těmi Grantovými a ne, nechci Clooneyho obviňovat z „opisování“, naopak jsem rád, neboť dle mého každé filmové období potřebuje svého „Granta“ a neznám nikoho lepšího, než je právě Clooney, kdo by mohl převzít jeho odkaz. Proto tak moc zbožňuji i jeho značně nedoceněné Tvrdé palice, které mají s tímto filmem nemálo společného. Poté, co se na scéně objeví i Clooneyho protihráčka/milostný objekt v podání Catherine Zeta-Jones, jsem si zase nemohl nevzpomenout na společné projekty Sophie Loren a Marcella Mastroianiho (např. skvělý film Škoda, že je to taková potvora), které právě těžily ze skvěle sehraného ústředního páru, kterému byste věřili jak milostné vzplanutí, tak i souboj na ostří nože. A to je právě případ i spolupráce Clooneyho se Zeta-Jonesovou, přičemž scénář nabízí dostatek od obojího – milostné linie i inteligentního souboje…avšak k tradiční romanci má Nesnesitelná krutost opravdu daleko, nezapomínejme, že se jedná o film bratří Coenových, jejichž filmy nejsou nikdy tradiční. _____ Proč se Nesnesitelná krutost dočkala tak chladných ohlasů? Jednoduše proto, že se jedná o film, který nynější generaci nabízí něco staromódně vystavěného, co má velmi blízko k „těm černobílým filmům“, kterých se v dnešní době spousta lidí štítí. Stejným případem je i další Coenovic film – Lupiči paní domácí. Mě jakožto filmového nostalgika a fanouška Caryho Granta i jeho nynější reinkarnace – George Clooneyho – tento film velmi potěšil a záliba bratrského dua v bizarnostech, detailech charakterizujících postavy (Clooneyho posedlost vlastním chrupem…co s těmi zubaři Coeni furt mají?) a nekompromisním zacházením s osudy svých postav mě nikdy nepřestane nudit. Jestli tito Coeni pro vás nejsou dostatečně „coenovští“, pátrejte pozorněji…jejich styl v tomto filmu nechybí, jen je vzhledem k žánru a nostalgickému tónu značně umírněný. 80%(23.3.2010)

I když název filmu trochu evokuje krvavou "Coenovic" prvotinu nenechte se zmást. Ve výsledku se jedná o standardní jemně černou romantickou komedii a jeden ze slabších Coenových filmů. Převážnou část filmu zachraňuje šarmantní a jako vždy charismatický Clooney, kterému dobře sekunduje Zeta-Jones v pro ní netypické roli. Výrazně vtipných čátí je ve filmu minimum a i když jsem se nenudil není důvod abych to viděl znovu.(14.4.2009)

Příjemný film, který bych já osobně mezi romantické komedie nezařadil (té romantiky tam opravdu moc není :) Coenové si vybrali pro ně nepříliš typické téma, chvílemi sklouzli k průměru tohoto žánru, ale celkově lze určitě doporučit ! Hodnocení nad čtvrtou hvězdičkou definitivně upevnil "sípavý" gag, který mě totálně odrovnal :))(31.5.2004)

Sex jako nástroj k nevěře, důvod k vydírání, důvod k rozvodu. Sex důvod k práci pro soukromého detektiva a hlavně pro právníka..…. Ďábelsky svůdná C.Zeta-Jones a mazaný právník G.Clooney, pro kterého slůvko nemožné je jen další výzvou. Pravda, černýho humoru mohlo být víc, ale zase to má příjemný romantický nádech. Tak trochu jiná romantická komedie….PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ***(4.3.2009)

At bratři Coenové natočí cokoliv vždy to bude taková filmová lahůdka. Zpracování žánru se ujmou pokaždé naplno a jejich filmařský talent z každého jejich díla jen priští a priští... Nesnesitelná krutost není vyjímkou, ba naopak potvrzuje, že tihle bráchové se mohou s naprostou jistotou pustit každého žánru a vždy tam od nich přibude něco nového.(15.6.2004)