Nesnesitelná krutost

Intolerable Cruelty

Neznesiteľná krutosť

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2003, 100 min

70%. Od Coenovcov som necakal az taky blaznivy humor, ale ten mi nevadil, naopak vyhovoval mi a nasmial som sa prvu hodinu super, kym bol dej este stale zrozumitelny. Asi po 60 minute sa to zacinalo akosi preplietat, zmluva-nezmluva a v deji som sa nielenze stracal, ale aj humor nejako oslabol, preto 70%. Inac najviac sa mi ratala zamena pistole s inhalatorom - brutalne, ale smiesne :-) ... 17.09.2010 _______ George Clooney - (Miles) +++ Catherine Zeta-Jones - (Marylin) +++ Geoffrey Rush - (Donovan Donaly) +++ Cedric the Entertainer - (Gus Petch) +++ Edward Herrmann - (Rex Rexroth) +++ Richard Jenkins - (Freddy Bender) +++ Billy Bob Thornton - (Howard D. Boyle) +++ Produkcia: Ethan Coen, Joel Coen, Brian Grazer +++ Hudba: Carter Burwell +++ Nemecka Cinema - 75%(17.9.2010)

Vtipné, milé a stále v mnoha věcech Coenovské. O Clooneym mi mínění spravili právě tito dva režiséři. Ti totiž jeho potenciál využít umí a Gerge Clooney je sympaťák a charismatický chlapík v každém Coenovic filmu. Trefa do černého je i ženská hlavní postava, ale bohužel (velké mínus) ona takovou postavu jako Clooney nedostala, žádný velký gag, žádný zapamatovatelný štěk. Je to pár delších a nudnějších pasáží, ale pak přijde Sípák Joe a je vyhráno. Výsledek je příjemná Coenovská zábava, ale bohužel nic víc. Toto je ze slabého soudku obou bratrů.(27.2.2009)

I když název filmu trochu evokuje krvavou "Coenovic" prvotinu nenechte se zmást. Ve výsledku se jedná o standardní jemně černou romantickou komedii a jeden ze slabších Coenových filmů. Převážnou část filmu zachraňuje šarmantní a jako vždy charismatický Clooney, kterému dobře sekunduje Zeta-Jones v pro ní netypické roli. Výrazně vtipných čátí je ve filmu minimum a i když jsem se nenudil není důvod abych to viděl znovu.(14.4.2009)

Neodolatelná crazy komedie, ve kterém hrdinové v rozrušení ječí, jak fintilky v případě ulomeného nehtu a hází vyděšené pohledy jako Cary Grant, když zjistil, že jeho tetičky tráví nebohé tuláky. Ve finále se Sýpákem Joem, které končí vpravdě coenovsky (jak zmiňuje Douglas) byl skutečný závan originality, který bohužel zbytku filmu chybí. A to ten začátek s Rushem a probodnutým zadkem tolik sliboval. Ale což. Coeny mám rád, protože i ve slabých chvílích jsou stále svoji.(31.1.2007)

.........Nejen profesionální vypočítavost, finanční zisk za každou cenu, ale hlavně karikatura americké společnosti, především povrchnost, egoismus převtělený do osobního narcismu, extrémní individualismus......to vše Coeni mistrně zkloubili do komediální zápletky z právnického prostředí s velkou nadsázkou a pro ně typickým humorem. George a Zeta jako hlavní představitelé si své role vystřihli a užili tak asi jako nikdy. Těch pár nevhodných momentů, jenž doopravdy vypadaly, že jsou jakoby z pera jiného scénaristy, se dalo při celkovém dojmu z filmu autorům určitě odpustit. Už jenom proto, že nám postavili do jedné řady zajímavé role hlavní i vedlejší, bez rozdílu.....Nedá mi připomenout roli Sípáka a hlavně na přístrojích připojeného Toma Aldredge.....(6.3.2005)