Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Právník Miles Massey je bohatý, zakládá si na dokonalém zevnějšku, má bezchybnou manikúru i zářivě bílé zuby. Je specialistou na rozvody a vyhrává všechny spory, dokonce i tehdy, když je jeho mandant usvědčen z nevěry. Marylin Rexrothová je vypočítavá potvora, která se rozhodla, že si peníze na svou nezávislost vydělá rozvody s bohatými manželi. Udělala ale chybu, že si vzala jiného advokáta, a tak rozvod, při němž si slibovala dokonale oškubat svého bohatého manžela, prohrála. Ale je to profesionálka, ze své chyby se poučila. Nachystá proto na Milese dokonalou fintu, herce vydává za svého nového nastávajícího zazobaného manžela jen proto, aby se dostala na kobylku samotnému Milesovi. Ten se však neočekávaně sám zaplete do její rozvodové hry. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (347)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Mé první zklamání z dílny Coenovic bratrstva. I tak je to na 60%, což je pro spoustu "tvůrců" nesplnitelný sen...tedy byl by, kdyby někoho z nich ty moje kecy zajímaly;) No, přátelé moji milí, jak se to mohlo stát? Roztomilá tak trochu "bitch" Catherine Zeta, prohnilý a "láskou" zmámený Clooney, "rich Texan" Billy Bob, okolo všeobecná řemeslná kvalita, tak co to sakra...? Nevím, neznám, nechápu, ale když vám ze sta minut děje přijde fakt vtipných jen pět (všechno s Clooneyho bossem, sípák Joe a pak to, co souvisí s Billym Bobem), je to prostě na solidní výsledek málo. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Stejně jako Paldini (s nímž a dalšími jsem tento film sledoval) musím konstatovat, že bratři Coenové už natočili lepší filmy. Vlastně všechny jejich filmy byly dosud lepší. Kdybych se striktně držel zde uvedeného žánru "romantická komedie", tak bych musel uznat, že určitě patří (v rámci zmíněného žánru) do TOP 10. Ale to jen proto, že tento žánr (mírně řečeno) nemusím. Ale je taky pravda, že představa romantické komedie od bratří Coenů se nemusí zcela slučovat s běžnými představami diváků o romantické komedii. To se zde také potvrzuje (je to skoro, jako byste chtěli po Lynchovi, aby natočil kreslenou pohádku - určitě by z toho výsledku "lynchoviny" většina dětí skončila v blázinci). Nicméně já to za romatickou komedii považuju (nenapadá mě totiž lepší žánr) a tudíž jen za tři. Ovšem pozor!! Jak již naznačuje Paldini, Sípák Joe je NAPROSTO BOŽÍ!!!! Tato role mě naprosto dostala i přes minimální prostor, minimální herecký projev - a vlastně vůbec pro svou "minimálnost". Ale scény, kde se Sípák Joe objevuje, jsou jednoznačně dominantními scénami filmu (podle mne) a pokud je v tomhle filmu něco ryze komediálního, jsou to právě scény s ním - byť ještě na první pohled to tak nemusí vypadat. :) A kromě Sípáka Joea si zmínku bezesporu zaslouží i Clooneyho zuby - ty taky přišly na řadu docela často a vlastně tvořily dost podstatnou část jeho role. :) No a samozřejmě "Zeta" - na ni se dá koukat vždy a všude, i kdyby jen tak postávala a nic neříkala.... ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Příjemný film, který bych já osobně mezi romantické komedie nezařadil (té romantiky tam opravdu moc není :) Coenové si vybrali pro ně nepříliš typické téma, chvílemi sklouzli k průměru tohoto žánru, ale celkově lze určitě doporučit ! Hodnocení nad čtvrtou hvězdičkou definitivně upevnil "sípavý" gag, který mě totálně odrovnal :)) ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Coenové jdou dolů a ztrácejí smysl pro humor, už nejsou cynicky a osobitě vtipní, ale úplně stejně vtipní jako řada jiných režisérů romantických komedií... Kdybych srovnával s jejich ostatními filmy, šel bych asi s hvězdičkou dolů, pokud ignoruji, že za filmem stojí mé milované bratrské "režijní" duo, je to taková slabší čtyřhvězdičková záležitost... Jen ten geniální vtípek se záměnou levé a pravé ruky se opravdu povedl, díky za něj. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Lehce cynická remarriage komedie, natočená atypicky z právnické perspektivy, má netradičně strukturované vyprávění. Neustále je variován tentýž vzorec, kdy se něčí manželství octne v krizi a dotyčná/ý se následně situaci snaží vyřešit právní cestou. Nejprve Geoffrey Rush s probodnutým zadkem a jeho manželka, pak Catherine Zeta-Jones a její první partner, Catherine Zeta-Jones a její druhý partner (Billy Bob Thorton) a konečně Catherine Zeta-Jones a George Clooney. Ze slova „remarriage“ je tedy pro vyprávění určující zejména ona předpona „re-“. Navenek se zdá, že pořád dochází k navracení se do výchozího bodu a vyprávění se stále ne a ne rozběhnout, ve skutečnosti se ale pozvolna vyvíjí vztah ústředního páru. Coeni do rolí dvou extrémně pohledných lidí, kteří si svou pohlednost uvědomují a jsou tím značně nesnesitelní (takže jim vlastně škodolibě přejete, aby skončili spolu), podvratně obsadili dva z nejpohlednějších herců Hollywoodu. Ani oni, ani množství vynikajících, přesně obsazených herců v drobných rolích (Irwin Keyes jako Sípavý Joe se postaral o jedinou nezapomenutelnou sécnu filmu), ale nedokážou přebít dojem, že sledujete nikoliv autorský film dvou originálních filmařů, nýbrž jen docela průměrnou, bez velké invence zrežírovanou studiovou komedii. 65% Zajímavé komentáře: zputnik, tron, meave, Rex Mundi, H34D, svatto ()

Galerie (64)

Zajímavosti (5)

  • Kniha, kterou Marilyn čte, se jmenuje "Into Thin Air" a je o zdolávání Mt. Everestu. (D3VIL)

Související novinky

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (více)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)

Reklama

Reklama