Snímek Nesnesitelná krutost je romantická komedie o muži, který vyhrává soudní pře a o ženě, která se soudí, aby vyhrávala. Miles Massey (George Clooney) je pohádkově úspěšný rozvodový právník z Los Angeles. Setkání s klientovou manželkou Marylin Rexrothovou (Catherine Zeta-Jonesová), která se rozvodem snaží získat finanční nezávislost, se pro něho stane novou výzvou. Následuje epický souboj pohlaví plný mazaných odplat, podvodů a lstivých taktik. (Cinemax)

Trailer

Douglas

Coenové jdou dolů a ztrácejí smysl pro humor, už nejsou cynicky a osobitě vtipní, ale úplně stejně vtipní jako řada jiných režisérů romantických komedií... Kdybych srovnával s jejich ostatními filmy, šel bych asi s hvězdičkou dolů, pokud ignoruji, že za filmem stojí mé milované bratrské "režijní" duo, je to taková slabší čtyřhvězdičková záležitost... Jen ten geniální vtípek se záměnou levé a pravé ruky se opravdu povedl, díky za něj. ()

Gemini

Mé první zklamání z dílny Coenovic bratrstva. I tak je to na 60%, což je pro spoustu "tvůrců" nesplnitelný sen...tedy byl by, kdyby někoho z nich ty moje kecy zajímaly;) No, přátelé moji milí, jak se to mohlo stát? Roztomilá tak trochu "bitch" Catherine Zeta, prohnilý a "láskou" zmámený Clooney, "rich Texan" Billy Bob, okolo všeobecná řemeslná kvalita, tak co to sakra...? Nevím, neznám, nechápu, ale když vám ze sta minut děje přijde fakt vtipných jen pět (všechno s Clooneyho bossem, sípák Joe a pak to, co souvisí s Billym Bobem), je to prostě na solidní výsledek málo. ()

Matty

Lehce cynická remarriage komedie, natočená atypicky z právnické perspektivy, má netradičně strukturované vyprávění. Neustále je variován tentýž vzorec, kdy se něčí manželství octne v krizi a dotyčná/ý se následně situaci snaží vyřešit právní cestou. Nejprve Geoffrey Rush s probodnutým zadkem a jeho manželka, pak Catherine Zeta-Jones a její první partner, Catherine Zeta-Jones a její druhý partner (Billy Bob Thorton) a konečně Catherine Zeta-Jones a George Clooney. Ze slova „remarriage“ je tedy pro vyprávění určující zejména ona předpona „re-“. Navenek se zdá, že pořád dochází k navracení se do výchozího bodu a vyprávění se stále ne a ne rozběhnout, ve skutečnosti se ale pozvolna vyvíjí vztah ústředního páru. Coeni do rolí dvou extrémně pohledných lidí, kteří si svou pohlednost uvědomují a jsou tím značně nesnesitelní (takže jim vlastně škodolibě přejete, aby skončili spolu), podvratně obsadili dva z nejpohlednějších herců Hollywoodu. Ani oni, ani množství vynikajících, přesně obsazených herců v drobných rolích (Irwin Keyes jako Sípavý Joe se postaral o jedinou nezapomenutelnou sécnu filmu), ale nedokážou přebít dojem, že sledujete nikoliv autorský film dvou originálních filmařů, nýbrž jen docela průměrnou, bez velké invence zrežírovanou studiovou komedii. 65% Zajímavé komentáře: zputnik, tron, meave, Rex Mundi, H34D, svatto ()

golfista

Příjemný film, který bych já osobně mezi romantické komedie nezařadil (té romantiky tam opravdu moc není :) Coenové si vybrali pro ně nepříliš typické téma, chvílemi sklouzli k průměru tohoto žánru, ale celkově lze určitě doporučit ! Hodnocení nad čtvrtou hvězdičkou definitivně upevnil "sípavý" gag, který mě totálně odrovnal :)) ()

Radyo

Stejně jako Paldini (s nímž a dalšími jsem tento film sledoval) musím konstatovat, že bratři Coenové už natočili lepší filmy. Vlastně všechny jejich filmy byly dosud lepší. Kdybych se striktně držel zde uvedeného žánru "romantická komedie", tak bych musel uznat, že určitě patří (v rámci zmíněného žánru) do TOP 10. Ale to jen proto, že tento žánr (mírně řečeno) nemusím. Ale je taky pravda, že představa romantické komedie od bratří Coenů se nemusí zcela slučovat s běžnými představami diváků o romantické komedii. To se zde také potvrzuje (je to skoro, jako byste chtěli po Lynchovi, aby natočil kreslenou pohádku - určitě by z toho výsledku "lynchoviny" většina dětí skončila v blázinci). Nicméně já to za romatickou komedii považuju (nenapadá mě totiž lepší žánr) a tudíž jen za tři. Ovšem pozor!! Jak již naznačuje Paldini, Sípák Joe je NAPROSTO BOŽÍ!!!! Tato role mě naprosto dostala i přes minimální prostor, minimální herecký projev - a vlastně vůbec pro svou "minimálnost". Ale scény, kde se Sípák Joe objevuje, jsou jednoznačně dominantními scénami filmu (podle mne) a pokud je v tomhle filmu něco ryze komediálního, jsou to právě scény s ním - byť ještě na první pohled to tak nemusí vypadat. :) A kromě Sípáka Joea si zmínku bezesporu zaslouží i Clooneyho zuby - ty taky přišly na řadu docela často a vlastně tvořily dost podstatnou část jeho role. :) No a samozřejmě "Zeta" - na ni se dá koukat vždy a všude, i kdyby jen tak postávala a nic neříkala.... ()

• Bratři Coenovi uvedli, že se na filmu pracovalo téměř 8 let. (D3VIL)
  • Kniha, kterou Marilyn čte, se jmenuje "Into Thin Air" a je o zdolávání Mt. Everestu. (D3VIL)