Banda chuligánů v New Yorku zabije matku s malým dítětem. Zkorumpovaná policie však odsoudí vraha pouze k symbolickému trestu dvou let. Otec rodiny spolu se svými přáteli se rozhodne vzít zákon do vlastních rukou a pomstít smrt svých blízkých. (Hans.)

Martin741

Vyborny horor a tak trochu aj kriminalka od rezisera Williama Lustiga /Maniac Cop 1 a 2/. Slusna atmosfera, vyborne vystihnuta realita americkeho mestecka a pomsta za vrazdu. vyborne, Lustig je fakt masakrozny rejza : 80 % ()

Luk80

Tři výrazné jména mně vedly k tomuto filmu. Lustig, Chattaway a Spinell. Tahle trojka mně pohltila v Maniakovi a bylo jasné , že zvědavost Mstitelů bude mnohem větší. Začnu u hudby Chattawaye, místy můžem zde slyšet i prvky právě z Maniaka, což ničemu neubírá. Jay je borec, jeho ranná hudba ve spolupráci s Lustigem je prostě bombastická a to nemluvím o jejich dalším díle Maniac Cop, to je teprve šupa. Netrpělivě jsem čekal, kdy se na scéně objeví Joe Spinell (ohh Joe, to byl maník) A přišlo to, sice malá rolička, ale její zápornost potěšila. Největší kopač prdelí je tady Fred Williamson, jeho drsňácké pohledy si nelze neoblíbit. Starnoucí Woody v roli vězně je super spestření. No a Steve James ? Tento dlouholetý parťák Amerického Ninjy v roli strážníka tady sice prdel nikomu nenakopal, bez knírku to prostě nebvyl on :-) Lustig a jeho prezentace mněsta New York, nádhera. Jedním slovem nádhera!! ()

Mishqo

75% ... Keď polícia zlyháva na plnej čiare a justícia je skorumpovaná. Idea, ktorá neomrzí. Primeraná dávka grafického násilia. Niekedy síce trochu teatrálne, ale inak kvalitná práca filmárov. ()

Fordzy

Neprávem opomíjený, chladně atraktivní "revenge movie" se skvělým 80s soundtrackem. Prostředím připomínající slavnější Warriors. Též oblíbený film Quentina Tarantina. 70% ()

Han22

Na rozjezd mezi 14 krimi/thrillerů v roce 1982 jsem si vybral revenge krimi ve stylu Přání smrti. Obyčejnému chlápkovi zabijí gangy syna, zákon selže a tak bere zákon do vlastních rukou. Nikdo v tom nehraje, režisérovým vrcholem je béčková hororová série Maniac Cop a tomu odpovídají i Mstitelé. Dlouhý rozjezd, absurdní soud, zbytečné natahování stopáže vězeňskou pasáží a kumpány jdoucí po dealerech a pomsta přijde až na konci. Ale jinak to nebylo špatné. Atmosféra špinavého města plná gangů funguje, záporáci jsou pěkně hnusní a je tu pár moc pěkných krvavých vražd. Čili solidní béčko na 3*, které skončí dřív než stihne začít nudit. ()

tenebrae86

Drsný grindhouse podžánrový mix od režiséra legendárního Maniaca (1980). Námětem se film podobá klasickému "vigilante" snímku Death Wish (1974) s Charlesem Bronsonem, ale hutnou atmosférou spíše dává vzpomenout na trashové The Warriors (1979). Jsou tu stylově vyobrazeny různé pouliční gangy, štětky, dealeři, pasáci, zfetovaní negři a jiná hnusná individua. Nekompromisní "over the top" exploatace a až groteskně násilný děj připomíná rané filmy Quentina Tarantina, dokonce se tu objevilo několik scének, které byly očividně inspirací pro známé scény z kultovního Pulp Fiction (1994). Příběh se odehrává v temných a zatuchlých ulicích New Yorku, násilí číhá na každém rohu, brutalitou se nešetří, akce je správně béčková, šíleně z toho stříkají osmdesátky a do toho všeho hraje nadupaná "dark synth" hudba. Zkrátka moc pěkně se na to kouká a žánrový divák se rozhodně nenudí, já si lebedil a užil si to. Jasný adept na pětihvězdičkové hodnocení. Bohužel, mínusem byl trochu naivní scénář, profláknuté hlášky, strašné výkony herců (kromě výborného Forstera a zábavného Williamsona) a nepochopitelné jednání či nejasný smysl existence některých postav (např. žena hlavního hrdiny, respektive jeho dobrácký spoluvězeň). U podobných brakových filmů většinou takovéto nedostatky házím za hlavu a pokud se občas zasměju na úkor tvůrců, beru to spíš jako plus. Ale tady mi to z nějakého důvodu vadilo a strhávám za to z hodnocení celou jednu hvězdičku. Až příliš často jsem kroutil hlavou a ťukal si na čelo. ()

Pokryvac

Poctivé béčko od režiséra klasického 80s slasheru Maniak. William Lustig ukázal, že v béčkových vodách sa nestratí a situoval tento drsný filmík o odplate do svojho rodného New Yorku. New York už vlastne k Lustigovi akosi patrí - Maniak, Maniac Cop či Pomstitelia nám ukazujú jeho najodpornejšiu stránku, plnú vrahov, psychopatov, drog a štetiek. Pomstitelia ponúkajú na béčkovú produkciu solídny herecký ansábel a dobre vystavanú záverečnú naháňačku v štýle krimináliek 70. rokov. A áno - poteší aj malá úloha právnika pre Joe Spinella. Myslím, že vyčítať takejto béčkovej jazde jednoduchosť by bolo príliš snobské a tak by som si dovolil filmu vytknúť len prílišnú citovú strohosť a oproti pokrokovému Maniakovi aj akúsi režisérsku striedmosť. ()

johnsnow

Prvé hodnotenie tohoto roka dostane mladší brat Bronsonovho Túžba smrti (1974) Hlavnému hrdinovi v podaní relatívne nedávno zosnulého Forstera zavraždí gang syna a zmrzačí manželku a on im ide dať na búdku s bandou kamošov ktorý v tom už majú prax. Poteší extrémna brutalita (s mierou ale i tak) a rýchle tempo. Avšak sklame to, že hrdina sa nepomstí celému gangu iba dvom členom. 4* ale zaslúžene. ()

Blazkowicz

Málokdy si stěžuju na to, že je film krátký a já chci vidět víc. Tady máme zrovna učebnicový příklad. Z toho se dalo ještě tolik vyždímat a oni to tak rychle utnou. Víc zabíjení, víc špinavého New Yorku. Hrozná škoda. 3+* ()

Chicharron

Film nepokrytě čerpající z "Death Wish", nicméně natočený mnohem uvěřitelněji, svižněji a moderněji, než jeho o pár let starší předchůdce. Nečekal jsem o něj nic moc, ale svojí moderní dikcí prakticky nenudí a hlavně tam není tolik zbytečné vaty, která by natahovala stopáž ke dvěma hodinám, jak to vidíme řadách moderních filmů dnešní doby. Obsah filmu od nějakého "Hanse" je dost mimo - policie ve filmu ani v reálu nikoho nesoudí, od toho jsou tady soudci, jak napoví i tvar českého slovesa... :))) ()