Připravte se na nepřetržitou akci a napětí! Sylvester Stallone se v závodě s časem snaží vyvést na povrch skupinu cestujících, kteří uvízli ve zříceném tunelu 100 stop pod řekou Hudson, ve filmu Roba Cohena Denní světlo. Když výbuch uzavře tunel, musí se přeživší vypořádat s toxickými výpary, požáry a hrozícím kolapsem celé konstrukce. Jejich jediná naděje je v rukou Kita Latury (Stallone), bývalého šéfa lékařské pohotovosti, pronásledovaného vlastní tragickou minulostí. Stěny se postupně bortí a tunel se plní vodou a Latura je nucen dát v sázku svůj vlastní život, aby zachránil ostatní a zabránil katastrofě přerůst v ještě větší pohromu. V napínavém dobrodružství dále hraje Amy Brenneman. Z působivých zvláštních efektů a nervy drásající naléhavosti snímku Denní světlo se vám bude tajit dech od začátku až do konce. (Magic Box)

64B

Hra o čas. I tak by se dal popsat tenhle film. Sly as bůh a zachránce všech, co jsou zasypáni v tunelu, poté největší hajzl (stejnou cestou to nepůjde a četla jsem to v novinách) a nakonec zase zachránce. Škoda že Viggo nedostal více prostoru. 3*. ()

helrohir

Dosť nepodarený Slyov pokus o vybočenie zo svojich tradičných filmových vôd. Takéto role mu jednoducho nesedeia, nech robí čokoľvek. V prvom rade by to chcelo kvalitnejší scenár a tiež by ma zaujímalo, že prečo odstránili Viggovu postavu hneď na začiatku, keďže jeho postava skrývala podľa môjho názoru najlepší potenciál pre celkový priebeh filmu. Ostatní herci sú zväčša priemerní,nuž a keď dôjde na tie sentimentálne chvíľky, tak som strácal chuť vôbec tento film dopozerať. Pozitíva sú len technická stránka filmu a pár napínavých scénok, ináč je to fakt slabý film. ()

Blazkowicz

Co je na tom katastrofického. Nějací lidé jsou uvěznění v tunelu a Sly jim přijde na pomoc. Nic jiného jsem ve filmu nepostřehl. Zas na druhou stranu je to katastroficky nudné. Tunel a exploze jsou fajn, ale že by tam bylo nějaké napětí nebo snad strach, tak to vůbec. Bylo mi úplně u řitě, jestli budou zachráněni nebo ne. Prostě film o ničem. 2+* ()

johnsnow

Dal som tomu šancu ale nie je to moja šálka kávy. Nedávam ale hodnotenie, pretože som to vypol po polhodine ale ako som už povedal lebo to nie je moja šálka kávy, zlé to nemusí byť ale za polhodinu sa dojem nedá utvoriť. ()

ostravak30

Je to katastrofický film, který nijak nevyčnívá z průměru. A to ani když se v něm pohybuje v té době už taková akční hvězda jako Sylvester Stallone. Ten se okolo tohoto roku pohybuje spíše v umírněnějších filmech, v nichž nevystupuje jako svalnatý vše mlátící hrdina, ale jako obyčejný člověk, který pomůže, když může. To je případ i tohoto snímku. Denní světlo splňuje všechny parametry takové nevyčnívající klasiky. Zde je zasypán tunel a v ohrožení se ocitne skupinka lidí mezi nimiž chybí už jen těhotná. Jinak tu máme černocha, člověka hrající si na hrdinu mimo hlavního herce, starší párek, rodinku, kriminálníka atd. Ti všichni se chtějí zachránit a jak už to, tak v podobných filmech bývá, musí se odněkud dostat někam, protože jen zrovna tamtudy vede cesta ven. A při této cestě postupně umírají jeden za druhým, do cesty jim šlapou problémy s hroutící se stavbou nebo arogantními úředníky schopnými je pohřbít zaživa. Denní světlo naštěstí vypadá vcelku dobře vizuálně a přeci jen je zasypaný, hořící a vodou se zaplňující tunel originálnější než dům v plamenech či prosekávání se džunglí nebo snad hororová výprava zasypaným dolem nebo vilou hrůzy. ()

PlysovyMacko

Výbuch zavalí tunel a uväzní skupinu ľudí vnútri. Bývalý záchranár sa podujme pomôcť. Príbeh je dostatočne dramatický a nie je núdza o hrdinské momenty (všetko čo urobí Sly) ani o smutné momenty (George, pani, psík). Postavy sú celý čas premočené do nitky, tak snáď voda, v ktorej sa natáčalo bola teplá. ()

Efreeti

Viggo Mortensen v naprosto podružné a vedléjší roli úplně zastínil hlavní hvězdu filmu...tak tady je něco špatně! ()

Toumyk

Stallone ve své typické roli nebojácného drsňáka, který se dobrovolně vydá zachránit nevinné lidi...což se mu v podstatě na konci podaří, něco zahlásí a film vyšumí... ()

Stanmi

Sylvester Stallone tentokrát jako bývalý záchranář se nabídne, že pomůže lidem uvězněným po výbuchu v troskách Hollandova tunelu v New Yorku. Tento snímek bohužel trpí velkou dávkou neoriginálností a stejnou měrou nelogičností, ale čert vem nelogičnost, ta povětšinou v katastrofických filmech je na denním pořádku. Horší už je to s neoriginálností a to jak děje, tak postav. Během filmu, tak jasně poznáte jaká situace nastane a kdo se jak zachová, což je škoda, protože jinak je to celkem fajn film, Sly odvedl dobrý kus práce, Rob Cohen sice není žádný filmářský génius, ale takové typy filmů točit umí, stejně byla dobrá i hudba. Takhle je z toho jenom promarněná příležitost. ()

Slam7

O tomhle filmu nemůžu říct vůbec nic špatnýho. Jasně, jsem Stalloneho příznivec a vim, že má i propadáky, ale tohle mezi ně určitě nepatří. Myslim si, že většina nízkejch hodnocení jsou dána jenom tim, že v hlavní roli je právě Stallone a je to posuzovaný předpojatě výhradně jenom na jeho osobu. Kdyby byl v hlavní roli kdokoliv jinej, tak má tenhle film u diváků větší pochopení. Mě udělal Sly rozhodně radost a jako večerní dramaťák je to výborný. ()

route60

"Tunel" v česku hodně populárni slovo, ale tento katastrofák o tom není, film Denní světlo nepřineslo tomuto žánru nic jen stokrát viděné jako zatacovaný hrdina, pesimista který si koleduje přes držku a né a né zemřít, rádoby hrdina který zemře, hodný hrdina který zemře, dítě a pes musí přežít že? atd, a dokonce jsou tam schody které se dvakrát zříti i zázraky se dějí v Hollywoodském filmu :))) no ale jen ať nekritizuji film má docela spád a ani jsem se nenudil jen někdy prostě nechtěně usmál. ()

harycek

Jenom by mě zajímalo jak platí komparsu oblíbených Hollywoodských krys, jsou snad v každém filmu a vyvolávají ty správné hysterické reakce.Mám takové tušení že je za tím nejspíše"krysí lobby"!? ()

Wulz

Pro zatím dávám 3...film jsem dlooouho neviděl, tak třeba přehodnotím. Na 4*...nechápu bejvalé 3... dojemný! ()

walkingdead

Film z doby, kdy byla kariéra Stallona (a dalších akčních "dinosaurů") na ústupu, ale tohle je pořád docela dobré a Slyovi podobné "dobrodružné" role sedí. Akorát si říkám, že když Latura vlezl do toho tunelu, tak toho musel brzy litovat, protože jediná další sympatická postava je tam asi jen ten pes (tak aspoň že ten přežil). Nejsilnější stránkou filmu jsou kvalitní visuální efekty, kvůli kterým zvedám hodnocení na ****. ()

freeeeedom

Príjemný oddychový katastroficko-akčný film s vyhasínajúcou hviezdou béčkových akčných filmov, ktorá však v tomto prípade ešte dokázala celkom zažiariť, Sly je celkom vierohodný čoby záchranca a nehrá sa na superhrdinu. Plus vynikajúca hudba Randyho Edelmana. ()

Ajay

Hodně podobností s Dobrodružstvím Poseidonu s Genem Hackmanem v hlavní roli, jen ten konec Sly na rozdíl od Gena přežije :) ()

Carnosaurus

Film z dob, kdy ještě Rob točil první ligu. Tenhle film má sice ve scénáři pár dírek, ale vše zachraňuje tíživá atmosféra, sympatický hlavní hrdina a naprosto geniální hudba (Randy ani jinak neumí). Film sice postrádá jakýkoliv náznak nadsázky a tlačí na tu nejvážnější strunu, ale pro fanoušky katastrofických filmů a Sylvestera jde prakticky o povinnost. Tenhle snímek je nedoceněný až hanba. ()