V blízké budoucnosti... Když Richard Martin (Sam Neill) koupil nejnovější model domácího robota s označením MVR-114, netušil, že jde o unikát. Andrew (Robin Williams) se od svých kolegů robotů odlišuje samostatným myšlením a neuvěřitelným smyslem pro humor. Z věrného služebníka se postupně stává miláček rodiny s vlastní osobností a lidským pohledem na svět. Andrew si začne uvědomovat svou výjimečnost a vydává se do světa, aby se mohl poohlédnout po stejně osvícených exemplářích MVR-114. Po mnoha letech hledání se seznamuje s konstruktérem robotů Rupertem (Oliver Platt) u něhož ziišťuje, že žádné další exempláře již neexistují. Po tom všem se touží stát člověkem. Díky nové technologii získá doposud strojově kovový Andrew dokonalou lidskou podobu a jeho cesta za obyčejným lidským štěstím začíná. (Bonton Home Entertainment)

DJ Rocco iNc

Je neuveriteľné, čo dokáže Andy, aby sa stal človekom. Poukazuje na to, že nič nie je nemožné. Len treba chcieť. Ak sa robot (android) dokáže zmeniť (nie len fyzicky), tak to dokážeme aj my, ľudia.Záleží len na nás, či to vlastne chceme. Naozaj jedinečný film, ktorý vám zahrá aj na city a núti vás zamyslieť sa nad sebou. Skvelý výkon podal herec Robin Williams, ktorý sa dokázal takmer stotožniť s umelou inteligenciou. ()

LiborGondek

Film Andrew - člen naší rodiny se mi líbil hned co jsem ho viděl poprvé. Je to takovej emocionální cajdák, ale dojemnej. Jeden by tomu skoro uvěřil... 85% ()

lennyd

Blízká budoucnost. Jedna obyčejná rodina (teda kapku prachatá) si domů pořídí robota, NDR-1 (v českém překladu Andrew). Přes počáteční nedůvěru si Andrew získává srdce rodiny, hlavně malé slečinky. Později Andrew zjišťuje, že při jeho výrobě nastala "chyba", která mu zajistila vlastní myšlení a učení se.. Postupně se naučí, že být bezchybným robotem není až tak jednoznačně dobré, a pokouší se změnit sám sebe v člověka... (ehm)... Chvilkama až moc přeslazená romance (to si nestěžuju, ja to docela můžu), k tomu špetka sci-fi (na to, že jde o robotiku je zde skutečného "sci-fi" jen pomálu) a trochu toho ponaučení do života... K tomu skvělý Robin Williams, krásná Embeth Davidtzová, úplně bezchybná hudba Jamese Hornera (bohužel moc neoceněná, tak některé motivy přenesl do své Čisté duše) ... jednoznačně jeden z mých nejoblíbenějších filmečků. (Apropo, všimli jste si té chyby na konci filmu ? Portia požádá robotku Galateu, aby ji odpojila od přístrojů (zabila) - což je druhý zákon robotiky, ale ona by neměla poslechnout protože ji v tom má zabránit první zákon... i když možná co se týče samozabití (slovo sebevražda se sem nehodí) jsou zde vyjímky)... ()

Sabiana

Neuvěřitelně lidský, krásný a prostý příběh. Robin Williams je výborný herec a Chris Columbus výborný režisér. Andyho musí mít rádi všichni... ()

Fleetguard

Romantická komedie o životě jednoho robota, který se snaží být člověkem. Přesto, že zde má hodně rozpolcené reakce, u mě jde jednoznačně o vynikájící film s hlubokou myšlenkou. A když bych ho měl srovnat se Spielbergovým A.I. Umělá inteligence vítězí Andrew ( a to mám Spielberga hodně rád) ! Je to prostě filmeček, který pohladí po duši a vhání slzy do očí.Všem fandům sci-fi a těm kdo ho ještě neviděli vřele doporučuji. ()

Aven

No mě to přeslazený nepřišlo a film se mi líbil. Prostě pohodový dojemný film opravdu pro celou rodinu. ()

VanTom

200letá "pouť" unikátního robota Andrewa za svobodou a tím, aby se stal člověkem (zevnitř i zvnějšku). Protože láska. Jeho šlechetné snažení hladce plyne, také při něm nemusí překonávat žádné záludné překážky a nikdo mu cíleně nehází klacky pod nohy. Zaměřením na vše překonávající romantiku si však filmaři sami podrážejí židli, jak povznášející zážitek topí v nádrži uslzeného sentimentu. Přičemž nad vodou je všemi silami drží líbezná hudba Jamese Hornera (pravda, mocně se vykrádajícího). ()

ABCD Marta

Možno je to sentimentální, zdlouhavé a dětské, ale koho to sere, když je to výborně natočené a Robin Williams dojímá až k slzám...? ()

Mr.Dogman

Krásné dílo, které ukazuje, jak se dají spojit odlišné žánry. Za zmínku také stojí hudba, bouhžel nevím, kdo je autorem. FIlm srtovnatelný se Spielbergovou Umělou inteligencí. Od tohoto režiséra bych něco takového nečekal. ()

Ravi

Trochu zvláštní film, který se neubrání konfrontaci se Spielbergem, což mu ubírá. Z mého pohledu jde o nenáročnou podívanou, která mě za srdce tolik nechytla, ale film je to zajímavý, dobře zahraný, se stylově ztvárněným prostředím a hloubavým dějem. 60% = 3/5 ()

mkubalikova

Můj velký problém je Robin Williams, nemám ho ráda. Možná by mé hodnocení dopadlo lépe, pokud by Andrewa hrál jiný herec. Ale ještě je tu jedna věc a to srovnání se Spielbergovým A.I. Spielberg z toho pro mě vychází zajímavěji, temněji, méně instatně. Jinak ale hudba nádherná! 70% ()

KarKulA

Na začátku to vypadalo jako jeden z tuctových rodinných filmů o robotovi. Po chvíli ale film nabral vlastní a nečekaný směr skrze další generace, a začal se dotýkat etických otázek umělé inteligence a to od práva na vlastnictví až po právo na svobodu a nakonec i to "lidství". Bohužel se opravdu jenom "dotýkal", neboť tvůrci filmu tímto docela dobrým nápadem proplouvali tak, že diváka degradovali na úroveň IQ kde ta lidská inteligence začíná. Pokud k tomu všemu přičtu ještě prvoplánovou předojemnost čišící z každé minuty, přehoupl se pro mě film nezvratně za hranici dobrého vkusu. Pověstnou poslední kapkou je pak pro mě Robin Williams v hlavní roli jedinečného androida - dodnes mi není jasné jak si chlap může na svém univerzálně nasazeném pohledu zneužívaného králíčka vystavět celou kariéru a tolik let a filmů na něm přežívat (kéž by se aspoň jednou na starý kolena chyt za koule, pokud po těch všech Petrech Panech ještě nějaký má, a zahrál si třeba pořádně narušeného psychopata, aniž by na diváky házel ze stříbrného plátna svůj dojemný plachý pohled). 2* nakonec dávám za hezkou výtvarnou stránku a Hornerovu hudbu, jejíž motiv úvodní znělky (The Machine Age) až nápadně připomíná jeho o pár let mladší motiv z A Beautiful Mind (A Kaleidoscope of Mathematics) . ()

JohnSmith

Neubráním se srovnání s Já Robot. Andrew je sice zajímavý, ale ne natolik. Williams byl sice docela fajn, ale nebyl mi dvakrát sympatický. Závěr je pak dojemný, ale neskutečně předvídatelný. ()

Autogram

Karel Čapek aj Isaac Asimov by mali z tohto robota radosť. Nesmiernu. Film o robotoch absolútne bez náznaku násilia (na ľuďoch), kde vývoj predbieha všetky možné predstavy. Už to nie len to, či robot dokáže rozmýšľať, či môže mať city, alebo či si zaslúži (finančnú) odmenu za svoju prácu. Otázka slobody a ďalšie, ktoré film nielen načrtáva, ale aj rýchlym tempom svojsky rieši, sa dnes stávajú skutočnými otázkami. Vo filme žije aj umrie niekoľko generácií, obrovské množstvo myšlienok by vydalo aj na celý seriál. Čudujem sa, ako mi takýto úžasný film dodnes unikal. –––– Jeden neudělal nic, než dlouho studoval surový materiál, dokud neporozuměl, jak ho nejlíp zpracovat do tvaru, který vyjádří lásku malé slečny ke zvířátkům. –––– Nedokonalost... Třeba tvar tvé hlavy. Je veliká. Ale milá. –––– Musí každý člověk, kterého mám räd, odejít? –––– Udělala bys pokus ve jménu vědy? Polib mě. –––– A v zájmu toho, jít za srdcem, musíš udělat špatnou věc. ()

LondonGirl

Môj Columbus. Milujem jeho filmy, dokážu ma rozosmiať aj rozplakať. A tak to má byť. Andrew je robot, ktorý ako jediný má city a samostatné ľudské rozmýšľanie. Krásny príbeh o láske. ()

P1tr

Kdo u tohoto snímku nebude mít ani jednou chuť brečet, ten jako by neměl srdce. Citově vyčerpávající dílo, které by při kratší stopáží bylo ideální. ()

Danikaa

Pravdupovediac, čakala som spracovanie presne podľa poviedky, ale toto ma milo prekvapilo. Celoživotná neúnavná snaha robota stať sa človekom fyzicky, psychicky aj právne tu je veľmi citlivo podaná. Tento film môžem pozerať vždy, keď ho dávajú, patrí medzi moje obľúbené. ()

Smileface

Jeden z mála filmů poslední doby,který se zcela vážně zabývá robotikou a jemnou hranicí mezi lidskostí a programem.I když nedosahuje takové kvality jako knižní předloha,jsem rád že byl tento film natočen.Teď už se těším na "Já,Robot", ()