Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

• Česko Táta v sukni (více)

Skvělý imitátor hlasů Daniel Hillard se nepohodne se svým šéfem kvůli tomu, že nechce ve vyprávění propagovat kouření. Dostává za to okamžitou výpověď. Daniel je ale v zásadě veselý člověk, který si dlouho z ničeho hlavu neláme. A tak hned vzápětí uspořádá doma obrovský narozeninový mejdan pro syna Chrise, kterému je právě dvanáct let. To se ovšem nelíbí jeho manželce Mirandě, která dělá skvělou kariéru a představa, že po práci bude doma hodiny uklízet po dětech, se jí vůbec nezamlouvá. Ostatně má pocit, že jejich manželství už delší dobu nefunguje, a žádá Daniela o rozvod. Protože právě přišel o práci a nemá vlastní byt, zdá se, že se bude moci s dětmi vídat jen jednou týdně, což ho velice bolí. Své děti totiž nadevše miluje. Daniel si najde byt a později i práci, i když zdaleka neodpovídající jeho schopnostem. Je pod dozorem protivné sociální pracovnice a děti nadále vídá jen jednou týdně. A pak zjistí, že si Miranda dala inzerát na pomocnici v domácnosti. Vždy krajně vynalézavý Daniel vše zařídí tak, aby se jako jediná přijatelná adeptka jevila ta, kterou se rozhodne hrát... S pomocí bratra maskéra a jeho přítele se z něj brzy stane roztomilá starší paní. Miranda je spokojená a zdá se, že i děti si na paní Doubtfireovou zvykají, dokonce i starší dcera Lydie, která jí zpočátku nebyla příliš nakloněná. Miranda se mezitím v práci setká se svým bývalým přítelem Stuem Dunmeyerem, který se o ni začne ucházet. Daniel – paní Doubtfireová – vše sleduje s tichým vztekem, ale kromě občasných kousavých poznámek na krasavcovu adresu nemůže nic dělat. Přes počáteční potíže s vařením se do chodu domácnosti skvěle zapojí a všichni jsou spokojení. Pak se ale jednoho dne stane strašlivá věc: Chris přistihne paní Doubtfireovou, jak na záchodě močí jako muž. Děti jsou zděšené, chtějí volat policii, Daniel musí rychle zasáhnout a vše vysvětlit. Tedy jen dvěma starším, nejmenší Natie by to asi jen těžko pochopila. Vysvětluje dětem, že se převléká jen proto, aby jim mohl být denně nablízku. Mezitím si ho v práci při jedné improvizované scénce všimne generální ředitel televize, kde pracuje jako balič, a vytuší v něm obrovský talent. Pozve ho proto na večeři do luxusního podniku Bridges, kde mají dojednat podrobnosti. Na stejný den tam ale rezervoval stůl i Stu, protože Miranda má ten den narozeniny. Na večeři mají jít nejen všechny děti, ale také paní Doubtfireová. Daniel je na rozpacích: schůzka s ředitelem pro něj znamená novou budoucnost, na druhé straně je ale rodina a děti. Jak tuhle zapeklitou situaci vyřeší? (TV Prima)

tereza.s

Tak tenhle film mám opravdu ráda. I hlas, jakým je Robin Williams nadabován, když dělá chůvu. Opravdu krásný rodiný film. Ovšem v některých scénkách se řítí k americkému průměru. ()

HEED

Komedie na které jsem ujížděl jako malý. Když jsem si ji po deseti letech pustil znova, ten závan nostalgie mě dostal. Robin Williams je herec jak má být...exceluje jak v komedii tak i v dramatech. ()

sefa

Nejen, že je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů z dětství, ale i dnes toto dílo vidím jako vysoce nadprůměrnou rodinnou komedii. To, co předvádí Robin Williams v roli milujícího a tak trochu ztreštěného otce nemá obdoby. Z mého pohledu jednoznačně 5*. Vřele doporučuji. ()

Kubi21

Je tu dost sentimentu, ale ono je to především strašně moc zábavné. Nemůži si pomoct, ale dávám plný počet. ()

OweLord

Jak jsem byval malí tak jsem si tu půštěl do kola a pak po dlouhém roce bylo vysílane v TV a pořád jsem se zasmál jako minule. :D ()

anyonecek

Parádní Robin Williams, který je opravdu k nerozeznání v jeho kostýmu. Vtipná komedie, která určitě potěší, ale na můj vkus mi to stačilo jednou a dost. ()

Dinsberg

Robin Williams kdysi býval velký komik, z kterého dnes zbyl jen stín. Ty tam jsou role robota-androida, Petra Pana nebo právě "staré paní", která se snaží vetřít do vlastní rodiny. Musím ocenit nápaditost běžných rodinných patálií a jejich nekonformní řešení. je zbytečné se tady o nich rozpitvávat, prostě se musí vidět. ()

darthvader77

"O máte tak drahé auto, víte muži si tím většinou kompenzují malé genitálie, ale to není váš případ vy jste chlapák":D Úžasná komedie plná výborných hlášek(všechny přesne mířene slovní střely na Brosnana) a vizuálního humoru dominuje tanec paní Doubtfirové s koštětem a paní Doubtfireovà poprvé vaří. Nádherná hudba, kterou vytvořil velký tvůrce hudby LOTR a režíruje Colombus, který se později proslavil prvními díly Pottera. Film díky jeho režii krásně uteče s pro mě je to po Vysloužilých lvech další výborná americká komedi. A velmi smutná ironie, jak souvisí hlavní téma filmu s úmrtím Robina Wiliamse. R.I.P. ()

Gamekeeper77

Jedna z nejlepších rodinných komedií, což mi nedávno potvrdili i ti moji dva smradi, když mě s ní hned na začátku neposlali do háje, vydrželi se divat a dokonce se u ní skvěle bavili, což je pro čtvrt století starý film vzhledem k nárokům dnešní nenažrané generace myslím ta největší pochvala. 85%. ()

Tominni

Co všechno se dá udělat pro to, aby se otec mohl více vídat se svými dětmi? Co třeba se převléknout za hospodyni? Film stojí zcela na Robinovi Williamsovi a ten ho drží na vysoké úrovni. Film má svůj vtip, kouzlo i potřebnou dávku sentimentu a tak se řadí ke zdařilým rodinným komediím - i díky Chrisu Columbusovi, který tento typ filmů umí. A tak až bude znovu v televizi, tak asi znovu neodolám. ()

horor2

Klasika, ve které dominuje svým výkonem Robin Williams. Konec je hodně silný a dojemný. Někdy si člověk musí rozmyslet, co vlastně chce, bohužel někdy na to člověk přijde pozdě. ()

PlayEasy

Příjemná, milá a roztomilá rodinná komedie na rozptýlení, která má ale hlubší poslání než jen zpříjemnit večer. A to se dozvíte v konečné mluvě (skvělého - herecky i imitativně) Robina Williamse. Columbus je sice ztracenec, ale několik nezapomenutelných kousků na svědomí má! A Make-up? Stokrát lepší než mají dnešní modelky :) 80% ()

mac000

Těžko k těm desítkám komentářů a pochval přidat něco nového. Takže se přidávám a škoda jen, že za svůj výkon Williams nezískal Oscara, ale "jenom" Zlatý glóbus ()

DarweyD

Co má společného tento film s filmem The Room (2003) ? Zaprvé lokaci, a za druhé myšlenku, která mi utkvěla v hlavě. "If a lot of people loved each other, the world would be a better place". Kdyby byl každý otec tak milující a starostlivý jako je postava Robina Williamse v tomto filmu, svět by skutečně byl lepším místem. ()

JosefTomas

Williams v další nezapomenutelné roli. Táta v sukni je skvělý film, které baví malé i velké, vtipy jsou skvělé, ale hlavně Robin Williams. Tento herecký velikán dokázal u této role něco, co nikdo jiný asi nedokáže. Proto by pokračování bez něho asi nemělo cenu. ()

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006