Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Robin Williams ve své životní roli. Čili životní role Robina Williamse je tranvestita. No tak to se má chlapec čím chlubit. Ne, vážně. Robin zde předvádí snad nejlepší komediální výkon ve své kariéře. Děcka mi tady ani tak nevadily, jako spíš jejich matka. Ano, matka. A také Pierce Brosnan. Neříkám, že tady nepředvedl žádný herecký um, ale jeho postava je pro mě osobně jeho nejhorší. Jak já Robinovi fandil - u bazénu, u Mercedesu, v restauraci... Výborná komedie.(9.1.2006)

Rodinně nenáročná, ale příjemná zběsile převlékací komedie s hezkou souhrou a protihrou Robina, Sally a okouzlujícího alergika Pierceho i dětskými výkony, které vyvrcholí ve slimejšové scéně v restauraci. Mixovaného lososa, jambalayu a carpe dentum. Věřím, že ti, kdo mají zkušenosti s rodinnými krizemi a umělým chrupem, si to vychutnají ještě trochu hlouběji.(3.6.2012)

Nemam rad filmy v ktorych sa chlapi prezliekaju za zeny pretoze mi to pripada trapne, ale Mrs. Doubtfire je spolu s Tootsie jednou z vynimiek kde mi to nevadi. Mrs. Doubtfire je plny klise a moralneho poucania, ale je to jeden z tych pripadov, ked su vsetky tieto obohrate motivy aj po miliontykrat funkcne. Jedinym prijemnym ozvlastnenim je len to, ze sa na konci nedockame absolutneho happyendu. Perfektne tu funguje dramaticka stranka, ale ta komedialna mohla byt ovela lepsia. Bavili ma sceny v ktorych Williams predvadza rôzne hlasy, ale vtipy vychadzajuce z jeho prestrojenia su strasne prvoplanove a finale v ktorom musi byt na jednom mieste v obidvoch svojich identitach ma uz skoro vôbec nebavilo. Potesilo ma, ze Brosnanova postava nebola prvoplanovo zaporna, ale aj tak mi v tomto filme pripadal vzdy nesympaticky, takze som si vychutnaval naschvaly, ktore na neho Williams vymyslal. Podobne ako v Tootsie aj v tomto filme mi pripada, ze pre ustrednu postavu pouzili viacero vlastnosti, ktore vystihuju aj jej samotneho predstavitela. Hlavne ta nechopnost hlavneho hrdinu byt vazny a neustale nieco predvzadzat sa perfektne hodi aj na Williamsa. Trochu mi bolo luto, ze deti nemali ziadnu zapletku a vlastne ani poriadne charaktery. Pochvalu si zasluzi skvely CZ dabing. Takze aj ked tento film dnes uz pre mna nie je taka ultimativna pecka ako kedysi, tak vo svojom zanri stale patri k tomu najlepsiemu. 8/10.(31.7.2018)

Slabší čtyři hvězdičky za výborného, sólujícího Williamse a naprosto přesnou Fieldsovou, spoustu skvělých gagů a jednu vynikající převlekovou scénu v restauraci (skotská je sviňa). Jinak je to celé hodně podivné, až slizké a dětské role mi připadli příšerně mdlé. Ale jak říkám, smál jsem se poměrně často a nahlas a to se cení. 70%(1.10.2006)

Chris Columbus se překonal a natočil svůj nejlepší film bez otravného Kevina zato se strhujícím Robinem Williamsem. Jeho výkon to je skutečný herecký koncert. Navíc měl Columbus k dispozici i inteligentní scénář, který se vyhýbá přílišnému sentimentu, vytváří opravdu vtipné scénky a přivádí na plátno i zajímavé vedlejší postavy: zajímavý je především Pierce Brosnan, který tu vůbec není zápornou postavou, jak by se dalo čekat. To platí obecně-ve filmu nejsou záporné postavy, ke všem můžete najít sympatie. Pojem "geniální dabing" navíc můžete komukoli demonstrovat na příkladu Viktora Preisse, který za svůj výkon získal cenu Františka Filipovského. Film získal Oscara za masky a Zlatý glóbus za nejlepší komedii a Williams za nejlepšího herce v komediálním filmu.(18.8.2003)

• - Stu (Pierce Brosnan) ve filmu říká, že mu táhne na čtyřicet. Jeho představiteli bylo v době natáčení 39. Stůl číslo 39 pak rodina dostává, když se přijde na večeři. (fiLLthe3DD)

• - Na výrobě makeupu paní Doubtfire se podílelo 12 profesionálních designérů. Za svoji práci byli oceněni Oscarem. (EMMY)

• - Během natáčení filmu navštívil Robin Williams sex shop, kde si koupil velké dildo a několik dalších sexuálních hraček. Vše ovšem proběhlo, když měl na sobě kostým a make-up slečny Doubtfireové. (ArsenalEagle)