Reklama

Reklama

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

  • Česko Táta v sukni (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Skvělý imitátor hlasů Daniel Hillard se nepohodne se svým šéfem kvůli tomu, že nechce ve vyprávění propagovat kouření. Dostává za to okamžitou výpověď. Daniel je ale v zásadě veselý člověk, který si dlouho z ničeho hlavu neláme. A tak hned vzápětí uspořádá doma obrovský narozeninový mejdan pro syna Chrise, kterému je právě dvanáct let. To se ovšem nelíbí jeho manželce Mirandě, která dělá skvělou kariéru a představa, že po práci bude doma hodiny uklízet po dětech, se jí vůbec nezamlouvá. Ostatně má pocit, že jejich manželství už delší dobu nefunguje, a žádá Daniela o rozvod. Protože právě přišel o práci a nemá vlastní byt, zdá se, že se bude moci s dětmi vídat jen jednou týdně, což ho velice bolí. Své děti totiž nadevše miluje. Daniel si najde byt a později i práci, i když zdaleka neodpovídající jeho schopnostem. Je pod dozorem protivné sociální pracovnice a děti nadále vídá jen jednou týdně. A pak zjistí, že si Miranda dala inzerát na pomocnici v domácnosti. Vždy krajně vynalézavý Daniel vše zařídí tak, aby se jako jediná přijatelná adeptka jevila ta, kterou se rozhodne hrát... S pomocí bratra maskéra a jeho přítele se z něj brzy stane roztomilá starší paní. Miranda je spokojená a zdá se, že i děti si na paní Doubtfireovou zvykají, dokonce i starší dcera Lydie, která jí zpočátku nebyla příliš nakloněná. Miranda se mezitím v práci setká se svým bývalým přítelem Stuem Dunmeyerem, který se o ni začne ucházet. Daniel – paní Doubtfireová – vše sleduje s tichým vztekem, ale kromě občasných kousavých poznámek na krasavcovu adresu nemůže nic dělat. Přes počáteční potíže s vařením se do chodu domácnosti skvěle zapojí a všichni jsou spokojení. Pak se ale jednoho dne stane strašlivá věc: Chris přistihne paní Doubtfireovou, jak na záchodě močí jako muž. Děti jsou zděšené, chtějí volat policii, Daniel musí rychle zasáhnout a vše vysvětlit. Tedy jen dvěma starším, nejmenší Natie by to asi jen těžko pochopila. Vysvětluje dětem, že se převléká jen proto, aby jim mohl být denně nablízku. Mezitím si ho v práci při jedné improvizované scénce všimne generální ředitel televize, kde pracuje jako balič, a vytuší v něm obrovský talent. Pozve ho proto na večeři do luxusního podniku Bridges, kde mají dojednat podrobnosti. Na stejný den tam ale rezervoval stůl i Stu, protože Miranda má ten den narozeniny. Na večeři mají jít nejen všechny děti, ale také paní Doubtfireová. Daniel je na rozpacích: schůzka s ředitelem pro něj znamená novou budoucnost, na druhé straně je ale rodina a děti. Jak tuhle zapeklitou situaci vyřeší? (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (415)

Agatha 

všechny recenze uživatele

Jako každého, mě tahle komedie velmi bavila a baví a podívám se na ni pokaždé když jí vysílají. Samozřejmě musí být čas a pohoda... Robin Williams a Sally Field tvoří pár, který se k sobě až překvapivě hodí. Zklamání z rozvodu však vystřídá vynikající koncert R. Williamse ala Mrs. Doubtfireová. Jeho maska vypadá opravdu perfektně a jeho grimasy (jako například ta s vysavačem) jsou neopakovatelné. Dobrým zpestřením je i Pirce Brosnan, který je Mrs. Doubtfireové živým terčem. Proti dětským rolím také není co namítat. A tentokrát si zaslouží pochvalu i český dabing (zvláště Viktor Preiss), který se velmi vydařil. Neobyčejná zábava ve stylu Tootsie rozveselí snad každý obličej. Perfektní konec je jen dobrým završením velkolepé komedie, která i po letech neztrácí nic ze svého půvabu a neobyčejnosti... ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Je to slušná komedie, které něco málo chybí, abych lépe hodnotil a tak dále. Má výborný příběh, spoustu vtipných scén. Robin Williams rozhodně potěší. Dokonce i Pierce Brosnan ve vedlejší roli je obstojný. Film měl moc dlouhou stopáž, některé scény se mi nelíbily a celkově bych film viděl trochu jinak, ale nevadí. Tento film se dá čas od času sledovat i vícekrát. Je to pohodový film, který se nesmí brát moc vážně. Takže to vidím tak na 69% = *** ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Zboznujem rodinne komedie Chrisa Columbusa a tato hned po SAM DOMA (1990) patrila medzi moje dalsie oblubene z jeho filmografie. Nikdy nezabudnem na pani Doubtfire, ako hra futbal, alebo jej chcel mladik ukradnut kabelku, neustale prezliekanie pri navsteve kuratorky alebo zaverecna scena v restauracii. Pre mna je to klasika a nemozem dat menej, ako 5 *. ________ Robin Williams - (Daniel Hillard / Pani Ehphegenia Doubtfire) +++ Sally Field - (Miranda Hillard) +++ Pierce Brosnan - (Stuart Dunmeyer) +++ Harvey Fierstein - (Strýko Frank Hillard) +++ Polly Holliday - (Gloria Chaney) +++ Lisa Jakub - (Lydia Hillard) +++ Matthew Lawrence - (Chris Hillard) +++ Mara Wilson - (Natalie Hillard) +++ Robert Prosky - (Jonathan Lundy) +++ Produkcia: Robin Williams +++ ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Jeden by povedal, že ide o hlúpučkú rodinnú komédiu s morálnym presahom, no vzhľadom na to, že ide o kvalitnú filmárčinu s vynikajúcim Robinom Williamsom ktorý vládne svojim hereckým umom v každom zábere, musím podotknúť, že sa mi to celkom páčilo úsmev popri sledovaní nebol iba sarkastický. Holt v 90´s rokoch dokázali tvorcovia nakrúcať aj rozumné komédie, čo je už dneska rarita. Keby len chudák vedel, že za pár rokoch ho postretne rovnaký osud.. Avšak to neskončí dohodou ale drahými alimentmi a samovraždou. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Robin Williams byl svého času pan herec a tento film stojí především na jeho skvělém hereckém výkonu a hromadě vtipných situací / hlášek, které vypustila jeho postava (no vlastně postavy, jenž zde ztvárnil). Sally Field byla okouzlující a Pierce Brosnan správný slizoun. Příběh plný důvtipu je vhodný na odreagování a vůbec nevadí, že už jste Tátu v sukni viděli několikrát. Dokáže vždy pobavit a zvednout náladu. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (21)

  • Robin Williams (Daniel Hillard) podmínil svou účast na scénáři tím, že v něm osobně provede změny Chris Columbus. Ten pozěji vysvětloval: "Především jsem přidal mnoho humorných scén a upravil scénář tak, aby ve filmu nebyl žádný záporný hrdina. Ze všech jsem udělal skutečné lidi, kteří v určitých situacích nedovedou vycházet s ostatními, ale nejsou zlí. Původní scénář také končil tím, že spolu Miranda a Daniel začnou znovu žít, a to mi připadalo jako lež. 99 procent rozvedených rodičů spolu znovu žít nezačne. Chtěl jsem dětem ukázat, že na tom není nic špatného, mít rozvedené rodiče. Ať má rodina dva otce a dvě matky, nebo jen jednoho otce, pořád je to rodina." (NIRO)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 25 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Severoamerické tržby byly 219,2 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 441,3 mil. (NIRO)

Související novinky

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (více)

Reklama

Reklama