Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Robin Williams ve své životní roli. Čili životní role Robina Williamse je tranvestita. No tak to se má chlapec čím chlubit. Ne, vážně. Robin zde předvádí snad nejlepší komediální výkon ve své kariéře. Děcka mi tady ani tak nevadily, jako spíš jejich matka. Ano, matka. A také Pierce Brosnan. Neříkám, že tady nepředvedl žádný herecký um, ale jeho postava je pro mě osobně jeho nejhorší. Jak já Robinovi fandil - u bazénu, u Mercedesu, v restauraci... Výborná komedie.(9.1.2006)

Robin Williams je asi hodně velký oblíbenec Chrise Columbuse. Ten bohužel není žádný zázrak a točí pouze průměr. Robin z toho filmu vytřískal co se dalo, ale rodiná komedie není můj šálek kávy.(11.8.2005)

Moc hezký a dojímavý příběh o otcovství. Jen kdyby to tak chodilo i v běžném životě. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(13.12.2015)

rozpočet : $25 million tžby celosvetovo : $441,195,243(16.12.2006)

Scénář: Randi Mayem Singer, Leslie Dixon .. Jeden z prvních filmů, které jsem měl tu čest vidět na velkém plátně, tj. venkovském (dnes už neexistujícím) kině. Williams se skutečně předvedl a úspěšně pobavil kompletní rodinné publikum.(9.4.2005)

• - Ve skutečném životě se Robin Williams rozvedl se svou manželkou, aby si vzal chůvu svých dětí. (Kulmon)

• - Režisér vybral pro natáčení filmu rodinný dům s číslem popisným 2640 na ulici Steiner Street v San Franciscu na západě USA. (EMMY)

• - Stu (Pierce Brosnan) ve filmu říká, že mu táhne na čtyřicet. Jeho představiteli bylo v době natáčení 39. Stůl číslo 39 pak rodina dostává, když se přijde na večeři. (fiLLthe3DD)