Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Počátek devadesátých let patřil v žánru rodinných komedií bezpodmínečně jemu. Chris Columbus tehdy moc dobře věděl, kdy sáhnout po sentimentu, jak pracovat s timingem a kdy zase ubrat. Sólo velkého komediálního herce, který jako otec za moc nestál, naopak jako postarší britská chůva je úžasný. Nejprve jsou všichni trochu v rozpacích, pak přijde na řadu vaření, uklízení i hraní fotbalu, tvůrci brzdí sentiment, scénář několikrát překvapí a herci? Jedním dechem úžasní. Robin Williams si stejně jako někteří jeho kolegové vyzkoušel život ve spodničce, v dámské konfekci je k nezastavení a znovu dává vyniknout své neodolatelné komice. Těším se na další zhlédnutí. Protože tohle je pozoruhodná komedie s jemným moralizováním, která spolehlivě funguje i po letech.(7.10.2012)

Daniel Hillard sa rozvedie s manželkou a jediný spôsob ako sa môže naďalej stretávať so svojimi troma deťmi je ten, že sa prestrojí za staršiu, serioznu opatrovateľku, ktorá sa má o ne postarať, pokiaľ je ich matka v práci. O tom je táto rodinná, americká komédia. O mužovi, čo sa prezlieka za ženskú. Koľký krát sa už táto téma omieľa dokola radšej ani nepočítam. Nikdy sa mi takýto transexuálny humor nepáčil. Chlap s umelými prsiami, navlečený v dámskom kostýme a s makeupom na tvári vo mne vždy vzbudzuje nechuť. Aj keď ide len o žart, či jednoduchú komédiu, je mi to protivné. ***(29.1.2012)

Jedna z mojich nejoblíbenějších komedií. Někdo může namítnout že nejde o originální nápad (Tootsie) a že tato komedie opět obsahuje ty tradiční americké výchovné poslelství (důležitost rodiny, nekouřit atd...) ALE všechno je to vyvážené a nepůsobí to tak nuceně a vlezle. Navíc hlavní role je zahrána naprosto geniálně. Opravdu famózní výkon(28.2.2005)

8/10. Robin Williams, jeden z nejlepších komiků současného Hollywoodu, řádí v převleku zachovalé paní na hlídání Doubtfireové, zvládá při tom pečení, vaření, starání se o děti, luxování v rytmu pecky „Dude Looks Like a Lady“ od hard-rockových Aerosmith, stíraní svého soka Pierce Brosnana a mnoho dalšího. Ať už si o Chrisi Columbusovi myslíte, co chcete, je to král amerických rodinných komedií, což dokazuje i Zlatý glóbus v kategorii „Nejlepší komedie roku 1993“ právě pro „Tátu v sukni“.(20.9.2010)

Jak se tu dává všeobecně na vědomost; když pominu snahu pana objevitele Columbuse nacpat mi představu o pospolitosti rodiny se stejnou vervou, s jakou se rve spacák do vaku, vyjde mi z toho příjemná a vtipná komedie s výborným Robinem. POMO by měl zvážit, jestli nepovolit přidání Williamse mezi oblíbené herečky... ;-)(3.6.2012)