Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Tak toto je ideálna Columbusova parketa. Komédie mu neskutočne sedia a Mrs.Doubtfire je toho príkladným dôkazom. Skvele vie využiť potenciál hercov/komikov a svoje najlepšie diela servíruje ako láskavé a zábavné komédie, ktoré zbytočne netlačia na pílu v moralizovaní a patose, ale predovšetkým bavia.(25.12.2005)

Tuhle komedii prostě miluju. Už jsem ji viděl tolikrát a pořád mě baví, rozesmívá a dojímá. Robin Williams je vynikající, stejně jako dabing Viktora Preise. Co mě ale překvapilo asi nejvíc, byla postava Pierce Brosnana. Každý by čekal slizkého mizeru, a on přitom hraje v rámci možností pravý opak! A ani konec není tak úplně klasický, jak byste asi čekali... Což neznamená, že by film skončil špatně. Osvědčený zdvihač nálady. 90 %(31.1.2004)

Velmi povedená komedie od režiséra kultu Sám doma. Mrs. Doubtfire je ale z úplně jiného soudku. Ze začátku je to smutné, ale potom se rozjede nejveselejší jízda Robina Williamse, který, aby byl blíže svým dětem, vystupuje v přestrojení jako domácí chůva. A právě on táhne celý film. Jeho výrazy, skvělá maska a skvěle mířené hlášky na adresu Pierce Brosnana. Robin si s touto roli opravdu pohrál a výsledkem je jeho možná nejlepší role. Pravda, někdy bly některé věty trošku sentimentální, ale to nemůže zkazit tak dobře rozjetou jízdu. Scény, jako v restauraci, kdy se pořád převlíká, nebo na bazéně, ty zůstanou v paměti dlouho. Je to rodinná záležitost jako řemen, která by se neměla opomenout.(3.1.2011)

Skvělá komedie, kterou vyzvihuje lavně potenciál Robina Williamse. Jedna z těch, na kterou se dá dívat znovu a znovu a pořád vám to přijde vtipné. To platí hlavně o scénách mezi Robinem Williamsem a Piercem Brosnanem. Jejich originalitu zdvihá ještě to, že je Robin vymyslel většinou sám až na place a Piercovi nezbylo nic jiného než improvizací reagovat (viz scéna z baru u bazénu nebo ta s BMW).(4.6.2006)

Krásny film o rodinných hodnotách na pozadí prebiehajúceho rozvodu. Prebiehajúca dráma je aj v prítomnosti neskutočne nadľahčeného deja dokonale realistická. Krásny srdečný, rodičovský humor, dojemné, rodinné a hlavne vtipné. Vrcholom je prezliekačka v reštaurácii a krásne vypovedaný záver. 80%.(10.7.2008)