Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Táta v sukni je nadčasová klasika na poli rodinných komedií, která je především hereckým koncertem Robina Williamse, které zde dokázal, že je mnohotvárným hercem a komikem s velkým K. Zapalující se poprsí, balamutění kurátorky, tanec s vysavačem, návštěva bazénu či večer v restauraci - tyto, ale i jiné scény mě dokáží vždy pobavit. Vedle toho musím rovněž pochválit práci maskérů, kteří si zcela po právu odnesli sošku Oscara. Zkrátka neuvěřitelně pohodový film s originálním námětem, skvělým hereckým obsazením a nejednou nezapomenutelnou scénou, který mj. poukazuje na to, jak moc je rodina důležitá a nenahraditelná.(14.2.2019)

Už, když jsem tuhle převlekovou komedii viděl před lety poprvé, zamiloval jsem si ji a její kvality jsou dnes ještě výraznější, když si člověk vybaví projekty jako Agent v sukni atd.. Milá, vtipná a zábavná komedie s notnou dávkou sentimentu, který ale rozhodně nerušil. Právě naopak, tady ho považuji za klad. Robin Williams i ostatní herci byli jednoduše vynikající. Jeden z mála filmů na které se dá dívat znovu a znovu a znovu a znovu a přesto neomrzí.(2.1.2011)

Soundtrack Howard Shore: 1. Mrs. Doubtfire [2:58] ,2. Divorce [2:56] ,3. My Name is Elsa Immelman [2:55] ,4. Meeting Mrs. Doubtfire [2:14] ,5. Tea Time with Mrs. Sellner [3:58] ,6. Dinner is Served [2:18] ,7. Daniel and the Kids [2:29] ,8. Cable Cars [4:56] ,9. Bridges Restaurant [6:13] ,10. The Show's Over [3:26] ,11. The Kids Need You [3:21] ,12. Figaro/Papa's Got a Brand New Bag [3:23](7.5.2011)

Jedna z nejlepsich komedialnich roli Robina Williamse, kterej tady fakt vali neskutecnym zpusobem. Dej sice neni kdovijak originalni a treba takovej Tootsie je o dost lepsi, ale presto jsem se kolikrat fakt dost nasmal a to uz jsem film videl po nekolikaty. Akorat skoda, ze ma dve hodiny, pak je to misty lehce natahovany.(21.12.2008)

Jeden z vrcholov rodinných komédií, a určite vrchol tvorby Chisa Columbusa. Ono to zas až tak komédia nie je, má to v sebe aj dosť šedých a čienych odtieňov života. Niekolko momentov a scén má potenciál sa dostať do zlatého fondu komédie. Potešil ma záver, ktoý z nikoho nerobí kladného alebo záporného hrdinu, ani z chudáka Brosnana. Takmer sa chce povedať, ako zo života, kde záleží na komunikácii a empatii voči potrebám druhých. A to sme v americkej hyper komercii.(23.9.2009)

• - Během natáčení filmu navštívil Robin Williams sex shop, kde si koupil velké dildo a několik dalších sexuálních hraček. Vše ovšem proběhlo, když měl na sobě kostým a make-up slečny Doubtfireové. (ArsenalEagle)

• - Viktor Preiss, který zde propůjčil hlas Robinu Williamsovi, za výkon získal Cenu Františka Filipovského. (funhouse)

• - Když paní Doutfirová (Daniel) chystá anglický čaj pro paní Selnerovou, hledá v kuchyni něco co by si dal na obličej, protože jí maska vypadla z okna. Než vleze do lednice, kde uvidí dort, má paruku (ofinu) rozcuchanou přes obličej, ale jakmile po sekundě otevře lednici, ofinu má už v paruce přičesanou. (Aknah)