Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Sice komedie, ale v podstatě smutný příběh muže, který byl skvělým otcem a manželem, ale jen na ty sváteční chvíle. Když přišla řeč na tu nutnou životní prózu a nutnost spolehnout se na něj, bylo zle. Bohužel si to uvědomuje pozdě a tak rozehraje za vlasy přitaženou šarádu, která je ale úžasnou přehlídkou fórků a převleků Robina Willamse. Jeho ex-manželky mi bylo líto.(17.11.2007)

Rozhodně velmi vtipná a dnes už vlastně téměř kultovní záležitost. Chris Columbus zde dokazuje, že jako režisér má opravdu na rodinné komedie talent. Tady navíc získal k ruce zdatného herce v osobě Robina Williamse, který se zde zase projevuje jako komik a jeho herecký výkon je hodný obdivu a uznání. Rozhodně jedna z nejlepších komediálních rolí Robina Williamse. Navíc dějově je to velmi vyvedená záležitost, u které se prostě musí bavit každý. Dobré hlášky, velmi vtipné scénky a výkon Robina Williamse, to z této komedie vytváří zapamatováníhodný film, ke kterému se budou diváci vracet i dlouho po jeho natočení. Navíc v české verzi je Williams excelentně nadabován Viktorem Preissem, který perfektně zvládá změny hlasu a během filmu jich předvede velké množství. Tomu říkám dokonalý dabing. Prostě celý film je už dá se říci klasikou mezi rodinnými komediemi. Já jsem byl spokojený a dávám čtyři hvězdičky.(9.11.2008)

Jedna z nejlepsich komedialnich roli Robina Williamse, kterej tady fakt vali neskutecnym zpusobem. Dej sice neni kdovijak originalni a treba takovej Tootsie je o dost lepsi, ale presto jsem se kolikrat fakt dost nasmal a to uz jsem film videl po nekolikaty. Akorat skoda, ze ma dve hodiny, pak je to misty lehce natahovany.(21.12.2008)

„Hovorí sa, že muži si takýmito autami kompenzujú malé genitálie. To ale URČITE nebude váš prípad.“ Kto by nemiloval túto úspešnú komédiu? Od Chrisa Columbusa (ktorému je stále vyčítaná akási „cukrovosť na škodu veci“, potom je ale obrovskou záhadou, kde sa berú všetky tie stovky miliónov dolárov z tržieb jeho trhákov) mám radšej prvého a druhého SÁM DOMA, ale akonáhle to Robin William (o ktorého improvizačných schopnostiach sa v Hollywoode hovoria legendy) naplno rozbalí (napríklad pri maniakálnej, snáď dvadsaťminútovej finálnej scéne z reštaurácie), divákovi padá sánka a bez dychu obdivuje Robinov talent. Ostatní herci mu to našťastie nekazia (a Pierce Brosnan je dokonca veľmi dobrý, dodnes ľutujem, že jeho postava sa z príbehu tajomne vytratí, ja by som ho nechal s Mirandou oženiť), masky sú skvelé a i to mizerné ponaučenie o „všelijakých rodinách“ nie je až také primitívne, ako sa niektorým deckám zdá.(18.11.2007)

Vynikající komedie s vážným obsahem. Převysoce hodnotím nejen perfektní herecké výkony, výběr představitelů hlavních postav, ale i české dialogy a český dabing. Už dlouho se mi nestalo, že bych se při sledování filmu nahlas zasmál. Robin Williams opět ukázal, že je hercem s velkým H. Byl jsem mile překvapen lidskostí a přesvědčivou samozřejmostí, s jakou herci hrají. Je mi totiž velmi protivná teatrálnost, kterou si v dnešních filmech herci vypomáhají při ztělesňování postav. Tento film stojí i za opakované zhlédnutí.(31.12.2008)

• - Režisér vybral pro natáčení filmu rodinný dům s číslem popisným 2640 na ulici Steiner Street v San Franciscu na západě USA. (EMMY)

• - Ve skutečném životě se Robin Williams rozvedl se svou manželkou, aby si vzal chůvu svých dětí. (Kulmon)

• - V českém znění se tu poprvé objevilo spojení Vladislav Beneš - Pierce Brosnan. Od té doby se stal jeho "dvorním dabérem". (funhouse)