Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Jeden z vrcholov rodinných komédií, a určite vrchol tvorby Chisa Columbusa. Ono to zas až tak komédia nie je, má to v sebe aj dosť šedých a čienych odtieňov života. Niekolko momentov a scén má potenciál sa dostať do zlatého fondu komédie. Potešil ma záver, ktoý z nikoho nerobí kladného alebo záporného hrdinu, ani z chudáka Brosnana. Takmer sa chce povedať, ako zo života, kde záleží na komunikácii a empatii voči potrebám druhých. A to sme v americkej hyper komercii.(23.9.2009)

Pro mne je to možná i větší srdcovka než Tootsie. Chytrý příběh plný emocí, originální vtipy, Shoreoův soundtrack, charismatický Pierce, komický Williams, parádní masky a svižné romantické a dojemné dialogy ( což se divých, u většiny komedií takovéto dialogy vypadají jako klišé )=parádní zábava. 88%(20.5.2014)

Převlekovka, která nepůsobí lacině. Má to v sobě jak skvělej prvotřídní stupidní humor, tak určitou hlubší rovinu, kdy je v chůvě prostě jen táta prahnoucí po tom být tam, kde je jeho skutečná touha. Film nemá suchá místa a rozhodně nenudí. Kdykoliv, při přepínání TV stanicemi, narazím na paní Doubtfireovou, nepřepnu. Proč jen já neměl taky takovou chůvu...(2.5.2013)

Chris Columbus má prostě dar pro krásné, nezapomenutelné rodinné filmy, k nimž se budete rádi vracet. "Táta v sukni" je jedním z nich. Robin Williams zde ukazuje svou silnou stránku, kterou je hlasové herectví. V originále pak v tomto směru snímek opravdu vyniká. Jinak je to taková lehká radost, kterou nezkazí ani to moralizování, protože pokud jde o rodinu, je to vždycky docela silné.(20.10.2014)

Slabší čtyři hvězdičky za výborného, sólujícího Williamse a naprosto přesnou Fieldsovou, spoustu skvělých gagů a jednu vynikající převlekovou scénu v restauraci (skotská je sviňa). Jinak je to celé hodně podivné, až slizké a dětské role mi připadli příšerně mdlé. Ale jak říkám, smál jsem se poměrně často a nahlas a to se cení. 70%(1.10.2006)

• - Na výrobě makeupu paní Doubtfire se podílelo 12 profesionálních designérů. Za svoji práci byli oceněni Oscarem. (EMMY)

• - Viktor Preiss, který zde propůjčil hlas Robinu Williamsovi, za výkon získal Cenu Františka Filipovského. (funhouse)

• - Režisér vybral pro natáčení filmu rodinný dům s číslem popisným 2640 na ulici Steiner Street v San Franciscu na západě USA. (EMMY)