Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Usměvavý doják o lásce k dětem. 1) Lidé jsou už takoví, že vážné myšlenky přijímají nejraději zabalené do smíchu. I já se radši nejdřív směji a pak si holt trochu popláču. Promítání skončí a já jsem dojatý až na půdu. Takové filmy miluju. 2) Sentimentálního balastu se pohybuje po plátnech kin hodně. Ale málokterý film má kvalitní scénář bez hluchých míst, vybalancovaný a napsaný podle zásad dramatického díla. 3) Williamsova one man show je názorným dokladem o hereckém mistrovství této charismatické osobnosti. Je to jako v klasické burianovce - ostatní jsou tu proto, aby přihrávali. Ale nevadí to, přihrávají správně. 4) Prostě skvělý film, který mě opakovaně baví, opakovaně dojímá a který opakovaně sleduji se zájmem a pozorností. Tak to má být.(23.1.2009)

Scénář: Randi Mayem Singer, Leslie Dixon .. Jeden z prvních filmů, které jsem měl tu čest vidět na velkém plátně, tj. venkovském (dnes už neexistujícím) kině. Williams se skutečně předvedl a úspěšně pobavil kompletní rodinné publikum.(9.4.2005)

Další Robin Williams, kterého jsem kdysi úmyslně vynechával. Za což se mu musím zpětně hluboce omluvit. Robin umí a i v komediálních rolích prokazuje značnou dávku talentu. Tady se jedná o hodně převlekovou komedii, která sice trošku zavání Transsexuálnem, ale pokoukání na Vánoce je to rozhodně příjemné. Brosnan ukázkově nesympatický a musím uznat že Sally Field je zralá na okamžité odebrání dětí ze svěřené péče. 70%(28.12.2017)

Mrs. Doubtfire aneb Robin Williams v roli nejlepší babči na světě. Kam až je schopen zajít otec, aby mohl strávit více času se svými dětmi? No jednoduše, tam kam bude muset. Komedie, která začíná rozvodem a donutí milujícího otce si navléct podprsenku a masku, aby uklízel "svůj" dům a staral se o děti. Táta v sukni prostě nemá chybu a některé hlášky nejsou staré doteď. Rozhodně doporučuji! Samozřejmě beru v potaz, to že už to každý viděl, a ti kdo ne ať to urychleně napraví, protože Williams je tu prostě k sežrání! A vidět "Bonda" jako outsidera, to se taky jen tak nevidí. (85 %)(21.12.2013)

Komedie vcelku příjemná, kdy námět vypadá zprvu provařeně, ale rozhodně tomu tak není v následné a poměrně originální realizaci. Robin Williams je natolik zdatný, ale přece jen nalíčit se jako starší žena by nemohl stihnout za pár minut a bez pomoci někoho druhého. Na to je jeho maska příliš složitá a propracovaná a těžko by jste pod ní herce poznali i když víte, kdo pod ní je. Další výtky bych měl stran toho, kdy si dává na čas v celkovém humorném rozjezdu a až do konce humor dávkuje spíše uvážlivě než, aby každá scéna byla vyloženě humorná. A pak jsem postrádal nějakou opravdu mimořádnou scénu, ale taková tam snad ani není, když to hodnotím zpětně. Film splývá v takový středně vtipný celek. Příběh muže, který chce být svým dětem nablízku i za cenu převleku za starou hospodyni v domácnosti, možná postrádá správně natlakovanou groteskní komiku anebo jí není až tolik, ale příjemné herecké výkony, dobrá režie schopného řemeslníka Chrise Columbuse a snaha jít proti proudu stereotypu rodinných komedií, je pozvánkou, jak si tenhle mile odvázaný komediální hit devadesátých let, užít ve skvělém a cenami ověnčeném českém dabingu. 60%(3.6.2012)

• - Ve skutečném životě se Robin Williams rozvedl se svou manželkou, aby si vzal chůvu svých dětí. (Kulmon)

• - Režisér vybral pro natáčení filmu rodinný dům s číslem popisným 2640 na ulici Steiner Street v San Franciscu na západě USA. (EMMY)

• - Během natáčení filmu navštívil Robin Williams sex shop, kde si koupil velké dildo a několik dalších sexuálních hraček. Vše ovšem proběhlo, když měl na sobě kostým a make-up slečny Doubtfireové. (ArsenalEagle)