Mrs. Doubtfire - Táta v sukni

Mrs. Doubtfire - Otec v sukni

Mrs. Doubtfire

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 120 min

Skvělá komedie, kterou vyzvihuje lavně potenciál Robina Williamse. Jedna z těch, na kterou se dá dívat znovu a znovu a pořád vám to přijde vtipné. To platí hlavně o scénách mezi Robinem Williamsem a Piercem Brosnanem. Jejich originalitu zdvihá ještě to, že je Robin vymyslel většinou sám až na place a Piercovi nezbylo nic jiného než improvizací reagovat (viz scéna z baru u bazénu nebo ta s BMW).(4.6.2006)

Tuhle komedii prostě miluju. Už jsem ji viděl tolikrát a pořád mě baví, rozesmívá a dojímá. Robin Williams je vynikající, stejně jako dabing Viktora Preise. Co mě ale překvapilo asi nejvíc byla postava Pierce Brosnana. Každý by čekal slizkého mizeru, a on přitom hraje v rámci možností pravý opak! A ani konec není tak úplně klasický, jak byste možná čekali... Což neznamená, že by film skončil špatně. Osvědčený zdvihač nálady. 90 %(31.1.2004)

Jak se tu dává všeobecně na vědomost; když pominu snahu pana objevitele Columbuse nacpat mi představu o pospolitosti rodiny se stejnou vervou, s jakou se rve spacák do vaku, vyjde mi z toho příjemná a vtipná komedie s výborným Robinem. POMO by měl zvážit, jestli nepovolit přidání Williamse mezi oblíbené herečky... ;-)(3.6.2012)

Táta v sukni je nadčasová klasika na poli rodinných komedií, která je především hereckým koncertem Robina Williamse, které zde dokázal, že je mnohotvárným hercem a komikem s velkým K. Zapalující se poprsí, balamutění kurátorky, tanec s vysavačem, návštěva bazénu či večer v restauraci - tyto, ale i jiné scény mě dokáží vždy pobavit. Vedle toho musím rovněž pochválit práci maskérů, kteří si zcela po právu odnesli sošku Oscara. Ve výsledku tak jde o neuvěřitelně pohodový film s originálním námětem, skvělým hereckým obsazením a nejednou nezapomenutelnou scénou, který mj. poukazuje na to, jak moc je rodina důležitá a nenahraditelná.(14.2.2019)

Je to slušná komedie, které něco málo chybí, abych lépe hodnotil a tak dále. Má výborný příběh, spoustu vtipných scén. Robin Williams rozhodně potěší. Dokonce i Pierce Brosnan ve vedlejší roli je obstojný. Film měl moc dlouhou stopáž, některé scény se mi nelíbily a celkově bych film viděl trochu jinak, ale nevadí. Tento film se dá čas od času sledovat i vícekrát. Je to pohodový film, který se nesmí brát moc vážně. Takže to vidím tak na 69% = ***(19.11.2012)

• - V českém znění se tu poprvé objevilo spojení Vladislav Beneš - Pierce Brosnan. Od té doby se stal jeho "dvorním dabérem". (funhouse)

• - Během natáčení filmu navštívil Robin Williams sex shop, kde si koupil velké dildo a několik dalších sexuálních hraček. Vše ovšem proběhlo, když měl na sobě kostým a make-up slečny Doubtfireové. (ArsenalEagle)

• - Stu (Pierce Brosnan) ve filmu říká, že mu táhne na čtyřicet. Jeho představiteli bylo v době natáčení 39. Stůl číslo 39 pak rodina dostává, když se přijde na večeři. (fiLLthe3DD)