Tenhle film jsem velice podcenila. V mých očích se zprvu jevil jako jen další z řady nepovedených pokusů ukázat manipulativnost nacismu, pak naopak se mi zdál jako naprostá bomba .. tyhle dva pohledy jsem měla, dokud jsem film neshlédla. A musím říci, že takhle na něj pohlížím i po shlédnutí. První polovina se mi zdála poněkud nudná, nebo ne možná ani tak nudná jako spíše mírně nezajímavá. Jenže od oslavy narozenin to se změnilo a film byl pro mě opravdu vynikající. Skvělý snímek, rozhodně v tohle "druhu" jeden z nejlepších.(1.11.2008)

Řekl bych, že jsem viděl dobrý film. Velmi mě potěšily bonusy na DVD o průběhu natáčení, za které udílím jednu hvězdu navíc. Není to košer, ale ten lidský přístup k natáčení mě zaujal. Samotný film toho moc o Německu neřekne. Používá více klišé, než originální přístupy a odvypráví to, co už bylo desetkrát viděné a slyšené nebo dokonce co si umíme i sami domyslet. Čtyři hvězdičky si zaslouží proto, že ač není originální, stále je řemeslně dobře ztvárněn a co chce říct, prostřednictvím šikovných herců řekne. A každý divák nemusí být sečtělý a nemusí být kinofil a zrovna takovému divákovi bych Napolu doporučil, bude se mu líbit a může otevřít dveře k jiným a zajímavější snímkům a třeba i knihám.(16.9.2008)

Tak tohle se Německé produkci povedlo. Do 5 hvězdiček moc nescházelo. Vážně jsem překvapený - od hereckých výkonů, přes zpracování až po scénář. 5 hvězdiček nedám jen proto, že si myslím, že z toho šlo dostat víc a šlo to dotáhnout až k dokonalosti. To se nestalo, takže Napola zůstane pro mě ´´pouze´´ velikým překvapením.(9.8.2009)

V první části neuvěřitelně vykreslená atmosféra doby a postav, která si zahrávala s maximálním hodnocením. Druhá už působí poněkud familiérně a nebaví, jak by mohla, trošku mě nudila. Přesto mě zaráží, jaké parády skrývá německá kinematografie, hlavně když vídím všechny ty marné seriály. Tohle je skoro noblesa, úžasná atmosféra!(7.6.2013)

Film s podobným námetom, podobným feelingom a dokonca aj s podobnými hercami, ako má švédsky snímok Zlo. Keby som ho nevidel, hodnotenie by som dal možno absolútne, takto nemôžem. Zlo je vo všetkých ohľadoch lepšie. Napriek tomu, hoci nie je Napola dokonalý film, stále sa jedná o film veľmi dobrý ;-)(3.4.2008)

• - Výtvarnice, která se s nápisem brambory (pochopitelně v němčině) na výloze obchodu nadřela několik desítek minut, bylo ve filmu shrnuto do 2,5 vteřin. (Rodriguez)

• - Vodní dotáčky probíhaly v hale, kde byly uloženy dvě nádrže naplněné teplou vodou a střešní prostor byl vyložen plexisklem a uměle zasněžen. (Rodriguez)

• - Původně chtěl Dennis Gansel film natočit s neznámými amatérskými herci v hlavních rolích, aby se divák mohl lépe ztotožnit s postavami. Bohužel se natáčení příliš vleklo, a tak musel nakonec sáhnout po profesionálech, jakými jsou Max Riemelt a Tom Schilling. (Elisebah)