Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) se rozvedli jako rozumní lidé, bez žraločí asistence právníků a nedůstojných soudních tahanic. Přesto jejich dvě děti, roztomilý Ben a dospívající Anna, jen těžko snášejí otcovu novou sympatickou přítelkyni Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktivní, má zajímavé povolání módní fotografky, ale přes veškerou upřímně míněnou snahu zůstává v očích dětí především zlou macechou, která rozbila manželství rodičů. Jen velmi zvolna, po drobných krůčcích si Isabel získává důvěru a úctu dětí. Když pak Luke požádá Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanou situaci Jackie odhalením svého ponurého tajemství má nevyléčitelnou rakovinu. Umírá. Od této chvíle k sobě zcela rozdílné ženy opatrně hledají cestu a zodpovědná Jackie pomáhá bohémské Isabel zaujmout místo milující a milované matky jejích dvou dětí... (oficiální text distributora)

Candyman6

Je to starý klišé. Zlá milenka rozvrátí rodinu, exmanželka a děti jí to mají (celkem logicky) za zlé, ale nakonec se vše v dobré obrátí. Ale v podání Roberts, Sarandon, Herris pod taktovkou Columbuse to působilo sympaticky a celkem dojemně. ()

Kat_u_lik

Film plný dojmu, skvělé herecké výkony, jako kdyby jste o prožívali s nimi. Columbus točí filmy, které chytnou za srdce. Tento film bude aktuální i za 40let. Možná se v tomto filmu najdete a něco si z něj i odnesete :) ()

Rathe

Nádherné rodinné drama, které se ze začátku netváří nijak srdceryvně. To se ale postupem času rychle mění. Jde vidět, že nemoci dokážou změnit nepřítele v přítele. Jediné, co mi trochu vadilo, byl pomíchaný vztah dětí, přítelkyně a exmanželky. Hned na začátku to vypadalo, jako by se dobře znali a vše bylo OK, ale pak se zase ukáže, jak moc se nesnáší. ()

josefkam

Velmi silný příběh napsaný životem... Velmi dobré herecké výkony všech protagonistů s jednou výjimkou... Tou výjimkou je Susan Sarandon, která svoji roli ztvárnila na hranici geniality... Nominace na Zlatý Globus je zcela zasloužená... Perfektně se hodící hudba, poklidné tempo, fůra různých emocí... Bohužel trošku nedoceněný film, hlavně co se týká místních v některých případech dost bezcitných a povrchních hodnotitelů... Celkové hodnocení: něco mezi 4 a 5 hvězdičkami, 8,5/10.... ()

evita_

Tak strašne som sa snažila nájsť pochopenie pre Susan...Áno, je matka a bála sa, že príde o svoje deti.. ale predsa ich matkou bude navždy!!!.Miestami som ju až neznášala za to, ako sa správala, ale čiastočne jej asi rozumiem. Na druhej strane - Julia by sa mohla aj pokrájať a nijakovsky by jej nevyhovela. Prečo toľko boja, ponižovania a neviem čoho ešte, keď obom išlo v podstate o to isté - o dobro detí...a o to, aby ich deti mali radi - tu však Susan mala vyhraté. Ale...nič nie je dokonalé a choroba karty zamiešala trocha inak. Finálne zblíženie sa oboch žien a v zásade zblíženie sa všetkých navzájom dalo filmu príjemnú bodku...A keďže koniec je aký je, v mojom konci sa Susan vyliečila a ako v rozprávke - všetci žili šťastne až kým.... Bodka :) ()

007hanka

Na podobně slzopudné počiny to bylo ještě celkem snesitelné a místy i vtipné, ale víc než co jiného je pro mne zajímavý tím, že je v něm zmínka o jisté dětské knize s čarodějem v hlavní roli ještě před tím, než se z ní stal celosvětový trhák. ()

mart93

Nedokážu říct jestli 2 nebo 3 hvězdy. Většinou nadhodnocuju ale teďku udělám vyjímku :) Perfektní herci a herecké výkony bohužel zasazené do jednoduchého filmu o těžkých věcech. Před koncem jsem to vypl protože už jsem ztratil chuť trpět jim ty dojemné scény. Už jsem jich měl za celej film pokrk a kýbl prostě přetekl. Já tohle prostě nehledám ale chápu že někteří se proto na filmy dívají tak těm věřím že jsou nadšení a nemám s tím problém. ()

ZuziBoss

Za mě skvěle zpracované drama. A i když nechcete, slzy ukápnou. Suzan Sarandon je famózní. Jako máma se dokážu vžít do její situace a o to víc mi srdce krvácelo. ()