Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) se rozvedli jako rozumní lidé, bez žraločí asistence právníků a nedůstojných soudních tahanic. Přesto jejich dvě děti, roztomilý Ben a dospívající Anna, jen těžko snášejí otcovu novou sympatickou přítelkyni Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktivní, má zajímavé povolání módní fotografky, ale přes veškerou upřímně míněnou snahu zůstává v očích dětí především zlou macechou, která rozbila manželství rodičů. Jen velmi zvolna, po drobných krůčcích si Isabel získává důvěru a úctu dětí. Když pak Luke požádá Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanou situaci Jackie odhalením svého ponurého tajemství má nevyléčitelnou rakovinu. Umírá. Od této chvíle k sobě zcela rozdílné ženy opatrně hledají cestu a zodpovědná Jackie pomáhá bohémské Isabel zaujmout místo milující a milované matky jejích dvou dětí... (oficiální text distributora)

Likan7

Dramedie, která není vůbec dramedie. Není tu totiž ani náznak nějakého humoru. Prakticky od začátku to je drama o zlé maceše, která to s dětmi myslí dobře a o "hodné" matce, která se chová jako svině. A tyhle dvě "matky" si k sobě musí najít cestu...kvůli dětem. A já jsem ke konci už naprosto vysílený, jenže ne nějakým dojetím. Ale očividnou snahou Chrise Columbuse to dojetí ve mne vyvolat. Poslední hodina je jedno velké plačtivé drama, které se ale stále motá v kruhu. Má to totiž 2 hodiny! A Columbus na to prostě nemá. Je velká škoda, že se prakticky vykašlal na odlehčenější notu, v Sám doma ukázal, že mu to jde. Tady ale přestřelil. ()

jafuska

velice zdařené dílo o nemoci, léčbě, radosti i smutku, Julii Roberts mám moc ráda, a tady opět nezklamala, hraje vždy výborně, ()

Tominni

Příběh nacházení cesty dětí ke své mladé maceše, vypořádání se s nemocí matky a celkové sblížení celé rodiny. Hodně sentimentu a útoků na city, ale......film bohužel ve všech směrech až příliš okatě přehrává a vede diváka, až to je na škodu. ()

Squib

To jsou takovéty filmy, co nikoho neurazí a jen málokomu poskytnou víc než kulisu k pojídání brambůrků,(v mém případě pletení šál....)a tak. ()

TesterX

Nebýt zde účasti hereček Roberts a Sarandon, tak se unudím k smrti touto ubrečenou slátaninou, která se dialogy, především ke konci, přibližuje všelijakým telenovelám, tak oblíbeným na planetě N@va. ()

nash

Trochu příliš sentimentální rodinné drama. Ale několik mile humorných scének mě vcelku pobavilo, navíc mám rád Susan Sarandon. ()

jirkahorn

Rodinné drama? Určitě. Komedie? Občas se sentimentální úsměv na tváři objevil, ale na komedii to byla dost drsná sonda do života rodiny s rozvedenou umírající matkou, která ne a ne přijmout, že se o její děti macecha dokáže postarat, tak jí háže klacky pod nohy, jak to jen jde... ()

mstychov

Mne se ten film moc libi. Sice je smutnej, ale vypravi o nelehke zivotni etape a i takova temata jsou ve filmech dulezita. Herecke obsazeni je na jednicku az na tu malou holcicku, ta mi proste vzdy leze krkem . :) Ale to je dano typem role. ()

PTuranyi

Citlivá rodinná dráma o rozvode, deťoch a smrti. Film je natočený ako rodinný, takže nejde veľmi do hĺbky a tlačí na city. Napriek tomu urobil veľmi dobrý dojem hlavne vďaka výborným hereckým výkonom. ()

Katie

Ačkoli je to obyčejnej "cajdák", "doják", .... nazvěte si to, jak chcete, tak mně při konci tečou slzy, a to jsem to viděla nejmíň 3x, prostě se nějak neovládam... pro mě to hezkej film je... ()