Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) se rozvedli jako rozumní lidé, bez žraločí asistence právníků a nedůstojných soudních tahanic. Přesto jejich dvě děti, roztomilý Ben a dospívající Anna, jen těžko snášejí otcovu novou sympatickou přítelkyni Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktivní, má zajímavé povolání módní fotografky, ale přes veškerou upřímně míněnou snahu zůstává v očích dětí především zlou macechou, která rozbila manželství rodičů. Jen velmi zvolna, po drobných krůčcích si Isabel získává důvěru a úctu dětí. Když pak Luke požádá Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanou situaci Jackie odhalením svého ponurého tajemství má nevyléčitelnou rakovinu. Umírá. Od této chvíle k sobě zcela rozdílné ženy opatrně hledají cestu a zodpovědná Jackie pomáhá bohémské Isabel zaujmout místo milující a milované matky jejích dvou dětí... (oficiální text distributora)

Beagle

Rodinný doják od Chrise Columbuse, ale s tak dobrým obsazením, že se za ty slzy stydět nemusíte.__Cause baby, there ain't no mountain high enough / Ain't no valley low enough, ain't no river wide enough/ To keep me from getting to you, baby ()

Martin741

Priemerny film od rezisera Columbusa /Sam Doma 1 a 2/, akurat ze ma obsadene Juliu Roberts a Susan Sarandon, a celkovo je film zabaleny v rodinnom duchu a miestami je to dobry dojak : 55 % ()

vydumnica

Stepmom je jeden z mojich obľúbenych filmov s Juliou Roberts a Susan Sarandon. Videla som ho najmenej dvakrát. Vlastne vôbec nechápem, prečo je na čsfd v modrej a nie červenej farbe. Príbeh je vcelku jednoduchý, ale myslím si, že zo života. Herecké výkony Julie a Susan sú skvelé. Za zmienku stojí krásna hudba Johna Williamsa, ktorého som si práve pridala k obľúbeným skladateľom. Film vrelo odporúčam. Jediné, čo sa mi nepáčilo bol výber partnera pre Juliu Roberts, akosi mi to nešlo dokopy, ona a plešatý chlap, ale pre dej filmu je to nepodstatné a nie každý chlap vyzerá ako Hugh Grant či Richard Geere. SPOILER: Vzťah matky a nevlastnej matky, ono je to tu naozaj zaujímavo podané, človek sa vie vžiť ako do jednej tak aj do druhej a sympatizovať s obidvoma ženskými charaktermi. Rieši sa vzťah oni a deti, Stepmom a deti, nové okolnosti a deti. Nechcela by som byť v koži ani jednej z nich. 78%. ()

Attta

K tomuhle filmu musíte přistupovat a brát ho čistě jako sentimentálně rodinný na nedělení odpoledne. Hlavní herečky ze svých rolí vytřískali asi všechno co se dalo a velice se mi jejich výkony líbily, ale filmu to nijak extra nepřilepšilo. Co stojí za zmínku je opět vynikající hudba Williamse. ()

Streeper

Opět jeden z filmů, který mě neuvěřitelně dojal a u kterého jsem nedokázala udržet slzy, je to rodinné drama plné sentimentálních scén, ale díky skvělým hereckým výkonům a krásné Julii Roberts a Susan Sarandon film za podívání stojí. I když je tam pár scén, které se mi zdáli příliš zdlouhavé a tím nudné, ale jinak hezký film, který vás chytne za srdce. ()

Juto

Skutočne pôsobiaci film, ktorý približuje svoje témy pre dospelých s inteligenciou, vyspelosťou a vzácnou autenticitou. 6/10 ()

filmharmony

...ždímačka emocí? asi ano... ...ale? rodin, které podobné situace řeší je mnoho a víme o tom -nic... Susan a Roberts to daly... a daly nám návod jak, kdyby... to není málo... ()

laik_60

silne obsadenie, prva tretina filmu bola slaba, dramaticky drajf dala zvyšna časť filmu, Harris sa k tomu filmu nesadol :( ()

otík

Takové to typické romantické drama, při kterém když usnete, o nic významného nepřijdete. Obdobně je to i při poslechu autora hudby Johna Williamse. ()

wendelin9

Průměrné romatické drama o jedné americké rodině, která se musí vyrovnat s odchodem matka a naopak příchodem macechy... Cca pěkný - nicméně typicky americký - příběh, u kterého se pobavíte, ale také možná zamáčknete slzu... ()

vesper001

Typický příklad projímadla na slznou zácpu. První mamča v cílové rovince, druhá na startu, taťka preferuje tu druhou, protože je mladší, hezčí a zatím neumírá, zatímco první dávají přednost děti, a to nejen kvůli jejím beznadějným vyhlídkám, ale možná i proto, že je jejich. Prostě máma je máma je máma. ()

Mirokukii

Aneb, když jeden táta mění mámu. Velmi příjemné rodinné drama o soupeření dvou žen. Nezacházejí ve vyprávění do zbytečných hloubek a extrémů. Označení komedie bych však vynechal. V závěru posmutnělé a dojemné. Výborné hvězdné obsazení. Dokonalá písnička. Pouze ty děti jsou protivný. ()

Jazzzz

Julii to tady opět neuvěřitelně sluší a její krásu doplňuje její herecký výkon. Celkem zajamvě je v tomto komediiálním dramatu provedené prolínání dětský problému s problémy dospělých. A ani jeden z nich podle mě není označen za méně závažný problém, což se mi celkem líbolo. ()

LadyDevil

Tak tady opět máme další neshodu s většinou osazenstva csfd:-D Film Druhá nebo první patří už slušnou řádku let mezi moje nejoblíbenější, jednička v dojácích:-) Ač mi sice Anna coby rozmazlenej spratek leze šíleně na nervy, přesně tak to v ději má být...navíc mi přijetí "nového" rodiče spolu se ztrátou pravé matky, a to v tak rozporuplným období, jako je prepuberta a puberta, nepřipadá nijak ohrané..Asi tady nacházím zalíbení kvůli tomu, jak tady většina "kritiků" píše, že je to sentimentální - ano, je. A to mě bere, konec se nikdy neobejde bez zarudlých očí...:-) ()

lennyd

Když si Luke (Ed Harris) po rozchodu s Jackie (Susan) najde novou přítelkyni Isabel (Julia Roberts), nevidí to Jackie dvakrát ráda. Zvlášť když by se Isabel měla s Lukem starat o jejich děti, malého Bena a dospívající Annu (Jena Malone). Ale když se Jackie dozvídá od své lékařky, že jí zbývá jen několik měsíců života, musí vzít Isabel na milost a snažit se ji i děti co nejvíce zpřátelit, aby po její smrti měly kompletní rodinu ... Toto je přesně ten typ filmu, který byste při pohledu na jméno režiséra očekávali. Takový, na který se může dívat celá rodina pohromadě - i když proti předchozím (Sám doma, Táta v sukni) je zde vidět ústup od komedie do vážnější roviny (se spoustou sentimentu). Hvězdné herecké obsazení (Susan Sarandon, Julie Roberts, Ed Harris) i dětské herce (Liam Aiken, Jena Malone) drží Chris Columbus pevně v rukou, takže všechno pomalu plyne k smutnému závěru ( i když i ten Columbus vkusně zabalil do hollywoodského hávu )... ()

Pavlínka9

Mám pocit, že ten film začnete více vnímat postupem let či vlivem zkušeností, které v životě získáte...Protože vím, že jsem ten film viděla jako malá a pohlížím na něj teď úplně jinak než v mládí..A rozumím tomu. Je tam skvělé obsazení - co si budem - Harris a jeho charisma přestože má na hlavě méně vlasů ;) To je něco, co je pro mnoho lidí nepochopitelné ;) Krásná Roberts a silně dominantní a silná Sarandon...Trojice, kterou doplňují dvě děti...Je to až někdy moc idylické, ale zase to obsahuje plno běžných životních situací...Podle mě se u toho filmu buď pozvracíte a nebo si ho s radostí za pár let pustíte znovu :) ()