Na večírku, na němž jsou přítomni i Nora a Nick Charlesovi, je zavražděn jazzový zpěvák Tommy Drake. Policie má svého podezřelého, Nickovi se to ale nezdá, a tak se znovu za vydatné pomoci své ženy pustí do vyšetřování. (fleurette)

Trailer

Flego

V priebehu 13-tich rokov natočili William Powell a Myrna Loy šesť kriminálnych komédií o manželskej dvojici súkromných detektívov. Všetky príbehy Nicka a Nory Charlesových sa vyznačovali vysokou úrovňou, azda len tento posledný bol trochu vlažnejší ako predchádzajúce. 3+ ()

Rozjimatel

2,5   "Follow that car?" "Movie fan."   Jednoznačne najslabší diel série, na ktorom sa už nepodieľal režisér W. S. Van Dyke. Film sa tvári až príliš vážne, postavy sa zase tvária strašne husto (až je to nechcene na smiech) a chémia a sarkastický humor dvojice (William Powell a Myrna Loy) sa tak nejako vytratili. A aj celé to kriminálne dianie okolo mňa prešlo bez najmenšieho záujmu z mojej strany. Z celého filmu ma zaujala iba džezová hudba a ešte ten blázon s klarinetom.   "I swore I'd kill the man who shot Tommy Drake." "Well, I guess you did." ()

Blofeld

Bohužel poslední detektivka o Nickovi a Noře Charlesových. Jeden z nejlepších dílů série. Skvělá hláška: "Dej mi mou dýmku, mé pantofle a krásnou ženu - a můžeš si nechat mou dýmku a mé pantofle." ()

pepo

Uz citit unavu materialu a je dobre, ze sa to tvorcovia rozhodli po siestich filmoch zabalit. Hlavna dvojica je sice stale dokonala, no zapletka je uz iba ciste varenie z vody. Ale aj tak fajn old school zabava. 7/10 ()

Hollohlaway

Důstojné zakončení série příběhů naprosto úžasného manželského páru. Sice zápletka nic moc, ale opět skvělí William Powell a nádherná Myrna Loy. Žádný díl není vysloveně slabý a všechny jsou vtipné a konverzačně vymazlené. Je až neuvěřitelné, jak je to zábavné i po tolika letech, navíc kouzlo starých dobrých filmů z toho jen tryská. ()