Experiment na válečné lodi Philadelphia odstartuje cestu desetiletími, cestu ze čtyřicet let vzdálené minulosti do rozžhavené současnosti Nevadské pouště. Podaří se ovládnout čas a změnit historii...? (LARS, spol. s.r.o.)

Nach

Snaha o druhou Tajemnou září nad Pacifikem se zde minula účinkem. Zajisté, Experiment Philadelphia nabízel značné množství zajímavé látky, kde se experimentuje s moderní technologií i cestuje časem, ovšem pojetí tohoto filmu je natolik béčkové, že o výrazné kvalitě přesahující dobu vzniku zde ani nemůže být řeč. K čemu jsou ty zajímavější pasáže týkající se experimentu, když 2/3 filmu jsme stejně uvězněni s béčkovými hrdiny na jejich road movie, aby si srovnali své soukromí, které stejně nikoho nezajímá. K čemu je vědecké vysvětlování časového paradoxu, když scénář tím nejdementnějším způsobem pracuje s lidskou logikou, kdy osoba A zmizí doktorům před očima, vír na obloze nasává zemi a ruka vojáka B je jako sithská zbraň, ale o pár minut dál, záhy tyto samé postavy argumentují tím, že všechno je kravina a má to racionální vysvětlení. Evidentně zde tvůrci buď chtěli dělat z lidí debily, nebo sami debilové se na scénáři podíleli. Je to škoda, protože nebýt těchto značných vad, Filadelfský experiment by měl na to vyrovnat se Tajemné záři nad Pacifikem. Žel, legenda z něj nakonec nebyla a ani nebude. O to smutnější je pak fakt, že tento film na tématiku filadelfského experimentu patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl dosud možnost vidět. Hold kvalitní zpracování zřejmě stále čeká kdesi v době budoucí (psáno v koronavirové současnosti, březen 2020). 50% ()

sator

USS Eldridge, loď které se experiment týká, byla 15. ledna 1951 byla převedena na základě zákona o vzájemné obranné pomoci do Řecka , kde sloužila jako Leon (D54)  Leon byl vyřazen z provozu 5. listopadu 1992 a 11. listopadu 1999 byl prodán jako šrot firmě V&J Scrapmetal Trading Ltd se sídlem v Pireu. ()

VanTom

Docela příjemné osmdesátkové (to je hodně potřeba brát v potaz) sci-fi béčko. Prý rekonstruující nějaký tajný vojenský experiment z roku 1943, haha. Vypadalo jako něco od Carpentera, což dávalo smysl, protože ho produkoval. ()

Braddy

Film je sice dobře řemeslně udělaný, ale místy má trochu díry ve scénáři. A navíc mám na něj špatné vzpomínky, protože kazeta s tím filmem se mi přetrhla a zasekla ve videu:-( ()

kenkaku

a) nostalgie, b) otření se o "skutečnou událost", c) obsazení. Díky tomuto všemu prostě dávám víc než standard a to bez ohledu, že samotný "Filadelfský exeriemt" je tam vyobrazen jen na začátku a na konci (zbytek je jen vycpávka smyšleného fantasmagorického děje). Na film je tedy se třeba dívat hodně s nadsázkou a nostalgií :). ()

Han22

Experiment Philadelpia jsem docela dlouho sháněl a rozhodně mě nezklamal. Základní námět - otevření časového mostu mezi lety 1943 a 1984 rozhodně nezklamal a dalo by se říct, že tvůrci z něj vytěžili maximum co mohli. Nechybí tu údiv cestovatelů času nad moderními vymoženostmi (ale není to ve stylu, že by se na ně vyvalilo hned to nejhorší a nejnevkusnější z celých osmdesátek); je tu pěkná romance, nějaké ty akce i katastroficko/hrdinské finále, ale hlavně se na to moc příjemně kouká a je tu takové to napětí a zvědavost, jak to vlastně dopadne. Nejvíce mi to opravdu připomíná Tajemnou záři nad Pacifikem, proto nechápu, proč tenhle film snad nikdy neběžel v televizi. Jo a mimochodem - efekty jsou docela fajn, člověk to musí porovnávat s rokem vzniku a ne z dnešní CGI efekty. ()

iXtr3m3

Slušné spracovanie, ale ničím dychberúce, čo sa samozrejme dalo čakať, keďže to bolo videobéčko ako vyšité, čo potvrdzovala od samého začiatku zostava pred kamerou. Ale pozrieť sa to dalo. ()

ThomasCrown

Nečakal som žiadny zázrak, no nemyslel som si, že sa budem až tak nudiť. Film už priemernejší ani nemôže byť, jediné jeho veľké plus je práve spomínaný Philadelphský experiment, o ktorom myslím ešte film nevznikol. Možno by stálo za to, držať sa histórie a neprispôsobovať si ju. ()

infected

Hodně chudý příbuzný filmu Tajemná zář nad pacifikem.Nudné,slabé a nevýrazné i po trikové stránce.Napínavé dobrodružství se nekonalo,za to antidojemný klišé happy end ano.Jestli se měl film svézt se skutečnou tragickou událostí která dodnes nebyla uspokojivě vysvětlena,tak je to chabý výsledek.Jedna hvězda za půvabnou Nancy Allen.Ta jediná se v té blbosti neztratila. ()

HyneX

Podle vlahého a i relativně malého počtu hodnocení jsem očekával slabší film. A překvapil mě! Je samozřejmé, že by se z toho dalo vyždímat daleko víc a triky byly v podstatě skoro směšné. Ale... mělo to něco v sobě.... možná to, že je to tak trochu podle skutečné události, na mě zapůsobilo. ()

Deratizer

Docela zábavnej a koukatelnej film o legendárním filadelfským experimentu, ale občas to i řvalo hloupostma. Např když se přehoupli časem do roku 1984, tak přišli do baru a z baru pak jeden z nich šel telefonovat do venkovní budky. Sáhl do kapsy, vhodil mince a volal. Jelikož ve filmu není žádná předešlá scéna, kde by přišel k aktuální měně, tak je zřejmé že volal na mince z let čtyřicátých co měl u sebe v kapse. Bylo by divný, že ten automat by fungoval na 40 let starý mince z tehdejší doby. Jinak by mě zajímal druhý díl tohoto filmu, jelikož jsem četl, že má pokračování. ()

strikeman odpad!

Nechápu zdejší vysoké hodnocení této kanalizační záležitosti. Kdyby existovala kategorie "céčkový film", tak tento snímek by byl její vlajkovou lodí. Otřesná nuda, zoufalá režie, totálně směšný scénář, příběh, který snad vymyslelo patnáctileté dítě, herecké výkony se zde neobjevují, tudíž je nelze ani hodnotit. S Tajemnou září nad Pacifikem je velká odvaha toto vůbec srovnávat. 0% ()

drankeryth

Dej filmu je pouzity aj v inych filmoch a tento zrovna patri medzi tie slabsie, ktory vas moc neokuzli a z celkoveho resume z toho vznikla dost nudna zalezitost, ktora nema toho dost co ponuknut, aby ste to dopozerali v klude az do konca. ()

MickeyStuma

Jako ´Filadelfský experiment´ byl nazván údajný vojenský vědecký pokus, který měl proběhnout na Filadelfské námořní základně ve Filadelfii v americké Pensylvánii v roce 1943. A o co šlo? O zneviditelnění torpédoborce USS Eldridge. Prostě se chtělo, aby nepřátelským silám zmizel z dohledu. Do dnes naprosto neuvěřitelný skutek, a tak není divu, že kolem toho vzniklo mnoho dohadů a konspiračních teorií. A to by nebylo, aby si filmaři také nějakou tu polívčičku nepřihřáli. Snímek vypráví příběh o takovém pokusu, který však dva určité námořníky pošle čtyřicet let do budoucnosti. Jo, jo, cestování časem bylo svého času hodně populární. Vzniklo zábavné dobrodružné sci-fi zcela bez ambicí. Po technické stránce je vizuální obraz typický na svou dobu, který v dnešní době CGI nenadchne. Ale sálá z toho alespoň punc nostalgie. O onom pokusu si můžeme myslet své, ale snímek jako nenáročná podívaná z oblasti sci-fi zcela postačí. ()

Denny

Docela podařené spojení dobrodružného žánru s motivy melodramatu a katastrofických příběhů a ještě k tomu přenos v čase. Zajímavě vykreslené postavy a kvalitně podaný příběh. ()