Robbi

"Každá, i ta sebevětší bestie, pocítí nikdy lítost. Já ji necítím nikdy, proto nejsem bestie!" Celé tohle drama uzavřené Shakespearovským citátem z Richarda III. umocňuje opravdu velice silnou podívanou, rámovanou za nehty zalézajícím mrazem, který se do vás může dát i ve vyhřátém pokoji. I při vší úctě k dalším aktérům, jako Rebecca de Mornay, Kyle Heffner či John P. Ryan tu vévodí jednoznačně dvojice Voight/Roberts a jejich psychologické prokreslení je na snímku to nejdůležitější. A závěrečný souboj Mannyho a ředitele věznice Barslowa jen podtrhuje celkový dojem z precizně zvládnutého filmu, i přes potíže, které se při realizaci vyskytly. ()

Chuppa

Zajímávý film točený v neméně zajímavém prostředí, jen škoda, že jsme se nakonec nedozvěděli jak to dopadlo s Ericem Robertsem. ()

nicneznam

Splašený vlak v sobě nezapře béčkové ražení se vším všudy. Po dnešním zhlédnutí tam vidím víc much než bych viděl rád, ale i přes to všechno se na to dá s chutí koukat. Hlavní obdiv věnuju ústřední trestanecké dvojce. Eric Roberts a Jon Voight hrají více než uspokojivě. Jejich postavy mají svůj potřebný rozměr a jejich víceméně jednostranný vztah má zvláštní význam. Poslední dvacetiminutovka stírá všechny nedostatky a při finálním úkonu Jona Voighta mě tak nějak zamrazilo a vyvolalo ten zvláštní pocit. Do toho konečně zazní hudba podtrhující všechny emoce a celá následující sekvence má pak znamenitou působivost. ()

IronRocky

Hodně dobrej a docela drsnej film o útěku z vězení. Film má dobré herecké obsazení. Hlavně J. Voight předvádí dobrý výkon a Eric Roberts zde je taky dobrej a možná je toj eho nejlepší filmová role. Ale nejvíc mě na filmu zaujalo to, jak je napínavej a umístěn na zběsile jedoucí vlak a to, jak je to celé skvěle natočený. ()

rottik-cb

Docela milá, avšak ničím nepřekvapivá podívaná. Vtipné jsou scény z dopravního dispečinku a Jon Voigh tu hraje jako o život... ()

Knor

Nejprve jsem chtěl hodnotit jako lepší průměr, ale díky poslední 20minutovce přihazuju ještě hvězdu. Když nemáte nějaký přehnaný nároky, určitě se dá tahle drsná béčková akční jízda spolehlivě užít. Je tu plno napětí, adrenalinu a vynikající mrazivý atmosféry. Do toho drsnej John Voight, drsný prostředí, samá nadávka a překvapivě dobře hrající Eric Roberts, kterýho nemám moc rád, ale tady nemůžu říct nic proti. ()

Dinsberg

Film, zaujímající čestné místo v mém TOP 10. Poprvé jsem ho viděl asi před osmy lety (2000), už i tehdy se mi ten film líbil. Hlavně finále u mnohých diváků vyvolalo touhu po svobodě. Teď (2008) jsem se na něj kouknul znovu a už chápu proč byli oba hlavní herci nominováni na Oscara. Eric Roberts, jehož obličej ve většině filmů vypadá jako maska, zde hraje naopak velmi přesvědčivě roli mladšího a životem příliš nezkušeného snílka. I přes tento na jeho poměry zářný výkon, zůstal ve stínu svého staršího kolegy, u kterého je Oscarová nominace dle mého názoru málo. Parádní je scéna, kdy Barstow lamentuje nad tím, proč s tímhle vším vybavením nejsou schopni zastavit jeden vlak a kouká při tom na přistání raketoplánu. A největší okamžiky pokory jaké jsem kdy cítil, byly při záběrech na splašené čtyřspřeží doplněné o nervydrásající hudební motiv. Film ne o záchraně lidí, ale o záchraně lidské duše. "Každé zvíře má v sobě špetku lítosti. Já ne, protože nejsem zvíře." RICHARD III. ()

pekas

Poměrně nadšená hodnocení zde tak úplně nesdílím. Celé mi to přišlo jako povedenější béčko. Postavy a jejich chování nebyly moc pochopitelné, hlavně Manny. Slabší tři. ()

JosefTomas

Čekal jsem něco trochu jiného, to nebudu zapírat. Film sám o osobě funguje nad míru dobře, ale pár věcí bych tu přeci jen změnil. V prvé řadě, příběh je přímočaré béčko, ať chce, nebo ne,, ale s tím takový problém nemám a ostatně ani s předvídatelností, kterou film oplivá. Daleko více mi vadily příběhově kličky, které děj zbytečně zdržovaly a místy tak děj trošičku stagnuje. Herci zachraňují prakticky celý film, což je trochu škoda, protože potenciál tu byl na něco velkolepějšího. Zároveň soundtrack je dosti povedený a střih alespoň udržuje rytmus a snaží se zakrýt již dříve zmíněné stagnace. Problém nastává v mírné nelogičnosti, která se celý děj provází, jako útěk z nejstřeženější věznice proběhne až nečekaně snadno a je až zarážející, kde duo vzalo to, co vzalo. A nakonec konec, který by mohl být velkolepým završením, ale místo odpovězení otázek pokládá mnoho dalších a kdyby film končil o 5-10 minut později, vůbec bych nezlobil. Na závěr tedy, že je film poměrně slušně natočený a velice zručně. Zbytek ale kolísá a krom hereckých výkonů nenabízí nic, co by jinde nepředvedli lépe. A pokud si chcete jen odpočnout, tak vás varuji, abyste nezapínali mozek, nevěstí to nic dobrého. ()

PlysovyMacko

Obstojný béčkový akčňáķ o vlaku bez strojvodcu, na ktorý sa náhodou dostanú dvaja trestanci. Tí musia zabojovať, aby sa z danej situácie dostali. Za pozornosť stojí relatívne otvorený koniec, ktorý má pri takomto filme prekvapil. Páčili sa mi zábery splašeného vlaku v ľadovej pustatine. ()

mac000

Na A. Končalovského (Romance o zamilovaných) žánrově nezvyklý film, ale natočený se smyslem pro gradaci napětí (spoluautorem původního scénáře byl Akira Kurosawa, jenž jej plánoval natočit v New Yorku).  Do epizodní role byl v průběhu natáčení režisérem angažován Danny Trejo. Film byl Nominován na 3 Oscary. ()

Clee

Jeden z mejch nejoblibenejsich filmu, akorat mi trochu delalo problem stravit pseudonaivni herecky vykony. Mistama mi to pripominalo az oldschoolovyho Kurosawu, kterej mel puvodne tenhle film rezirovat. ()

MORION

v dnesnej dobe uz film posobi zial prilis zastaralo, co by na rok 1985 este vobec nemusel.. ako tak to zachranuje vyborny (minimalne o triedu lepsi) vykon Jona Voighta, ale len to nestaci ()

gotham

Na jednu stranu velmi dobrý výkon od Jona Voighta, na druhou stranu, co se týče režie a scénáře, naprostý průměr, v některých chvílích až podprůměr. Vlak není natočený jako celistvý příběh, prostě nepůsobí na mě dojmem, že by režisér od začátku přesně věděl, co chce natočit. Za další jsou v příběhu naprosté nesmysly. Nevím, jak vypadá vězení s největší ostrahou, ale věřím, že takhle opravdu ne. A to je jen jeden z mnoha příběhů. Co se týče útěků ze zajetí v podobných podmínkách, doporučuji se spíše podívat na Bílé peklo, mnohem kvalitnější snímek. 30% ()

Parez.

NE NE A NE.Sám na sebe koukám jak na blázna, že jsem byl schopen tento "film" dokoukat do úplného konce. Páreček vězňů uteče z vězení s největší ostrahou opravdu lehce a namíří si to na vlakové nádraží kdesi na Aljašce. Naskočí na vlak, který ztratil strojvedoucího a řítí se šílenou rychlostí přes zamrzlé pustiny. Do toho parta debilů na centrále, kteří nejsou schopni udělat nějaké kloudné rozhodnutí, aby vlak zastavili. Herecké výkony hlavních dvou "hrdinů" silně podprůměrné a k tomu český uječený dabing (to samozřejmě není chyba filmu, ale rozhodně mu nepomáhá) Muzika u které bych si nejraději prohnal kulku hlavou. Je mi líto, ale opravdu se nemohu ztotožnit s komentáři a hodnocením věčiny přispěvatelů. Tento film silně nedoporučuji a opravdu mě zarazilo tak vysoké hodnocení..... ()

Riverin

Čakala som obyčajný akčňák z 80tych rokov, ale toto bolo naozaj príjmené prekvapenie. Akčné scény zvládnuté na jednotku, nehovoriac o hereckých výkonoch. Jon Voight opäť zažiaril a predviedol sa aj zvyčajne nemožný Eric Roberts. Rozhodne môžem len odporučiť! ()