Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Na dosť dobrý a pomerne originály príbeh o dvojici bratov, dvojčiat, ktoré boli v detstve oddelené, pretože ich vplyvný otec spolu s matkou boli zavraždení, aby vplyvní zločinci získali ešte väčší majetok a peniaze, ale teraz po mnohých rokoch sa vďaka nevlastnému strýkovi jedného z nich znovu stretávajú, aby sa pomstili a získali späť to, čo im právoplatne patrí. Spracovanie je celkom slušné, síce hlavne prvá hodina nepôsobí až tak dynamicky, ako by mohla, za čo môže hlavne niekoľko mierne nadbytočných prvkov, ale vôbec to neprekáža, stále sa niečo deje, potenciál dvojčiat je tu využitý asi naplno, je zábavné sledovať ich rozdiely a počiatočný nulový rešpekt drsnejšieho z dvojice voči tomu jemnejšiemu a minimálne posledná polhodina už je skvelá, patrí medzi to najlepšie, čo sa dá v akčných filmoch deväťdesiatych rokov nájsť. Akcie je tu plno a je výborná. Mnoho akčných scén je takých menej výrazných, ale niektoré patria medzi Van Dammov vrchol. Dlhších súbojov je tu minimum, väčšinou ide o rýchle zneškodnenie protivníka za pomocou efektívneho kopu alebo úderu, ale keďže tých protivníkov je tu plno, tak sa je na čo pozerať, poteší niekoľko kvalitných zlomení väzov, dobre pôsobia aj krátke prestrelky, s akciou som veľmi spokojný, či už po obsahovej alebo vizuálnej stránke. Najviac sa mi páči prepadnutie ozbrojencami na ostrove, kde musím vyzdvihnúť hlavne perfektné usmrtenie protivníka jeho prehodením, ale zároveň zachytením hlavy, takže si vlastnou hmotnosťou zlomí väzy, výborný je aj záver na lodi, alebo akcia v prístave. Herecké obsadenie je skvelé, Jean-Claude Van Damme v najlepšej forme a v dvoch rôznych postavách, ktoré bavia už len ich rozdielmi, k tomu Geoffrey Lewis, príjemná Alonna Shaw a výborní záporáci, obzvlášť Bolo Yeung, ale aj tí hlavní, či už Alan Scarfe alebo Philip Chan. Réžia je na tom dobre, Sheldon Lettich hlavne Van Dammovu akciu zvláda skvelo, takže som dosť spokojný a technická stránka je až na pár nedoladených menších detailov pri oboch bratoch naraz v obraze na tom rovnako. Dvojitý zásah je akčná klasika, ktorá sa dá pozerať stále, pár menších vylepšení a neváhal by som s plným hodnotením. 80% ()

genetique

Je mi ľúto diváka, ktorý nenájde pochopenie pre tento typ filmov. Nevravím pre tento konkrétne, pretože je tu mnoho, čo vyčítať, ale aj tak zostáva jednou z klasík, teda pre mňa určite. A ak by som mal aspoň jednou vetou zhrnúť prečo, tak je to (Van Damme)², hlášky, záporáci a akcia. 75%. ()

Hakha

Můj druhý film s JCVD a velice zlomový, jelikož se stal mým akčním hrdinou. Alex a Chad v jedné osobě s odlišných chováním… když se k tomu přidá divoká kočka Danielle, tak tu máme béčko jak vyšité. Záporáci v čele s Bolo Yeungem budí respect a nostalgie nedovolí, abych šel pod 4 hvězdičky... ()

ScreamJay

Klasický případ akčáckého béčka. Tohle by byl celkem slušnej film kdyby: 1) Provedení nevítězilo nad nápady. Scénář je totiž děravější než cedník, který dělá Jean-Claude ze svých protivníků to celé umocněné na druhou. Občas samo provedení předčí původní záměr o sto procent, což by na jednu stranu znamenalo nesporné plus, ale v případě toho, že nápad stojí za prd, provedení už tím prdem je. 2) Jean-Claude nebyl tak plastický. Marná snaha, jako herec se hodí opravdu jen do bum-bum tvrďáren, ale co ty růžový trencle, no to mě pleskněte. 3) Prostředí, kde se příběh odehrává stačilo na jeho obživu. Hong Kong je jistě velmi atraktivní místo, jak co se týče těsných uliček, tak zátok a krásné architektury. 4) Bolo Yeung byl ještě víc vodpornej než doposud. Tenhle asiat má ksicht, ze kterého běhá mráz po zádech a rozhodně bych ho nechtěl potkat v temný uličce. 5) Příběh obsahoval více reality a méně přiblblých úleťáren. Zkropit totiž desítky Číňanů ze dvou pistolek a jen jednou si nabít, to chce opravdu kouzelný nábojníky. Dvě hvězdičky v béčkařském pohledu a za sentiment, když tohle byly filmy mého "akčního" juniorského věku. ()

Le_Chuck

Splnilo to moje očakávanie. Ako malý som to žral ako velký to nežerem. Tie časy keď som flmy hodnotil podľa počtu otočiek pri mawashigeri sú preč. Ale Bolo je sympoš. ()

Kaka

Velmi špatný akční film, kde je hlavní záporák asi tak stokrát charizmatičtější než oba dva hlavní hrdinové dohromady. Pokud si odmyslím některé otřesné vizuální efekty (především když se dva Van Dammové objeví na plátně současně), tak tu máme typický příběh pomsty, který se snaží mít atmosféru východu, ovšem ani zdaleka se to nedaří. Lettich je béčkař který neví kudy kam. Kdyby byl film čistokrevný Hongkong, věřím že by byla kvalita výš, ale to by tam už s největší pravděpodobností nehrál baleťák Jean. Bolo Yeung je prvotřídní borec. ()

Spiker01

Ukázkový typ akčňáku ze staré školy, který dnes už nefunguje v žádném ohledu. A bůh ví, jestli vůbec fungoval tehdy...35% ()

Tyler

Typický příklad Van Dammeova filmu.Neslané,nemastné.Zábava se moc nekoná.Nápad s dvojčaty bude fungovat mnohem lépe až v Maximálním riziku. ()

Falko

Jeden z tych lepsich filmov s Van Dammom, ktory bol v kine asi v roku 1992 kompletne vypredany. K nezabudnutelnym zaberom patria pre mna zaverecne bitky v tieni, ale hlavne hadzanie tazkych sudov svalnateho Bola Younga, ale celkovo sa mi pacili aj niektore humorne dialogy. Chapem nizke hodnotenia, ale pre mna je to nostalgia. V roku 1992 jednoznacna stovka, dnes 80%... 12.09.2010 ()

castor

Vyrůstal jsem v době, kdy se na každé druhé titulní straně filmových časopisů nasmíval Jean-Claude Van Damme. Ne zrovna schopný herec, absolutní sympaťák, velmi solidní sportovec, vždy do půl těla svlečený a bojující za spravedlnost, v šikovně nastříhaných sekvencí upoceného boje. Na děsně nadabovaných kazetách nás pravidelně provázel světem hrdiny, který musí opatrovat ty, na kterých je pácháno zlo. Pokaždé jde o něco nemilého, náš hrdina například přihlíží vraždě svých blízkých, vzápětí se dostává pod ochranná křídla nějakého človíčka, oplývajícího východními bojovými technikami, následuje tréninkový dril, tu a tam romantická vsuvka, pár naivních zauzlení a závěrečná mlátička, která rituálně končí happy-endem a dokonanou pomstou. Dvojitý zásah však vybočuje klasickým schématům bojových filmů, Lettich zručně zvládal akční sekvence, Van Damme se tentokráte (a několikrát i potom) objevuje v dvojroli po narození rozdělených dvojčat, které se po letech v dospělosti setkávají. Jeden by se mohl smát, že přechází z jedné polohy do druhé s rutinou charakterního herce, jenže ono to není tak úplně nepravdou. Nedůvěřivý cynik Alex a v přepychu žijící lehkomyslný Chad nejsou úplně hloupé postavy. Přes počáteční nevraživost odlišných bratrů jdou společnými silami proti přesile (solidně charismatických) nepřátel, ve které figuruje i málomluvný Bolo Yeung, známý to záporák se škubajícími prsními svaly. Alespoň pro mě jde o jeden z Van Dammeových vrcholů jeho dnes už pohřbené kariéry – po letech se sice tu a tam usmívám, ale moc rád vzpomínám na ty časy, kdy jsem seděl se zaťatými pěstmi před videem a fandil tentokrát dvojité belgické mlátičce. ()

ClintEastwood

O jeden malý vlásek Geoffreyho Lewise, ale přece - můj nejoblíbenější a asi i nejlepší Van Damme (před Krvavým sportem a Kickboxerem), který tady hned dvojnásobně kope padouchy tam, kde končí záda a začíná krční páteř... Příběh dvou naprosto odlišných bratrů, které po čtvrtstoletí spojí paní POMSTA, se mi líbí už od dětství, kdy dostával často zabrat na videokazetě a k mému velkému potěšení, neztratil nic ze svého béčkového kouzla ani po mnoha letech. Stále dobrá akční zábava, která má drive, plus skvělý záporák Bolo Yeung a namakaná nad-žena Corinna Everson. No nekupte to. ()

2Pac

spolu s univerzalnym vojakom jednoznacne najlepsi van Dammov film.V dobe ked som to prvykrat videl mi to pripadalo ako skvely akcak mojho oblubeneho akcneho hrdinu, ked sa na to pozriem s odstupom casu, je to stale skvely akcak, so zialbohu uz mrtvou akcnou hviezdou. ()

Wacoslav1

Trochu nadhodnocenej film se mi zda JCVD ma urcite lepsi ani tam nemusel bejt 2x jednou by to stacilo... no hlavne ze je tam Bolo Yeung jeho zaporak je zcela ultimatni jinak akce slusna v detstvi sem to taky zral to jo ale kratsi delka by filmu neuskodila misty se to celkem vleklo a tech kecu a pokusu o vtip bylo az moc takze prumer PS ale ten plakat ve tvaru vhs je neskutecne cool! to mi pripomina stare casy ()

pepo

celkom slušná akčná oddychovka so slušným humorom.van damme je v rámci svojich omedzeních hereckých schopností výborný - teda priemerný.proste priemerale pár vydarených scén by sa našlo ()

Xmilden

První vlna WHS byla za náma a tady už se začínalo chodit do videopůjčoven. Double Impact už tedy jsem tuším viděl poprvé s dabingem. Van Damme se přesunul opět do Hongkongu, kde se mu dařilo s Krvavým sportem a aby se to ještě lépe pamatovalo, vrátil na scénu i Bolo Yeunga. Když jsem minule psal o Sheldonovi Lettichovi, tady bych to musel ještě podtrhnout. Ta režie je hrozně mdlá. Film je zbytečně dlouhý. Souboje absolutně nezvládnuté. Choreografie soubojů navíc nikde. Mydlí se to poměrně často, také střílí, ale tu správnou atmosféru dřívějších VanDammovek zde už nenacházím. Přitom Krvavý sport je rok 88 a tohle 91. Zvláštní. Dvojitý zásah u mě funguje čím dál méně a na některé scény se už ani neteším. Například souboj bratrů proti sobě. Prostě kluci dostali k dispozici snad poprvé pistole a tak z toho není tak bojovka jako spíše gangsterka. Film poprvé nabídl opravdu milostnou scénu a to možná zrovna tu best of Van Damme. Vyloženě otravná je role Franka. 50% ()

Phobia

Oba Van Dammové mi silně lezli na nervy, zvláště ta kladnější, naivnější, americká verze. Hloupé dialogy, pitomá zápletka, padouši jako vždy neschopní idioti... a jako třináctiletá jsem za to utratila peníze za lístek do kina, proto strhávám jednu hvězdičku:-). Slabé akční béčko. 29% ()

lesumir

Jako dite jsem byl Van Dammuv nadsenec a v tomhle jsem dostal dvojtou porci :)) dneska uz to tak horke neni, v podstate vubec. Ale prat se vzdycky umel, to mu misim nechat. ()