Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

Hunt

70% i když v dnešní době je to považované za beckovy film, v roce 1991 byl VanDamme hvězda akčního žánru a tento snímek patří k tomu nejlepšímu, co v daném žánru natočil. ()

Boogeyman

Nevím, jak bych na to koukal dnes, ale v době, kdy se to dostalo do našich kin jsem byl přímo na větvi. Pokojík jsem měl vylepený plakáty s Jean Claudem, s kamarády jsme si na něj hráli a tenhle film mi ho přinesl hned dvakrát, víc jsem si ani nemohl přát. ()

sheen

Vandammovská klasika, ve které si střihl dokonce dvoj roli, i na dnešní dobu poměrně dobře zvládnuté po technické stránce. Dobré akční scény, hodně přestřelek, lechtivá scéna s moc krásnou blond kočkou a Bolo Yeung v nehorázné formě, tak jako v Krvavém sportu:) ()

petaspur

Nikdo neumí házet sudem s takovou zarputilostí jako polonahý Bolo Yeung. Takovému soupeři žádná z verzí Van Dammeho nesahá ani po kotníky. ()

mzss1

Film je napěchován slušnou porcí akce. Velmi zajímavý příběh, dvojčata. O tomhle filmu není co dodat. 82% = **** ()

kingik

Je to samozřejmě perfektně béčkoidní film, ale před mnoha lety jsem byl na něm v kině a musím uznat, že zase taková nuda to nebyla. Pak jsem tento film viděl vícekrát na VHS. Mělo to povedený dabing, Van Damme byl na vrcholu, spoustu akce a nuda se nedostavovala. S odstupem času se film dá brát jako dynamická podívaná a nejvíce se mně vybavují totálně nepovedené scény s dvojníky, kteří Van Dammovi nebyli vůbec podobní. Za příval akce i příjemných humorných scén, ke kterým docházelo zejména při záměně obou dvojčat a sympatickou hereckou snahu Van Damma, si to 80% zaslouží. ()

dzej dzej

Varování! Jednoznačně neobjektivní hodnocení. Jak lze ale nedat 5* prvnímu FILMU svého života? Bylo mi 11 let, v teplákách jsem vyrazil za barák a tam jsme si s kamarády hráli na JCVD... ()

LION-MR.T

Van Damme co by dvakrát. Jeden slušňák s ružovými slipy a druhý mlátička s flaškou dobrýho chlastu. Skvělý protiklad,aakční scény patří k těm lepším Van Dammovým kouskům,Bolo Yeung nezklamal. Van Damme dokázal,že je skvělý herec. Ale je,ale je. ALE JE!!! ()

Anderton

Z čistej nostalgie dávam za tri. Kedysi som žral každý hongkongský mrakodrap v zábere. Ten mafiánsky Jean je neskutočne nesympatický, skoro ako hlavný čínsky záporák s dojímavým kukučom. Ten mám pred očami ešte aj dnes. Aby som nezabudol, nechýba ani obligátny rozštep. ()

nash.

Přepadla mě nostalgická akční nálada. Jenže akce "dva v jednom" tentokrát nebyla dobrou volbou a Van Damme mě z akční nostalgie zase na čas vyléčil. Prostinká story plná nesmyslů, navíc špatně natočená i zahraná. Ani ty akční scény to nějak neměly čím zachránit, a to i když dvojitého JCVD dovybavily tak těžkým kalibrem jako je Bolo Yeung. ()

PetrPan

Velká nostalgická klasika, kterou jsem léta považoval za jeden z kopáčových nejlepších filmů. Inu,  bezpochyby k nim patří. Svou hereckou bídu tu zužitkuje rovnou ve dvojroli a dopřeje si i žhavou erotickou scénu s panenkou Alonnou Shaw, která založila i na  tehdy populární otázku Umělá či pravá? Největší "síla" filmu pak tkví pochopitelně v bojových scénách a o ty tu není nouze. Van Damme si tu zopakuje souboj s Bolo Yeungem,  máme tu lesbu kulturistku či muže s ostruhami. A slušně se člověk pobaví i u akčních sekvencí bez pěstí.  Jednou  z nejpamátnějších je ta, kde na Van Damma střílí z několika metrů muž ze samopalu, ten však neztrácí hlavu, skloní se pro zbraň, v klidu ji nabije, namíří, vystřelí a co myslíte?. Tohle se prostě neomrzí.  Pohodové tři. ()

Vitason

V životě mladého muže je několik momentů, které si člověk pamatuje celý život. První polibek, první láska, první sex, první ligový (Je jedno, jaká liga to je) gól, úspěšně složená maturita a pětistý komentář na čsfd. Přes všechny milníky jsem se dostal až k posledně zmíněnému a rozhodl jsem se pojmout ho opravdu slavnostně a věnovat ho své platonické lásce (Bez homo podtextu) Jean-Claudu Van Dammovi, k jehož filmům mě to bude vždy táhnout a opravdu jsem s tímto komentem čekal několik týdnů, aby mi to vyšlo přesně na magickou ,,pětibabku“. Dvojitý zásah je první ze série filmů, kde začal božský Belgičan rozmnožovat svojí hereckou účast na více rolí a rozhodně to není na škodu. Jasně, Jean není nikterak úchvatný herec, ale konfrontace mezi rozdílnými bratry přináší zřejmě nejzábavnější pasáže filmu. Škoda, že se to nedá říci o upachtěné akci a ani o samotném vrcholu filmu, kdy si to Van Damme rozdává s Jean-Claudem. Tři hvězdy z nostalgie ()

klerik

Toto bolo moje prvé rozporuplné stretnutie s Van Dammom. Lettich bol vtedy poloboh, JC tu mal asi najnamakanejšie svaly zo všetkých svojich filmov, ale to prevedenie zaujímavého namétu, bolo nejaké suché... ()

SeBig

Celý film se táhne na čtyry ale u Van Dammeho filmů se mi vždycky stane to že mě uchvátí konec tedy konečné fighty! Tento film není vyjímka Damme vs. Yeung!!! Péééérfektní akčnák ještě ktomu dvakrát Jean takže dvakrát více akce!! Doporučuji!! ()

Chrustyn

Van Damme se konečně dostal z ringu a jde bojovat do ulic kde spolu se svým nově nalezeným dvojčetem musí pomstít smrt svých rodičů. Ve své době jsem z toho byl unešený ale dnes už to taková bomba není. Pořád ale jedna z nejpopulárnějších Van Dammovek a absolutní VHS kultovka. ()

korbitch22

Podle mě jednoznačně nejlepší Van Dammův film. Neskutečná atmosféra počátku 90.let, výtečná choreografie soubojů, které jsou krvavé, brutální a přehledné. Na akční béčko fajn příběh i scénář, démonický Bolo a výtečný Van Damme, který jako zlejší dvojče Alex naprosto exceluje. Plus neskutečně píchatelná Cory Everson. Kdyby se Jean držel furt takových filmů, brutálních a točených v Hongkongu, mohl si udržet status akční legendy. Jenže 90. léta jsou pryč a vrátit se to nedá, evidentně už ani filmově. 100%. ()