Snímek Hon na myš je založen na archetypiálním komediálním modelu, v němž se silnější pokouší dopadnout slabšího, a přitom dostává jednu ránu za druhou. Hrdiny bláznivé komedie debutujícího režiséra Gora Verbinského jsou bratři Ernie a Lars Smuntzové, kteří po otci zdědí kromě zastaralé továrny na provázky i zchátralý dům, z něhož se vyklube architektonický unikát. Aby bratři získali z prodeje co nejvíce peněz, musejí z nemovitosti vystrnadit myš. Vychytralý hlodavec se ovšem nehodlá vzdát svého domova. Vypořádá se s bratry, s krvelačnou kočkou i s profesionálním hubitelem, a houževnatě bojuje, až dokud útočníci vzácnou nemovitost zcela nezničí... (Cinemax)

Besyn

Nuda,nuda,nuda od začátku do konce ani epizodní role Christophera Walkena na tom nic nezmění.Nicméně dětem by se to líbit mělo. ()

Hovado

Já bych řekl,že je to opravdu dobrá až vynikající rodinná komedie.Malinkatá myška a její trampoty jsou zábavné a ne nijak přehnané.Také tu máme příklad jak krásně a zadarmo si zdemolovat dům.stačí k tomu jedna malinká myška. ()

pravo

Solídna rodinná komédia počas vianočných sviatkov alebo na lenivé tiahnúce sa nedeľné dopoludnie, ktorá deti pobaví, zaujme a staršie publikum neurazí. Princíp príbehu je nám veľmi blízky, pretože oštaru s nepríjemným škodcom sme mali všetci (myši, mravce, muchy a iná háveď) a preto tých dvoch pitomcov aj chápeme aj nechápeme. ()

-soch-

Tento film mal u mňa veľké šťastie, lebo jeho atmosféra nebola až tak veselá a bláznivá. Skôr bola temná, ale zároveň komická. Jeden z prvých filmov, ktorý vyrobila spoločnosť DreamWorks. V slovenskom znení: PETER MARCIN, VLADIMÍR KOBIELSKÝ, STANO KRÁL, ZUZANA ŠEBOVÁ a iní. ()

AxelWers

Deti by sa tomuto filmu potešili, pre dospelých len v tom prípade ak by trpeli akútnym nedostatkom humoru a nebolo by po ruke nič lepšie. ()

Kingjiri

Povedenej Verbinskiho debut a sympatická zábava pro celou rodinu. Dostatek gagů, kvalitní filmařina a herci dokážou udělat fakt hodně. Je pravda, že závěr s myškou na ramenu moh být o něco míň patetickej popř. uplně jinej, ale to už holt byla nutná úlitba dětskýmu publiku. Za Christophera Walkena čtvrtá slabší hvězda. ()

hlína

Takový malý celkem i legrační Sám doma kde místo spratka Culkina ušetřili producenti pár mega obsazením myši... na jedno skouknutí dobrý... ()

Rudyamon

Život bez špagátu je jen chaos ... Divím se poměrně nízkému hodnocení této komedie, protože já se na ní můžu dívat kolikrát je libo a přesto mě stále dostane do stavu blížícího se transu. Je to naprosto fantastická komedie o dvou bratrech, kteří se vinou různých okolností dostanou do svízelné situace, jsou bez domova a bez prostředků. Erniemu a Larsovi zbyla jen továrna na špagáty, která je momentálně v krachu a starý dům kdesi za městem. Hned první noc jim odhalí zatím skrytého protivníka, myš, která má evidentně pocit, že dům patří jí. Jelikož ji Ernie a Lars chtějí z domu dostat, začne se tvrdý a nekompromisní souboj. Film je plný neuvěřitelné akce a aspoň pro mně fenomenálních výkonů hlavních představitelů. Dalo by se hodně psát o různých situacích do kterých se dostanou, za všechny hlavně scéna, když se Ernie vrátí z nedobrovolného koupele z jezere a vykládá Larsovi beze slov co se mu stalo a Lars taky beze slov vysvětluje, co se zatím stalo jemu. To je scéna, která je snad to nejlepší, co jsem kdy ve filmu tohoto žánru viděl. Za zmínku stojí nepochybně profesionální lovec myší v podání Christophera Walkena, to byl opravdový profesionál s citem pro pocity a potřeby myší ... !. Já nevím, jak kdokoli jiný, ale já se bavím pokaždé, když Hon na myš vidím. Je to skvěle natočená komedie, má skvělé obsazení a supr děj a to z ní dělá jediněčnou podívanou pro všechny. Život bez špagátu je jen chaos, jak zní motto filmu. Život bez Honu na myš je nuda ... ()

E lan

Dobrá animace myši vs vyloženě stupidní scénář a přehrávané hlavní role v podání Lana a Evanse. Toto není můj šálek kávy, ani jako odpočinkovka... ()

bono22vox

V době jejího vzniku jsem byl v sedmé třídě a moc jsem si tuto zábavu užíval. A i po letech to stále funguje. Někteří ochránci myší tady, sice dávají negativní hodnocení, ale já se bavil. Sám doma bez Kevina, za to s myší v hlavní roli. ()

Dexx

Stylově je to něco jako hraná variace na Toma a Jerryho (místo kočky jsou (až na jednu výjimku) lidi), a je to nejzábavnější film s myší, co znám. ()

Abdul

Jedna hvězda za tradičně (jak to ten chlap sakra dělá?) výborného Christophera Walkena, a druhá za krabici, v jejíž útrobách se ukrývá nasraná kočičí bestie (nutno podotknout, že tato komická linka jde rychle ke dnu okamžitě po jejím opuštění zmíněné krabice). ()

Austen

Myší se nebojím, ale tohle mě vyděsilo. Chvílema jsem se bavila, ale chvílema to bylo zdlouhavé. Už v půjce filmu (možná dřív) je jaské, jak to dopadne. Takže se mi to vleklo. ()

godspeed

poprvé viděno zhruba v roce 2000 a podruhé nyní v 2009. mno a pořád to samé. docela vtipná, svižná a prostoduchá podívaná. ale proč ne, alespoň si to na nic lepšího nehraje. ()