Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

magic0

Nedosolený pokus o dobrý thriller. Výborné herecké obsazení, ale co ty jejich výkony?Unyle se odehrávající děj se zajímavou nerozvinutou zápletkou. A ten konec? posledních 30 vteřin mohlo chybět, ale takhle se filmy nedělají. Škoda, že se ještě tenkrát nemohli poučit z Connstantina, aby věděli co jsou démoni zač.(22.1.2013) ()

Pythonator

Velice zajímavý příběh, z kterého mohl vzniknout velice mrazivý thriller či horor. Bohužel cosi vzniklo, dívat se na to dá, ale to je tak vše. Opravdu povedená je snad jedna scéna, ve které démon přeskakuje po ulici z jednoho člověka na druhého a snaží se dohonit oběť. Ten závěr byl neskutečně zprasený a celkově špatně vymyšlený. ()

Kodousek

Time IS on my side ... yes IT is ... dobry kousek s Denzelem. . Nechápu jak mi to mohlo uniknout určíte ta lepší polovina z filmu 90 tek ()

Bogrant

Zaujímavo a originálne poňatá krimi zápletka, pri ktorej sa vyhýbate cudzím dotykom a netrpezlivo vyčkávate na veľmi očakávaný záver, ktorý sa však akosi príliš utrhne a zaklincuje to priam až komickým vyvrcholením. A po celú tu dobu fandíte skvelému a paranoidnému Denzelovi. ()

Bragi66

Neumím ocenit přínos té melodie pro prohloubení filmu. To stěhování z jedné tělesné schránky už tu bylo ve filmu mockrát, a možná na tom něco bude.  Tenhle film je možno shlédnou bez urážky filmu i obecné lidské inteligence. ()

Johanner

Tenhle film mohl bejt naprostou mysteriózní legendou. Promerněnej potenciál je ale bohužel cejtit pomalu z každýho druhýho záběru a chvílema to bolí. Výsledek sice neurazí, určitě ale fanoušky žánru zamrzí. ()

Jasmín

V podstatě velmi dobrý thriller, kdy jsem v závěru ani nedýchal, jak to dopadne .... no a pointa, ta tomu dala slušně řečeno na zadek. Škoda, protože jinak by byla velká spokojenost. ()

LíškaEliša

Taká dobrá myšlienka,taký nudný film..také skvelé obsadenie,také nepresvedčívé výkony hercov..film bol veľmi pomalý,málo napínavý,ale záver sa vydaril...bol veľmi zábavný :-) ()

lahvi

Mrazivej snimek na zapeceni se na dve hodiny do vyhratyho gauce, kdyz je venku kosa. Jestli se nejaky tematiky bojim, tak tadyty o dablovi. K tomu skvelej Denzel..ale casem jsem jednu hvezdu sundal, protoze mi to spada mezi snimky, ktery pro me ztraceji na zajimavosti, kdyz je vidim po nekolikate a vim, jak dopadnou. Tydle filmy na tom staveji zejo..divak je napnuty, jak do dopadne...prvni shlednuti super a ta dalsi tim padem toto ztraceji. ()

Sadova302b50

Mysteriózní film se slušným scénářem, velmi slušnými výkony a docela jízlivým nádechem. Závěr mě pobavil. Za téma, hudební složku a místy dobrou atmosféru přihazuji na čtyři hvězdy. 78% ()

dedavena

Nejduležytějši ze fšeckeho je pochopiť, o co vlastně ide. Kdosi tu s nami vyjebava. Čas se da rozděliť na předtym a potym. A když už to vitě, nigdy to něsmitě řyct. Jaki je zmysel žyvota? Až to zistiš, buděš mrtvy. Ale Azazel něumira nigdy. ()

Oxytocin

Zajímavé koukání se slušným obsazením. Thriller, aby byl ceněn, tak se očekává dobrý děj a překvapivé/napínavé zakončení ... zde splněno. ()

dragon'88

Myslim ze naposledy som to videl tak pred 20 rokmi a premisu som si pamatal, no aj tak sa mi to pacilo. Noir atmosfera a nadprirodzeny pribeh, dobro proti zlu, trochu mi to pripominalo Gabriel Knight. Keby som si ten koniec nepamatal, tak by ma to mozno aj trochu sklamalo, edgy pribehy ma uz moc neberu. ()