Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

Mrkvič

Skvělý herci ve skvělém thrilleru. Na to "mizerné" hodnocení je tedy s podivem, že je film po dvaceti letech pořád nezapomenutelný. Stejně tak některé scény, ve kterých tedy vlastně většinou někdo zpívá písničku od Stounů. Vše graduje v chytrém a hravém závěru. ()

lennyd

Po měsících pátrání je dopaden a popraven násilný vrah Edgar Reese (Elias Koteas), a zdá se, že si všichni - a hlavně detektiv Hobbs (Denzel Washington) - mohou oddechnout. Ale záhy se začínají objevovat další vraždy, všechny identické s Reesovou "prací". Hobbs začíná mít podezření, že problém nebyl v samotném Reesovi, ale v něčem, co jej ovládalo - a po jeho smrti přešlo dál. I když stojí sám proti všem, snaží se dokázat, že má pravdu ... Teďka ani nevím, jestli se mi film líbil nebo nelíbil. Námět i zápletka rozhodně byly originální - takovéto "mystery" detektivky mám docela rád, a Denzel Washington do hlavní role skvěle zapadl. Ale přesto mi na filmu něco nesedělo - možná nečekaný závěr (nebylo to snad jasné?). Nevím. Než se rozhodnu líp, dávám 3*. ()

Maki89

film, ktory som uz dakedy davno videl, no okrem nejakych naznakov si vobec nepamatal, tak prisiel na rad znova... napad zaujimavy, spracovanie mohlo byt este o chlp lepsie, ale celkovo filmu nemam velmi co vytknut, nenudil, zaujal.. a Denzel Washington vzdy dokaze zahrat vyborne a film potiahnut vyssie...nabozenska tematika spracovana zasa z trosku ineho uhlu, to sa mi paci... 7/10 ()

uiu

Už po pár minutách jsem si říkala WTF? Čekala jsem horor, ale on je to vážně jen mysteriózní thriller. Vrahova duše se přenáší z člověka na člověka dotykem. WTF? Denzele, já myslela, že si filmy pečlivě vybíráš... ()

Tomes83

Sice jsme se nedočkali té pravé APOKALYPSY (škoda, po dvou hodinách sledování), ale i tak film překvapil, zejména svým závěrem! 68% ()

JohnSmith

Průměrná kriminálka propletená satanismem. Není špatná,obvzlášť zjištění na konci filmu,že je to vše vyprávěno Satanem bylo zajímavý.Akorát mi po tom dva dny v hlavě hrálo Time is on my side ()

Mishqo

hm začínalo to celkom sľubne, zaujímavý námet, dobrí herci, no čím dlhšie to trvalo tým menej to na mňa fungovalo a záveru nemožno uprieť prekvapivosť ale ani dementnosť...70% ()

klima777

Tenhle mysteriózní thriller kupí chybu za chybou: Záměna Azazela a Samaela (ale fuj :)); jazyková příprava chabá; "odbornice" na paranormální jevy působí spíše jako svíčková bába než doktorka teologie; nápad s kočkou je sice pěkný, ale z kategorie podpásových (má snad symbolizovat, že nezávislost a svoboda je vstupní branou démonů, dybuků a všeliké jiné havěti... v roce 1998?). Navzdory uvedeným výtkám film vyniká velice silnou atmosférou, oko diváka většinou vyloženě těší a prostě funguje. ()

pfa

Anděl smrti - Fallen, je zajímavý mystický thriller o odhodlání navždy zastavit jakési zlo, ukryvající se v náhodných obětech. [8/1O] (Fallen, USA, thriller-horror) ()

manonfire

Tak minimálně jedna hvězda je čistě za mého těžkého oblíbence Denzela. Scény na babu, kdy za pár vteřin bubák vyměnil x tělesných schránek, byly vcelku originální a zajímavé. Stějně tak celá myšlenka pomstychtivého nebožtíka. V podstatě to bylo solidní krimi, ale bubák tomu dodal úplně jinou dimenzi s klady a zápory provázejícími fantasmagorie. Bylo to spíš pozemsky vychcané a zákeřné, než nadpozemsky strašidelné. Z námětu se ale dalo vytřískat více a konec se zbytečně více soustředil na Azazela, než na osobní tragédii Washingtonovi postavy. A to je škoda. Proto jenom tři. 60% ()

BMAJTZ

Průměrné mystery které snad nemohlo dopadnout jinak. Washington je ok, zbytek bída. Rozhodně stopáž 123min je naprosto zabíjející a mnohdy nesmírně nutná. ()

Kanibal

Náměty s nadpřirozenem, které zasahuje do normálního života mě vždy bavily a sadistický pán z pekel, který se na světě pohybuje v tělech obyčejných lidí, které naprosto ovládá... to je věc! Danzel Washington mu to musí nandat a téměř se mu to povede. Je blízko... ten konec si vychutnáte! ()

Lukoboss

Hodně zajímavý mysteriozní thriller, kde Azazel číhá na každém rohu. Celková myšlenka snímku je dobrá, provedení už o něco slabší, ale pořád se na to dívalo dobře. Jenom ten konec nebyl zrovna nejlepší. Za prvé jsem tušil, pročpak asi na tu chatu jede (ve druhé třetině snímku dostanete hodně indícií, aby vás to napadlo), za druhé to mělo skončit bez té kočky. Kdyby se tam neobjevila, Anděl smrti by okamžitě dostal čtyři hvězdy téměř bez přemýšlení. Ale takhle.... no necháme to na 3,5/5. ()

Michelle75

Výborná mysteriózní a zároveň zvláštní atmosféta tomuhle filmu hodně přidává. Herecké obsazení velmi příjemné a kvalitní. A ten konec? Hmm. Jak to pak asi bylo dál s jeho synem? ()

Seti

Mysteriózní thriller s nezklamávajícím Denzelem, který možná není tak propracovaný, jak by mohl být, a zcela nevyužívá svůj potenciál, nicméně napětí dokáže vykouzlit slušné a v mých očích se jedná rozhodně o nadprůměrnou žánrovku. ()

iXtr3m3

Jeden z najslabších Denzelových filmov, napriek tomu po viacnásobnom zhliadnutí som mu prišiel trošku na chuť a kvôli veľmi veľmi dobrému castingu dávam priemer. ()

LEATHERFAC

Tak trochu hloupoučká myšlenka přenosu démona pouhým dotykem, sražená ještě níž dementní formou zpracování. Do toho ještě ty stupidní průpovídky "hlavního hrdiny"... Nejslabší Denzelův film. ()