Zábavná pohádka. Ale podobné téma už jsem viděla v jiné pohádce. Jen tam místo čertisek byli loupežníci. Ladislav Pešek byl výborný. Natašu Gollovou jsem téměř přehlédla, kdyby mě na ni neupozornila moje pozorná matka. Pohádky natočené podle díla Josefa Lady mají zvláštní kouzlo.To kouzlo vystupuje i z jeho kreseb, které jsou jednoduché a velmi milé. Vždycky se mi nejdříve vybaví kocour Mikeš nebo vodník sedíci na vrbě.(31.12.2011)

Maličký Honza ze Syslova, okres Stará Nohavice, dostane od sudičky slib, že si ho ve 20ti letech vezme čert do pekla. To se opravdu omylem stane a vysvobodit ho může jen dobrá duše, která vykoná tři úkoly. Jenže pro smůlu pekla se Honzu rozhodne vysvobodit královská dcera Máňa, postrach všech pekelníků. Nepochybujte o tom, že čerchmani udělají vše pro to, aby se jí co nejrychleji zbavili. Moderně provedená pohádka (princezna jezdí autem, hraje moderní hudba) v kartonových Ladovských kulisách je fantasticky okouzlující a v záplavě moderních pseudopohádek zahřeje na duši a zaujme malého diváka. Navíc je tu kupa zpěvných písniček a příjemných melodií. A bonus - v této klasicky studiové pohádce hraje obrovská škála tehdy hvězdných herců (Ladislav Pešek, Marie Rosůlková, Luděk Munzar, Jana Štěpánková, Čestmír Řanda, Petr Štěpánek, Miloš Nedbal, Josef Dvořák, Josef Bek, Ljuba Skořepová, Nataša Gollová). Hudba: Štěpán Koníček(27.12.2007)

Naprosto úžasné a unikátní dílko. Vším. Ladovstvím, pravým venkovským životem, humorem, zhubedněním, animacemi, ale nejvíce pravým herectvím, které už se dneska vůbec nevidí. To obsazení, považte, to mluví samo za sebe. Hvězda hvězdu střídá a i ten nejposlednější čert-komparzista si svou roli užívá, dává do ní vše a hraje s plným nasazením. Kam se hrabou novodobé předražené pohádky.(27.12.2016)

Jo, to bylo tenkrát, když ještě herci uměli hrát a režiséři točit pohádky, a to včetně tehdy mladých Jany Bouškové a Ivana Luťanského. Miluju tuhle pohádku v knížce a líbí se mi, že je natočena přesně dle předlohy. Jako dítě pamatuju její premiéru, dívala se celá rodina. Vtipná moderní pohádka plně rozvíjející dětský svět. Papundeklové pohádky se mi líbí, protože podporují dětskou fantazii, zejména hru na "jako jako". Většina dětí, které jsou vedeny ke tvořivosti, si nejraději hraje s papírovými krabicemi...(12.4.2015)

• duddek

Škoda, druhá polovina slibně rozjetou pohádku úplně srazila. I když odhlédnu od toho, že princezna chodí do školy s dětmi, tluče spolužáky a jezdí sama (navíc autem!) v době, kdy si ještě hraje s panenkami, čím dál víc se projevuje její nesnesitelnost, pořád jenom poroučí, všechno chce mít podle sebe, vůbec neumí odpočívat (a nedopřeje to ani ostatním), a navíc, posedlá hygienou, z pekla dělá nebe - v konečném důsledku se znemožní i všichni čerti coby poslušní, bojácní neschopové. Zakladatel pekla se určitě obracel v hrobě, jestli to viděl. Josef Dvořák odehrál svou snad nejhorší roli v životě, jediný na úrovni je skvělý králův tajemník Řanda. :) "Co je to?" (o čokoládě) - "To je jedno, honem, vař to!" :)(10.2.2017)

• - V tomtéž roce vznikla na motivy filmu i rozhlasová verze pohádky pod názvem "O statečné princezně". O režii se postaral Karel Weinlich a v titulní roli se představila Jorga Kotrbová. (Přemek)