Zábavná pohádka. Ale podobné téma už jsem viděla v jiné pohádce. Jen tam místo čertisek byli loupežníci. Ladislav Pešek byl výborný. Natašu Gollovou jsem téměř přehlédla, kdyby mě na ni neupozornila moje pozorná matka. Pohádky natočené podle díla Josefa Lady mají zvláštní kouzlo.To kouzlo vystupuje i z jeho kreseb, které jsou jednoduché a velmi milé. Vždycky se mi nejdříve vybaví kocour Mikeš nebo vodník sedíci na vrbě.(31.12.2011)

V době svého vzniku velmi moderní pohádka, kde princezna jezdí automobilem a je dosti pokroková. Vše ovšem v kulisách a kostýmech Josefa Lady. Výborné písničky, které jsem si pamatoval dodnes a s chutí si je dal znovu. Z filmu čiší nadšení a radost z natáčení, všechna naše herecká esa si účinkování asi dost užívají, aspoň to tak vypadá. Výborná zábava s trochou nostalgie...90%(6.5.2012)

Výrazně studiový, typicky televizní projekt, navíc ke klasice značně neuctivé modernizační pojetí, ze kterého by měly mít velkou radost především feministky. Princezna Máňa v podání Jany Bouškové je hybatelkou téměř veškerého dění na obrazovce, pro ženicha si jede v automobilu a bez problémů ukázní a zcivilizuje celé peklo. Studiovky v lásce příliš nemám a z moderních pohádek na ruby mám už dopředu strach, protože až na pár vyjímek v lepším případě ztrácí poetické a romantické kouzlo, v horším případě to bývá trapná ptákovina. Díky předloze a vtipnému scénáři ale Nezbedná pohádka funguje překvapivě dobře, nechybí tu pořádná dávka nadhledu a až recesistické pojetí dělá z téhle ladovské pohádky půvabnou podívanou. Celkový dojem 75 %.(27.12.2007)

• duddek

Škoda, druhá polovina slibně rozjetou pohádku úplně srazila. I když odhlédnu od toho, že princezna chodí do školy s dětmi, tluče spolužáky a jezdí sama (navíc autem!) v době, kdy si ještě hraje s panenkami, čím dál víc se projevuje její nesnesitelnost, pořád jenom poroučí, všechno chce mít podle sebe, vůbec neumí odpočívat (a nedopřeje to ani ostatním), a navíc, posedlá hygienou, z pekla dělá nebe - v konečném důsledku se znemožní i všichni čerti coby poslušní, bojácní neschopové. Zakladatel pekla se určitě obracel v hrobě, jestli to viděl. Josef Dvořák odehrál svou snad nejhorší roli v životě, jediný na úrovni je skvělý králův tajemník Řanda. :) "Co je to?" (o čokoládě) - "To je jedno, honem, vař to!" :)(10.2.2017)

Esence všech kladů československé televizní pohádky 70. - 80. let: papundeklové rekvizity a scénografie (zrůdně epigonská Alena Ladová), písničky a výtečné herecké výkony: pomilováníhodná Boušková, krásný Luťanský, ikony tehdejších pohádek hned obě najednou (kouzelný dědeček Ladislav Pešek, babice Marie Rosůlková) a pestře zábavné peklo (nepřehlédnutelní Miloš Nedbal, Petr Štěpánek, Josef Bek, Josef Dvořák a Milan Stehlík).(5.7.2013)

• - V tomtéž roce vznikla na motivy filmu i rozhlasová verze pohádky pod názvem "O statečné princezně". O režii se postaral Karel Weinlich a v titulní roli se představila Jorga Kotrbová. (Přemek)