V době svého vzniku velmi moderní pohádka, kde princezna jezdí automobilem a je dosti pokroková. Vše ovšem v kulisách a kostýmech Josefa Lady. Výborné písničky, které jsem si pamatoval dodnes a s chutí si je dal znovu. Z filmu čiší nadšení a radost z natáčení, všechna naše herecká esa si účinkování asi dost užívají, aspoň to tak vypadá. Výborná zábava s trochou nostalgie...90%(6.5.2012)

Jo, to bylo tenkrát, když ještě herci uměli hrát a režiséři točit pohádky, a to včetně tehdy mladých Jany Bouškové a Ivana Luťanského. Miluju tuhle pohádku v knížce a líbí se mi, že je natočena přesně dle předlohy. Jako dítě pamatuju její premiéru, dívala se celá rodina. Vtipná moderní pohádka plně rozvíjející dětský svět. Papundeklové pohádky se mi líbí, protože podporují dětskou fantazii, zejména hru na "jako jako". Většina dětí, které jsou vedeny ke tvořivosti, si nejraději hraje s papírovými krabicemi...(12.4.2015)

Je zajímavé, že v české kinematografii bývají čerti znázorňováni jako slabomyslní kreténi, které to vlastně ani moc nebaví být čertem a z jejichž "blblbl" nejde vůbec žádná hrůza. Nejraději mají buchty s mákem a mariášek. Zde v této pohádce jsou princeznou Máňou-Bouškovou (která do pekla přilítla na koštěti vysvobodit Honzu-Luťanského) všichni čerti postaveni do latě, jsou přinuceni celé peklo uklidit a dokonce jsou jim proti jejich vůli vštípeny zásady osobní hygieny. Mazec pohádka :-D(2.8.2012)

Esence všech kladů československé televizní pohádky 70. - 80. let: papundeklové rekvizity a scénografie (zrůdně epigonská Alena Ladová), písničky a výtečné herecké výkony: pomilováníhodná Boušková, krásný Luťanský, ikony tehdejších pohádek hned obě najednou (kouzelný dědeček Ladislav Pešek, babice Marie Rosůlková) a pestře zábavné peklo (nepřehlédnutelní Miloš Nedbal, Petr Štěpánek, Josef Bek, Josef Dvořák a Milan Stehlík).(5.7.2013)

Naprosto úžasné a unikátní dílko. Vším. Ladovstvím, pravým venkovským životem, humorem, zhubedněním, animacemi, ale nejvíce pravým herectvím, které už se dneska vůbec nevidí. To obsazení, považte, to mluví samo za sebe. Hvězda hvězdu střídá a i ten nejposlednější čert-komparzista si svou roli užívá, dává do ní vše a hraje s plným nasazením. Kam se hrabou novodobé předražené pohádky.(27.12.2016)

• - V tomtéž roce vznikla na motivy filmu i rozhlasová verze pohádky pod názvem "O statečné princezně". O režii se postaral Karel Weinlich a v titulní roli se představila Jorga Kotrbová. (Přemek)