• sklennenka
  *****

  Tahle hudební studiová pohádka mne i po letech neskutečně dojímá. Postava dědečka Habaděje je opravdu jak vystřižená z Ladových obrázků, bába Kanimůra a horda čertů nemá chybu. Myslím, že se naše tehdejší herecká elita v této pohádce pěkně vyřádila. Dokonce mi nevadí ani modernější pojetí v čistě ladovských kulisách.(12.6.2011)

 • otík
  ****

  Maličký Honza ze Syslova, okres Stará Nohavice, dostane od sudičky slib, že si ho ve 20ti letech vezme čert do pekla. To se opravdu omylem stane a vysvobodit ho může jen dobrá duše, která vykoná tři úkoly. Jenže pro smůlu pekla se Honzu rozhodne vysvobodit královská dcera Máňa, postrach všech pekelníků. Nepochybujte o tom, že čerchmani udělají vše pro to, aby se jí co nejrychleji zbavili. Moderně provedená pohádka (princezna jezdí autem, hraje moderní hudba) v kartonových Ladovských kulisách je fantasticky okouzlující a v záplavě moderních pseudopohádek zahřeje na duši a zaujme malého diváka. Navíc je tu kupa zpěvných písniček a příjemných melodií. A bonus - v této klasicky studiové pohádce hraje obrovská škála tehdy hvězdných herců (Ladislav Pešek, Marie Rosůlková, Luděk Munzar, Jana Štěpánková, Čestmír Řanda, Petr Štěpánek, Miloš Nedbal, Josef Dvořák, Josef Bek, Ljuba Skořepová, Nataša Gollová). Hudba: Štěpán Koníček(27.12.2007)

 • Přemek
  ****

  Esence všech kladů československé televizní pohádky 70. - 80. let: papundeklové rekvizity a scénografie (zrůdně epigonská Alena Ladová), písničky a výtečné herecké výkony: pomilováníhodná Boušková, krásný Luťanský, ikony tehdejších pohádek hned obě najednou (kouzelný dědeček Ladislav Pešek, babice Marie Rosůlková) a pestře zábavné peklo (nepřehlédnutelní Miloš Nedbal, Petr Štěpánek, Josef Bek, Josef Dvořák a Milan Stehlík).(5.7.2013)

 • dogrose
  *****

  Jo, to bylo tenkrát, když ještě herci uměli hrát a režiséři točit pohádky, a to včetně tehdy mladých Jany Bouškové a Ivana Luťanského. Miluju tuhle pohádku v knížce a líbí se mi, že je natočena přesně dle předlohy. Jako dítě pamatuju její premiéru, dívala se celá rodina. Vtipná moderní pohádka plně rozvíjející dětský svět. Papundeklové pohádky se mi líbí, protože podporují dětskou fantazii, zejména hru na "jako jako". Většina dětí, které jsou vedeny ke tvořivosti, si nejraději hraje s papírovými krabicemi...(12.4.2015)

 • dr.fish
  *****

  V době svého vzniku velmi moderní pohádka, kde princezna jezdí automobilem a je dosti pokroková. Vše ovšem v kulisách a kostýmech Josefa Lady. Výborné písničky, které jsem si pamatoval dodnes a s chutí si je dal znovu. Z filmu čiší nadšení a radost z natáčení, všechna naše herecká esa si účinkování asi dost užívají, aspoň to tak vypadá. Výborná zábava s trochou nostalgie...90%(6.5.2012)

 • - V tomtéž roce vznikla na motivy filmu i rozhlasová verze pohádky pod názvem "O statečné princezně". O režii se postaral Karel Weinlich a v titulní roli se představila Jorga Kotrbová. (Přemek)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace