• Jezinka.Jezinka
  *****

  Moudrá kniha povídá, tuhle těmi řádky, že je těžká cesta tam a ještě těžší zpátky. Možná že to postřehneš, nehledej v tom chyby, Máňa courá z pekla ven, jak jen se jí zlíbí. Honzu z pekla odvede, žádný saky paky, prosadit si dovede, to, že je tu taky. Pohádka má skvělý děj, ač tam není stvůra, jen dědeček Habaděj a bába Kanimůra. Těžko někdo pobere, proč to nemá vady, to pohádka dovede, když je podle Lady.(23.3.2014)

 • Karlos80
  ****

  Další moje oblíbená trochu nezvyklá moderní pohádka na ruby..Ostatně naruby bylo celá toto Ladovo literární dílo skládající se z šesti různých pohádek..Krásné kulisy od Aleny Ladové, malebné a příjemné provedení...Co bych vyzdvihl tak určitě dobrý nápad-námět ale i celkové zpracování..Pohádka navíc nepostrádala i vtip..Ta náprava čertů byl vážně úžasná (v pohádkách ne tak časté pravidlo), dítěti to tenkrát mělo nejspíš přiblížit že i na ně platí pevná ruka a že když chtějí tak se dovedou změnit k lepšímu...Princezna Máňa v podání Jany Bouškové byl vážně krásná roztomilá holčička (ty kukadla), která si ještě hrála s panenkami a kočárkem, v hlavě to však měla srovnané a věděla co chce a zatím si také razantně šla...Z hereckých výkonů s mě nejvíce pochopitelně líbil ten její, špatný nebyl ani potulný vypravěč Pešek, babička Rosůlková a těch pár splašených čertů, konečnou známku dávám i za námět, zpracování, kulisy a hudbu..Hodnotím vysoko, tyto pohádky podle Ladovských předloh mám strašně moc rád...Jen si vzpomeňme např. na podobně laděného Líného Honzu 77' (opět Nezbedné pohádky, Pohádky naruby) nebo Chudé královstvíčko 79' ap..(27.12.2007)

 • nash.
  ****

  Peklo, peklo, peklíčko, je tu teplo teplíčko a princezna Máňa, které ho dokáže zlikvidovat dřív než se pekelníci zmůžou na protiakci. Nesmrtelná klasika papundeklových televizních pohádek, stále stejně zábavná, svižná a kouzelná. SKvělá předloha, Ladovy kulisy tomu dokonale sednou, herci, zejména ti v rolích pekelníků si to blbnutí užívají, a Boušková ve své životní roli nemá chybu. Ať si kdo chce co chce říká, na tyhle 70tkový a 80tkový televizní věci nedám dopustit.(22.10.2013)

 • gudaulin
  ****

  Výrazně studiový, typicky televizní projekt, navíc ke klasice značně neuctivé modernizační pojetí, ze kterého by měly mít velkou radost především feministky. Princezna Máňa v podání Jany Bouškové je hybatelkou téměř veškerého dění na obrazovce, pro ženicha si jede v automobilu a bez problémů ukázní a zcivilizuje celé peklo. Studiovky v lásce příliš nemám a z moderních pohádek na ruby mám už dopředu strach, protože až na pár vyjímek v lepším případě ztrácí poetické a romantické kouzlo, v horším případě to bývá trapná ptákovina. Díky předloze a vtipnému scénáři ale Nezbedná pohádka funguje překvapivě dobře, nechybí tu pořádná dávka nadhledu a až recesistické pojetí dělá z téhle ladovské pohádky půvabnou podívanou. Celkový dojem 75 %.(27.12.2007)

 • M-arta
  ****

  "Peklo, peklo, peklíčko, je tu teplo, teplíčko, žádná práce, žádné zlosti, papáníčka dosytosti,..." ... "To to jede, to to jede, kdo ví, kam ta cesta vede, v lese rostou houby, auto na ně troubí,..." ... "Moudrá kniha povídá cosi o koštěti, já tu zrovna jedno mám, zametám s ním smetí..." -písničky, které se mi kdysi prapodivně zaryly do paměti - snad i díky skvělému výtvarnému doprovodu.... Ve všech směrech dokonale nastylizovaná krátká pohádka odehraná s nadhledem, grácií a jiskrou.(27.12.2009)

 • - V tomtéž roce vznikla na motivy filmu i rozhlasová verze pohádky pod názvem "O statečné princezně". O režii se postaral Karel Weinlich a v titulní roli se představila Jorga Kotrbová. (Přemek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace