Zábavná pohádka. Ale podobné téma už jsem viděla v jiné pohádce. Jen tam místo čertisek byli loupežníci. Ladislav Pešek byl výborný. Natašu Gollovou jsem téměř přehlédla, kdyby mě na ni neupozornila moje pozorná matka. Pohádky natočené podle díla Josefa Lady mají zvláštní kouzlo.To kouzlo vystupuje i z jeho kreseb, které jsou jednoduché a velmi milé. Vždycky se mi nejdříve vybaví kocour Mikeš nebo vodník sedíci na vrbě.(31.12.2011)

• slunicko2

Další veselá pohádka. 1) Ladovské kulisy byly roztomilé, o totéž se pokoušel i scénář, avšak jeho proletářské pojetí mě neoslovilo. Všechno je postaveno na hlavu: peklo ke k smíchu, princezna žije v královské pastoušce. Nebe a Bůh neexistuje. Princezna jezdí autem (řídí) zatímco Belzebub jezdí na koni. Princeznino budovatelské nadšení mi šlo dost na nervy. To nejpříšernější nakonec: za odměnu dostali čerti škubánky s mákem. 2) 23letému Ivanu Luťanskému (moulovitý Honza) to slušelo, ostatně jako vždy. Herecká elita hrála ostošest, zejména osazenstvo pekla. 3) Zazpíváme si. Nikde není líp než u nás v pekle / z uzenýho pečem šunknflekle / od samýho rána do setmění / nad postýlku v širým světě není.(2.7.2016)

Naprosto úžasné a unikátní dílko. Vším. Ladovstvím, pravým venkovským životem, humorem, zhubedněním, animacemi, ale nejvíce pravým herectvím, které už se dneska vůbec nevidí. To obsazení, považte, to mluví samo za sebe. Hvězda hvězdu střídá a i ten nejposlednější čert-komparzista si svou roli užívá, dává do ní vše a hraje s plným nasazením. Kam se hrabou novodobé předražené pohádky.(27.12.2016)

Tahle hudební studiová pohádka mne i po letech neskutečně dojímá. Postava dědečka Habaděje je opravdu jak vystřižená z Ladových obrázků, bába Kanimůra a horda čertů nemá chybu. Myslím, že se naše tehdejší herecká elita v této pohádce pěkně vyřádila. Dokonce mi nevadí ani modernější pojetí v čistě ladovských kulisách.(12.6.2011)

• Mertax

Alena Ladová, dcera Josefa Lady, obstarala pro pohádku sice malebné kulisy coby její výtvarnice, ale papírové obrázky kotlů, stromů nebo slunečnic zkrátka vypadají lépe na pohlednicích. Námětově jde o originální počin: emancipovaná princezna Máňa vysvobodí svého budoucího ženicha z pekla, kam si ještě dojede autem. Ovšem většina písniček je spíš otravných a humor zůstal pravděpodobně skryt v bohatě ochlupených zadnicích pekelníků, takže ani ta drzá Máňa to nezachrání...(23.12.2013)

• - V tomtéž roce vznikla na motivy filmu i rozhlasová verze pohádky pod názvem "O statečné princezně". O režii se postaral Karel Weinlich a v titulní roli se představila Jorga Kotrbová. (Přemek)