• Lupes

Dějově poněkud chudé a přece to v sobě něco má. Jakousi jiskru. Banální příhody dětí jsou nahlíženy dětskýma očima a získávají tak dobrodružné rysy velkých zážitků. Zveličena je tak jejich síla; nereálné rysy má však i jejich vzájemná komunikace. Nechápu ocenění Janečkové za práci s dětmi. Pokud nejste členy Klubu za starou Prahu, bude to pro vás nejspíš pěkná otrava. Děti běží tam, běží zpět, běží tuhle, běží támhle...(30.9.2013)

Tři a půl bodu. Je škoda, že konce jednotlivých dílů nejsou většinou dotažené, zejména ve druhé sérii by si díla zasloužila větší vypointování. Herecké výkony solidní, jen Lenka Pletková se snaží natolik, že to zavání přehráváním. Marek Eben vypadal zejména v první sérii opravdu "hustě", ovšem v druhé sérii nejen, že zhubl, ale ukázal nám, že už tehdy to byl malý umělec (hra hned na několik hudebních nástrojů). Dnes patří mezi naši moderátorskou špičku.(8.7.2010)

No já nevím, možná je to tím, že už žiji v jiné době, než ti, kteří to viděli jako malí v době zniku (např. moji rodiče), ale už mi toho moc neříká. Ne, že by se herečtí představitelé nesnažili, ale jsou tak nějak mile průměrní ostatně jako celý seriál (kromě Marka Ebena jako Válečka, ale jen on mi na 4* nestačí).(21.5.2008)

• pytlik...

Ach jo, některé věci shlédnuté v dětství je lépe nechat ve vzpomínkách tak jak jsou, a nepokoušet se je oživovat v dospělosti. Jinak hrozí nebezpečí, že se z démonické, legendární, rebelské postavy válečka vyklube jen hodně špatně hrající velice slušný chlapeček bez jakéhokoli charisma. Ony vůbec i ty ostatní děti hrají velice špatně, z dialogů člověků naskakuje husí kůže a ty příběhy... no nic radši.(30.3.2013)

Některé epizody slabší (scénář byl jednoduchý, příběhy a dobrodružství přímočaré a předvídatelné), jiné lepší, každopádně na tomto seriálu vyrostl za doby minulé snad každý, včetně mě. Velmi jsem se na reprízování vždy těšil. Protože s Válečkem jsem měl dosti společného a blonďatá Gábina se líbila určitě také každému. A jako dítě jsem rozhodně neřešil kvalitu scénáře ale prostě jsem se bavil. A bavím se dodnes. Škoda jen, že dílů bylo tak málo, podobně jako u Záhady hlavolamu, chtěl bych více a více..(5.1.2013)

• - Ferdův mladší bráška, který vždy v seriálu společně s babičkou vyhlíží ven z okna, je ve skutečnosti mladší bratr Marka Ebena (Válečka) David Eben (nar. 1965). (jexik)

• - Ve 2. epizodě si Lenka Pletková zranila kotník, a tak musela absolvovat několik natáčecích dnů s nohou v sádře. (M.B)

• - Prázdniny tráví svazáci-kamarádi v Obci Štětkovice, která se nachází v okrese Příbram. (sator)