Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(13)

Když byl v roce 1969 natočen historicky první český dětský televizní seriál, zachycující současné děti a jejich starosti, okamžitě vzbudil u diváků ohlas. Ukazoval obyčejné dětské kamarádství, vztahy mezi dětmi i dospělými, zachytil atmosféru pražské Malé Strany (natáčel se v okolí Jánského vršku i pražských barokních zahrad v podhradí) a „nastartoval“ například i hereckou kariéru Marka Ebena v roli Válečka. (Česká televize)

(více)

Recenze (98)

Radek99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Téměř dokonalý černobílý seriál o dětech pro děti, možná zní tohle spojení trochu zvláštně, ale ne vždy se podaří tyto dvě roviny skloubit (subjektivně mohu potvrdit, že na mne to v sedmdesátých letech fungovalo). Výborný casting (mimochodem, jak je možné, že je tak málo dětských televizních hrdinů, s nimiž by se mohla ztotožňovat i početná a stále přibývající skupina obézních dětí? Mnoho následovníků Marek Eben alias Váleček nemá...) a takový trochu nestandardní typ humoru (jemná ironie a sebeironie postav - Gábina a hlavně Váleček) velmi dobře zafungovaly a Kamarádi se stali nadčasovou ukázkou kvalitní československé dětské televizní seriálové tvorby. Příliš nestárnou a reprízují se i dnes... ()

klúčik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ja som vyrastal na Rychlích šípoch...Zbieral som kreslené príbehy a pod. Tento seriál si veľmi dobre pamätám. Marek Eben bol ako metráček , ale zlatý... Teraz sa mi vybavuje aj hudba, ktorá sa nedá zabudnúť a ešte to, že stále strašne behali, a behali. No je to televízny kultový seriál pre deti......70%. ()

Reklama

pytlik... 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ach jo, některé věci shlédnuté v dětství je lépe nechat ve vzpomínkách tak jak jsou, a nepokoušet se je oživovat v dospělosti. Jinak hrozí nebezpečí, že se z démonické, legendární, rebelské postavy válečka vyklube jen hodně špatně hrající velice slušný chlapeček bez jakéhokoli charisma. Ony vůbec i ty ostatní děti hrají velice špatně, z dialogů člověků naskakuje husí kůže a ty příběhy... no nic radši. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Některé epizody slabší (scénář byl jednoduchý, příběhy a dobrodružství přímočaré a předvídatelné), jiné lepší, každopádně na tomto seriálu vyrostl za doby minulé snad každý, včetně mě. Velmi jsem se na reprízování vždy těšil. Protože s Válečkem jsem měl dosti společného a blonďatá Gábina se líbila určitě také každému. A jako dítě jsem rozhodně neřešil kvalitu scénáře ale prostě jsem se bavil. A bavím se dodnes. Škoda jen, že dílů bylo tak málo, podobně jako u Záhady hlavolamu, chtěl bych více a více.. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Česká televízna režisérka Vlasta Janečková natočila v rozmedzí rokov 1969 až 1973 trinásť dielny seriál pre deti a mládež, ktorý sa volal "Kamaráti". Dobrodružné príbehy troch chalanov a jedného dievčiska ma nikdy nebavili. Ako decko som bol na to doslova alergický. Najviac ma vedel vytočiť obtlstlý, premúdrelý Váleček, ktorého nesmierne nechutným spôsobom stvárnil pubertálny Marek Eben. Už vtedy muselo byť každému jasné, že jeho herecké schopnosti sú absolutne nulové. * ()

Galerie (11)

Zajímavosti (19)

  • Hororový dům s mrtvou ženou objevili kamarádi na adrese U páté baterie 896/50, Praha 6 – Břevnov. Vila patřila významnému architektovi Ottu Rothmayerovi (1892–1966). Dům je ve vlastnictví Muzea města Prahy. Vila ukrývá stálou expozici „Příběh jednoho domu a jedné rodiny“. (sator)

Reklama

Reklama