Sám doma 4

(TV film)
  • USA Home Alone 4 (více)

Pre Kevina McCallistera vyhliadky na tieto Vianoce nevyzerajú práve ružovo. Jeho rodičia Peter a Kate už žijú osem mesiacov oddelene a doma čelí ťažkej konkurencii svojich starších súrodencov. Aj bez toho je však život bez otca pre Kevina obtiažny a tak nad pozvaním otca a jeho novej zazobanej priateľky Natalie príliš dlho neuvažuje. O to viac, že v dome Natalie je všetko plne automatizované a to predsa Kevin obzvlášť počas vianočných sviatkov miluje. História sa opakuje. Netrvá dlho, keď Kevin stretne svojich starých známych, ktorí majú svojho človeka aj v blízkom okolí Natalie. Kto iný mohol zabezpečiť zlodejov ovládaním zložitého alarmu. Situácia je o to nebzpečnejšia, že v dome sa bude nachádzať aj vzácna návšteva. Skutočný malý princ, ktorého budú chcieť Marv a Vera uniesť. Netušia však, že Kevin im nastražil tie najhrozivejšie pasce, aké si len viete predstaviť... (oficiální text distributora)

RigorMortis odpad!

Ale prosím vás, nestačilo? Prvé dva diely s Culkinom (keď ešte nevyzeral ako feťácka troska) boli to pravé, tretí diel už bol mimo a štvrtý je už naozaj výsmech diváka. No, niekto sa nepoučil... ()

ostravak30

U velmi kvalitních a velmi nekvalitních snímků mám jednu potíž. Čím začít. Je toho tolik, kolik je toho možné chválit či naopak kritizovat, že je to těžké dilema. Tady je to samozřejmě ten druhý případ. Začnu hereckými výkony. Tragédie. Macaulay Culkin byl velmi talentovaný herec. Mike Weinberg ale talentu pobral mnohem méně, pokud vůbec nějaký. O dalších rolích netřeba mluvit. Je to podobné. Herci prostě nepřesvědčili. Nevím proč se producenti do dalšího dílu vůbec pouštěli, když už trojka neměli pražádný úspěch. Tím spíš, že do rolí obsadili dost podprůměrné herce. A ani příběh není nic moc. Znovu musím zopakovat: proč se proboha do dalšího dílu pouštěli? Vždyť nejenže původní herci své postavy nehrají, mé mínění o nich stouplo, nejspíš pochopili, že by si tím přivedli jen ostudu, ale herci, kteří mají zobrazovat pokračování druhého dílu a tedy rodiny McCallisterů vůbec neodpovídají realitě. Jak je možné, že Kevin je mladší než ten z dvojky? A otec? I matka...všichni vypadají mladí. Vždyť i bratr Kevina, Buzz, vypadá, jako by omládl, ale nejméně o pět let. Tohle vůbec neodpovídá realitě. Už jen za to si zaslouží nízké hodnocení. Producenti buď vůbec neuvažovali, ale spíš, a k této variantě se přikláním já, chtěli šetřit. Možná si mysleli, že když trojka nenavazovala a čtyřka ano, naláká to diváky do kin ač s nižšími náklady. Tragická je i hudba, bohužel. No a samotný příběh? Tak k tomu jen stručně. Trapné je slabé slovo, ale jiné mě nenapadá. Pasti, které Kevin připravil, nejsou ani z poloviny tak vtipné a zábavné, jako v prvních dvou dílech. Samotným zlodějíčkům klesla inteligence také aspoň o polovinu. Staly se z nich nemyslící tupí idioti, které by porazila i má babička. Závěrem...nedokážu si vysvětlit, proč po "úspěchu" trojky přišla čtyřka a proč po tomhle naprosto, ale naprosto tragickém představení přišla ještě pětka. Smutné, že chce někdo vyždímat z úspěchu co nejvíc, ale vyjde z toho totální fraška. Na druhé straně, dobře jim tak. Když nepochopili ani po třetím dílu, že v nejlepším se má skončit, přišli další fraškoidní úspěchy s dalšími díly. ()

horor2 odpad!

Stačí se podívat jenom na obal filmu, aniž byste museli vidět tuto píčovinu a ušetřete si čas. Myslel jsem, že by to snad nemuselo být tak strašné. ()

(fjw) odpad!

Kdepak, tak tohle ne. Nevěřícně jsem čučel do obrazovky a přemýšel jak tohle někdo mohl natočit. Kromě názvu to nemá s původním "Sám doma" nic společného. Tohle je absolutní kravina na entou! ()

MartyMcFly89 odpad!

Někteří nekrofilněji zaměření producenti se rozhodli, že tuto mrtvou záležitost znovu nakopnou. Neúspěšně, bez Kevina to nejde pánové a Kevin je na tohle už moc starý, takže čemu se to rovná ? = žádné další pokračování prosím. ()

megajalec odpad!

zvyčajne nehodnotím, ak nevidím film do konca, ale toto sa nedalo. vykrádačka predchádzajúcich dielov navyše suchopárne podaná. a aj keď som nevidel posledných zhruba 10 minút, je mi asi jasné, ako to všetko dopadlo. aj vás ten malý neskutočne sral? ()

route60 odpad!

Nejvtipnější na tomto veledíle je že Sám doma 4 není vtipný ani co se za nehet vejde, banda tupců kteří předstírají že hrají je na 84minut nudy opravdu moc, jednoznačná sračka. ()

Mišísek

Už za co film dostává múnusový body je, že narozdíl od trojky do toho zase tahají Kevina a ne zrovna moc vydařeně. Obměna herců a ještě ke všemu s takovou obměnou kvality... no nic. Kdyby změnili jména, nesnažili se napodobit jedničku a dvojku a udělali z toho spin-off, ještě by to nemuselo být tak strašné jako tohle. ()

Adrii

Tak tenhle film u mě klesl již na začátku po tom, co JINÍ herci mají STEJNÁ jména jako postavy v Sám doma 1 a 2... Budiž, toto jsem se snažila překousnou a i přesto film zkouknout... Dokoukala jsem ho dokonce, ale musím přiznat, že jsem měla několikrát chuť ho vypnout.. Některé hlášky skutečně nebyly vtipné, leč vtipné asi měly být.. jiné pro změnu duchaplné hlášky skutečně postrádaly to nejdůležitější.. a to ducha! ()

tsatsiki

Nechápu hodnocení některých z vás. Je to prostě normální film pro děti o třídu horší než Vánoční příběh Richieho Richie, ale je to lepší než nějáké Hanny Montany apod. Jenom mají velké mínus za toho herce, co hraje Marva, to byla docela hrůza. ()