Malý obchod hrůz

• USA The Little Shop of Horrors (více)

Tato černá filmová komedie je příběhem zaměstnance malého květinářství, ke kterému se shodou náhod dostane semeno podivné rostliny. Zpočátku neroste, ale když se její majitel při ošetřování řízne do prstu, rostlina si na jeho krvi ráda pochutná a mohutně povyroste. Když už masožravci přestane stačit krev a maso, začne se její majitel shánět po větších a větších obětech... (Levné knihy)

Han22

Docela povedená komedie, ale žádný zázrak. Na pár dobrých fórů a postav vychází mnohem více trapných situací (neustálé zakopávání hlavního hrdiny) a ještě otravnějších vedlejších postav. Hlavní hrdina holt není Rick Moranis a kytka se rovněž moc nepovedla, jediné co umí je křičet nakrm mě. Nicméně film je krátký, ubíhá rychle a skončí rychleji než začne nudit, takže ty průměrné tři hvězdy si zaslouží. ()

wosho

Malý zábavný filmeček o roztomilé nenažrané kytce s židem co žere kytky a masochystou Jackem Nichilsonem, jenž může dnes pobavit jen fandy oné megastar, či pokleslé tvorby Rogera Cormana. ()

Tydlidáš

Staré komediální horory v sobě mají něco úžasného a tenhle je toho příkladem. Grotesní chování hlavního hrdiny, nadávání jeho šéfa a mladý, masochystycký Jack Nicholson. Z mého pohledu jasný 4* a dvě pětiny.....=) ()

Holina

Zas taková sláva to nebyla. Ani remake z roku 80, ani tento původní kus. Nechápu tedy proč jsou oba filmy brány jako jakýsi kult. ()

dopita

Čekal jsem film, kterej se stal kultem jen díky své „nepovedenosti“. A on to je kupodivu film, kterej mě velmi pobavil. Ve své době měl asi vyděsit i pobavit. Mě jen pobavil, ale královsky. Film obsahuje docela dost vpravdě střelenejch scén u kterých se nejde nepochechtávat. Ani se nechce věřit, že byl natočen jen za dva dny s rozpočtem 27 tisíc dolarů, což byla i na tehdejší dobu směšná částka. ()

Bohemák

Na dnešní poměry už to moc děsivé není, ale zábava to celkem je. Krátká chvilka s mladým Nicholsonem stála rozhodně za to. ()

Vaklaf

Tak tenhle film jsem si pustil jako takovou nouzovku, protože tu na mě vykouklo dývko a nebylo to dlouhý, a byl jsem náramně pozitivně překvapenej. Klasika. Nemá to sice bůhvíjakou kadenci, ale příjemnej úsměv jsem měl po celej film. A výbornejch WTF momentů a hlášek tam bylo nemálo. Jako pět hvězd je možná hodně, ale dobrý to teda je. Budu si muset pustit ještě ten muzikál. ()

Anderas

Ftipné dát na obal dvdčka Nicholsona, když ten se filmem mihne v tříminutové etudě. Ale i za mlada vypadal jako skvělej pošuk. K filmu ale asi tolik, že byl skrz na skrz poměrně nudný a až teď vidím, že nebýt Price a Poeových předloh, nikdy by mě Corman svýmy filmy neupoutal. Nebudu přísný, vždyž o nic nejde, pár krát jsem se i úpřimně zasmál, ale spíše jsem si v závěru vybavil svůj dnešní, velice znepokojující sen, jehož rozborem jsem strávil zbytek stopáže. ()

Lionheart

Nemůžu jinak, dámy a pánové, ale mě se to celkem moc líbilo. Sice u filmu samotného jsem velmi postrádal onu "kvalitu", ale na konci jsem zažil takový ten slastný pocit, který se u mě dostaví, když jsem právě zhlédl něco minimálně na 4*. Pět tomu nedám, na to je to příliš velká kravina:-) ()

lukasd

Černá komedie, která je plná vtípků balancujících na hranici vtipnosti a trapnosti. Komu tohle vyhovuje, tak se velice dobře pobaví. ()

Salmayo

Chvílemi vtipné, pak zas idiotské(souboj u zubaře).Hlášky ke kytce patřili k tomu lepšímu. "Roste jako opar" .-) ()

zdenur

Včera mi umřelo dítě. Co se stalo? Hrálo si se sirkami. Šílenost plná vtipných situací. Jenom škoda, že partička detektivů a Nicholson nedostali víc prostoru. A hlavně škoda té zmršené kvality na DVD! Hold česká distribuce. Fakt radši stáhnout.. ()

kluk z Na

Paráda, po letech odkládání na jindy mě tedle filmeček chytil na horor tv a nepustil. Je to vlastně morbidní groteska s velice nápaditými dialogy, které mě svojí různorodostí a abusrditou rozesmívali až do konce filmu. Takže pokud jste příznivci chytrého humoru a zároveň jste zvědaví na alternativu naší Adély či na relativně mladého Nicholsona, tak se tohodle filmečku nebojte jako já a klidně se do něj dejte! ()

Klajnik

Vtipná hříčka, která mě bavila svými postavami a to jak hlavními, tak vedlejšími. Proto na to bavilo se dívat. Několikrát jsem se nahlas zasmál. Dobrý smysl pro humor cením. Je ho jako šafránu. Film jinak příliš dobře nevypadá a některé scény nejsou příliš vydařené a já sám bych uvítal explicitnost násilí. Filmu by to přidalo na atraktivitě, ale chápu - rok 1960... ()

Petrus1

Tak u této hororové komedie jsem se celkem dobře bavila. Je vidět, že masožravá rostlina je nejen výborným tématem pro film, ale i praktickou pomůckou při odstraňování „následků“ po nehodách popřípadě poslouží jako ochrana před zloději. Nehledě na to, jaké pak má krásné květy! Myslím, že hodně lidí by si tuto rostlinku rádo pořídilo domů (na nepohodlné sousedy, členy rodiny, šéfy a kolegy z práce…) :-) V tomto snímku se v malé roličce objevil masochista Nicholson. Patrně si už zde připravoval půdu, tedy svůj šílený výraz pro o dvacet let mladší Osvícení. POZNÁMKA: V roce 1982 Stephen King vydává ve vlastním nakladatelství první kapitolu Rostliny. Následují ještě další tři kapitoly. V roce 1986 je Malý obchod hrůz znovu zfilmován a je hlavním důvodem, proč nevychází čtvrtý díl. King měl pocit, že jsou příběhy příliš podobné, a nechtěl být obviněn z toho, že kopíruje nápady někoho jiného. ()

fisus

Tomuhle filmu rozhodně vtip nechybí.R.Cormana si nesmírně vážím,u filmu jsem se bavil a Nicholsonova epizodní rolička byla dokonalá,ale přeci jen se více přikláním k remaku od Franka Oze.I tak si tenhle 50 let starý film zaslouží uznání a obdiv!!! ()

zdeny99

Téma, které my Češi známe z filmu ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA, toho se o 17 let dříve zhostil Roger Corman. Svoji masožravou květinku obsadil do květinářství, která postupně zpapala kdekoho z ulice a také že si o jídlo uměla říct. Její prosba "Nakrm mě!" je možná to nejlepší na celém filmu. Bohužel jinak je to spíše ubohá parodie na masožravou rostlinu. O hororu se nedá ani mluvit, což obzvláště zamrzí, když to režíroval muž, který se tou dobou věnoval ghotickým hororům s Vincentem Priceem. Jediné, co se možná na celém filmu povedlo, je znázornění Jacka Nicholsona na posteru. A to i přesto, že v celém filmu hraje jen malinkou roli. Jak dobrý to s ním byl trik na diváky, ačkoliv Malý obchod hrůz byl pro něj jedním z jeho prvních filmů, kde hrál. [820. hodnocení, 89. komentář, 67%] ()

stansrac

Zajímavý příběh v příjemném prostředí malého květinářství. Jeho hlavní předností je dějový spád a tehdy velice švarný Jack Nicholson (ano. než sem zjistil z jakého roku film je, říkal sem si něco jako "to musí být aspoň sto let") Bez něj bych hodnotil o jednu * níž, ale ikdyž si ho odmyslím, vzhledem k bezvýznamnosti jeho role, je to pořád 60% ()

gombarix

Nečekaně zábavné a ujeté. Sice je to samozřejmě strašná blbina, ale dialogy mají šmrnc (titulky: Petr Palouš), triky jsou ultralaciné, ale ne stupidní, a celkově jestli to opravdu natočili za dva dny, tak klobouk dolů. No a korunu tomu nasazuje "hlavní hvězda" filmu, tehdy ovšem jen jedno z mnoha jmen v titulcích, Jack Nicholson, který i na malém prostoru své epizodní role naznačuje, že jeho herectví a charisma nad ostatními ční rozdílem nejméně jedné třídy. ()

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (více)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller