Oběti: Jiný člověk (TV film)

Česko, 2003, 78 min

• topi80

Ano, cyklus OBĚTI je koncipován tak, aby všechny situace rozehrál do extrému. Ale co se excelentně povedlo v Přepadení, ve Svědkovi a v určité omezené míře i ve Znásilnění, to tady dostává až komický a parodický nádech, který nakonec vyústí v to, že je vám hlavní hrdina tak nějak volný a spíše čekáte, co na něj scénáristé ještě vymyslí a buď se nad tím usmíváte anebo si říkáte, že tentokrát se to trochu nepovedlo. Příliš vykonstruované, příliš umělé. Ale je to jen taková malá kvalitativní pauza, v Hadím tanci už jsou tvůrci zpátky ve vrcholné formě.(14.7.2012)

Spracovanie nie je silnou stránkou tohoto filmu, aj keď odhalené scény by som v televíznom filme veru nečakal. Herci Gogál aj Žilková zahrali dobrý štandart, ostatné postavy boli len do počtu. Teda až na skínov, s nimi sa autori trafili. Príbeh, ktorý nie je celkom bežný, može mať rôzne vyústenia - tvorcovia si vybrali také, aké si vybrali. Mierne klišé sa televíznemu filmu dá odpustiť. Hodnotenie: 55%(16.9.2013)

Poměrně kvalitní tv film o rasistických problémech současného světa. Některé scény jsou působivé, dokonce i Žilková zahrála vcelku civilizovaně a nesnažila se za každou cenu být středem pozornosti, vynikající výkon pro mě neznámého Gogála, bohužel vyústění příběhu bylo sice efektní, ale naprosto nelogické a celý film zbytečně degradovalo. Když točím reálný příběh, musím natočit i reálný konec. 50%(19.4.2011)

Herecky výborné stejně jako v předchozích částech série Oběti. Ovšem na rozdíl od předchozích dílů je hrdina od začátku pasivní. Rodinné scény se synem (fejeton o vybočování z řady, vzdorovitý útěk do party) byly dobrým výchozím základem, ale řešení trablů s dcerou ve veřejném domě mi přišlo dost nereálné.(31.3.2011)

Příběh o cikánovi, který žije jako běžný občan, podniká, staví dům, má však bílou ženu. Společnost mu není nakloněna, jelikož ho hází do jednoho pytle s ostatními Romy. On se snaží zejména v klidu žít, nenechat se vyprovokovat a dostane se tím do slepé uličky. Příběh sice na mnoha místech dost skřípe, ale podnět k zamyšlení to nepochybně je (a zřejmě i něčí osobní zkušenost). Jako nadhození tématu k diskuzi to beru...70%(8.10.2014)

• - Janu Zímovou (bývalá Kudrikova žena) při postsynchronech nadabovala Marcela Nohýnková. (funhouse)

• - Filmový návrat Ondřeje Kepky po 9 letech na filmové plátno. (M.B)