V dobré společnosti

In Good Company

V dobrej spoločnosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 106 min

Opravdu velmi vkusná a příjemná romantická komedie, ve které nalezneme vše, co bychom v daném žánru čekali, a tak bohužel není nouze a klišé, kterých jsou ovšem takovéto romantické komedie plné. Nic na tom nemění fakt, že je všechno tak nějak lidsky, dospěle a uvěřitelně podané. Všechny situace, jednání postav a herecké výkony jsou naprosto uvěřitelné. Milé a příjemné, bohužel ovšem těžko zapamatovatelné a průměrné.(21.10.2014)

Slizký Malcolm McDowell lítá po světě v tryskáči a sem tam koupí a sem tam střelí nějakou tu firmu. Polovinu mančaftu vyhází kvůli snížení nákladů a zbytku předvede logo ala Nokia. Obklopuje se mladými ambiciózními pitomci (Topher Grace), kteří dělají velké personální šachy vědouce sami o vedení kolektivu hovno. A pak na to všichni dojedou. Dojemné je, že na konci si řeknou jak jsou dobří lidé a jak se vzájemně od sebe učili a naučili. (A mě bylo pořád záhadou, kde ti naši idioti manažeři berou ty grífy-voni tohle asi viděli!). Scarlett Johansson je klasicky krásná a nové neznámé účesy ji velmi sluší. Objektivně zhodnoceno, nebyla to až taková sračka jak jsem čekal.(12.5.2011)

Další z řady amerických, romantických (ne)komedii, kde romantika je odsunuta na vedlejší kolej a důvod, proč jsem se díval (Scarlett), vůbec nebyla vidět. Na druhou stranu je to dobře, protože mi tam vůbec neseděla. Denis Quaid je docela sympaťák a dobrý herec, Marg jsem konečně viděl i jinde, než v CSI a hlavní hrdina, Topher Grace, - takový druhý C. Affleck - byl neslaný a nemastný. Stejně jako tenhle film. Na víkendové odpoledne dostačující, ale dneska bohužel není víkend...(8.5.2008)

Je dobré, že scenár a film vznikli ešte v "zlatých" nekrízových časoch. Naša súčasná nočná mora by jeho vyznenie rázne pozmenila. Pohodový film, ktorý ma potešil tým, že vzhľadom na to, čo sa v ňom všetko odohraje a že to nie sú vo väčšine prípadov veci príjemné, si stále tento status udržiava. Možno to bude pre niekoho znamenať faloš, ale máme predsa toľko depresívnych filmov o živote, že sem tam nejaký ten pozitívnejší určite poteší. Film navodzuje zo začiatku pocit, že sa bude uberať očakávaným smerom, avšak v záverečnej štvrtine prekvapí svojimi nečakanými zvratmi, ktoré sa snažia viac reflektovať život, ako nasledovať očakávané klišé. Občas sa mohol uberať lacnou komediálnosťou, ale Weitz vedel, že tentokrát točí pre trochu odlišné publikum.(20.1.2013)

Úplně živě jsem si představil, jak ten mladý reklamní žralok prezentuje v zasedačce nějaké tuzemské společnosti svým podřízeným vizi o synergii a týmu - nejčastější otázka ve firemních kuloárech by pak zněla: „Co je to za ambiciózního kreténa?“ Decentní komedie o životních hodnotách a jejich relativitě, co se sice klišé vyhýba jak kníže Schwarzenberg bdělosti, ale až na pár světlých výjimek působí suchopárně a tak nějak neškodně. Navíc, vše protkáno kulturou servility v zaměstnaneckých vztazích, což beru v reálném životě se stejným despektem jako činnost v reklamním oboru.. Jen tak na okraj, schválně si během filmu představte Quaida v hnědém klobouku a světlé košili - kdyby se v roce 1942 nenarodil malý Harrison, padla by volba určitě na Dennise..(21.1.2013)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (M.B)

• - Kniha, kterou čte Alex (Scarlett Johanson) v kavárně, je "Early Short Stories" od Antona Chekhova. (viperblade)

• - Postava Denise Quaida má příjmení "Foreman". Je to narážka na Tophera Grace, který v seriálu That '70s Show hraje postavu jménem "Eric Foreman". (viperblade)