V dobré společnosti

V dobrej spoločnosti

In Good Company

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 106 min

Topher Grace byl pro mě v tomto filmu snad tím největším překvapením. Nejenže jeho přivanutí čerstvého větru do firmy byl nezapomenutelný zážitek, ale on především stělesnil Cartera jako ne úplně dokonalého a světaznalého ředitele. V některých situacích jsem si vzpoměl sám na sebe. Nervózní poklepávání nohou či "Nevím co mám udělat, abych prolomil to trpné ticho v rozhovoru, tak řeknu nějakou blbost." mě úplně dostávali. Navíc to fetišistycké pití kafe má taky něco do sebe.... A Scarlett chci k sobě domú!!!!!!!!!!!!!!(22.6.2008)

Tento film nějak nenaplnil mé očekávání po tom, co jsem si přečetl některá hodnocení na tomto serveru. Neříkám, že je to špatný film, určitě se u něj nebudete nudit, ale nic vyloženě vtipného nebo převratně poučného jsem v něm nenalezl. Na to, že je to mimo jiné o lásce, mě ani jednou nedojmul, což mě u této kategorie filmu překvapilo. V porovnání např. s filmem Jak na věc u mě tento film jasně prohrál.(18.7.2006)

Opravdu velmi vkusná a příjemná romantická komedie, ve které nalezneme vše, co bychom v daném žánru čekali, a tak bohužel není nouze a klišé, kterých jsou ovšem takovéto romantické komedie plné. Nic na tom nemění fakt, že je všechno tak nějak lidsky, dospěle a uvěřitelně podané. Všechny situace, jednání postav a herecké výkony jsou naprosto uvěřitelné. Milé a příjemné, bohužel ovšem těžko zapamatovatelné a průměrné.(21.10.2014)

Moc pěkné malé odlehčené drama, které přestože se tam vlastně jen povídá v pár interiérech, tak nenudí a občas i vyvolává úsměv na rtech. Takový film bych čekal spíše od Britů než od Američanů. Ze začátku jsem si nemohl na roli úspěšného manažera v podání Tophera Grace moc zvyknout, protože jsem si ho nemohl představit v jiné roli než jako Erica ze skvělého sitcomu That 70s Show, ale během patnácti minut mě přesvědčil, že dokáže hrát velmi dobře i jiné role a doufám, že se mu ve filmové branži povede prorazit. Scarlett Johansson a Dennis Quaid jsou také velmi dobří. Moc mě potěší filmy, které donutí člověka pozastavit se nad tématem a popřemýšlet o něm, tento je rozhodně jeden z nich. Nedokážu pochopit, že stejný režisér natočil brak jménem American Pie. P.S.: Ta režisérská finesa s běháním "v parku" je úplně výborná.(5.3.2006)

Taková krásná, inteligentní a pohodová oddechovka o tom, proč je svět a život v něm tak nádherné a pohodové místo. Lidská konfrontace dvou rozdílných postav s jiným žebříčkem hodnot lahodně hladí po duši, stejně jako pohodoví herci. Film je navíc taková sonda do světa přebírání firem a ukazuje jejich dopady na lidské osudy. Krásný a nehollywoodský závěr.(31.3.2006)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku. (M.B)

• - Postava Denise Quaida má příjmení "Foreman". Je to narážka na Tophera Grace, který v seriálu That '70s Show hraje postavu jménem "Eric Foreman". (viperblade)

• - Když se Alex stěhuje na newyorskou kolej, tak společně s Danem (Dennis Quaid) míjejí plakát s listem marihuany. Celý text na plakátu zní: "Marihuana. Protože vaši přátelé nejsou tak vtipní." (viperblade)