Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

iz67 odpad!

Tak tohle je veledilo pro všechny sběratele těch největších sraček. Film, kde nic nefunguje. Dialogy, děj, postavy, jejich reakce. ()

horor2

Kdyby Marion Cobretti opravdu existoval, měl by to zkusit v politice, protože jako lék by se zbavil nemoci. Sylvester Stallone likviduje po tuctech ve špinavé, brutální podívané a já už z toho taky potřebuji vyléčit :-) ()

soviczka

Ty jsi nemoc a já jsem lék... Tady končí zákon a nastupuju já, šmejde... My jsme budoucnost! Ty jsi minulost... A spousta dalších legendárních hlášek, kterými je Cobra prošpikovaná. Ano, je to trochu guilty pleasure, ale já Mariona Cobrettiho prostě zbožňuju. Zajímavost: dodnes mám kvůli tomuto filmu špatný pocit z podzemních garáží :D ()

pekas

Ano, dnes je to béčko až céčko, jak vyšité. Aly my co se na to dívali v šesti lidech na kolejích, na malé černobílé televizi se simultánním dabingem to máme jako takový malý kult. Tehdy to byla pecka, jaké v našich kinech neběžely a tak to taky hodnotím. 65% ()

helrohir

Popravde ma tento film sklamal, nakoľko rok predtým dokázali Stallone a režisér Cosmatos "upiecť" skvelé pokračovanie Ramba. Sly dokáže občas písať výborné scenáre, ale toto je zrejme jeho najslabší výplod. Proste tu vôbec nefunguje zápletka, a čo sa týka dialógov, tak podobne hlúpučké linky sa fakt nevidia hocikde. Najhoršie je však to, že samotný Stallone to ako herec vôbec nedokázal pozdvihnúť a jeho postava nevzbudzuje takmer žiadne sympatie. Dokonca aj akčné scény mi pripadajú nakrútené trocha neobratne a rutinérsky. Určite jeden z najslabších filmov Slyovej akčnej kariéry. 30%. ()

PlysovyMacko

Banda násilníkov proti drsnému polišovi, jednoduché ako facka. Najdrsnejšia scéna - napichnutie na pohyblivý hák. Najlepšie na filme je meno hlavného hrdinu s prezývkou Cobra - Cobretti a plagát je fantastický. ()

DeDanu

Klasika. FIlm pro pamětníky s panem S. Pro vznešené duchy příliš primitivní. Pro nás omezence, kteří rádi akční pohádky se šťastným koncem, balzám na duši. :-))) ()

matoon97

Je to parádny film z osemdesiatich rokov, keď bol Stallone v najlepšej forme. Takisto aj tento film je jeden z jeho najlepších. Je realistický, brutálny, drsný, ako sa na Stallona patrí. Nenachádzam na ňom nejaké veľké chyby, len maličké priestupky, ktoré mi ani tak neprekážajú. 18+ je podľa mňa príliš drsné hodnotenie, kľudne by stačilo 15+, ale podľa mňa by to zvládli aj dvanásťročný. Aj ja som mal 12, keď som ho prvý krát pozeral, takže 13, 14-ročný, nemajte strach, keď som to zvládol ja (najväčší strachopud na svete :) ) tak to 100%-rcentne zvládnete aj vy ;) 89% ()

walkingdead

Izraelská jména Menahem Golan a Yoram Globus na začátku titulků jsou zárukou toho, že se divák může těšit na spoustu drsné, nereálné a z dnešního pohledu naivní a možná i směšné akce. Ale taková byla doba, hlavní hrdinové drsnější než šmirglpapír, neporazitelní a nezničitelní. A asi nikdo se na tyhle role nehodil víc než Stallone. You're a disease, and I'm the cure. Body count: Cobra 41, celkem 52. ()

Slam7

Detektiv Cobretti, to je tak nabušený jméno, že samo o sobě říká, že před nim budou padouši padat na zadek! Úvodní scéna ze supermarketu diváka pořádně akčně nabudí...ikdyž mi přijde, že atmosféra filmu postupně klesá, tak určitě se vyplatí vydržet až do konce, aspoň jednou:) ()

route60

Má černé brýle, páratko v hubě, pořádný kvér v pazurách a je zde hrdiný policajt co se nesere s nikým ať jde o nadřízené nebo zločince prostě klasický Stallone osmdesátých let a k tomu násili a hromada mrtvol zkrátka čeho je moc toho je příliš, George P. Cosmatose byl docela dobrý režisér ale jeho Kobra se mu opravdu nepovedla. 40% ()

SSheldonCZ

"Never liked that bitch! Me either." Čekal jsem nudný béčko, ale se Stallonem to už i v '86 byl pořádný nářez. Dnes ve filmu člověk vyčkává, kdy už konečně přijde nějaká ta akce, tady byla napumpovaná pomalu v každé minutě. Potěšily mě i Stallonovi gastronomické chvilky zdravý výživy. :-) ()

Stanmi

Městem Los Angeles obchází skupina nebezpečných vrahů, kteří už mají na svědomí několik obětí. Jejich poslední útok přežije modelka Ingrid (Brigitte Nielsen) a její ochrany se ujímá ostřílený poručík Cobretti (Sylvester Stallone), známý jako Kobra… Někdy se stane, že dostanu chuť na nějaký nějaký ten nenáročný akčňák ze starých dobrých osmdesátek a tentokrát se dostalo na Slyovu Kobru. A nebyla to vyloženě špatná volba. Tvůrci se zřejmě pokoušeli o novou verzi Drsného Harryho (koneckonců si zde zahráli i dva herci z tohoto filmu), takže Sly je tady opravdový ultradrsoň a "lék na zločin" a dlužno dodat, že jeho stylizace je na jedničku (brýle, parátko, kabát, rukavice, pistole s motivem kobry nebo parádní bourák Mercury Monterey). A ono vůbec z celého filmu dýchají osmedesátá léta, což ještě podtrhuje soundtrack plný sice nepříliš známých popových skladeb, které ale do filmu naprosto přesně pasují. Ale jak známo stylová atmosféra dobrý film ještě nedělá a samotný příběh Kobry už tak povedený není. Scénář si psal samotný Sly a vypadá to, že se až příliš soustředil na sebe a celé to příběhové pozadí filmu včetně kriminální zápletky tak trochu odflákl, typickou ukázkou jsou samotní záporáci, kteří jsou jakousi sektou, která chce nastolit nový světový řád, ale víc se o nich člověk nedozví (takže vlastně pořádně nevím, proč dělají zrovna to, co dělají). I akce se tady člověk v průběhu filmu zase tak moc nedočká, ale musím dodat, že závěrečná třetina snímku je prakticky jenom akce. Vzhledem k tomu, že je to Slyův snímek, tak tu pochopitelně nesmí chybět jeho tehdejší manželka Brigitte Nielsen, která (stejně jako samotný Sly) nepředvádí žádný herecký koncert, ale i ona do těch osmdesátek zkrátka patří. Co se naopak zase moc nepovedlo je obsazení záporáků, Brian Thompson sice má ten správný šílený výraz, ale na roli hlavního antagonisty zkrátka nemá, ale jako pravá ruka nějakého schopnějšícho představitele padouchů (Vernon Wells, Steven Berkoff nebo třeba Lance Henriksen) by nebyl špatný, no a Lee Garlington se tady dostala snad omylem. Kobra je tak opravdu ryzím akčním béčkem z osmdesatých let se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Já osobně jsem se docela pobavil, ale je fakt, že Sly má ve své filmografii i povedenější kousky. ()

vodkasesemte

Call the Cobra. Silent instruments. Call the bastard. Ingrid Knudsen. You are too violent. All the sugar you eat. He didnt say the magic world. Vypadá jako Keira Knightley. A má zajímavej hlas. Vím, že se pak dali dohromady. Ve filmu je vidět, jak měl Stallone komplex z mládí, když si z něj dělali srandu, a pak začal cvičit. Sure, why not? You have right to remain silent. We are the hunters. We kill the weak so the strong survive. You cant stop the New World (to je ten muj krvavej rituál, kterej mu bude předcházet). Your filthy society will never get rid of ppl like us. Its breeding them. We are the future. Murder is against the law. You have to take me in. If you can. Even I have rights. Take me in. They will say I m insane (už to začalo). The court is civilized (až moc). But I m not. This is where the law stops and I start. Catchy name, isnt it? ()