Nemilosrdná spravedlnost

• slovenský

Nemilosrdná spravodlivosť

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1991, 88 min

Tak tento film so Seagalom sa fakt celkom vydaril si myslim. Podľa mňa jeho najlepší film aký som videl spolu s Mužom so znakom smrti. Dokonca aj dej to malo aký taký. A jednoznačne najlepšia scéna z filmu je rvačka v bare. Hmm, vidím tu trofeje a boxerský rukavice, někdo tady boxuje?.....----ano ja......----a co mi udeláš?....trisk práásk 75%(19.8.2008)

Devadesátiminutová definice toho, v čem je Seagal jiný. Nejde jenom o naprosto dokonalé soubojové scény(které mě zkazily tak, že si dnes skutečně užiju jen málokterou akci), ale hlavně o postradatelnost jakéhokoli zdůvodnění, žádná debilní polemika o zbytečnosti pomsty aneb "...tím život nikomu nevrátíš!". Je to tak protože to tak má být, protože je to tak nejlepší, protože s ohněm se dá bojovat jenom ohněm. Tečka.(7.3.2013)

"Nemůžeš bejt z Brooklynu! Proč? Protože to bys se mnou takhle nemluvil"!! Gino (Steve) je v životní formě (jak herecké tak fyzické) a svým protivníkům dává ochutnat svůj lokýtek, kolínko, hranu zápěstí a vůbec všechno co ho napadne včetně úvodního prohození auto-oknem! Jedna z nejlepších choreografii bojových scén vůbec! Skvělá kamera nastavuje atmosféru na bod nula až mrazivo a rozjíždí se 88ti minutová hra na honěnou, kde dopředu víme jak to musí skončit. Nejlepší záporák všech dob Forsithe a nejlepší "Seagalovská" filmová muzika (Beastie Boys) jsou už jen dopohlazením na rozštípané duši, která má rozhodně (a ne jen kulečníkový) koule!!! A mimochodem? "Viděl někdo Richieho"?.-)(21.1.2011)

Ačkoliv sem se narodil v době, kdy byly obrovským hitem Seagalovky, což bylo vlastně hlavně začátkem 90. let, nikdy jsem neměl potřebu se na jeho filmy podívat. Asi to bylo hlavně proto, protože jsem z jeho filmů cítil takovu tu neuvěřitelnou zbytečnost a hloupost. Přesto jsem ale věděl, že právě jeho filmy z počátku 90. let bylo to nejlepší, co Seagala potkalo. Někomu se to bude zdát asi jako obrovská zvláštnost, ale tenhle film byl pro mě vůbec první filmem, který jsem viděl se Seagalem od začátku až do samotnýho konce. A s radostí musím říct, že je to ukázkový příklad akčňáku z 90. let. Obecně vzato mám tuhle dobu na akční podívaný asi nejraději, protože to jsou ještě poctivě natočený akční filmy. A Steven Seagal byl nepopiratelně tím, který tenhle žánr proslavil, ať pozitivně, tak negativně. Hrdina Gino je nekompromisní polda a jak říká název filmu, taky dost nemilosrdný. S nikým se moc nemaže a pokud mu dáte najevo pohrdání a aroganci, dostanete ránu ze který se budete chvilku zotavovat. Hledá nechvalně známýho recidivistu a feťáka, co mu zavraždil nejlepšího kámoše a to přece nemůže nechat jen tak být. Hudba přesně vystihuje 90. léta amerických filmů a je povedená. Stejně tak zmíněná poctivě natočená akce, který je tu dost a dost. Za tenhle filmový tip děkuju uživateli Falkovi, který mě na to vlastně přivedl a nebýt jeho, nevěnoval bych mu asi takovou pozornost, jako jiným titulům. :-) A pokud Seagala taky nemusíte a vidíte v něm jen brakovou podívanou, dejte mu šanci, alespoň u těch filmů z počátku 90. let, kdy ještě měl éru povedených filmů. Já jsem rozhodně nelitoval. :-)(16.9.2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +gangsterské vyznění, dost temná hudba, drsní záporáci -snad jen trošku zastaralé, ale pořád snesitelné/// V pořadí čtvrtá seagalovka se dá považovat za vrchol Seagalovi filmové kariéry. A propos Richie Madano je jeden z nejlepších filmových záporáků. A nemohu si odpustit: "Moje žuby, tys mi vymlátil moje žuby, ty parchante"/// Celkem 88%///(15.3.2008)

• - Spoiler: Když je Bobbyho (Jay Acovone) zastřelí Richie (William Forsythe), má mrtvýcelou bundu od krve. Jakmile na místo činu dorazí Gino (Steven Seagal), Bobby má na bundě jen pár krvavých fleků a navíc leží v jiné poloze. (Sabrewulf)

• - Rolu Gina Felina mal pôvodne hrať herec Sylvester Stallone, ktorý chcel ešte raz spolupracovať s režisérom Johnom Flynnom (spolupráca na filme Lock Up). John Flynn však nakoniec obsadil Stevena Seagala. (Seag)

• - Vůz, který řídí v závěrečné scéně Ritchieho gang, je slavný americký automobil Buick GNX. (OceanView)