Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)

Kalidor_

Ani mi nevadilo jak to kopírovalo kultovní sci-fi horory jako to, že to byl totálně zpackaný potenciál co se týče druhé poloviny filmu. Veškerá dobře budovaná atmosféra upadla do nejtrapnějších hlubin. ()

Ravi

Proč ten konec? Proč? Ach jo ... ale abych někoho neodradil. Máte rádi Vetřelce, Kouli a podobné filmy? Pak se Vám bude líbit Leviathan. Teda kromě konce, ale co už! Není to nejpovedenější Sci-Fi, ale pokud všechny znáte a nevíte, co dál shlédnout, Leviathan neurazí. Minimálně několikrát Vás mile překvapí. Možná i nemile. 60% = 3/5 ()

Pecival

Nijak zázračný scénář, ale slušně vystavěná atmosféra, kterou jistí armáda solidních béčkarů. Bohužel postupem času se vytratí stach z neznámého potvoráka a film je klasický útěk před potvorou, kde se tvůrci hrdě hlásí ke svým vzorům (primárně věc a vetřelec). Potvorák působí poměrně nedomrle a strach z něho taky nejde pač se většinu času sotva hejbe nebo plazí. Z čehož plyne že se mi líbila víc atmosféričtější první půle než druhá akčnější. Celkově se mi to ale docela líbilo, koukatelnýho to rozhodně je a v první části filmu to ve mě vzbudilo poměrně nepříjemné pocity. 70%. ()

Jello Biafra

Musím priznať, že som tento mix Votrelca, Carpenterovej Veci a Propasti vždy považoval z podpriemernú záležitosť. Ale teraz po troch rokoch som si tento film znovu pozrel, a musím svoj názor zmeniť. Filmu nechýba správna atmosféra strachu z neznámeho, má skvelé triky z dielne Stana Winstona a nechýbá mu ani efektne vymakaná príšera na záver. Unikát filmu sú ale podmorské zábery. Rozhodne skvelý sci-fi horor, ktorý stojí za pozretie. ()

sedm.1

Nekompromisní plagiát Vetřelce, s tím rozdílem, že zde monstrum likviduje členy podmořské a ne vesmírné stanice. Ale nutno podotknout, že jde o poměrně vydařený a zábavný plagiát. Samozřejmě, jedná se o mnohem levnější variantu na monster filmy, čímž Leviathan neoddiskutovatelně sklouzává do béčkoých vod, nicméně jak výprava, tak efekty i obsazení je natolik slušné a dobře zpracované, že to není ani moc poznat. A třeba právě obsazení je opravdu hodně dobré, Weller byl ve své době fakt řízek a i ostatní herci měli ve světě filmu již slušné renomé, takže filmu dost prospěli. Se zápletkou si jinak autoři hlavu příliš nelámali, to je jedna obrovská kopie všeho možného, propracovanost postav též žádná, každý tam má svůj jasně daný prostor a charakter a dobu setrvání na živu a nikdo z diváků se nemá šanci spléct, v tomto ohledu zkrátka nic moc, ovšem, to co je na těchto filmech nejlákavější, zas nakonec ale až tak špatně nedopadlo. Atmosféra byla fajn, napětí dostačující, triky na dobu vzniku průměrné, spád vydařený, nezáživných momentů pramálo, prostě Leviathan ani chvíli nenudí a to je základ. K věhlasu a především kvalitě Scottova Vetřelce si Leviathan zkrátka po právu nikdy ani nečichl, ovšem jako fajnová stylová žánrovka si své důstojné postavení jistě zaslouží. ()

Šakalík

Tenhle horor kombinuje motivy z několika slavných filmů, jako jsou Propast, Věc či Vetřelec, bohužel dohromady to nějak nefunguje. Film má totiž laciný look, plochý scénář a hlavně teda strašně naivní konec. Filmařům se bohužel za celou dobu nedaří navodit atmosféru strachu, přitom interiéry podmořské stanice, kde začne posádka mutovat v ohyzdné cosi, jsou k tomu jak dělané. Přesto se jedná myslím o zajímavé dílko, na které se skoro úplně zapomnělo, čemuž nezabránil ani samotný „Robocop“ Peter Weller či věhlasný Richard Crenna. Film totiž v konkurenci s Cameronovou Propastí, která vznikla v témže roce, zcela zaslouženě propadl a z dnešního pohledu je už spíše k smíchu. Milovníkům sci-fi hororů by ale uniknout neměl. ()

Han22

No tak tohle ne. Čekal jsem podle komentářů lepší film než Deepstar Six, ale opak je pravdou. První hodinu se naprosto nic neděje a poté se děje jen zmatek, ve kterém umírají postavy nudně, mimo kameru, aniž by to někomu zvlášť vadilo. Postavy jsou veskrze nesympatické, příšeru tvoří změť chapadel a ve finále kriploidní klon vetřelce. Ostatně z Vetřelca si autoři půjčili i způsob zrození stvůry či zlou a všemocnou Společnost. Podle režiséra, herců a Stana Winstona jsem očekával zábavu, ale dočkal se totální blbosti. Hvězdička za klasickou a přesto fajn scénu na konci před titulky. EDIT: Po dalších shlédnutí přidávám hvězdičky. Ono se to opravdu vleče, ale tyhle dlouhý rozjezdy byly v 80s hororech spíše standartem. Naopak herci jsou celkem zajímaví - Weller z Robocopa, Crenna z Ramba, Sten ze Sám doma a pár dalších. A celkově je to docela slušně natočené na to nechávat jednu hvězdičku. ()

iXtr3m3

Vec meet Votrelec meet Priepasť. Skvelé ba priam dokonalé osemdesiatkové potešenie s perfektným technickým spracovaním, super animatronikou a sympatickým obsadením známych mien od režiséra, cez hudbu až po samotných hercov. Toto je nostalgia jak sviňa... ()

Holina

Na svou dobu výborný podmořský horor, ne nepodobný hromadě jiných, které po Vetřelcích zaplavily kina. Toto je ale jeden z těch lepších - rozhodně. Více zde. ()

Corpsegrinder

Sterilní podmořská variace na The Thing kde je postavám uplně jedno že maj na základně vraždícího tuňáka a vesele si tam pobíhaj a dělaj popcorn. ()

Dallon

Na tu dobu..........asi OK. Ale když se na to dívám zpětně......uf. Nápad a koncept je skvělej, ale je dost nevyužitej a celkově nudnej. Je to takový Bčkový a levný vetřelec, který moc dobře nefunguje. Ale ted když si čistě teoreticky představím že by vznikl REMAKE nebo REBOOT!!! Na ten bych se, jako z dovolením rád podíval. Protože kolik je ve světě "DOBRÝCH" filmů s klasickým monster zabijákem? Když se tak zamyslím napadá mě jen Vetřelec. Ale ten tu bohužel taky nějaký ten čas nebude (kdo ví jestli vůbec někdy bude) Díky, nedobře přijatému Covenantu. Škoda. 4/10 ()

Abiosis

*NAČO PĽÚCA, CHCE TO ŽIABRE* V porovnaní s inými filmami rovnakého žánru a z rovnakého obdobia je na tomto filme viditeľný vyšší rozpočet. Interiéry sú plné detailov, triky pôsobia obstojne a mihnú sa tam relatívne známe tváre, ktoré poznáme z menších či väčších úloh vo filmoch a seriáloch. Weller tu počas celého filmu ukazuje svoju tvár (na rozdiel od Robocopa), jeho hlas sa dobre počúva a hlavné hrdinky konečne ukazujú len a len svoje štíhle nohy (na rozdiel od iných podobných sci-fi a hororových filmov tej doby, kde s radosťou ukazujú úplne všetko). Stan Winston pre tento film taktiež vytvoril hlavnú príšerku, jeho výtvor sa však zhodnotiť veľmi nedá, keďže si ju príliš neužijeme - pred kamerou sa mihne len zriedka a aj to len na okamih. Škoda. Vidíme ju síce v závere, ale ten pôsobí natoľko rozpačito, že jeho vystrihnutie by filmu len prospelo. Prvá polovica filmu (rozvíjanie postáv a vzťahov medzi nimi, podozrenie na nákazu, prepuknutie nákazy) je (možno paradoxne) oveľa zaujímavejšia ako tá druhá (behanie za monštrom, behanie pred monštrom). Verdikt v 1 vete: Výborne plynúci film, ktorý sci-fi veľmi nie je a hororovým sa stáva v podstate až vo svojej druhej polovičke. 02.06.12 ()

TERRORDROME

Typické béčko konca 80-tych rokov ktorého plusom je hlavne veľmi slušná atmoška podmorskej základne a zaujímavý herci ( Weller, Crenna, Stern ). Mínusom asi všetko ostatné. Posádka onej základne objaví potopenú ruskú loď kde okrem harabúrd nájdu aj ploskačku vodky, ktorú najinteligentnejší členovia samozrejme na truc vyslopú. Nie je to však žiadna limonáda ani čučo, ale poriadny ekrazit ( tzv. samoserka ) ktorý ich expresne zabije a mŕtvoly potom zmutuje na neidentifikovateľný hnus v štýle Carpenterovej Veci ( a čo takto česká metanolová pálenka meniaca ochlastov na zombíkov čo musia žrať knedlo-zelo, ci boha to by bol horor! ). Kým sa však začne niečo diať ubehne väčšina filmu a potom už zostane čas len na pár vývojových monster efektov a povinnú záverečnú naháňačku s dospelou obludou. Najhoršie je že ani z tých efektov moc neuvidíme, pretože tvorcovia nám ich servírujú naozaj veľmi skromne a tak aby bolo zo všetkého čo najmenej vidieť. Občas som mal aj pocit že nejaké scény proste chýbajú. Z celej akcie tak bolo najlepšie keď napokon Weller jednu ubalil tej ženskej čo ich ojebávala aby chránila firmu. Malo to rozhodne potenciál, ale ten bol z môjho pohľadu priam trestuhodne nevyužitý a zmrvený. Napriek tomu sa však na to celkovo nepozerá zle. ()

eratni

Mix věci a propasti, kterýmu však chyběl Ed Harris a Kurt Russell, jediný, co se mi líbilo byly kulisy podmořský základny a těch pár vodních scén, jinak dost nuda, postavy nesympatický, dialogy stupidní a ani zas tak béčkově zábanvý to nebylo. ()