V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

NICOX

Bože, tohle se fakt nedalo. To nebyl snad ani Béčkovej horor. Christina Ricci mě přesvědčila o tom, že hrát opravdu neumí. Jediným světlým bodem byl pro mě Milo Vertimiglia (toho můžu). Wesi, styď se!! 30 % ()

Han22

Kupodivu docela slušný horor, který jako by vypadl z pohodových 90. let. Žádný ultranudný odhalování nějakých starých záhad, ale komediální teen hororová akce. Ale na Cravenovy starší horory to zas nemá. ()

Rudinsky

Len teraz neviem, či to Craven myslel ako poctu stupídnym oldschool americkým béčkam, alebo to myslel vážne a my všetci to nechápeme... ()

jondoe

Od rezisera Nocnej nory z Elm Street a Vreskotu som cakal ovela viac. Craven sa rozhodol natocit film o vlkodlach a ich preklitiach. Teenegerske prostredie tomuto filmu vobec neprospelo. Napatie tu nie je ziadne, scenar a pribeh hlupucky. Vlkodlak je skor smiesny ako strasidelny a strih bol tiez nejaky zvlastny. Ta jedna hviezdicka patri Christine Ricii a Jessemu Eisenbergovi, ktorych povazujem za kvalitnych hercov, ale ani nedokazali tomuto smiesnemu hororu nieco co by ma k nemu este niekedy vratilo. Wes Craven si trosku napravil reputaciu filmom Nocny Let, ale celkovo slabne. Co je velka skoda. ()

Wally

Slátanina, která nepobaví, spíše nudí a sem tam je dokonce k smíchu. Proč proboha se točí takové filmy? Wesi, komu tím prospěješ?! ()

bari68

Hororová oddychovka,resp. horor, ktorý sa ani neberie nijako vážne.Veľké mínus by som, ale videl v digitálnych špeciálnych efektoch, konkrétne v onom vlkolakovi, u ktorého prívlastok ,,hrozný,, sedí skorej ako synonymum pre jeho desivú kvalitu. ()

cab

Stokrat videny typ hororu delany pro mladsi publikum bez velkeho mnozstvi krve a brutalnich scen s mladymi polovyhaslymi hvezdickami a nepovedenym digitalnim vlkodlakem. Mozny hit Novy, ale ne u me doma. 30% ()

Prochy38

Protože vlkodlačí filmy můžu, ať jde o ryzí horory, komedie, porno nebo třeba sci-fi - je mi to fuk, nemohl jsem si nechat ujít i tuto dost solidně obsazenou komedii. Nejsem zrovna fanda Ch. Ricci, uměl bych si v hlavní roli představit hromadu jiných koček, ale nevadila mi. S výborným J. Eisenbergem byli dobrá sourozenecká dvojice. zbytek obsazení více než pohodový. Atmosféra se moc v hororovém duchu nenesla, do popředí šly tedy prvky komediální. Za sebe musím říct, že jsem se dobře bavil a zápletka mě do jejího prozrazení zůstala naprosto skryta. Spokojen, filmek na 3*, ale jako reakci na zdejší upjatá hodnocení musím dát tu jednu navíc... ()

Zombi

Na horor hodně slabý a jako komedie to mohlo být taky lepší. Aspoň, že na tu Christinu se hezky kouká. ()

El Loco

Priznávam, že od tohto filmu som veľa nečakal, ale že to bude až taký shit ma teda prekvapilo. Neviem, či to je horor alebo komédia alebo čo. Kráľ teenagerských hororov Wes Craven sa tu snaží spolu s partičkou amerických seriálových hviezdičiek + Ch.Ricci vrátiť na výslnie, ale aj vďaka totálne dementnému scenáru to nie je možné. Dej bol predvídateľný, neoriginálny, klišé sa hromadilo na klišé. Miestami som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať. Najviac ma pobavilo, keď loser Jimmy získal najsexi kočku zo školy po tom, ako sa z jej frajera a najväčšieho školského borca prekvapujúco vykľul gay(!) a ako prídavok sa ešte stal aj Jimmyho najlepším kamarátom. Úchvatné! Ale jednu originalitku Cravenovi nemožno uprieť- jeho vlkodlak ukazujúci fuckera vojde do histórie a budú o ňom pravdepodobne prednášať na hodinách Dejín filmového umenia.  ()

Geller

Nemám rád horory s prvky humoru, navíc toto se snad nedá považovat za horor. Takže to byla komedie s prvky hororu? No tak či tak mě to nezaujalo. ()

stankub

Dobrá myšlenka, ale Wes Craven umí trochu víc ( Vřískot, Noční můra), u tohohle filmu byl asi slabší scénář. ()

lili6

Začátek vypadal velmi nadějně, čekala jsem konečně nějakej pěkněj horor o vlkodlakovi, ale konci tomu teda dali na frak, takže škoda.. ()

Mortemiss

Tohle není žádný horor, ale špatně natočený akčňák. Napětí skoro žádné, pokud nepočítám scénu na parkovišti, herecké obsazení stálo za hovno, i když mám docela ráda Christinu Ricci. Bohužel tento film je totální KATASRTOFA, nejspíš ho natočili kvůli přebytkům financí, jinak by to neudělal nikdo se zdravým rozumem. Jestliže se nudíte, sedíte doma u televize, nemáte co dělat a chcetě čumět na nějakou filmovou sračku, tak je tento film pro vás stvořený. Dávám 1* za Ch. Ricci, jediná sympatická postava. ()