poster

Vánoční prázdniny

 • USA

  Christmas Vacation

 • anglický

  National Lampoon's Christmas Vacation

 • slovenský

  Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sharky
  *****

  Bekonkurenčně nejlepší film s vánoční tématikou všech dob. I po několikátém shlédnutí slzím smíchy...ano, chápete správně, ani já ho nikdy na Vánoce nevynechám, stařičká kazeta je už pěkně ohraná, ale bratránek Eddie a teta Bethany stále dobře baví (a jako v předchozích filmech i tento připomíná lecos z mého života). Imho nejlepší díl nejpovedenější série v historii americké filmové komedie. Po Vánočních prázdninách přišlo dlouhé trapné období, které pozvedli až kluci z fret packu.(27.12.2003)

 • Johanka
  *****

  Je vánoční čas a vy se potřebujete odreagovat? Každopádně se vám to podaří s touto výbornou americkou komedií s Ch. Chasem v hlavní roli. Rodinka Grisvoldových je poněkud odlišná od jiných a právě proto se budete skvěle bavit. Možná vám po skončení filmu bude vánoční čas u vás doma připadat trošku nudný.(27.3.2003)

 • Renton
  *****

  Scénář: John Hughes .. Pro mě nejlepší a nejzábavnější část ze série o rodince Griswoldovic. Až k Vám přijedou na Vánoční svátky rodiče, tchýně a bratr, určitě si neužijete tolik co při sledování tohoto snímku! Kultovní "řezání stromečku", osvětlování domu, sjezd na pekáči nebo přiškvařená kočička.. Vánoční stoprocentní klasika.(8.4.2005)

 • lamps
  ****

  Výborná, na vánoční svátky naprosto ideální komedie. Chevy Chase sice nikdy nebyl nijak excelentní komik, ale úloha ztřeštěného otce Griswolda mu byla souzena a jeho představa o způsobu trávení vánočních prázdnin je tak oslňující a nadšená, že vzhledem k lavině nezdarů s ním musí každý divák soucítit, nemluvě o tom, že se při nich často potýká se záchvaty smíchu. Můj vánoční kult se z toho asi nestane, ale kdykoli bude v televizi nouze o kvalitní pořady a já si budu chtít navodit tu správnou atmosféru, Vánoční prázdniny budou vždy jasnou volbou.(17.12.2012)

 • JohnnyD
  *****

  "Aha jeleň!" Hlavnou (pozitívnou!) zmenou oproti ostatným dielom je odpútanie od motívu cestovania a posun postavy Clarka Griswolda od totálnej absurdity k viac reálnemu podaniu. A tak vznikol film, ktorý vstúpil do dejín. Chevy Chase ako rodinným životom posadnutý Clark Griswold úplne exceluje a každý jeho mimický pohyb, či už smerom k smútku, hnevu, či hysterickému smiechu je prehliadkou čírej komediálnej dokonalosti (jeho prejav o šéfovi je geniálny!). Vianočné prázdniny sú dokonalým filmom najmä kvôli tomu, že celý scenár je do poslednej bodky prepracovaný obsahujúc nespočetné množstvo running gagov, ktoré sa navzájom preplietajú a vrstvia a v neposlednom rade každá postava (a že ich je neúrekom) má svoj hviezdny okamih (pravdaže, nemožno osobitne nespomenúť bratranca Eddieho), za čo môže bravúrny casting (Oscara tomu, kto najal toho šialeného chlapca do role Eddieho syna). A tak vznikla jedna z najlepších komédií a možno najlepší vianočný film všetkých čias. Jeden z mála príkladov, kde pokračovanie prekonáva (aj tak skvelý) originál. "Opravil som zábradlie!"(31.12.2010)

 • - Na obálke magazínu People, ktorý sa Clark snaží čítať v posteli, je producent Matty Simmons. (m.a.t.o.)

 • - V scéne, kde Clark (Chevy Chase) rozstrihne povraz na vianočnom stromčeku, vidieť, že stromček je obrovský. V scéne pri pití vianočného likéru s bratrancom Eddiem (Randy Quaid) je stromček viditeľne menší. (DJ Rocco iNc)

 • - Tesne predtým, ako Eddie pokazí krútiaci sa sviečkový mlyn, má vaječného koňaku v pohári zhruba do polovice. Pritom v ďalšom zábere (keď pije) o niekoľko sekúnd neskôr už má pohár znova plný. (megacik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace