Vánoční prázdniny

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

• maseer2

nerozumím tomu vysokému hodnocení.. šíleně otravná, vlezlá a ničím originální "komedie", která naprosto postrádá alespoň jakýkoliv náznak vánoční atmosféry.. a aby toho nebylo málo, tak závěrečná rádoby dojemná zápletka točící se kolem vyplácení prémií byla neskutečně trapná a celý film ještě více degradovala - copak jsou Vánoce o penězích?(29.12.2010)

Nikdo nedokáže na vánoce sezvat tak velkou rodinu jako Griswoldovi. Nikdo nemá v obýváku větší vánoční strom než Griswoldovi. Nikdo nedokáže ve zdraví přežít tak velkou vánoční nepohodu jako Griswoldovi. Ničí sousedi nejsou o vánocích v takovém nebezpečí, jako ti od Griswoldů. A já ke Griswoldovým jezdím každé vánoce, abych si užil všechny vánoční tradice a nemusel přitom vstát z gauče. Požáry, výbuchy, únosy, motorová pila a sexy prodavačka spodního prádla - to jsou ty jediné správné vánoce.(24.12.2015)

Scénář: John Hughes .. Pro mě nejlepší a nejzábavnější část ze série o rodince Griswoldovic. Až k Vám přijedou na Vánoční svátky rodiče, tchýně a bratr, určitě si neužijete tolik co při sledování tohoto snímku! Kultovní "řezání stromečku", osvětlování domu, sjezd na pekáči nebo přiškvařená kočička.. Vánoční stoprocentní klasika.(8.4.2005)

• heyda

85% ??? No tak to jsem asi divný, ale tohle přece není film, který by se měl pohybovat tak vysoko. To je stejný, jakoby se Forrest Gump pohyboval okolo 40%. A vymlouvat se na dabing je hloupé. Pokud je film slabý, neemoční, bez vánoční atmosféry, směšný a takřka pořád přehnaný (superveverka, kovové tryskové boby, přepadení), tak si prostě nemůže zasloužit takhle vysoké hodnocení, lidi! Nebo si opravdu myslíte, že Vánoce jsou hlavně o penězích??? Jestli ano, tak je to smutné. Scénář je sice napsaný vtipně, to nepopírám, a hudba byla docela slušná, ale jinak obří zklamání a veliký údiv nad zdejším hodnocením. 25%(20.1.2011)

„Kde je Eddie? Ten tyhle zvířata přeci jí.“ - „Už ne, Clarku. Veverky mají moc cholesterolu.“ O tom, že jde o 1 z dílů celé série, jsem se dozvěděl až po projekci, tudíž nemám žádné porovnání. Každopádně, na to, že má tohle být už 3x „vylouhované“ téma, jde o více než solidní porci zábavy. Humor se pohybuje od naprosto geniálních, originálních fórků až po ty nevtipné, předvídatelné a trapné, přičemž ty povedenější naštěstí převažují, jakkoliv třeba největší salva hlášek se vystřílí už na začátku. Napomáhá tomu i zdařilé herecké obsazení („bonusový“ Brian-Doyle Murray byl navíc perfektní šéf). A vánoční atmosféra tu také nechybí, navíc film si člověk může bez problémů pustit i mimo tyto svátky. Hodnotím solidními 4*. Na druhou stranu, i přesto, že mě vykutálená rodinka pobavila, další díly si kvůli částečně obměněnému obsazení (min. dětí) přece jen odpustím. „Všichni se obětujeme, Audrey.“ - „Všichni?! Spíš snad se svým bratrem? Víš, jak je to zvrácený, mami?“ - „Já zase spím s tvým otcem. Nedělej z toho drama.“(13.7.2016)

• - Starý pick-up značky Dodge, který na začátku filmu najíždí na Clarkovo (Chevy Chase) auto, byl předtím použit jako auto Deana Proffitta (Kurt Russell) v komedii Přes palubu (1987). (Krissty)

• - Drevené zábradlie, ktoré Clark odpílil motorovu pílou, sa objavilo znova na svojom pôvodnom mieste v scénach, keď utekala celá rodina nahor pred veveričkou. (megacik)

• - Spoiler: Keď sa Eddie vracia z únosu v Melody Lane, tak pri jeho výjazde z domu Clarkovho šéfa je vidieť, že na ceste nie je sneh, ale pena, pretože sa trasie od vzduchu, ktoré vytvorilo Eddieho auto. (megacik)