Vánoční prázdniny

• slovenský

Vianočné prázdniny

Komedie

USA, 1989, 93 min

Opravdu povedené vánoční prázdniny, které korunovala vánoční večeře s příbuznými, zdivočelou veverkou a zásahovou jednotkou, co přišla vysvobodit uneseného šéfa. Griswoldovi jsou zcela obyčejná rodina prožívající neobyčejná a nevšední dobrodružství, při kterých vás bude bolet bránice a smíchy vám budou slzet oči.(27.12.2009)

Aké by to boli Vianoce bez tradičných Vianočných prázdnin? No, ja to teraz bohužiaľ objektívne posúdiť neviem, lebo tento film som si púšťal, púšťam a rozhodne budem púšťať kedykoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek. Nepopieram, že na Vianoce to má ešte väčšie čaro, ale ja by som to dovtedy jednoducho nevydržal. Pre Griswoldovcov mám neskutočnú slabosť, zvlášť pre tento film, ktorý je podľa môjho názoru, a to nepreháňam, komédiou no.1. Neuveriteľný, geniálny film, ktorý je už roky rokúce mojim osobným kultom. P.S. Vynikajúci Chevy Chase alias Clark Griswold.(27.5.2007)

Výborná vianočná komédia plná už asi kultových scén ("stromček", veverička, starý otec, pečený moriak, vysvietený dom). No tým, že sa film pokúša mať aspoň jednu vtipnú scénu na 10 sekúnd, občas sa stane, že to nevyznie smiešne, ale trápne (predbiehanie pod kamión, spúšťanie sa na tej plechovej veci, Randy Quaid...) Aj napriek banálnemu scenáru však v konečnom dôsledku vyznieva táto komédia veľmi dobre - *** 1/2, pokiaľ to pozeráte na Vianoce a máte dobrú vianočnú náladu, tak za ****.(25.12.2004)

Chevy Chase to je taky moj mily predchodca Jima Carreyho. Jeho mimika, vtip a trapnost v jednom su totalnou lahodkou. Vianocne prazdniny jednoznacne patria kazdorocne pod vianocny stromcek. Dnes som si dal po rokoch repete a bavil som sa genialne. Vyborne gagy, minimalna zapletka, vela trapasov. Vianoce bez tohto filmu su u mna polovicne.(24.12.2007)

Každé Vánoce, na štědrý den si tenhle film s rodinkou pouštíme, a každý rok se u toho stejně dobře zasmějeme. Film jsem neviděl v původním znění, ale s dabingem kde hlavní postavu dabuje Petr Oliva, Který to nadaboval teda výborně. A jiný dabing mi rozhodně neseděl. Skvělý film, bez kterého si nedokážu představit Vánoce. 90%(20.8.2012)

• - Tesne predtým, ako Eddie pokazí krútiaci sa sviečkový mlyn, má vaječného koňaku v pohári zhruba do polovice. Pritom v ďalšom zábere (keď pije) o niekoľko sekúnd neskôr už má pohár znova plný. (megacik)

• - Dům sousedů rodiny Griswaldových je ten samý, ve kterém žije rodina Rogera Murtaugha (Danny Glover) ve všech dílech série Smrtonosná zbraň. Budova stojí ve studiích Warner Bros. (Krissty)

• - Film, který Russ sleduje, když přijíždí jeho prarodiče, je Život je krásný (1946). (Valsadora)