Reklama

Reklama

Vánoční prázdniny

  • USA Christmas Vacation (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (575)

lamps 

všechny recenze uživatele

Výborná, na vánoční svátky naprosto ideální komedie. Chevy Chase sice nikdy nebyl nijak excelentní komik, ale úloha ztřeštěného otce Griswolda mu byla souzena a jeho představa o způsobu trávení vánočních prázdnin je tak oslňující a nadšená, že vzhledem k lavině nezdarů s ním musí každý divák soucítit, nemluvě o tom, že se při nich často potýká se záchvaty smíchu. Můj vánoční kult se z toho asi nestane, ale kdykoli bude v televizi nouze o kvalitní pořady a já si budu chtít navodit tu správnou atmosféru, Vánoční prázdniny budou vždy jasnou volbou. ()

LaciLC 

všechny recenze uživatele

Aké by to boli Vianoce bez tradičných Vianočných prázdnin? No, ja to teraz bohužiaľ objektívne posúdiť neviem, lebo tento film som si púšťal, púšťam a rozhodne budem púšťať kedykoľvek, kdekoľvek a s kýmkoľvek. Nepopieram, že na Vianoce to má ešte väčšie čaro, ale ja by som to dovtedy jednoducho nevydržal. Pre Griswoldovcov mám neskutočnú slabosť, zvlášť pre tento film, ktorý je podľa môjho názoru, a to nepreháňam, komédiou no.1. Neuveriteľný, geniálny film, ktorý je už roky rokúce mojim osobným kultom. P.S. Vynikajúci Chevy Chase alias Clark Griswold. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jen první díl a u toho zřejmě zůstane. Tentokrát je Chevy Chase trapný, a já nechápu, že si toho tady někdo nevšiml. Dlouho jsem si myslel, že není otravnější vánoční film, než Sám doma, ale tahle snůška přeháňek a americký blbosti to hravě překonává. Co je vtipnýho na tom, že si někdo objedná bazén, na kterej nemá, protože automaticky čeká 13. plat? Odkdy se lidi bojí veverky? Jakej smrk se dá vykopat holejma rukama? Už od začátku to celé stojí jen na Chevyho mimice a to je dost málo. Největší "pecka" je, že tenhle film má tři dabingy! ()

Johanka 

všechny recenze uživatele

Je vánoční čas a vy se potřebujete odreagovat? Každopádně se vám to podaří s touto výbornou americkou komedií s Ch. Chasem v hlavní roli. Rodinka Grisvoldových je poněkud odlišná od jiných a právě proto se budete skvěle bavit. Možná vám po skončení filmu bude vánoční čas u vás doma připadat trošku nudný. ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Chevy Chase a jeho rodinka Griswoldovcov patrí medzi dnes už vyslovene klasické komédie z amerického prostredia, pričom celá séria ich filmových dovoleniek má u mňa hodnotenie približne v rozmedzí 3-4. Škoda len, že už ju mám príliš opozeranú a žiaden vtip mi teraz nepríde viac než úsmevný. Jednoducho pri žiadnom sa z chuti, z plných plúc nerozosmejem. Ale to akosi nie je chybou tvorcov, skôr zubom času. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (38)

  • Na konci filmu, keď manžel tety Bethany (Mae Questel) škrtne zápalkou a vybuchne kanál, vymrští ho to dopredu. Pri detailnom zábere, keď letí, vidno, že je pripevnený na tenkom lane. (DJ Rocco iNc)
  • Pivo, ktoré bratranec Eddie popíja počas vypúšťania septiku, je Meister Brau. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)

Reklama

Reklama