Lidé pod schody

• USA The People Under the Stairs (více)

V každém městě či vesnici naleznete dům, o kterém si dospělí šeptají a děti se mu vyhýbají obloukem. Nyní vás režisér Wes Craven (Noční můra v Elm Street) do jednoho takového zavede ve fi lmu Lidé pod schody. Chlapec, který se vlastní vinou ocitá v opevněném domě v moci tajemného páru, zažívá noční můru, ze které není úniku. Brzy odhalí skutečnou povahu obyvatel domu i záhadné bytosti, které se skrývají pod schody. Věřte, že hrůza, která na něj čeká, je nepředstavitelná... (Bontonfilm)

Marfab

Tak trochu víc psychopatická adams family, která si libuje v zavírání lidí ve sklepě....hlavně ten latexový oblek který si synáček půjčil asi v modré ústřici ()

merlinovic

Neuvěřitelně protivný a ještě k tomu dětský hrdina. Zbytečně dlouhá stopáž s ne moc zabavnými honičkami ve stěnách domu. Celé to působí strašně naivně od dětského hrdiny po happyend což ze snímku dělá spíš pohádku místo hororu. Nicméně najde se zde pár světlých chvil v podobě oblečku taťky a rotwajlera co svačí ruku. ()

ANTYCHRYST

Tak tenhle film jsme prvně viděl jako desetileté děcko na přehrávači s jednohlasim dabingem :) teď po letech se musím smát co to je za úchylárnu :) Taťka v koženým oblečku, sklep plnejch moc pěknejch lidí .) a hlavně malej černoch, kterej je hustej frajer. 55 % ()

Knor

Ne, na mě tohle nefungovalo. Napadají mě nejrůznější slova jak tuhle ujetost nazvat, ale zábava mezi nimi určitě není. Nepřišlo mi to ani nějak extra vtipný, Wes Craven tady podle mě dost přetřelil, vůbec mě to nebavilo. ()

Clark_Kent

To byla ale solidní VYPEČENINA, ovšem ten příběh funguje a navíc svižně odsejpá. Craven tenkrát uměl tahat za nitky, mě to kurevsky bavilo. ()

Sir Ludvig

Uchylne filmy mam rad a tento je mnami, mnam! Tu vidno, ze ked Wes chce, tak vie. Vdaka mojej propagacii je to medzi mojimi priatelmi velmi oblubeny film. Odporucam kazdemu priaznivcovi zanru - kultove sceny, repliky a dialogy {"Alice byla zlobiva holcicka!" "Ale ta voda je vrici!!! - Plameny pekelny pali vic!!!" "Je mezi zdmi!" "Preju hezky den a doufam ze zhorite v pekle!"}. A na co nesmiem zabudnut su vymakane kultu hodne postavy Blazna, Spacka, Alice a ustredna posahana manzelska dvojica krmiaca "svoje" ukradnute "deti" ludskym masom. A este neuveritelne "sympaticky" strazca domu :} ()

Boudyy

Jeden z mých nej filmů od Cravena. Drsně vtipné, má to atmosféru, příběh a ani na první pohled přemrštěná stopáž nevadí. Kvalitní zábava. Já se bavil od první minuty a nemohl se od filmu odtrhnout. Sice lze nalézt pár nelogičností (když jedna postava ze sklepa znala téměř celý dům a mnoho cest, jak se dostat ven, proč se to nikdy nestalo?), ale myslím si, že sám Craven o nich věděl, ale chtěl pouze natočit, který bude bavit, což se mu povedlo. ()

horor2

Úchylka, černošský slang, krvavé scény a místy dusivá atmoška + lateksové nahánění po domě :-) Mazec VHS :-) ()

huhulalka

Tak jednu za pekny vykon predstavitelky Alice, druha za dobry napad s ukradenymi detmi pod schody, ale jinak minus za par absurdit, metaláky (bubu lidi) a stupidní jednání postav a za taťku, který mi trochu připoměl pár výstupů jiného pána v Evil dead 2. ()

bobin

Tenhle " horor " byl nepochopitelně zařazený do nočního televizního vysílání . Třináctiletý černoušek zde prožívá takové hrůzy , že by se spolehlivě bavily pouze děti při dopoledním vysílání . ()

Cechyno4

Moc mě to nebralo a docela jsem se nudil. Manželé byly hodně úchylní a zvrácení, až mi to přišlo až nenormální !!! ()

CrazymanM

Mám dojem,že jsem tento film už viděl,to ale vůbec nevadí,protože to je velmi slušná komedie s trochou toho hororu.Mamka s taťkou,to je opravdu velice povedená dvojice!!! ()

FREEWHEELER

Mohla to byť zábava, ale nie, to musí byť nuda. Po pol filme mi prišlo zábavnejšie sledovať posuvník vo VCL plejeri. Škoda, sympatický herci. ()

haack

Hororová komedie, nebo komedie pro děti? No proč ne.? Něco takového, což bylo populární na přelomu osmdesátých a devadesátých let se už dneska moc nevidí, což je trošku škoda, ale období hororů je zřejmě za námi… Tento film jsem viděl poprvé přesně ve čtyřech letech na videokazetě. Dokonce by se mi chtělo říct, že na tomhle jsem vyrůstal. Po nedávném opětovném zhlédnutí jsem došel k závěru, že film pro mě na své kvalitě nic neztratil, jenom má tu úžasnou flexibilitu, že se pro mě z hororu přenesl více do komedie, což není v tomto případě na škodu, protože je to zcela očividné a zamýšlené. Film vystraší, překvapí svou akčností, výstředností, ale dokáže i velmi dobře pobavit. Těžko byste v tomto žánru hledali mnoho stejně dobrých snímků. Ano, celým filmem zcela nepokrytě prochází silný pocit absurdna a absurdity, není to klasický vážně míněný horor. Ono na horory se většinou ve finále paradoxně koukají děti, nebo mladí dospívající, což je zcela nepokrytě cílová skupina tohoto filmu. Právě pocit, kdy nemáte dané dogma, u čeho se smát a u čeho se bát, mě osobně bavil a baví stále, takže nehledám nic jiného, než snahu pobavit (ať už jakkoliv), což se u mě povedlo. 7/10 ()

Skretule

Zajímavý nápad na horor. Šílená rodinka, který se snaží najít druhé dítě a shromažďuje tak spoustu nevyhovujících individuí pod schody z kterých se pak stávají sílené monstra. Nevím jak ostatním ale mě tenhle film celkem zaujal a bavil jsem se. Nej. scéna jak tatínek honí toho skřeta v latexovým oblečku s brokovnicí v ruce. ()

MFZB

Ľudze mojo, no čo vám poviem, jedine to, že som dosť sklamaný. Takýto čajíček som od Wesa Cravena nečakal ak mám pravdu povedať. Komédia to bola v minimálnych množstvách a čo sa hororu týka, tak to by vystrašilo akurát tak predškolské deti si myslím. No nepovedal by som, že Wes Craven môže natočiť takúto nejakú blbosť, to fakt nie. Nevidím na tomto filme žiadne pozitívne stránke, ale tak pozerať sa dal zase, to sa musí nechať... ()

Navždy mladý

Navždy mladý

29.09.2006

Hororový veterán Wes Craven očividně ještě nehodlá odejít do zaslouženého důchodu. Nejen že se opět postaví za kameru, ale bude i autorem scénáře, což by si už zasloužilo nějaký ten přípitek. Od dob… (více)