Něco jako láska

Takmer ako láska

A Lot Like Love

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

Ach jo, zas ten samej konec, hned mi bylo jasný o co jde a jak to dopadne, i když se to na první pohled tvářilo jinak. Zase jeden z tuctových konců, který sme viděli už 100x, bohužel v životě to většinou chodí jinak...Kdyby to bylo na mě, udělám to uplně jinak a z diváků vytáhnu maximum emocí a všeho co v nich je, protože potenciál na to byl, jenže bohužel, takhle je to lepší nadprůměr ..(26.9.2006)

• Radiq

Jedna z milionu podobnejch romantickejch komedií. I když ono to bylo spíš romantický, než aby to byla komedie. Z hlediska komedie jsem se zasmál asi tak jednou - v té čínské restauraci, jak spolu nemluvili. Pak jsou tam ty blby náhody, kterejch je tady nepřiměřeně hodně a filmy s náhodama už mě prostě neberou. Jinak je to snímek, na kterej se lehce zapomene a za týden nebudu vědět, o čem to bylo. Jinak na usínání asi docela dobry...(9.8.2015)

Začátek romantiky pro Olivera a Emily začíná na záchodku v letadle a vzali to pěkně odzadu protože vzájemné oťukávání prostě rovnou přeskočili.Co je pěkné na tomto filmu?Oliver má sny o slibné kariéře,která je stejně jako ve skutečném životě taková vzdálená fatamorgána a Emily zas nemá žádné plány a všechno bere tak jak to samo přijde.Co ty dva vlastně přitahovalo na tom druhém?U Olivera je to jasné,že se mu Emily líbila jak postavou tak i vzhledově,ale co přitahovalo Emily na Oliverovi?Podle mě jeho nevinné intelektuální myšlení které je i ve skutečnosti nadřazeno postavě i vzhledu i když mnozí to přehlíží a kritéria při výběru si seřadí podle sebe. Časté setkávání a skoro navázání vztahu s tím koho známe nás vždycky od něj odstřelí na míle daleko a to další přibližování stojí nesmírně moc síly toho Amorka s lukem a šípem na zádech a časem po několika pokusech ač nerad to prostě někdy vzdá,ale v tomto filmu to nevzdal.(14.4.2018)

Ze začátku velmi příjemné, uvěřitelné a dokonce i osobní, ale postupem času se dostaví klišé, vtip ustoupí a s ním i jakákoli specifičnost. A zůstaneme u předvídatelné romantiky, která sice donutí k úsměvu, ale ke druhému zhlédnutí nebo milým vzpomínkám ani ne... Ale díky nahotě v úplňku nebo kytaře nakonec vše odpuštěno ke smířlivým 60%.(22.7.2005)

Niečo ako láska tam skrátka bolo, je a bude a nepriťahovalo to počas tých rokov stále k sebe len Olivera a Emily, ale aj mňa vždy si s radosťou pozrieť tento trošku suchý (vďaka Ashtonovi), nie úplne originálny, ale aj trošku bláznivý (hlavne vďaka Amande) film. Soundtrack úžasný, hitovky z tých čias, to je krása.(13.1.2017)

• Ashton Kutcher

• - V čase debutu snímku na 3. místě amerického žebříčku měl Ashton Kutcher v Top 10 ješte jeden snímek. Konkrétně to byla komedie Hádej kdo? na 8. místě. (imro)

• - Kutcher vlastní produkční společnost Katalyst Films, která vytváří pro hudební stanici MTV úspěšný pořad Punk´d. Formou skryté kamery v ní nachytávají celebrity v různých zábavných situacích. (imro)

• - Scénárista Colin Patrick Lynch filmem Něco jako láska debutoval na tomto postu. Jako herec se však již objevil například ve filmech Terminátor 2: Den zúčtování, nebo v seriálech Jossa Whedona Firefly a Angel. Je také uznávaným divadelním hercem a autorem několika her. (imro)