Něco jako láska

Takmer ako láska

A Lot Like Love

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

Z herců jsem znal pouze Kutchera a trošku Peet (z Můj soused zabiják), kterého nemám rád. => nečekal jsem vůbec nic, ale nakonec to bylo příjemné překvapení. Kutcher zde do té role prostě seděl a Amanda Peet tu taky zahrála kvalitně a navíc sama o sobě dokázala rozzářit několik scén. Scénář, kdy v průběhu 6 let potkáte v Americe hned několikrt ttutéž osobu/vyvolenou/vyvoleného mezi tím se spolu párkrát vyspíte, aby nastal happy end a začaly jste spolu chodit, mi moc neseděl, ale zase to zpracování nebylo špatné... Kdyby měl film kratší stopáž a odpadlo pár scén, tak bych dal 4z5, ale skoro 2 hodiny jsou na tento film příliš. => 3z5(6.2.2012)

• *Elfík*

Potřebuji se ospravedlnit. Nechápejte mě špatně. Ty dvě hvězdičky jsou jen za Kathryn Hahn. Obvykle za herce dávám i víc, ale tady by to vypadalo špatně. Jelikož u dvou hlavních herců se o nějakém hraní nedá mluvit. Amanda Peet dělala stále stejné obličeje, prostě se urputně šklebila do kamery, Ashton se to snažil uhrát na svou hezkou tvářičku a tělíčko. Dobře, je sice pravda, že jsem byla šťastná ze San Francisca, protože je to mé vytoužené město, chytám každé informace, které jsou o tomto městě známy. Film je určitě zajímavý, že skáče mezi roky a mezi městy, ale tady by to nezachránil ani příjezd mimozemšťanů. K dobru dávám samozřejmě skvělou Kathryn Hahn, hluchého bratra a počkat, když nad tím přemýšlím, tak už nic nevymyslím... To byla světlá stránka, teď k té druhé (nebo ji mám nazvat temnou?). Herci (hrozní), fotoaparát (Canon není fotoaparát!), dialogy (nudné), scénář (o čem že to bylo??), fotky (to nebyly fotky, to byly barvy ve čtverci, které postrádaly smysl), námět (vážně začínám nesnášet romantické komedie), hudba (falešná), vtipy (ani za mák nebyly vtipné, ale pokud vám připadá vtipné, že někdo narazí do skla, tak prosím). To nebyla láska. To nebyla romantika. To nebylo něco. To bylo nic...(9.2.2012)

Takový prapodivný film, který bych komedií nenazval. Námět je už mnohokrát obehraná písnička. Nicméně, tady trošku netradičně pojatá. Hlavní hrdinové mají takový prazvláštní vztah, který je v životě v podstatě možný. Nicméně, co mi nějak ve filmu chybělo byly emoce. Nevím, asi je to jen můj pocit, ale nějak jsem neviděl tu "osudovou" lásku mezi hlavními postavami. Nějak mi to nepřišlo. Nicméně, je to prostě takový průměrný romantický film. Jak jsem psal, komedie to není, zasmál jsme se 3x. Prostě romantika - ale pozitivum, že ne příliš přeslazená. Průměr. Howgh!(20.2.2011)

Byla sobota ráno, já ještě pospával, moje ruka zapnula televizi a přepnula na HBO. Zrovna začínal nějaký film, tichý hlas řekl Něco jako láska a já ucítil romantiku, na kterou jsem zrovna nebyl moc připraven. Pohled na Ashtona Kutchera tomu moc nepomohl, i když řekl jsem si proč to nezkusit. Poté se objevila Amanda Peet. Možná to není herečka známá, ale moc hezká(ty očka :)). Tak jsem se rozhodl vstanu a budu se dívat, posunul jsem se o kousek víš, abych hezky viděl a díval se. Netradiční pojetí romantického příběhu, v kterém se skáče po docela slušných časových intervalech (půl, 2 a 3 roky) byl tak příjemný a osvěžující, že se mi přestalo chtít spát. Začal jsem chápat obě dvě postavy a jejich láska se mi začala dostávat příjemně pod kůži. Film ukázal, že ne všechno v životě se děje, jak by jsme chtěli, a že opravdová láska přetrvá roky. Amanda a Ashton mě hereckými výkony velmi potěšili a doufám, že se jednou oba sejdou znovu, aby mě mohli potěšit trochou příjemné romantiky.(30.12.2006)

Příjemná, ne nucená romantická komedie, která vás jednoduše pohladí po duši. Má totiž jedno velké eso v rukávu. Pett a Kutcher jsou trefa do černého. Jsou roztomile neschopní se do sebe zamilovat najednou, divák jim to moc přeje a jen čeká až se ty dva dají dohromady. Fajn scénář, skvělý postavy a romanťárna až na půdu. Na mě to fungovalo.(19.12.2020)

• Amanda Peet

• - V čase debutu snímku na 3. místě amerického žebříčku měl Ashton Kutcher v Top 10 ješte jeden snímek. Konkrétně to byla komedie Hádej kdo? na 8. místě. (imro)

• - Komedie stála producenty přiměřených 30 milionů. Během prvního víkendu (22.-24.4. 2005) vytáhla z amerických diváků 7,5 mil. dolarů a za dva týdny promítání necelých 19 milionů. (imro)

• - Kutcher vlastní produkční společnost Katalyst Films, která vytváří pro hudební stanici MTV úspěšný pořad Punk´d. Formou skryté kamery v ní nachytávají celebrity v různých zábavných situacích. (imro)