Něco jako láska

Takmer ako láska

A Lot Like Love

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

Pro mě osobně hodně příjemné překvapení. Film je opravdu milou romantickou komedií, která potěší. Hlavní postavy Oliver a Emily se zde setkávají, rozcházejí, pomáhají si navzájem řešit rozchody a zklamání toho druhého, až jim najednou dojde, že to čisté kamarádství mezi mužem a ženou je asi přeci jenom blbost.(1.11.2005)

Začátek romantiky pro Olivera a Emily začíná na záchodku v letadle a vzali to pěkně odzadu protože vzájemné oťukávání prostě rovnou přeskočili.Co je pěkné na tomto filmu?Oliver má sny o slibné kariéře,která je stejně jako ve skutečném životě taková vzdálená fatamorgána a Emily zas nemá žádné plány a všechno bere tak jak to samo přijde.Co ty dva vlastně přitahovalo na tom druhém?U Olivera je to jasné,že se mu Emily líbila jak postavou tak i vzhledově,ale co přitahovalo Emily na Oliverovi?Podle mě jeho nevinné intelektuální myšlení které je i ve skutečnosti nadřazeno postavě i vzhledu i když mnozí to přehlíží a kritéria při výběru si seřadí podle sebe. Časté setkávání a skoro navázání vztahu s tím koho známe nás vždycky od něj odstřelí na míle daleko a to další přibližování stojí nesmírně moc síly toho Amorka s lukem a šípem na zádech a časem po několika pokusech ač nerad to prostě někdy vzdá,ale v tomto filmu to nevzdal.(14.4.2018)

Trochu mě zamrzela "ta modrá barva" filmu tady. Z tý extrémný hroudy romantickejch filmů, kde bylo všechno předvídatelný a nudný... Tohle pro mě byl moc krásnej výčnělek s kusem pravdy a reality. Ale každý má oblíbený "romantický" film zkrátka jinačí. Že by to tak silně záleželo na tom, jaký sám kdo je a jaké má představy o lásce ??(19.7.2011)

----- "Nemůžeš ztrácet body před tím, než začneš hrát …“ ----- Rozjezd je velice osvěžující a extravagantní - škoda, že druhé polovině snímku výška nastavené laťky dělá čím dál větší obtíže … Příběh postupně ztrácí svou originalitu s stává se sice vcelku milou, ale zároveň i tuctovou love story, která nepřináší nic mimořádného, co by nějak zvlášť stálo za pozornost.(21.2.2011)

A Lot Like Love chyba trocha stavy, ale inac je to prijemna, INA ako je v US bezne, romanticka komedia, ktora viac potesi milovnikov 4 svadieb a pohrebu ako 50 prvych rande. takyJack And Jill vo filmovej podobe. Zmurkajuco skuliaca Amanda Peet je stale rovnako prijemna a vsimli ste si, ako sa Ashton Kutcher, Kelso Z tych rokov 70tych, stale viac a viac podoba na Woodyho Harrelsona?(6.6.2005)

• - Scénárista Colin Patrick Lynch filmem Něco jako láska debutoval na tomto postu. Jako herec se však již objevil například ve filmech Terminátor 2: Den zúčtování, nebo v seriálech Jossa Whedona Firefly a Angel. Je také uznávaným divadelním hercem a autorem několika her. (imro)

• - Komedie stála producenty přiměřených 30 milionů. Během prvního víkendu (22.-24.4. 2005) vytáhla z amerických diváků 7,5 mil. dolarů a za dva týdny promítání necelých 19 milionů. (imro)

• - V čase debutu snímku na 3. místě amerického žebříčku měl Ashton Kutcher v Top 10 ješte jeden snímek. Konkrétně to byla komedie Hádej kdo? na 8. místě. (imro)