Něco jako láska

Takmer ako láska

A Lot Like Love

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

Už vím jak poznat 5* film, dokonce ani po druhém zhlédnutí nemám tušení, co psát :-) Někdo to přirovnává k Before Sunset pro nedorostlé a já s ním vlastně můžu i souhlasit, Oba filmy nám ukazují vývoj dvojice, jejich vývoj ovlivněný životem. Jen v Sunset jde o dva zapšklé starce bez schopnosti bavit se, navíc jsou uzavřeni jen v jejich rozhovoru. Zde jde o dva vzájemně se doplňující jedince s neutuchajícím smyslem pro humor i po rozchodech a bankrotech, zárověn si nesou různé malé odkazy od začátku ke konci. I když by se dalo vytknout trochu osekané okolí, které dokresluje zkušenosti (vedlejší partněři), ale to by pak trvalo asi moc dlouho. Plínky se dají určitě dělat i v L.A. Je to takový malý test, pokud jste schopni jen debatovat nad komunismem a světovým mírem, pak nepatříte do světa, kde lze jen tak náhodně zajet do pouště a fotit se nazí za měsíčního svitu :-)(20.11.2009)

• Radko

Kto z nás by nechcel mať v živote taký vzťah? Raz za rôčik-dva s vyvoleným spáchať uletený partnerský ťah? V medziobdobí zase má tento hlavný pomer pasé. Preto medzi stretnutiami si každý z dvojice vytvára iné partnerstvá a lásky, a ani jednému to na čele nevytvára veľké vrásky. Popritom sa realizujú - či už v umení alebo v obchode. Po roku-dvoch sa stretnú: a zas všetko medzi nimi v pohode. Roky letia, roky plynú, ona má iného a on zase inú. Jeho biznis plány síce skončia v piči, ona však na umeleckých foto výstavách s úspechom fičí. Nič to, že on nemá veľké prachy, stále ich priťahujú vzájomné telesné pachy. Nie, ich vzťah nebol ani po šiestich rokoch každodennou rutinou zničený, ľúbia sa ako kedysi a vďaka občasnosti môže byť jeho falus rovnako sťa pred rokmi vztýčený.(19.8.2016)

Jemně humorné, příjemně zahrané, atypicky napsané. Určitě nikomu nechybí fekální úlety z posledních let a tahle standardní vztahová romance sic propírá klasická klišé, ale tvůrci nám k tomu nabízejí originální prvky, které natolik sedí ústřední dvojici Amanda Peet - Ashton Kutcher. Právě oni dva dodávají celému filmu vnitřní půvab, zažitá pravidla žánru vyznívají díky nim zcela jinak (citovému vývoji v rozmezí sedmi let by moc lidí asi jinak neuvěřilo). Nejdůležitějším bodem pak zůstává věrohodnost řady ústředních situací. Hodnocení navíc zcela jistě pomáhá i soundtrack, včetně skladby Hands of Time od Groove Armada!!(19.7.2006)

Takový prapodivný film, který bych komedií nenazval. Námět je už mnohokrát obehraná písnička. Nicméně, tady trošku netradičně pojatá. Hlavní hrdinové mají takový prazvláštní vztah, který je v životě v podstatě možný. Nicméně, co mi nějak ve filmu chybělo byly emoce. Nevím, asi je to jen můj pocit, ale nějak jsem neviděl tu "osudovou" lásku mezi hlavními postavami. Nějak mi to nepřišlo. Nicméně, je to prostě takový průměrný romantický film. Jak jsem psal, komedie to není, zasmál jsme se 3x. Prostě romantika - ale pozitivum, že ne příliš přeslazená. Průměr. Howgh!(20.2.2011)

Páčia sa mi filmy, ktoré využívajú čas na to aby vyrozprávali nejaký príbeh. V tomto smere je to celých 7 rokov, postupného dospievania, prežívania radostí a sklamaní, aby sa dvaja hlavný predstavitelia dopracovali k dlhoočakávanému vysledku. Film má síce svoje čaro, ale väčšina vecí v ňom je bohužiaľ nedotiahnutá. Aj keď hercom to sekne a film je naozaj pohodový, neobsahuje nič pamätného, čo by človeka, ktorý po filme siahol s tým, že chce vidieť nejaký poriadny romantický film, chytilo za srdce. Inak jeden z tých filmov, ktoré vôbec neurazia a ktoré predurčujú Ashtona Kutchera k úlohám, ktorému sedia úplne najviac.(22.6.2011)

• Ashton Kutcher

• - V čase debutu snímku na 3. místě amerického žebříčku měl Ashton Kutcher v Top 10 ješte jeden snímek. Konkrétně to byla komedie Hádej kdo? na 8. místě. (imro)

• - Kutcher vlastní produkční společnost Katalyst Films, která vytváří pro hudební stanici MTV úspěšný pořad Punk´d. Formou skryté kamery v ní nachytávají celebrity v různých zábavných situacích. (imro)

• - Pro režiséra Colea je snímek vykročením směrem k Hollywoodu. Doteď má za sebou jen televizní produkce, nebo komedie Bílá vdova a Holky z kalendáře. (imro)