Něco jako láska

Takmer ako láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

• kingik

Všechno se začalo, když se jeden mladý muž a jedna mladá žena setkali během letu z L.A. do New Yorku a zamilovali se do sebe. Tenhle film jsem si ovšem nějak moc nezamiloval já a jen jsem sledoval, jak jsou Ashton Kutcher a Amanda Peet solidně nepřesvědčiví a scénář, až na několik momentů, v podstatě nenabízí nic, co by stálo za pozornost. Je to nuda.(22.1.2009)

Tohle mě vždy dost vezme, navíc když je v hlavní ženské roli herečka, která mě nějak okouzluje :) Amanda Peet byla skvělá ve všech proměnách ktrými si v příběhu tohoto filmu prošla. Na to, že Ashtona kutchera moc nemusím se mi v tomhle docela líbil. Stejně nechápu jak on se svým vzhledem může být tak vyhlášený holywooodský holkař, na druhou stranu točí poměrně hodně romantických filmů, takže dobře no. Jinak není to sice nic extra, ale přesto se mi to líbilo, některé věci mi připomínaly mě, jiné to, co jsem kdysi chtěl, takže je v tom i taková nostalgie, fantazie i sny, které se v tom filmu trochu odráží, takže je mé hodnocení zkreslené, ale nestydím se za to. Líbilo se mi to nemálo. 9/10(6.2.2012)

Takhle nějak je to s láskou... :o) hezký, ale vážně: líbilo se mi, že klasické téma je v tomhle filmu pojato vcelku originálně, obě hlavní postavy si získali moje sympatie a prožívala jsem jejich osudy a životní zvraty celý film bez chvilky nudy. Jediná výtka z mé strany je ohledně předvídatelnosti některých momentů... jako například závěrečná svatba. Na druhou stranu obdivuji spoustu vychytaných momentů - fotografie nahých milenců ve svitu měsíce, líbající se manželský pár v očekávání mimča... pěkný, fakt že jo. A kdyby Ashton nezpíval možná bych dala i 4* :o))(3.1.2009)

Niečo ako láska tam skrátka bolo, je a bude a nepriťahovalo to počas tých rokov stále k sebe len Olivera a Emily, ale aj mňa vždy si s radosťou pozrieť tento trošku suchý (vďaka Ashtonovi), nie úplne originálny, ale aj trošku bláznivý (hlavne vďaka Amande) film. Soundtrack úžasný, hitovky z tých čias, to je krása.(13.1.2017)

Ach jo, zas ten samej konec, hned mi bylo jasný o co jde a jak to dopadne, i když se to na první pohled tvářilo jinak. Zase jeden z tuctových konců, který sme viděli už 100x, bohužel v životě to většinou chodí jinak...Kdyby to bylo na mě, udělám to uplně jinak a z diváků vytáhnu maximum emocí a všeho co v nich je, protože potenciál na to byl, jenže bohužel, takhle je to lepší nadprůměr ..(26.9.2006)

• - Pro režiséra Colea je snímek vykročením směrem k Hollywoodu. Doteď má za sebou jen televizní produkce, nebo komedie Bílá vdova a Holky z kalendáře. (imro)

• - V čase debutu snímku na 3. místě amerického žebříčku měl Ashton Kutcher v Top 10 ješte jeden snímek. Konkrétně to byla komedie Hádej kdo? na 8. místě. (imro)

• - Komedie stála producenty přiměřených 30 milionů. Během prvního víkendu (22.-24.4. 2005) vytáhla z amerických diváků 7,5 mil. dolarů a za dva týdny promítání necelých 19 milionů. (imro)