Něco jako láska

Takmer ako láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 107 min

• Radko

Kto z nás by nechcel mať v živote taký vzťah? Raz za rôčik-dva s vyvoleným spáchať uletený partnerský ťah? V medziobdobí zase má tento hlavný pomer pasé. Preto medzi stretnutiami si každý z dvojice vytvára iné partnerstvá a lásky, a ani jednému to na čele nevytvára veľké vrásky. Popritom sa realizujú - či už v umení alebo v obchode. Po roku-dvoch sa stretnú: a zas všetko medzi nimi v pohode. Roky letia, roky plynú, ona má iného a on zase inú. Jeho biznis plány síce skončia v piči, ona však na umeleckých foto výstavách s úspechom fičí. Nič to, že on nemá veľké prachy, stále ich priťahujú vzájomné telesné pachy. Nie, ich vzťah nebol ani po šiestich rokoch každodennou rutinou zničený, ľúbia sa ako kedysi a vďaka občasnosti môže byť jeho falus rovnako sťa pred rokmi vztýčený.(19.8.2016)

Nebyl jsem zklamán ani extrémě nadšen. Romantický film (trochu) odlišný od ostatních. Nic mě v něm nevyvedlo z míry a čas mi příjemně uběhl, otázkou zůstává zda je dobře, že mě nic tak extra nezaujalo?! Ústřední dvojce vypadala celkem zajímavě a nutno podotknout, že já se zamiloval do očí Amandy Peet! Laská zde pro mě vygradovala asi v půlce filmu pak to bylo slabší, asi to bylo tím, že jsem už byl spokojen a nic jsem nečekal. Já nevím můj komentář je stejně zmatený jako já sám! Dávám velmi slušné 3*, ale v podstatě nevím za co.(20.8.2011)

Ashton už asi romanticko-komediální škatulku neopustí, ale není se ani co divit. Tohle zařazení mu totiž naprosto sedne. Důkazem je i film Něco jako láska. Tenhle film sice nijak nepřekračuje zažité hranice žánru, ale na druhou stranu je mnohem zábavnější než většina jeho žánrových přibuzných, kterých v poslední době vzniká obrovské množství.(9.2.2012)

• Olík

Romantická potkávačka od jejíhož začátku do šťastného happy endu uběhne 7 let během, kterých se hlavní představitelé musí pobít s vlastní kariérou a ostatními vztahy, aby nakonec skončili tam, kde před léty začali. Na Amandě Peet je příliš vidět věkový odstup od Ashtona Kutchera, který působí jako začínající ocásek. Krutě, ale celkem výstižně to trefil ve svém komentáři TaanStari.(25.2.2011)

Scénář je jen nepříliš nápaditou variací na Když Harry potkal Sally a pokud film alespoň částečně funguje, je to zásluha režiséra a všech (=obou) herců. Vedlejší postavy jsou tady totiž tak asi dvě, zbytek spadá do kategorie figurek na jedno použití. Některé scény jsou povedené, ale těch titulků „o X roků později“ bylo příliš a film se měl vejít tak do 90 minut.(10.8.2005)

• - Pro režiséra Colea je snímek vykročením směrem k Hollywoodu. Doteď má za sebou jen televizní produkce, nebo komedie Bílá vdova a Holky z kalendáře. (imro)

• - Scénárista Colin Patrick Lynch filmem Něco jako láska debutoval na tomto postu. Jako herec se však již objevil například ve filmech Terminátor 2: Den zúčtování, nebo v seriálech Jossa Whedona Firefly a Angel. Je také uznávaným divadelním hercem a autorem několika her. (imro)

• - Kutcher vlastní produkční společnost Katalyst Films, která vytváří pro hudební stanici MTV úspěšný pořad Punk´d. Formou skryté kamery v ní nachytávají celebrity v různých zábavných situacích. (imro)