Nový horor Wese Cravena, tvůrce Noční můry v Elm Street. Horace Pinker, brutální masový vrah, zabíjející pro potěšení, si zasluhoval smrt více než kdokoliv jiný. Ale na elektrickém křesle došlo k něčemu neočekávanému... Výboj elektrického proudu proměnil Pinkera v nepolapitelnou bestii, která může ovládat cizí těla, a která chce pokračovat v tom, co má nejraději... v zabíjení! (Guild Home Video)

Jello Biafra

Jeden z tých slabších filmov, ktoré Wes Craven natočil. Príbeh o masovom vrahovi, ktorý je nadaný schopnosťou ovládať elektrinu a po neúspešnej poprave na elektrickom kresle sa znovu vydáva vraždiť prostredníctvom prevteľovania sa do iných ľudí. Ako nápad to nie je zlé, ale spracovanie filmu balansuje na hrane medzi krvavým slasherom a čiernou komédiou. Problém som mal aj so samotným záporákom. Mitch Pileggi, ktorý sa neskôr preslávil ako šéf Skinner v kultovom seriále X-Files totiž ako masový vrah totálne prehráva. Neinak je tomu i u hlavného hrdinu, ktorého stvárnil dnes slávny režisér Peter Berg. Ako herec je tu totiž úplne neschopný. Záver filmu mňa pobavil a naháňačka cez televízne programy je originálna, ale aj tak som mal pocit, že filmu skrátka niečo chýba. ()

Han22

Pár let předtím, než se Mitch Pileggi proslavil jako Skinner z Akt X řádil u Wese Cravena jako prvotřídní psychopat. Začátek Shockera je perfektní. Vynikající temný thriler s pychopatem, který zabíjí jak může a jehož řádení stojí blízké oba hlavní hrdiny. Psychopat je chycen a dost dramaticky popraven, ale jeho duše žije dál a skáče z jednoho člověka na druhého. Trošku mi to připomělo Tajemné zlo, ale bohužel závěr s prolínáním snových a televizních realit, dobrými duchy a nepochopitelným finále je neskutečně přehnaný. Craven si to nepohlídal a ve finále mu z toho vyšla neskutečná slátanina. Škoda, protože film má spád a psychopat je tu fakt výborný. ()

iXtr3m3

Slabučké aj na Wesa Cravena. Peter Berg je v súčasnosti veľmi zručný režisér, ale toto nebola úloha, na ktorú by mal byť nejako hrdý. Ešte prvých 40 minút bolo OK, ale potom to prenášanie a katastrofálne CGI aj na danú dobu, to bolo na samovraždu. A to už nehovorím o finále, ktoré bolo úplne mimo. ()

Corpsegrinder

Čekal jsem to trochu jiný, hlavně než se film dostane k popravě tak je skoro půlka pryč což je pro mě zásadní problém. Peter Berg udělal dobře že se dal spíš na režírování jelikož jako herec neni zrovna dobrej. ()

Jayem odpad!

No od Wesa Cravena som čakal čokolvek ale WTF bolo toto. Otrasná hudba, otrasny herci a to najhoršie ten scenár, ktory sám o sebe bol deravy ako ementál. Zo začiatku to nevizeralo vobec zle ale obrat nastal zhruba po 30 min, kedy sa rozbehol absoluntne nezmyslený a stupidný dej. Ako plynul čas myslel som si že to už horšie byť nemôže ale ako to už býva zvykom môže. Postupom času to bolo horšie a stupidnejšie. Po pretrpenych 95 minutach prišlo finále,(ak sa to tak vôbec da nazvať )ktore vyhralo u mna cenu za najhoši koniec hororu na aky si momentalne spomynam. Jedna * za Mitcha, ktory v tom svojom oblečku vizeral ako nejaky smetiar. ()

Martin_W

Ze začátku zajímavé a zábavné, po 40 minutách se vše mění na podprůměrný, béčkový horor, který nemá hlavu, ani patu. Od maestra Cravena jsem očekával něco lepšího.. 46% ()

aLPaC

Do té doby, než hlavního padoucha popraví na elektrické křesle se jedné o velice solidní béčko, kterému jsem chtěl dát klidně čtyři hvězdy. Poté se to ale změní na bláznivý mišmaš, kdy padouch mění těla, skáče do televize a do elektřiny a člověk se v tom už tak nějak ztrácí. Craven se asi chtěl inspirovat "Noční můrou", ale to mu ani za mák nevyšlo. Nakonec tedy stěží tři. ()

Hapretor odpad!

Pan "Mistr hororu" tento počin tvořil pod vlivem cracku či jiné velmi silné stimulační drogy. Jinak si neumím vysvětlit, jak mohl takovou dementní patlaninu vůbec vypustit do filmového světa! I když se tu snaží o rádoby originální zápletku, provedení je tak nemožné a herecké výkony jsou tak patetické, že jsem se šíleně nudil a měl jsem chuť to radši vypnout. Případně skočit také do televizoru a nakopat tam hercům prdel za to, jak blbě hrají. ()

Raziel_cz

"No more Mr. Nice Guy." Neprávem podhodnocený slasher s originálním a skvěle zahraným (úplně všemi herci) záporákem. Svým způsobem vlastně lepší a lépe vygradovaná Noční můra v Elm Street. Možná zbytečně dlouhá, ale stylová, napínavá, zábavná a s říznou muzikou navrch. Finální bitka napříč televizními kanály je top. ()

helraiser

No tak nevím co si mám o tomhle myslet. Jistě, že to nebylo nejhorší, ale mě to prostě nebavilo a o zábavu v podobných filmech přeci jde především. Tentokrát Craven moc nepotěšil tak snad příště. ()

G04T

Nic moc zajímavého. Snad jen spojitost s elektrickým křeslem. Ale věřím, že ve svý době to vzbudilo přece jenom nějakej ten rozruch. Z pohledu modernějšího diváka je to klasický béčko, kde někdy zafunguje nějaká ta lekacka, a dokonce se i zasměje. Wese mám rád, ale ve svý kariéře taky neměl všechny filmy dobrý a tohle je toho důkazem. Btw ty efekty byly fakt příšerný. ()

intro

Celkem zábavné béčko, které nenadchne, ale ani nikoho neurazí. Na nudný nedělní večer jak stvořené. Dávám 60% ()

horor2

Wes Craven hodně experimentoval. Musím ale uznat, že nápad to je povedený. Také bych chtěl pocestovat proudem, ať už někam do historie či péčka :-D Brutální horor, který se stal klasikou. Doporučuji pouze fanouškům nenormálních hororů nebo všem co mají rádi Cravena. ()

marason

Jako horor je to samozřejmě k smíchu, ale podle mě to Wes ani jako horor netočil, spíš to byl takový první nesmělý pokus o parodii na žánr samotný(stoprocentně se mu to povedlo až s Vřískoty) a nedopadl vůbec špatně, scén kdy se mi skoro protrhla bránice bylo hned několik...Jako vždy potěšil Ted Raimi. ()

RedBoryyys

Filmy Wese Cravena musíte brát s nadhledem,podle mě je to geniální hororovokomediální tvůrce,kdy se už všech jeho filmů na téma drsný krvelačný zabiják podaří natočit něco extra.Musíte do toho ještě zohlednit ameriku těchto let,kdy američani jsou fakt tupci a těhle věcí se bály a to si teď srandu nedělám,po vypuštěný filmu Čelisti se 17% američanů bálo dát si i sprchu,protože se bály,že ně ně vybafne žralok,po filmu Psycho asi hádejte co,o filmu Vymítač ďábla radši nemluvě. Zpět k filmu-zde je možno vidět budoucí hvězdy ze seriálu Akta X a Pohotovost v úplně jiném světle a to je myslím právě fajn,vidět,že herec je herec a umí toho zahrát více a ne jen jednu roly.Pro mě best of z dílny Wese společně s Fredy Kruegerem... ()

JesterKruger

No podle zajímavostí na ČSFD, mi bylo očividné, co chce za film Wes Craven vytvořit. První část filmu začínala docela jako slušný rozumný horor, pak ale ke konci přišel humor (I takový je případ v Noční můře v Elm Street) efekty jsou na tu dobu ok, a herci? Celkem to šlo. No film hodnotím celkově. Ten námět, i herci, i to, jak film dopadl. Ale kdybych do hodnocení nezapočítal herce apod., Tak by pocitově film získal ode mě slabých 5*. Ale s tím vším, Dávám průměrných 5*. Ano. Wes Craven to s hororama prostě umí. :-) ()

montel

Sériový vrah Horace Pinker vyvraždil již několik rodin a to velmi brutálně. Jednoho dne je ovšem dopaden a odsouzen k smrti na elektrickém křesle. Tím to vše ale nekončí,Horace se vrací zpět ze záhrobí a je připraven znovu zabíjet... Trošku ulítlí horor Wese Cravena,který bych rozdělil na tři části. Ten první je klasický slasher, kde vrah zabíjí jednu oběť za druhou. V druhé části Horace již po smrti střídá tělo za tělo a to tak rychle, že divák občas ani neví,ve kterém těle duše Horace zrovna je, no a v třetí části,již putuje vrah coby televizní vrah z kanálu na kanál a to už je opravdu k smíchu. Kdysi sem to viděl a líbilo se mi prvních 40 minut,teď sem to viděl asi po 10 letech znovu a opět se mi líbil jen začátek. Takže první půlka slušná, druhá půlka odpad,takže slabých 40% ()

Fenk

From Crawen to Sholder. Tohle mělo být asi vyřizování účtů za ne uplně košer pokračování Noční můry a tak její otec namíchal žánrový koktejl se zřetelnými odkazy na Hidden, po kterém by chvílemi vrhl i zkušený notorik. 2:0 pro Sholdera. ()

Kletus

80.léta pomalu končí a s ním i zlatá éra slasher movies a Shocker je už pouze Cravenův výkřik do rázdna vlastně ani nevim jestli to byl horor nebo komedie. Já miluju slasher, ale nezlobte se na mě, čeho je moc, toho je příliš. ()