Pollyanna

Pollyanna

Rodinný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 1960, 134 min

Příběh je to krásný. Bezelstné děvče s čistým srdcem a životní silou větší, než mají všichni ostatní dohromady, přijíždí do městečka Harrington a změní životy všech. Ale film jako celek mi tak úžasný nepřišel. Je to trochu nudné a ta hudba by se hodila spíš do pohádky o princezně se zlatou hvězdou než sem. Musela jsem se dost rozmýšlet mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec přecijen dávám takové slabší čtyři.(21.7.2012)

Eleanor Hodgmanová Porterová (19. prosince 1868 v Littletonu v New Hampshire – 21. května 1920 v Cambridge v Massachusetts) byla americká spisovatelka knih pro děti a pro mládež. Jejími nejslavnějšími knihami jsou Pollyanna (1913) a její pozdější pokračování Pollyanna dorůstá (1915) kopírováno z wiki deda:-)(1.9.2019)

Som mierne sklamaná scenárom a hereckým prejavom hlavnej hrdinky. Film je, ako dielo svojej doby, navonok dokonalý, ale na súčasníka pôsobí gýčovo a výsledný efekt je presladený a priehľadný. Nič to však nemení na skutočnosti, že samotný príbeh Pollyanny je vo svojej podstate jedinečný. Hygienik má úplnú pravdu, remake z 2003 je výrazne lepší.(19.6.2011)

Nemám rád Hayley Mills. S jej make-upovou tváričkou a afektovaným vystupovaním zničila dva filmy, ktorých remaky milujem. Pollyannu (1960) remake z roku 2003 a Pascu na rodičov (1961) - remake z roku1998, kde hrala svoju prvú rolu Lindsay Lohan. HM je v tom asi nevinne, bola skrátka produktom svojej doby. Dnes mi ten herecký prejav príde dotieravo odpudivý a preto som rád, že existujú remaky vďaka, ktorým poznajú tie príbehy aj mladšie generácie.(11.9.2010)

• arthur.22

Ten pocit, že jste četli úplně jinou knižní předlohu než tvůrci filmu.. Jediné, co zůstalo, jsou jména některých hlavních postav a jistá přeslazenost, která k dětské knížce patří a bez problémů ji odpustím, pokud je to vyváženo něčím jiným. V této verzi ale ty „vyvažující“ části chybí, ostatní jsou dost překroucené, a o těch přidaných je škoda mluvit. Navíc Pollyanna Hayley Mills působí jako rozmazlený fracek, ne jako skromná, milá holka, která dokáže rozveselit celou vesnici.(22.2.2014)