Pollyanna

Pollyanna

Rodinný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 1960, 134 min

Som mierne sklamaná scenárom a hereckým prejavom hlavnej hrdinky. Film je, ako dielo svojej doby, navonok dokonalý, ale na súčasníka pôsobí gýčovo a výsledný efekt je presladený a priehľadný. Nič to však nemení na skutočnosti, že samotný príbeh Pollyanny je vo svojej podstate jedinečný. Hygienik má úplnú pravdu, remake z 2003 je výrazne lepší.(19.6.2011)

Nemám rád Hayley Mills. S jej make-upovou tváričkou a afektovaným vystupovaním zničila dva filmy, ktorých remaky milujem. Pollyannu (1960) remake z roku 2003 a Pascu na rodičov (1961) - remake z roku1998, kde hrala svoju prvú rolu Lindsay Lohan. HM je v tom asi nevinne, bola skrátka produktom svojej doby. Dnes mi ten herecký prejav príde dotieravo odpudivý a preto som rád, že existujú remaky vďaka, ktorým poznajú tie príbehy aj mladšie generácie.(11.9.2010)

Ze začátku filmu mi Hayley Mills přišla strašně nesympatická a protivná a říkala jsem si, proč nevybrali nějakou milejší herečku do takové role? Ale postupem příběhu jsem si začínala uvědomovat, že přesně to byl záměr filmařů. Chtěli, aby samotný divák se do Hayley zamiloval jako do hodné, naivní a hodně pozitivní slečny, která díky své milé povaze pomůže několika lidem a dokonce je změní i k nepoznání. Moc mě bavila postava Mrs.Snow, kterou ztvárnila Agnes Moorehead, přesně na její postavě ve filmu můžeme vidět, jak prosté veselé dítě dokáže změnit život. Konec mě velmi překvapil a rozplakal, proto dávám celkem 4*.(23.6.2018)

• arthur.22

Ten pocit, že jste četli úplně jinou knižní předlohu než tvůrci filmu.. Jediné, co zůstalo, jsou jména některých hlavních postav a jistá přeslazenost, která k dětské knížce patří a bez problémů ji odpustím, pokud je to vyváženo něčím jiným. V této verzi ale ty „vyvažující“ části chybí, ostatní jsou dost překroucené, a o těch přidaných je škoda mluvit. Navíc Pollyanna Hayley Mills působí jako rozmazlený fracek, ne jako skromná, milá holka, která dokáže rozveselit celou vesnici.(22.2.2014)

Příběh je to krásný. Bezelstné děvče s čistým srdcem a životní silou větší, než mají všichni ostatní dohromady, přijíždí do městečka Harrington a změní životy všech. Ale film jako celek mi tak úžasný nepřišel. Je to trochu nudné a ta hudba by se hodila spíš do pohádky o princezně se zlatou hvězdou než sem. Musela jsem se dost rozmýšlet mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec přecijen dávám takové slabší čtyři.(21.7.2012)