Bílé zemětřesení se blíží! Posvátný bílý bizon představuje pro legendárního desperáta Divokého západu Billa Hickoka děsivou noční můru, které se nemůže zbavit. Děsivý sen se ho drží jako pijavice a ve spánku jakoby sváděl boj se samotným satanem. Pod novou identitou se proto vydává na cestu do hor, kde má z dřívějška nevyřízené účty s místním šerifem. Touha po skolení mýtického zvířete ovšem představuje mnohem silnější motivaci, protože ho vytrvale děsí k smrti. Stejný záměr má siouxský válečník Splašený kůň, jehož žene bolest v srdci a touha po pomstě. Bílé monstrum připravilo o život jeho milovanou dcerku při krveprolití v siouxské vesnici. Starý indiánský zvyk praví, že její duše bude očištěna, pokud bude tělo zabaleno do posvátné bizoní kůže. Kořist je ale jen jedna a oba si na ni činí stejný nárok. Blíží se osudový střet s bílým bizonem a lovci musí vsadit vše na jednu kartu. Komu se podaří skolit bájného bizona a nalézt konečně klid ve své duši? Westernový snímek s prvky hororu a katastrofické tematiky přestavuje poslední westernovou roli hvězdného Charlese Bronsona, jenž se představil jako drsný pistolník Bill Hickok. Jeho souputníka na lovu bílého bizona ztvárnil významný herec indiánského původu Will Sampson, jenž se krátce předtím proslavil jako Náčelník v Přeletu nad kukaččím hnízdem. Hvězdné herecké obsazení doplňují ve vedlejších rolích Jack Warden nebo Kim Novaková. (Česká televize)

Martin741

Reziser J. Lee Thompson mi toho vela nehovori a po tomto filme este tomu tak aj dlho bude. Zvlastny film, ktory spaja prilis vela veci naraz : jednak je White Buffalo akousi westernovou odpovedou na Spielbergov film Jaws z roku 1975, jednak slavny pistolnik v podani Charlesa Bronsona sa vracia na horucu podu, kde mu hrozia nebezpecne veci a za tretie su tu casto zbytocne kecy o belochoch a Indianoch a o tom, kto komu ukradol/zabral podu. Takze vsetko sa to mixuje a miesa v jednom filme, a to posobi dost rusivo. Divak sam nevie, ci sa ma zamerat na Lee Thompsonovu odpoved na Spielbergov kultovy Jaws, alebo na samotny lov bieleho bizona, ktory terorizuje indianske obce, alebo ma filozofovat nad vztahom belochov k Indianom a riesit ich majetkovopravne zalezitosti okolo pody. To pre filmy nikdy nie je dobre, ked sa v jednom snimku riesia 2 - 3 veci naraz., lebo to odputava pozornost. V roli pistolnika, ktory ma zabit bieleho bizona sa predstavil Charles Bronson /seria Death Wish/ a v roli indianskeho nacelnika zas mohutny Indian Will Sampson /One flew over the Cuckoo´s Nest/. Snimok je takto len mixom zaujimavych myslienok a filmarskych postupov. Preco sa vsak oplati film pozerat je zaverecny lov na bieleho bizona, ktory je miestami umely, ale jeho rev nahana ciastocne strach. 60 % ()

mortak

Možná, že z literární předlohy je jasné, co ten bílý bizon vyjadřuje. Film bohužel v tomto selhává. Bát se makety jezdící po kolejích sem a tam opravdu nelze. Na druhou stranu je film silný v klasických motivech. Přestřelka v baru či v kotlině s ozvěnou dává na chvíli zapomenout na trapný pokus metafyzicky pozdvihnout western. Bronson se pro roli hodí, celý Divoký Bill, ale proč si tento snímek vybrala Kim Novák? ()

Compadre

No, co vám mám na to říct...v první řadě jsem překvapen, že od deníku Blesk vzešlo něco jiného než nesmyslné pomluvy našich herců a hereček a konečně udělal taky něco pro lidi...Bílý bizon je moc parádní western, žádný megaobršpageťák, ale správnej poctivej, jednoduchej western točící se kolem legendární postavy dovokého Billa Hickoka, vracejícího se do lovišť, odkud musel před lety odejít. Důvod k návratu je záležitost sama pro sebe - Billa totiž ve snech pronásleduje monstrózní bílej bizon a to víte, že jedinej způsob, jak zastavit noční můru je, ji oddělat. Na Hickoka však v horách nečeká "jen" slavný bizon, ale i několik sígrů, co si s ním chtějí vyřídit účty. No, já byl náramně spokojenej (jedný, co mi trochu vadilo, bylo, že monstrbizona bylo z celýho filmu vidět jen na pár mnut). Bronson je prostě sekáč :) ()

drackula

Sympatický western, okorenený trochou hororou a mysteriózna. Nieje to nejaká akčná jazda, avšak film neurazí a ako dobrodružná jednohubka prekvapivo funguje. 60 % ()

Han22

Bílý bizon přináší víceméně zábavný, krátký, svižný a akční western. Charles Bronson hraje Divokýho Billa a nesere se s nikým - schytají to indiáni, vojáci i pistolníci. Kolem něj je plejáda postaviček včetně jednoho starého trapera. A nechybí tu respekt a přátelství s jedním indiánem. Potud všechno OK. Jenže režisér se rozhodl na western naroubovat zvířátkový horor a tady to těžce skřípe. Bronson je tu za kapitána Achaba, který je posedlý ulovením Bílého bizona, který ho straší ve snech. Režisér zvládá stupňování napětí, ale klacky pod nohy mu háže, že bizon prostě není strašidelný i kdyby se posral a ty dramatické střihy, detaily a nepovedené "monstrum" z výborného westernu dělají pitomé béčko. I tak v malé konkurenci 3* a western roku 1977. ()

Chřástal

Zasněžený western s Bronsonem v tmavých lennonkách, kterými vyhlíží legendárního Bílého bizona (i tady platí, že čím méně je z „monstra“ vidět, tím pro film líp), jenž ho pronásleduje ve snech. Ne snad snová, ale spíš mystická a melancholická atmosféra, něčím připomínající Jarmuschova Mrtvého muže, je tím (tedy kromě tématu), co pro mě vyděluje tenhle film z řady jiných westernů. Nocí svítící bílé pláně a vybělené hromady kostí tisíců pobitých bizonů si budu ještě chvilku pamatovat. ()

Mikino00

Tohle je westernová třetí liga, stárnoucí žánr se stárnoucím Bronsonem, kterému někdo dal příšerné brýle. Děj i bizon jsou dost k smíchu, působí to celé velice lacině a přitrouble. ()

MR007 odpad!

Laciná produkce, laciný bizon. Jasné béčko, jakých Ch.Bronson natočil přehršel. Závěrečný souboj byl až příliš parodický. ()

Wancohoff odpad!

nikdy nezabudnem, ako si moj otec kupil original VHS a ja som sa na tom ako maly ujebával... hlavne pri scenach s bizónom, kde bizon bola atrapa na kolajniciach s kyvajucimi sa prednymi nohami... bohuzial vsetko bolo vidno aj vo vyslednom filme na VHS a tak bola z toho komedia... ()

Marek06

Neobvyklý western, taková směs dobrodružství, fantasy a hororu. Připomínalo mi to Bílou velrybu, ale místo kapitána Achaba je tu Bill Hickok a místo Moby Dicka bílý bizon. Efekty mohly být lepší, ale řev bizona působí dost děsivě. Lepší 3*. ()

dogma97

Jediné, co můžu uznat jako zřetelný klad, je nepředvídatelnost děje, ale jinak na mě film působí až amatérským dojmem a nedostatkem invence (mnohonásobně opakované záběry, jak buvol s chemlonovou srstí rozbíjí kamenný val). ()

ostravak30

Je to zvláštní takto míchat western a trochu hororu s kapkou katastrofického sci-fi je zvláštní. Už jsme si asi zvykli, že na lidi útočí vzteklí žraloci, rozdovádění pavouci, člověka žraví mravenci apod. Ale splašený bizon tu opravdu ještě nebyl. Pravda, všechno se netočí jen kolem něj a místy je i upozaděn, aby svou hlavní roli dostal v závěru. Z něj jsme navíc mnoho nespatřili a tak ani závěrečná scéna nedostává patřičný náboj a napětí. Ve westernu také není obvyklý sníh a zima a celý boj se právě v zasněžených horách odehrává. Není ale velice epický, jak by se dalo čekat. A jelikož je bizon i v názvu, čekal jsem víc. ()

sharka.68

Na tu dobu dost dobrej film,realistické záběry na kosti bizonů,náčelník Splašený kůň a verze společné matky Hickoka a jeho...je doloženo,že Crazy Horse (Splašený kůň), měl světlejší vlasy i pleť, než rudí mužové. ()

Gortyna

Toto byl skutečně slaboduchý film s několika kouzly nechtěného - například "symbolická" řeč se vznosnými gesty při prvním setkání Bronsona s náčelníkem, nebo postava buvola. Smáli jsme se tomu všichni. Navíc nevím, proč měl Bronson předepsané do role svářečské brýle. Dvě hvězdy: jednu za sympatie k herci titulní postavy, druhou za sympatie k westernům. Ale jinak, Odpad na dohled! ()

jopal

Sklamanie. Na zaklade komentarov som cakal viacej. Biely bizon bol tak neskutocny, ze keby tam dali nasrateho byka, by asi spravili pre film lepsie. Nielen ze bol grotesny, ale este aj "nesmrtelny". Nechapem, ako sa mohol z indianskej osady na zaciatku filmu dostat zivy...Nechapem ani tie mega zemetrasenia pred jeho prichodom. Nechapem zaver s problemom pusky (keby som tam bol ja 1. krat v zivote, no mozno..., ale ostrielany Hickok?) A preco pomohol Cervovi pred presilou? Vysvetlenie? Vela nejasosti, vela otaznikov, vela umeliny, skoda... ()

Alex71

Zajímavý mysteriózní western o stále naštvaném bizonovi. Bronson skvělý lovec s jediným cílem. Nijak zvlášť složitý příběh, ale přesto trochu zaujme a řev běžícího bizona slyším snad dodnes. Přesto jeho scén tam bylo málo. Na tu dobu slušné triky, ale žralok v čelistech byl přesvědčivější. ()