Knihy, dopisy, artefakty, časopisy. To vše je nástrojem zvláštní skupiny detektivů: literárních stipendistů. Dva takoví detektivové, Maud Baileyová a Roland Michell stopují tajemství, které historicky zcela změní porozumění páru dvou slavných viktoriánských básníků a také možná vzbudí vzájemnou náklonnost mezi Maud a Rolandem. (oficiální text distributora)

DrifterSoul

Tak tenhle klenot jsem viděl dvakrát. Nejdříve si jej pustil na HBO v English verzi a protože zaujal, druhý den česky. Včera to bylo za four stars, a dnes za pět hvězdiček. protože přece jen, v češtině lze všechny nuance a skryté významy prostě vnímat lépe. Film má několik "filosofických" rovin: 1) HISTORICKÁ - totéž, co prožíváme my, prožívali jiní, kteří už dávno odešli. A jejich svět byl stejně tak zajímavý, krásný a plný jako ten náš. Nersmíme na něj zapomínat.....Vše má svou kontinuitu, i Ty, já , oni....a krajina kolem nás. 2) CIVILIZAČNÍ - to co je dnes kolem nás (špičková technika, elektronika) neznamená vůbec nic, protože důležité jsou především city a vztahy 3) CITOVÁ - vše má svou cenu, za kterou se musí nějak "zaplatit". I ten nejnádhernější vztah k člověku, kterého vroucně milujeme a může být pro nás dokonalým, není-li v rámci společenských pravidel, diktovaných prostředím a nepřekročitelných, může kromě štěstí znamenat i velkou bolest a utrpení. A tohle vše naservírováno subtilně a laskavě krásnýma očima obou hlavních představitelů (Gwyneth & Aarona), doplněné dojímavou hudbou až po závěrečné titulky, fakt stojí (pro přemýšlivé bytosti :-) za vidění. ()

Vila_Malvina

Nádherná, strhující romance s hlubším přesahem napříč věky, kdy "chemie" mezi hlavními protagonisty Aaronem Eckhartem a Gwyneth Paltrow je téměř hmatatelná, a stejně tak je tomu i u druhého páru, mezi Jeremy Northamem a Jennifer Ehle.. Celkově velice krásné, přesvědčivé a dojemné - je to jeden z mých oblíbených romantických filmů ;) ()

annevelyn

Příjemný snímek, který mě paradoxně zaujal spíše díky Jeremy Northamovi než díky slavné dvojici hlavních hrdinů. Jejich část příběhu mi přišla poněkud nudná a už stokrát ohraná. Daleko zajímavější zážitek skýtala romantická - viktoriánská část, u níž nelze vevyslovit alepoň malé zaujetí pro vcelku zajímavou aférku s příjemnými herci a prostředím. I když smímek jako celek bych řadila spíše k průměru, jistě si najde své příznivce a bezmezné obdivovatele ať už v řadách fanoušcích herců, či romantiků. Zkrátka film na příjemný večer, který nijak nezatíží a příjemně uklidní. ()

M.Gift

Po prvním shlédnutí mě film oslovil. Zajímavé téma, dobré obsazení a ona romantická zápletka, která pohladí na duši. Ani náznak britského humoru nechyběl. Pak jsem ovšem udělala tu „chybu“, že jsem si v knihovně našla knižní předlohu k tomuto filmu. A ouha. Nejen že se opět potvrdilo, že dělat film podle knižního bestselleru se nevyplácí, ale celý film pro mě zklišoidněl, ztratil šťávu a hlavně pokazil reputaci celé knize. Tři hvězdičky tedy jen z úcty ke Gwyneth, spisovatelce a marnému pokusu scénáristy. ()

Ganka

Nevím, jestli to měl být nějaký chabý pokus o návratu k slávě Důkazu, nicméně tenhle film o pseudointelektuálech a vykradačích hrobů i soukromí mě neuvěřitelně nudil. Tak, že se mi podařilo během něj čtyřikrát usnout. Nechápu, že se k tomu Paltrow a Eckhart upsali, asi peníze. Nicméně mě bavila aspoň myšlenka toho, jak Eckhart nosil celý film jedno vytahané tričko a jeden smradlavý svetr. ()