Modernizovaná verze slavného románu Jane Austenové vypráví příběh patnáctileté Cher Horowitzové, dobrosrdečné, ale povrchní dívky, která je přitažlivá a bohatá, ale poněkud izolovaná ve svém světě posedlém módou. I když je obdivovanou hvězdou střední školy, má trvalého kritika, nevlastního bratra Joshe, který k ní má spoustu výhrad. Neustále se popichují, a zatímco Cher si bere na mušku jeho idealismus, on jí vyčítá povrchnost a sobectví. Když už toho má Cher plné zuby, rozhodne se Joshovi ukázat, že dokáže udělat něco pro jiné. Nejprve si zahraje na dohazovačku a rafinovaně dá dohromady dva osamělé učitele. Překvapeně zjistí, že dělat dobré skutky ji baví, a tak se rozhodne pokračovat. Její druhou „obětí“ se stane nová spolužačka, zoufale nemoderní Tai Frasierová. S kamarádkou Dionne začne Cher pracovat na její popularitě, k čemuž patří i snaha uhasit její rodící se vztah s dobráckým rebelem Travisem a nasměrovat ji do náruče bohatého snoba Eltona. V tomto bodu sice selže, protože Elton Tai odmítne a začne balit Cher, jinak se jí ovšem daří. Popularita Tai roste možná až příliš, protože než se Cher naděje, je populárnější než ona. S tím se dívka nehodlá smířit a začne bojovat o ztracenou pozici. (TV Nova)

neo93

Prostá teenagerovská komedie v hlavní roli s Alicia Silverstone. Mladá bohatá, zhýčkaná, ve škole oblíbená, roztomilá, zároveň naivní a natvrdlá holka z Kalifornie, se snaží všem okolo řídit život, jelikož chce dělat radost druhým lidem a mít z toho hlavně dobrý pocit. Jenže při konání těchto dobrých skutků, tak trochu zapomíná na sebe, a proto je nešťastná. A až v samotném závěru konečně zjistí, kdo o ni skutečně stojí a s kým by mohla být šťastná. Jednodušší by to asi nemohlo být, ničím zvlášť nepřekvapí i samotný konec skončí přesně tak, jak je nám jasné od začátku. Prostě taková pohodová jednohubka, při které si můžete klidně na chvilku odskočit a nebude to vůbec vadit. ()

haWranka

První půlka byla otravná a fakt jsem nechápala, co na tomhle filmu někdo vidí. Pak se to ale přehouplo, bylo tam víc Paula Rudda a najednou jsem se do toho taky zakousla. Nevím, jestli na to budu někdy chtít koukat znovu, ale dalo se to a pobavilo, ()

DadysGirl

Emma od Jane Austen v moderním podání... Já jsem zastáncem klasiky... Ale když to berete jenom jako oddechovou zábavu, tak se to dá zkouknout... Bez následků... Paul Rudd je sympaťák a moment, kd se zamiluje mu opravdu poznáte na očích... :) ()

Don82

Ráno zapnu televizi ke snídani a v nějakém filmu začíná hrát kapela tóny připomínající Ska. Co to? Po chvíli bezpečně rozeznávám Mighty Mighty Bosstones a jejich song Someday I Suppose http://www.youtube.com/watch?v=gmOmAuhAQbE . Začínám zjišťovat co že je to za film a rok 1995 vše vysvětluje, vydržel jsem zhruba půlhodiny, protože víc Ska se bohužel už neobjevilo. Jedna hvězda je za MMB a druhá za mladého Paula Rudda, kterého jsem nikdy v ničem dřívějším hrát neviděl. Zbytek je taková ta "teenage" omáčka, kterou moc nemusím. ()

Bounded

Skvělé v parodické rovině a pobaví vidět mladé, dnes již tolik známé tváře. Nejvíce zábavy skýtá postava právnického otce ("Get out of my chair!") Krom toho ale chybí zásadní příběhová kostra a spoustu míst zůstává čistě blbých. Parodie, neparodie. Oněch šestapadesát procent zde na čsfd tentokrát zcela odpovídá. ()

sergio4

Typická tínedžerská komédia s jasne nalinkovaným dejom, kde každý už po 10 minútach filmu vedel kto s kým bude, Paul Rudd sa takýmito teenage komédiami vypracoval k romantickým filmom pre dospelých a že mu to tam sadne :D ()

Blazkowicz

Proč já jsem se na to vůbec chtěl dívat. To by mě teda zajímalo, protože na nic jsem v průběhu filmu nenarazil. Ani herci, ani soundtrack, prostě nic zajímavého. Navíc to byla docela ztráta času, je to jen babské tlachání o klucích a podobných blbostech. 2-* ()

seba

Nedá se nic dělat, Silverstoneová je opravdu sladká. Jinak velive, velice předvídatelná. A nmekde jsem četl, že to měla být moderní varianta Emmy (hrála Paltrow). Tak to zase pr, to se snad ani nedá srovnat. ()

jakoby

Napomadovany film ktery necim nevynikal.Snad jen tim jak se dcerky bohatych rodicu se zajmen jen o to co je zrovna dneska in znudene potloukaji po obchodech. A prece je tu neco. Spaceilni mluva- nazvy kluku rozdelenych podle kategorie jak se oblekaji. Valley slang. ()

IZFNP

Milé prekvapenie s príjemným humorom, deväťdesiatkovou atmosférou a veľmi jednoduchou premisou. Ideálny film na babský večer alebo na odreagovanie od reality. ()

FandaF

Film je průměr, nic vyjímečného, max. tak na 2 *, ale za překrásnou Alicii Silverstone přihazuji ještě jednu *. Tu holku fakt žeru. Jo, a bylo to až příliš konzervativní - na to, že se tam každou chvíli řeší kdo je a není pana, tak nejerotičtější záběr byla "divadelní" pusa... ()

BlueNeon81

Asi som divný, ale mne sa táto komédia veľmi páči a dokonca si ju veľmi rád opätovne pozriem. Navyše jej kvality vyzdvihol slovenský dabing, ktorý je podľa mňa oveľa lepší než ten český. ()

unclejack

Scenár na viac ako slušnej úrovni. Nehovorím , že ide o klenot televíznej zábavy ale film určite milo poteší nielen vyprofilovanými postavami , ale aj svižným dialógom a inteligentnou réžiou. Rozhodne neprináša nič prevratné , ponúka však oddychovú zábavu - a ak to bol zámer tvorcov , o čom nepochybujem , zaslúži si vysoký grant. Však tá ženská vpravila do svojho filmu reklamu na Mentos. ()

Johanita

ten film nedává smysl... tak me to nebavilo, že jsem to před koncem vypnula. Hvězdu dávám jen proto, že úplný odpad to není. Jen je prostě zbytečný. Kdyby se nikdy nenatočil, nic by se nestalo :-) ()

Jenn

Kámo, film, kde zazněj Radiohead a No doubt musí bejt skvělej! Jasně, chvilkama to bylo uboze trapný, chvilkama zase roztomilý a u konce jsem samou láskou blila duhu, ale nevadí. ()