Modernizovaná verze slavného románu Jane Austenové vypráví příběh patnáctileté Cher Horowitzové, dobrosrdečné, ale povrchní dívky, která je přitažlivá a bohatá, ale poněkud izolovaná ve svém světě posedlém módou. I když je obdivovanou hvězdou střední školy, má trvalého kritika, nevlastního bratra Joshe, který k ní má spoustu výhrad. Neustále se popichují, a zatímco Cher si bere na mušku jeho idealismus, on jí vyčítá povrchnost a sobectví. Když už toho má Cher plné zuby, rozhodne se Joshovi ukázat, že dokáže udělat něco pro jiné. Nejprve si zahraje na dohazovačku a rafinovaně dá dohromady dva osamělé učitele. Překvapeně zjistí, že dělat dobré skutky ji baví, a tak se rozhodne pokračovat. Její druhou „obětí“ se stane nová spolužačka, zoufale nemoderní Tai Frasierová. S kamarádkou Dionne začne Cher pracovat na její popularitě, k čemuž patří i snaha uhasit její rodící se vztah s dobráckým rebelem Travisem a nasměrovat ji do náruče bohatého snoba Eltona. V tomto bodu sice selže, protože Elton Tai odmítne a začne balit Cher, jinak se jí ovšem daří. Popularita Tai roste možná až příliš, protože než se Cher naděje, je populárnější než ona. S tím se dívka nehodlá smířit a začne bojovat o ztracenou pozici. (TV Nova)

Sammya

Podle mě výborný teenagerský film, po jehož shlédnutí jsem fakt ráda, že nejsem puberťák v Americe v devadesátých letech, to jejich vyjadřování bylo hrozný :D Bavilo mě porovnávat, v čem jsou podobnosti s předlohou, Emmou od Jane Austen. Paul Rudd je jako vždy roztomilý, ten chlap snad nestárne, vypadá pořád stejně jako tehdy. PS: "Oficiální text distributora" je teda příšerný, kdo to psal? To nemá s tímhle filmem společnýho naprosto nic. ()

misulka03

Celkem průměrná romantická komedie, která zpracovává můj oblíbený příběh a knížku od Jane Austenové, avšak v moderní podobě. Sice se to skutečné verzi Emmy z roku 1996 nevyrovná, protože já jsme spíš pro tu starší dobu, někde z toho 19. století, ale špatné to nebylo. :) ()

StanislachKo

Celkom vydarený jednoduchý filmík, ktorý má však tú smolu, že naštartoval éru bezduchých teenagerských romantických komédií natáčaných na kolene bez štipky filmárskej ambície. Clueless mierilo trochu vyššie a ja si myslím, že vrámci žánru sa ani viac vytrieskať nedalo. Rozhodne žiaden prúser. A alícia je zlatíčko :) ()

kocik1

Taková pěkná americká agitka o tom, jak být dobrý, lepší, nejlepší. Pro teenegery asi OK. Semtam ale pobaví i starší ročníky: "Víš Eltone, chtěla bych, aby ses už usadil." tak pravila patnáctiletá holka svému vrstevníkovi. :-) No není to k smíchu? ()

aniabo

Fakt, že svoje late 00's kolekce založili Alexander Wang, Miu Miu nebo Prada na outfitech a trendech Clueless v podstatě říká, v čem je ten film nadčasový, a není to kinematografie. Je to módní bible. Je to nejdebilnější a zároveň nejlepší role Alicii Silverstone. Je to stoprocentní naplnění žánru teen komedie s překvapivě pokročilou sebereflexí, která se objevuje v teen filmech až po roku 2000 ("Would you call me selfish?" "No, not to your face."). A krom totálních kultovek je Clueless plný bambilionu dalších vtipných a naprosto zbytečných věciček. ()

dr.fish

Já mám tyhle divný filmy o divnejch lidech rád. Ta holka je úplně mimo mísu stejně jako všecky její kámošky. Ale scénárista, kterej jí vložil do huby všecky ty věty by měl dostat metál. Cesta k nalezení cesty životem nemusí být vždycky zrovna trnitá a taky každý osobní drama nemusí zvenčí jako drama vůbec vypadat. Tahler komedie je lehoučká jako pírko a pro spoustu lidí bude asi úplně blbá. Já jsem si v ní ty pitoreskní postavičky vychutnal. 80% ()

Estrellita

Od začátku mi tahleta fraška něco připomínala, měla jsem pocit, že mi uniká nějaká souvislost, něco vznešeného a čistého. Po chvíli mi došlo, že příběh je paralelou k románu Emma od Jane Austenové. Když jsem identifikovala zdroj toho pocitu, ona neurčitá úcta k filmu se rázem vypařila. Takovéhle adaptace opravdu ráda nemám. Přestože ve všech základních bodech se příběh předlohy drží poměrně slušně, film absolutně postrádá austenovskou nonšalanci a eleganci a celkově to kouzlo, které šikovný filmař dokáže z knihy paní Austenové vytáhnout. Autoři tohoto snímku jsou však všechno, jen ne šikovní filmaři... Clueless lze považovat tak možná za parodii na Emmu a ty dvě hvězdičky dávám jenom za to, že tato parodie byla občas i trochu legrační. 37% ()

haushinkaa

Bylo to tak kýčovité, až se mi to líbilo... Soundtrack taky výborný... A Paul Rudd - aaach... Film, který si můžu pustit několikrát a stejně nic na něm se neztratí, pořád to bude ta samá šílená a parádní Clueless... ()

Kamkon

Co slovo, to perla. Neskutečně skvělá nadsázka na celou trapně rozkastovanou americkou střední. Ani se nestíhám smát všech skvělým narážká a odkazů, ale jdu do toho znova. ()

LiborGondek

Blbost, ale ne ztráta času. Vlastně docela příjemná oddechovka, kde se sice nic nestane, ale kde také o ničem nemusíte přemýšlet. ()

Pavlínka9

Jsem poskvrněna prvně seriálovou verzí a tohle pro mě byl celkem nudný, přeplácaný film o ničem. Alicia Silverstone umělá, její kamarádka "D" moc stará a přišlo mi to poněkud "šedivé a umělé". ()

tnp101

Časová schránka devadesátých let (a zdůrazňuji, že maximální). Snímek tak zastaralý, že z dnešního pohledu působí jako parodie na sebe sama. Je škoda, že není jednoduché odlišit, kdy si film dělá srandu ze žánrových/sociálních klišé a kdy to myslí vážně, protože kritický divák může potencionálně zažít pěkné peklo. 50% ()

YumiOkami

uzasny teen filmecek; krasny outfity, nadherna love story a good ending. posledni dobou se taky citim bezmocna, takze jen cekam na nejakyho nevlastniho brachu, ktery se do me zamiluje😁😁 ...to byl samozrejme vtip. as if! ()

zdenny

Taková blbinka pro puberťáky, co fakt nemají zrovna do čeho píchnout. Dvě hvězdy jen kvůli Alici Silverstone. ()

VanTom

Taková hodná, pozitivní, zcela vulgárností prostá (vlastně i docela chytrá) teenagerská školní komedie uvědoměle balancuje na hranici parodie a jednoduché romantiky, kterou samozřejmě divák prohlédne na míle dopředu, avšak nečekaně dobře funguje. Snad celou dobu jsem se potutelně (lehce "devadesátkově" přihlouple :)) usmíval a u závěrečného polibku byl regulérně dojat, proto, příjemně naladěn, s klidem nadhodnotím. ()

-ELFKA-

Podla mňa by pred týmto filmom malo byť varovanie, že je vhodný pre divákov do 13rokov.. Komédia by mala byť vtipná, ale toto je tak nanajvýš trápne. ()

Blackberry

Dej: Príznačné meno hlavnej hrdinky, bohatej Cher, len poukazuje na výnimočnosť jej osoby. Svojím, síce sebeckým, správaním si dokáže získať obdiv celej školy. Spolu so svojou najlepšou kamarátkou riešia typické nástrahy puberty, ktoré sa im vďaka schopnosti Cher darí ľahko zvládať. Problém však nastane, keď do triedy zavíta nová spolužiačka. Stávajú sa z nich najlepšie kamarátky, ale ako to už býva, rozdelia ich chlapci. Tu stráca postupne Cher obdiv tínedžerov zo školy, hlavný záujem preberá nová spolužiačka. Vtedy Cher pochopí, že okrem nej majú už všetci prvé lásky za sebou, len ona je stále sama. Nakoniec sama zistí, že jej nevlastný brat je ten, po ktorom tak túži. Hodnotenie: Možno sa pýtate, že prečo toľko hluku pre takýto film. Jednoducho preto, lebo svojím nevtieravým humorom, plynule bežiacim dejom a príjemným prostredím, ma odtrhol od presýtenej vážne sa tváriacej produkcie, a dokázal mi vykúzliť úsmev na perách. Plusom je aj sympatická herečka A. Silverstone. Tento kúsok si dokážem pozrieť každý rok, znova a znova. ()

masw

Další z ženských filmů, který je navíc zpestřen o trochu humoru, celkem pohlednou Brittany Murphy, o celkem pohlednou asiatku, o pár známých herců a o píseň Kim Wilde v titulcích. ()