Modernizovaná verze slavného románu Jane Austenové vypráví příběh patnáctileté Cher Horowitzové, dobrosrdečné, ale povrchní dívky, která je přitažlivá a bohatá, ale poněkud izolovaná ve svém světě posedlém módou. I když je obdivovanou hvězdou střední školy, má trvalého kritika, nevlastního bratra Joshe, který k ní má spoustu výhrad. Neustále se popichují, a zatímco Cher si bere na mušku jeho idealismus, on jí vyčítá povrchnost a sobectví. Když už toho má Cher plné zuby, rozhodne se Joshovi ukázat, že dokáže udělat něco pro jiné. Nejprve si zahraje na dohazovačku a rafinovaně dá dohromady dva osamělé učitele. Překvapeně zjistí, že dělat dobré skutky ji baví, a tak se rozhodne pokračovat. Její druhou „obětí“ se stane nová spolužačka, zoufale nemoderní Tai Frasierová. S kamarádkou Dionne začne Cher pracovat na její popularitě, k čemuž patří i snaha uhasit její rodící se vztah s dobráckým rebelem Travisem a nasměrovat ji do náruče bohatého snoba Eltona. V tomto bodu sice selže, protože Elton Tai odmítne a začne balit Cher, jinak se jí ovšem daří. Popularita Tai roste možná až příliš, protože než se Cher naděje, je populárnější než ona. S tím se dívka nehodlá smířit a začne bojovat o ztracenou pozici. (TV Nova)

Roseinka

Proč 4 hvězdy? Protože to je film mojí puberty. :) Bohatá frajerka, pěkně nafoukaná, "luxusní" hadry - a z ní se stane hodná holka, co se opravdu zamiluje. Klasická romantická komedie, která potěší kde jakou dvanáctiletou holku. Humor občas dost trapný, ale občas i dost zábavný. Největší chybou tohoto filmu je naprosto úděsná Brittany Murphy (nikdy neuměla hrát). I tak si to ráda jednou za delší čas pustím a zavzpomínám na svá dětská léta. ()

blackJag

Do současnosti převedená adaptace románu EMMA Jane Austenové mohla dopadnout i hůře. Z dnešního pohledu je film zajímavý hlavně díky Brittany Murphy, která je dnes jednak předčasně zesnulá a pak má ve filmu vizáž, na kterou u ní člověk nebyl zrovna zvyklý - oproti štíhlé blondýnce oplácaná tmavovláska. 50% ()

Kaja

Komedie a bohaté dívce,bohatém tatínka,který dá dcerce,co chce,ale lásku jí dát nemůže.Samozřejmě ji nakonec najde sama a bude štastná..odporný happyend, ale asi jsem zarytá romantička, dávám 3 a 1/2* ()

iantomasik

pořád nechápu jestli je to ironie jako celek, nebo jen v pohledu na "teens". tak jako tak to ale není ani zábavné ani zvlášť moudré. ()

LondonGirl

Tento film ma dostal ešte keď som bola maličká a náhodou tam niektoré veci boli celkom vtipné a ani zápletka nie je na zahodenie. ()

Casablanca

Moderní adaptace mé milované Emmy. Spolu s 10 důvodů proč tě nenávidím tvoří dvě poblázněné, ale vtipné filmy, u kterých se i dnes uculuju a sním o svém "panu Knightleym" :-) ()

ZkuKol

Na daný žánr až překvapivě zábavné s mnoha parodickými prvky a občas i slušnou muzikou. Postavy jsou sice figurkovité a děj snadno odhadnutelný, ale to aspoň pomáhá zakrýt skutečnost, že nejlepší hereckou osobností na place je Alice Silverstone:-)... 60% ()

rozbris

Co to jako bylo, ani se mi nechtělo věřit, že to má tolik procent?! Přijedu ze silvestrovské chaty, úplně vyřízený s velkou kocovinou, nedokážu ani promluvit, ale tento film mě k tomu donutil zařvat si OMG!! Film o kámoškách ze školy - jedna má v hlavě jak po vykradení, druhá je namyšlená zbohatlice a třetí je asi slepá, protože s tím klukem co chodí, je teda pěkný "vopruz". Film tak akorát pro blondýnky a to návod jak být ještě více praštěná! Hvězdička je jen za Paula Rudda, protože hrál v Přátelích, kde se mi moc líbil a neměl bych to srdce dát odpad. ()

wosho

Solidní, vtipná komedie, jenž je spíše určená pro holky. Já ji viděl jen jednou (navíc se mě silně plete se seriálem, jenž vznikl na jeho motivech) a docela se mě líbila. Sice ti není žádné terno, ale s porovnáním s tou tunou sraček co vzniká v tomto žánru je tento film příjemným rozptýlením. ()

Paity

Alicia Silverstone, co by patnáctiletá, ovšem ve skutečnosti 21letá. To je trochu úlet. Každopádně se možná párkrát zasmějete, ale nečekejte zázraky. Spíše je to takový typický romanticko-moralilstní US průměr 90. let... ()

peetriss

Je pravdou, že jsem cílovému publiku tohoto filmu na hony vzdálen, přesto je v určitých momentech Clueless vtipný. Příběhově je však tak pitomoučký a naivní, že opravdu na vyšší hodnocení jít nemohu. Neodpustím si však poznámku, že je to stále o něco zábavnější teen dílko (a bez sprosťáren a exkrementů) než Prci, prci, prcičky. Alicia Silverstone je krásná, do role výborně zapadla a také si jí náležitě užívá. ()

Rozjimatel

Voľná a veľmi podarená adaptácia románu Emma od Jane Austen, ktorá vtipne prenáša dej do prostredia strednej školy v Beverly Hills koncom 20. storočia. Je to veľmi zábavné a trefné satirické nahliadnutie do sveta dospievajúcej mládeže hlavne z bohatej vrstvy, ktorému vládne povrchnosť, móda a kde tá najdôležitejšia vec na svete je mať perfektne zladený outfit. Je to svet, vykreslený milo prehnaným spôsobom, s množstvom popkultúrnych odkazov, v ktorom postavy, ako tragické obete módy, trávia svoj voľný čas prevažne nákupmi v luxusných obchodoch. Alicia Silverstone je vo svojej role, na prvý pohľad hlúpej blondínky, ale v konečnom dôsledku vôbec nie hlúpej, absolútne dokonalá a neodolateľná. Niekomu by mohol tento film pripadať banálny a povrchný, ale ja tvrdím: "As if!" Je to len šikovné klamanie telom. ()

iamzanet

Kolik takových filmů vůbec kdy vzniklo? Tipuju tak tisíc a všechny jsou víceméně strašné. Pokud to bylo myšleno vážně pak je to hnus a pokud ne, tak je to taky hnus. a Radiohead? Chce se mi zvracet, že použili jejich hudbu v tak odporném snímku. ()

Zombi

V rámci sobotního nebo nedělního odpoledne, když není co jiného dělat, celkem příjemná blbost, ale jako hlavní program to neobstojí. ()

Theresia

Tak to mě překvapilo. Čekala jsem béčkový film, při kterém se budu nudit i při žehlení a ono zatím...! Skvělý soundtrack, naprostá modernizace Emmy a myslím si, že někoho spíš může oslovit toto podání než puritánský začátek 19. století v Anglii, který se mě osobně sice líbí víc, ale to nesnižuje hodnotu tohoto filmu, která má svá kouzla a své plusy. ()