Last Exile

Epizody(26)

Dva světy, vyprahlý Anatorey a zasněžený Disith, spojuje jedna obloha, ale závoveň odděluje velebouře zvaná Grand Stream. Anatoreyci a Disithané spolu vedou věčnou válku pomocí obřích parních vzducholodí ve jménu cti a rytířství, pod dohledem všemocné, neutrální a technicky vyspělé organizace nazývané Gilda. V jedné z Anatoreyských provincií žije dvojice mladých leteckých kurýrů Claus Valca a jeho kamarádka Lavia Head. Jejich otcové zahynuli při pokusu proletět Grand Stream a jejich dvoumístné plavidlo je jediným dědictvím, které po nich zbylo. Claus a Lavia chtějí za každou cenu pokračovat v poslání svých otců, i když je toto rozhodnutí zavleče přímo doprostřed nesmyslné války. (Karmin)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (1)

Last Exile (2003)

Veľmi schopné anime obsahuje na rok 2003 naozaj veľmi slušnú animáciu (porovnajte s inými anime z týchto rokov). Dejovo počet dielov sedí a vlastne jediná moja chyba, bola tá, že som si nevedel zvyknúť na hlavných hrdinov a tí mali na hlavný príbeh dosť podľa mňa menší impact, ako by som chcel, proste mám pocit, že by sa nič nestalo keby tam hlavné postavy ani nie sú okrem nejakých momentov ku koncu anime. Aj vedľajšie postavy atď na mňa niekedy pôsobili trošku strnulo a nebola tam snaha o to ich nejako rozviesť, avšak to neznamená, že dané postavy nemajú hĺbku to som nenapísal. Nemal som teda len pocit, ktorý som potreboval a povedal si teda "ÍHA toto si zaslúži 5" a tento pocit som nemal ani raz za celé anime a nepomohli mi v tom teda vôbec hlavný hrdinovia čo je škoda. Anime obsahuje v drvivej väčšine vojnové konflikty vo vzduchu, príbeh je zaujímavý a niekedy sa trošku vlečie, ale to v tomto prípade považujem skôr za výhodu, ako nevýhodu. Takže celkovo som sa bavil a zo starších počinov jednoznačne podarený kúsok. ()