Tři hvězdičky kvůli Michaelu T. Weissovi, ale jinak nevím...(6.10.2008)

Tento film sráží do tří * hvězd několik skutečností. Jednou z nich je přílišný slovní balast samotného Jeffreyho, který vypouští celou délku filmu a pak poslední třetina filmu, kdy se celý děj již trochu trochu táhne a film nestačí laťce nastavené první polovinou. Oproti tomu herecké výkony Patricka Stewarta, Sigourney Weaverové a Michaela T. Weisse jsou důvodem, proč tenhle film vidět. Patrick Stewart je ve své roli geniální, Sigourney Weaverová je zjevením a Michael T. Weiss je oproti Stevenu Weberovi ve své roli velmi přesvědčivý. Ostatně i podpůrné postavy zvládají své role více než zdatně. Je nutné podotknout, že tento film není pro každého ať už svojí gay tematikou či bizarním humorem, ale rozhodně to není tuctová záležitost, která by měla zapadnout.(22.12.2014)

Jeffrey je zábavná blbůstka. V některých místech jsem se smál nahlas (Patrick Stewart je naprosto skvělý), ve chvílích před koncem jsem se už začínal nudit (Gay-paráda). Bylo by škoda film přeceňovat pro solidaritu s gay komunitou, na druhou stranu mu nelze upřít jisté charisma a bylo by škoda ho i podcenit. Ty tři hvězdičky jsou tak akorát. Filmu slušé nejvíce to, že si dělá srandu i sám ze sebe (první polibek a kino). JInak to boření čtvrté stěny mi časo připomělo Allena. Poznámka mimo: Je sranda, jak málo má film hodnocení (38). Poprvé v životě jsem viděl, že můj verdikt mění celková procenta.(12.8.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,487,767Tržby Celosvetovo $-(5.9.2009)

• Pohrobek

Kinoverze stejnojmenného nebrodwayského divadelního kousku Paula Rudnicka, jenž měl premiéru v lednu 1993 a byl hrán přibližně jeden rok. Christopher Ashley nám tu vykresluje homosexuální New York barvitě, vesele a bez zbytečné melancholie. Spousta známějších tváří (Sigourney Weaver,Olympia Dukakis, Patrick Stewart) pak této tragikomedii o AIDS a homosexualitě dodává ještě pestřejších barev.(30.6.2005)

• - Snímek byl natočen na motivy divadelní hry "The Life and Time of Richard Jeffrey" Paula Rudnicka. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na Manhattanu v New Yorku. (Terva)