Noc v Roxbury

A Night at the Roxbury

Noc v Roxbury

Komedie

USA, 1998, 82 min

Will Ferell je rozhodně naprostý retard, mongol, žalostný idiot, debil, trapák, slizoun a ubohé hovado. A proto ho mám rád. A tahle komedie je téměř genitální! Kdo by nevzpomněl, jak jako lůzr obrážel ve čtrnácti vesnické diskotéky na fichtlu, jako správný drsňák preferoval Landu a Ace of Base, protančil nejedny střevíce od babičky, sáhl slečně Žofii vzadu za hospodou na kundu, dostal přes obličej od automechanika Roberta, poprvé se ožral do mrtva magickým okem a poblil se do mušle. Ach to mládí. Položme si otázku, proč je, kurva, tenhle film v modrých? Odpověď je překvapivě jednoduchá: Rozhodně ho lze považovat za urážku yntelektu všech upjatých filmových fanánků z místní růžové lobby, zpod jejichž elastického tílka vyčuhuje cedulka se značkou HOMO. A to i přesto, že tam konečně někdo někomu sahá na zadek.(7.9.2012)

Tohle je naprostá šílenost. Nicméně se u toho nejde nesmát. Svoji úlohu nenapodobitelné porce zábavy to splňuje perfektně a myslím, že by nemělo být tolik lidí, co tenhle kousek shazují. Navíc i za doprovodu nejedné perfektní písničky. Ale hlavně ty hlášky, ty, které mi v hlavě zústanou minimálně na hodně dlouho. 85%(18.4.2012)

Je to zvláštní, ale o existenci tohoto filmu jsem ještě do nedávna neměl ani tušení. Pak jsem objevil něco na youtube, minulej tejden mi to doporučovalo pár lidí v hospodě a dneska jsem Noc v Roxbury konečně viděl. Jak tady píšou ostatní, že je to stupidní, úchylný, dementní a podobně, tak s tim musim souhlasit. Jenže tenhle film je hlavně prdel od první do poslední minuty. Obligátní komentáře ve stylu "Je to trapný, ubohý, film neobsahuje žádnej humor pro lidi s IQ nad 160, ani jednou jsem se nezasmál. Odpad!" mě u podobnejch filmů už ani nepřekvapujou. Já vám ovšem Noc v Roxbury vřele doporučuju. Vzhledem k tomu, že se navíc ve filmu najde hodně hitů z období mýho dospívání (Haddaway, N-trance, La Bouche, Ace of base, Faithless, atd...), tak dávám maximální hodnocení. A film je dost krátkej, takže to uteče jako voda...(1.8.2008)

Soundtrack David Kitay: 1. What Is Love (7' Mix) - Haddaway ,2. Bamboogie (Radio Edit) - Bamboo ,3. Make That Money (Roxbury Remix) - Robi Rob's Club World ,4. Disco Inferno - Cyndi Lauper ,5. Da Ya Think I'm Sexy - N-Trance ,6. Pop Muzik - 3rd Party ,7. Insomina (Monster Mix) - Faithless ,8. Be My Lover (Club Mix) - La Bouche ,9. This Is Your Night - Amber ,10. Beautiful Life - Ace Of Base ,11. Where Do You Go (Ocean Drive Mix) - No Mercy ,12. A Little Bit Of Ecstasy - Jacelyn Enriquez ,13. What Is Love (Refreshmento Extro Radio Mix) - Haddaway ,14. Careless Whisper - Tamia(9.5.2011)

Nechápu hodnocení některých uživatelů, stejně jakožto nechápu hodnocení v globálu. Night at the Roxbury je zkrátka naprosto PERFEKTNÍ podívána, s EXTRÉMNĚ nabušeným soundtrackem, a dvěma TOTÁLNIMI machry v hlavních rolích. Plný počet! ***WHAT IS LOVE?! BABY DON'T HURT ME, DON'T HURT ME, NO MORE!***(13.4.2011)

• - Když jdou Steve a Doug do otcova obchodu, potkají krásnou dívku kráčející jim naproti. Jde vidět, že v prvním zaběru mají sluchátka na uších, když se k ní rozběhnou, mají je dole a když ji osloví, mají je opět na uších. (LukeN73)

• - Film vznikl jako parodie na Saturday Night Live. (PußyMagnet)

• - V jedné scéně poslouchá Dan Hedaya s přáteli Emily, jak hraje na klavír "Where Everybody Knows Your Name", úvodní píseň k Cheers. Dan Hedaya hrál tři roky v Cheers Nicka Tortelliho. (PußyMagnet)