Vypadá to, že Steve a Doug Butabiovi se nikdy nedostanou na seznam hostů slavného tanečního klubu Roxbury. Jenže když se setkají s jedním jeho řádným členem, zdá se, že mají vyhráno. Jejich nový kamarád propašuje dvojici dovnitř a bratři se tak ocitnou přímo uprostřed třpytivého světa, o němž dosud jen snili. To je ale trefa! Bratři Butabiové přece nejsou žádná béčka a odteď to chtějí dokázat celému světu...prostě to roztočit! (oficiální text distributora)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

"Zase jsem rozbil okýnko. Táta se zblázní, ale to neva řeknu, žes to byl ty." Debilní idiocie našla své krále. Will Ferrell a Chris Kattan rozvibrovali svou gumovost na maximální možnou míru a ač je tento snímek jen rozjuchanou hrou dvou vypatlaných mozků, rytmizujících hlav a těl zasažených elektrickými výboji, tak mně to ke spokojenosti stačilo. What is love? tedy nějakou chvíli slyšet nemusím, ale nahazovat sval budu co nejčastěji. ()

B!shop

Kattan a Ferrell jako dvojka neskutecne trapnejch vymastenejch dementu, ktery jsou schopny parit celou noc a pro nic jinyho nezijou. Jejich akcicky na baleni zenskejch, tanecni pohyby a neskutecne vymlety hlasky jsou vlastne prakticky to jediny, co se ve filmu deje, takze film v slusnym tempu a za zvuku sviznejch pisnicek uhani kupredu. Takze na jednu stranu super vymastena sracka, na druhou stranu dokonala stupidni zabava, ktera mi vzdy perfektne zvedne naladu. ()

Dever

Soundtrack David Kitay: 1. What Is Love (7' Mix) - Haddaway ,2. Bamboogie (Radio Edit) - Bamboo ,3. Make That Money (Roxbury Remix) - Robi Rob's Club World ,4. Disco Inferno - Cyndi Lauper ,5. Da Ya Think I'm Sexy - N-Trance ,6. Pop Muzik - 3rd Party ,7. Insomina (Monster Mix) - Faithless ,8. Be My Lover (Club Mix) - La Bouche ,9. This Is Your Night - Amber ,10. Beautiful Life - Ace Of Base ,11. Where Do You Go (Ocean Drive Mix) - No Mercy ,12. A Little Bit Of Ecstasy - Jacelyn Enriquez ,13. What Is Love (Refreshmento Extro Radio Mix) - Haddaway ,14. Careless Whisper - Tamia ()

Lateef

Steve Butabi a Doug Butabi...jste bratři??? Neee!!! Anooo!!!...Stojí za to si tenhle fiml pustit??? Anooo!!! Má to nějaký děj??? Neee!!! Je to sranda??? Anooo!!! ... jo, je to dobrý, bavil jsem se, Willa Ferrella mám rád a když se k němu tentokrát přidal ten prcek Chris, vznikla docela dobrá dvojice komiků...příběh dvou bratrů, mlátících svými hlavami ze strany na stranu a toužících po otevření tanečního superpodniku, je pitomoučký, ale příjemně zpestřený vtipnými scénami a dobrou hudbou...malých rolí se zhostili Michael "Big Mike" Duncan a Richard Greeco...zkrátka takový oddechový snímek pro deštivá odpoledne, ale zaplácnete jím asi jen hoďku a čtvrt...30 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Gemini

Will Ferrell rozhodně není normální člověk. Normální člověk nemůže vypadat a chovat se jako tak žalostný idiot ani když přehrává. Ale třeba nebyli režisér a scénárista pod vlivem něčeho těžce ilegálního a chtěli vytvořit obrazy individuí tak dementních, že strčí do kapsy i hlavní hrdiny Klubu Sráčů. V tom případě by Noc V Roxbury měla slušnou úroveň, protože podobně jako hlavní hrdinové na pozlátku nešetří. Ale ne, to určitě ne, tohle je opravdu taková socárna jako to vypadá. ()

• Film byl natočen podle série skečů „The Roxbury Lives“ z pořadu Saturday Night Live (od r. 1975), kde Chris Kattan a Will Ferrell navlečeni do smokingů šli svádět ženy, slušně řečeno neúspěšně. Jejich trademarkem bylo houpání hlavou při písničce „What Is Love“ z roku 1993 zpěváka trinidadského zpěváka Haddawaye působícího v Německu. Ze skeče s Jimem Carreym a dvěma hlavními postavami v autě při houpání hlavou během této písničky se též stalo v roce 2005 známým meme, které bylo mnohdy parodováno na internetu. (Zodd)
  • Když jdou Steve a Doug do otcova obchodu, potkají krásnou dívku kráčející jim naproti. Jde vidět, že v prvním zaběru mají sluchátka na uších, když se k ní rozběhnou, mají je dole a když ji osloví, mají je opět na uších. (LukeN73)
  • Emily strhne Stevenovi řetízek, ale když potom spolu leží v posteli, tak ho Seven opět nosí. (LukeN73)